Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Kurs wrakowy na Bałtyku
Autor Wiadomość
CChheemmooll 

Kraj:
Poland

Wiek: 37
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 59
Skąd: Mazury
Wysłany: 03-08-2016, 19:10   Kurs wrakowy na Bałtyku

Na jesieni jak moja pojedzie do Norwegii do roboty planuję zrobić kurs wrakowy na Bałtyku. Federacja nie gra roli. Gdzie/kogo mi polecacie?
 
 
Yavox 



Stopień: T1 (GUE nTmx)
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 3419
Skąd: Warszawa / Józefów
Wysłany: 03-08-2016, 19:19   

Poręba albo Popek. Pierwszy to hardcor (cwiczenia typu wyciąganie nieprzytomnego instruktora z wewnątrz wraku), drugi zna dużo różnych ciekawych pozycji.
 
 
wukor 


Stopień: OWD, AOWD, DEEP
Kraj:
Poland

Dołączył: 28 Gru 2015
Posty: 14
Skąd: B-B
Wysłany: 03-08-2016, 19:50   

Poręba ostry jest to fakt. :)
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 03-08-2016, 21:21   

Raczej Poręba, na pewno nie ucieknie jak pojawi się kłopot. Pytanie na ile generuje kłopoty ?

pozdrawiam rc
 
 
md1974 


Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 812
Skąd: Lublin
Wysłany: 03-08-2016, 22:21   

Nurkowałeś z Pawłem? Czy tylko z opowieści wiesz jaki jest "niebezpieczny"?
Twój wpis nosi znamiona oszczerstwa.

Pozdrawiam,
Mariusz
 
 
 
Pewi 

Stopień: AOWD, AENxD
Kraj:
Poland

Dołączył: 03 Sie 2004
Posty: 166
Skąd: Bielawa
Wysłany: 04-08-2016, 08:27   

Jeśli chodzi o pytanie to odpowiedź jest oczywista: PAWEŁ PORĘBA.
anarchista napisał/a:
Pytanie na ile generuje kłopoty ?

Czy na kursie chciałbyś aby Cię głaskano po głowie i mówiono jaki jesteś świetny? Czy chciałbyś się czegoś nauczyć? Metoda Pawła zapewnia to drugie, dlatego warto się szkolic u niego.
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 04-08-2016, 08:53   

md1974 napisał/a:
Nurkowałeś z Pawłem? Czy tylko z opowieści wiesz jaki jest "niebezpieczny"?
Twój wpis nosi znamiona oszczerstwa.
Mam zdjęcia z wypłynięcia z Jastarni na łódce Andrzeja Sali Jest na niej również Paweł, bardzo ładnie leży w stałej pozycji, obserwowałem ich dłuższą chwilę. Więc ewidentnie się czepiasz. Zachowujesz się jak przewidywał "martin" w stosunku do mnie. Ze mną się nie sprawdziło, nie chodziłem i nie czepiałem się każdego wpisu.
Pewi napisał/a:
Czy na kursie chciałbyś aby Cię głaskano po głowie i mówiono jaki jesteś świetny? Czy chciałbyś się czegoś nauczyć? Metoda Pawła zapewnia to drugie, dlatego warto się szkolic u niego.
Chciałbym żeby instruktor mówiący o bezpieczeństwie, zabierał liny na pracę w sztolniach elektrowni. Pojechali bez lin, Paweł na szczęście przeżył, dzięki dużym (jednym z największych w polskim środowisku) umiejętnościom.
Również bym chciał, żeby przeprosił za dekompresję wysokogórską, w której zaplątał się we własne regułki. Zaordynował warunki poza granicą bezpieczeństwa.
Ma nową metodę, występuje na konferencji Polskiego Towarzystwa Medycyny i Techniki Hiperbarycznej, nie robi tego, nie prowadzi badań, nie publikuje wyników.

pozdrawiam rc
 
 
juwisz 


Stopień: AOWD, EAN
Kraj:
Ukraine

Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 529
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 04-08-2016, 09:08   

Co z tego, że leży sobie na burcie RIBa?
Robiłeś u niego kurs czy nie?
Jeżeli nie, to skąd wiesz czego uczy na kursie wrakowo-morskim?

