Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Kurs wrakowy na Bałtyku
Autor Wiadomość
pomorzanka 


Stopień: wakacyjnorekreacyjny
Kraj:
Poland

Dołączyła: 02 Paź 2010
Posty: 887
Skąd: może być z Pucka :)
Wysłany: 04-08-2016, 17:44   

HX napisał/a:
Yavox napisał/a:
.......... albo Popek. .........................., drugi zna dużo różnych ciekawych pozycji.


Jeżeli ten drugi to Pan z Helu to nie polecam

mylisz Sebastiana Popka z Waldkiem Popowskim.

ps. i osobiście polecam Pawła Porębę jako instruktora dla tych, którzy planują nurkować w Bałtyku.
Ostatnio zmieniony przez pomorzanka 04-08-2016, 17:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nana 

Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 7
Skąd: Barlinek
Wysłany: 04-08-2016, 20:08   

Jeżeli chcesz robić kurs na Bałtyku to oczywiście rób u Pawła Poręby.
A anarchistę się "fajnie" czyta tak jak klaunów "przyjemnie" ogląda.
Ostatnio zmieniony przez nana 04-08-2016, 20:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TYMOTEUSZ 



Kraj:
Antigu and Barbuda

Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 1585
Skąd: warszawa
Wysłany: 04-08-2016, 21:00   

Ale żeby nie było że jest tylko jeden instruktor na Bałtyku to masz jeszcze bazę Dive Land z Kamil em Stankiewiczem albo Submariner Michał Czerminski.
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 04-08-2016, 21:24   

nana napisał/a:
Jeżeli chcesz robić kurs na Bałtyku to oczywiście rób u Pawła Poręby.
Masz już podane na tacy informacje, jest tego trochę więcej.
nana napisał/a:
A anarchistę się "fajnie" czyta tak jak klaunów "przyjemnie" ogląda.
Jak będziesz rozumiał o czym mowa, to daj znać.

pozdrawiam rc
 
 
md1974 


Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 812
Skąd: Lublin
Wysłany: 04-08-2016, 22:40   

TYMOTEUSZ napisał/a:
Ale żeby nie było że jest tylko jeden instruktor na Bałtyku to masz jeszcze bazę Dive Land z Kamil em Stankiewiczem albo Submariner Michał