Zrobiłem u niego kurs w lipcu, uczy tego co może wydarzyć się podczas nurkowania na wrakach.

Co ma wspólnego wypadek w elektrowni z kursem wrakowym, pojechał tam szkolić kursantów? Na ten temat napisał wyjaśnienie, co się wydarzyło, poczytaj jeszcze raz.
http://www.nurkomania.pl/a0240.htm
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 04-08-2016, 09:21   

juwisz napisał/a:
Co z tego, że leży sobie na burcie RIBa?
Robiłeś u niego kurs czy nie?
Jeżeli nie, to skąd wiesz czego uczy na kursie wrakowo-morskim?
Mówię o pomarańczowej łódce z silnikiem wysokoprężnym. Zbyt wielu moich znajomych instruktorów z doktoratami jest również jego znajomymi. Mają dobre zdanie.
Paweł nie jest w stanie mnie nauczyć wiele na moim polu, czyli obiegów zamkniętych o stałym ppO2. Na nim jest nikim.
Jedyne co potrafi to kursantom zakręcać butlę z tlenem, nie mając pojęcia co to jest płukanie obiegu. Człowiek może zostać z pustym obiegiem na pełnym wydechu i nie ma tlenu. Nawet jego IT ostro to ocenił.

juwisz napisał/a:
Zrobiłem u niego kurs w lipcu, uczy tego co może wydarzyć się podczas nurkowania na wrakach.

Co ma wspólnego wypadek w elektrowni z kursem wrakowym, pojechał tam szkolić kursantów? Na ten temat napisał wyjaśnienie, co się wydarzyło, poczytaj jeszcze raz.
http://www.nurkomania.pl/a0240.htm
Znam drugą część, jak bracia dzwonili do znajomego i prosili o liny. Kolega był tuż po ślubie miał inne zajęcia. Nie zawiózł, w święta i zginęli. Tyle że długo działali w branży.

Napiszę coś co odróżnia zawodowców od prac podwodnych, od amatorów. Kwapisiewicz jak prowadził prace w sztolniach to sadzał dyrektora w sterowni i swojego pracownika, który uniemożliwiał spuszczenie wody, w miejscu gdzie pracuje człowiek.

pozdrawiam rc
 
 
md1974 


Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 812
Skąd: Lublin
Wysłany: 04-08-2016, 10:34   

anarchista napisał/a:
Mam zdjęcia z wypłynięcia z Jastarni na łódce Andrzeja Sali Jest na niej również Paweł, bardzo ładnie leży w stałej pozycji, obserwowałem ich dłuższą chwilę. Więc ewidentnie się czepiasz.

No i co wynika z leżenia?
I tak, czepiam się bo Ty się czepiasz.
anarchista napisał/a:
Zachowujesz się jak przewidywał "martin" w stosunku do mnie. Ze mną się nie sprawdziło, nie chodziłem i nie czepiałem się każdego wpisu.

Ze mną się sprawdzi bo będę się czepiał każdego średnio mądrego, niegrzecznego lub prostackiego twojego wpisu do póki mi się nie znudzi.
Chyba, że przestaniesz oceniać ludzi przez pryzmat jedynego wzoru jaki potrafisz policzyć. Tak fajnego, że aż dla 99% nurków zupełnie niepotrzebnego. Im wystarczy rozumienie tego co się dzieje a nie dzielenie włosa na czworo.
anarchista napisał/a:
Chciałbym żeby instruktor mówiący o bezpieczeństwie, zabierał liny na pracę w sztolniach elektrowni. Pojechali bez lin, Paweł na szczęście przeżył, dzięki dużym (jednym z największych w polskim środowisku) umiejętnościom.

Aż tak dokładnie znasz historię tego wypadku?
anarchista napisał/a:
Również bym chciał, żeby przeprosił za dekompresję wysokogórską

Naprawdę ciężko to zrozumieć. Jak można przepraszać za dekompresję? Mógłbyś kazać przepraszać jakby wyznaczył Ci ją nieprawidłowo a potem na siłę ją na Tobie zrealizował.
anarchista napisał/a:
... konferencji Polskiego Towarzystwa Medycyny i Techniki Hiperbarycznej, nie robi tego, nie prowadzi badań, nie publikuje wyników.

A Ty nie publikujesz powiedzmy np. na konferencji SensorDevices. No dobra, niech będzie KKE lub ELTE żeby było polskie. I co z tego wynika? Stosując Twoje rozumowanie ...

Pozdrawiam,
Mariusz

Dopisane:
Znów celowo nie przekazujesz wszystkich faktów: TO NIE PAWEŁ BYŁ ORGANIZATOREM TEGO FERALNEGO NURKOWANIA. TO NIE ON BYŁ WTEDY OSOBĄ NAJBARDZIEJ DOŚWIADCZONĄ W ZESPOLE
Ostatnio zmieniony przez md1974 04-08-2016, 10:39, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
martin 



Stopień: SealTeam
Kraj:
Germany

Wiek: 49
Dołączył: 10 Mar 2002
Posty: 7224
Skąd: Nürnberg/RFN
Wysłany: 04-08-2016, 10:48   

OT
anarchista napisał/a:
Zachowujesz się jak przewidywał "martin" w stosunku do mnie.

Mozesz przestac sie mnie czepiac w co drugim twoim poscie?
 
 
HX 

Kraj:
Poland

Dołączył: 20 Gru 2012
Posty: 122
Skąd: Kraków
Wysłany: 04-08-2016, 11:12   

Yavox napisał/a:
.......... albo Popek. .........................., drugi zna dużo różnych ciekawych pozycji.


Jeżeli ten drugi to Pan z Helu to nie polecam, w zeszły weekend tłukliśmy się na drugi koniec polski żeby zrobić z Nim umówione nury na Franku i dzień wcześniej okazało się że nie popłynie w sobotę bo fala ma być 1,5m a w niedzielę chce więcej niż było pierwotnie ustalone.
Ostatecznie popłynęliśmy na pontonie z naprawdę fajnymi ludźmi których bardzo polecam(info priv). Oczywiście w sobotę fala nie przekraczała pół metra a w niedzielę to prawie jezioro było.
Generalnie Pan Popek jest bardzo sympatyczny ale nie do końca słowny.

Co do ciekawych pozycji to mam wrażenie że głównie interesuje go wożenie intro na Wichra i plaże przy Bryzie. No chyba że masz na myśli "inne pozycje" to pewnie tak ... ale my nie sprawdzaliśmy ;)

Pozdrawiam
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 04-08-2016, 11:55   

martin napisał/a:
Mozesz przestac sie mnie czepiac w co drugim twoim poscie?
Wystawiłeś taką diagnozę w temacie o dekompresji. "md1974" doskonale ją wypełnia.
md1974 napisał/a:
No i co wynika z leżenia?
I tak, czepiam się bo Ty się czepiasz.
Dużo, że naprawdę panuje nad swoim trymem, zresztą to jego mała obsesja. Potrafi wyjść z nurkowania wściekły że trymu nie trzymał.
md1974 napisał/a:
do póki mi się nie znudzi.
Tak trolle postępują.
md1974 napisał/a:
Aż tak dokładnie znasz historię tego wypadku?
Nic na to nie poradzę akurat tych ludzi uczyłem na basenie na ul. Barcelońskiej pływania między zestawami. Gdzieś w końcu lat 80. Mam pełne zaufanie. Widzisz czepiasz się jak troll.
md1974 napisał/a:
Mógłbyś kazać przepraszać jakby wyznaczył Ci ją nieprawidłowo a potem na siłę ją na Tobie zrealizował.
Ona jest nieprawidłowa, z wielu względów. Łącznie z DCS tlenowym. Możesz rozwinąć to zagadnienie ?
md1974 napisał/a:
anarchista napisał/a:
... konferencji Polskiego Towarzystwa Medycyny i Techniki Hiperbarycznej, nie robi tego, nie prowadzi badań, nie publikuje wyników.

A Ty nie publikujesz powiedzmy np. na konferencji SensorDevices. No dobra, niech będzie KKE lub ELTE żeby było polskie. I co z tego wynika? Stosując Twoje rozumowanie ...
Dekompresja jest zagadnieniem które rozpatruje się na konferencjach PTMiTH. Dokładnie tego miejsca unika Paweł Poręba.
md1974 napisał/a:
Znów celowo nie przekazujesz wszystkich faktów: TO NIE PAWEŁ BYŁ ORGANIZATOREM TEGO FERALNEGO NURKOWANIA. TO NIE ON BYŁ WTEDY OSOBĄ NAJBARDZIEJ DOŚWIADCZONĄ W ZESPOLE
Nie denerwuj się. Dziękuję że mówisz że Paweł jest cieniasem "TO NIE ON BYŁ WTEDY OSOBĄ NAJBARDZIEJ DOŚWIADCZONĄ W ZESPOLE". Bracia, właściciele firmy zginęli. On przeżył, co mnie cieszy.

pozdrawiam rc
 
 
wujek130 

Stopień: AOWD/wreck
Kraj:
Poland

Wiek: 39
Dołączył: 21 Lis 2012
Posty: 38
Skąd: Szczecinek
Wysłany: 04-08-2016, 13:13   

Polecam Baltic Diving na Helu. Robiłem u nich kurs w czerwcu i byłem zadowolony z poziomu szkolenia.
 
 
md1974 


Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 812
Skąd: Lublin
Wysłany: 04-08-2016, 13:29   

Ryszardzie, nie chce mi się odnosić po kolei do twoich wpisów, będących komentarzem do mojego postu.
Jedno jest pewne, nie potrafisz czytać ze zrozumieniem albo celowo usiłujesz nadać odmienny sens czyimś słowom. Tak czy siak bardzo słabe to jest. Ciekawe w jaki sposób wywnioskowałeś z mojej wypowiedzi, że Paweł jest cieniasem? Na wszelki wypadek zacytuję siebie:

"TO NIE PAWEŁ BYŁ ORGANIZATOREM TEGO FERALNEGO NURKOWANIA. TO NIE ON BYŁ WTEDY OSOBĄ NAJBARDZIEJ DOŚWIADCZONĄ W ZESPOLE"

Tak, całość, nie urwany fragment.

Zagadnienia DCS tlenowego nie będę rozwijał bo przecież Ty znasz je najlepiej.
Na wszelki wypadek utnijmy spekulacje - przyjmij, że ja nie znam tego zagadnienia :)

Dlaczego usilnie próbujesz mi mówić, że denerwuję się? Jestem oazą spokoju. Skończyłem ostatni dzień pracy przed urlopem i nic nie jest w stanie wyprowadzić mnie z równowagi. Nawet Ty.

Pozdrawiam,
Mariusz

Ps. Jeszcze chwila i zostanie wszem i wobec ogłoszone, że jestem kolejnym wcieleniem Martina. Też utnijmy to zawczasu - nie jestem, nawet go nie znam (w sensie poza forum).
 
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 04-08-2016, 13:41   

md1974 napisał/a:
"TO NIE PAWEŁ BYŁ ORGANIZATOREM TEGO FERALNEGO NURKOWANIA. TO NIE ON BYŁ WTEDY OSOBĄ NAJBARDZIEJ DOŚWIADCZONĄ W ZESPOLE"

Tak, całość, nie urwany fragment.
To prawda taki jest cały tekst, lecz jego składnikiem jest też "TO NIE ON BYŁ WTEDY OSOBĄ NAJBARDZIEJ DOŚWIADCZONĄ W ZESPOLE" Negujesz jego wybitne umiejętności, twórcy dekompresji, geniusza Bałtyku.
md1974 napisał/a:
Jestem oazą spokoju.
Nie pisz wersalikiem, to w internecie wydzieranie się.
md1974 napisał/a:
Ps. Jeszcze chwila i zostanie wszem i wobec ogłoszone, że jestem kolejnym wcieleniem Martina. Też utnijmy to zawczasu - nie jestem, nawet go nie znam (w sensie poza forum).
Kiedyś z "martinem" się pięknie użeraliśmy, potem w tle coś pozytywnego się działo. Następnie żarliśmy się w brudnym stylu, z powodu jego metod. Jak on się nazywa wiem. Jak się ty nazywasz nie wiadomo. Jak na trolla przystało.

pozdrawiam rc
 
 
md1974 


Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 812
Skąd: Lublin
Wysłany: 04-08-2016, 14:13   

Ryszardzie, przeczytaj moją odpowiedź w innym wątku.
Napiszę tylko dwa słowa na temat tekstu pisanego wielkimi literami. Wiem co to znaczy w intenecie i nie koniecznie musi to być krzyk. To podkreślenie treści.
Jak widzisz w tym zdaniu występuje czas przeszły, to raz, przypomnij wszystkim w którym roku był ten wypadek, to dwa, nadal z tego nie wynika negowanie umiejętności Pawła, to trzy.
Jeszcze raz powołam się na tekst, który napisałem w innym wątku przed chwilą. Przeczytaj i zastanów się czy nadal uważasz mnie za trolla. Tam jest wszystko (tak myślę) wyjaśnione.

Pozdrawiam,
Mariusz
 
 
 
pol 

Kraj:
Poland

Dołączył: 08 Paź 2004
Posty: 34
Skąd: legionowo
Wysłany: 04-08-2016, 14:13   

Jarek Kur - ScientificDiving.eu
Polecam.
 
 
CChheemmooll 

Kraj:
Poland

Wiek: 37
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 59
Skąd: Mazury
Wysłany: 04-08-2016, 15:16   

Panowie, ja się tylko o kurs zapytałem; po jaką cholerę się kłucić? Nie lepij napić się razem wódki? :-) Znajomy polecał mi również Porembę jednak w necie ma więcej negatywnych opini niż pozytywnych . Kogo wybiorę jeszcze nie wiem; mam czas na wybór do jesieni.
 
 
md1974 


Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 812
Skąd: Lublin
Wysłany: 04-08-2016, 17:08   

Ależ to nie kłótnie tylko ożywiona dyskusja.
Paweł Poręba ma w necie takie jakie ma opinie między innymi przez różne dziwne kłótnie na forach.
Dlatego prosiłem o rzetelne przedstawianie faktów na jego temat. Zresztą nie tylko na jego temat tylko tak ogólnie - rzetelność to podstawa.
Ja mogę polecić Pawła ale ... moje zdanie się nie liczy bo jestem jego kursantem i mogę mieć wypaczone pojęcie.
Mimo, jak twierdzisz, słabej opinii w internecie jedna rzecz jest zastanawiająca. Zdarzyło mi się nurkować w dziwnych miejscach gdzie proszono o certyfikaty i nie chodzi o nurkowania w jeziorkach w zakresie OWD. Po okazaniu certyfikatów na których widniało nazwisko Poręby jako instruktora usłyszeliśmy ciekawe zdanie: "No to z wami przynajmniej nie będzie problemów". Co to miało znaczyć, każdy może sobie dorobić własną interpretację. Nadmienię, że to nie była pojedyncza sytuacja i nie w jednym miejscu.

Pozdrawiam,
Mariusz
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed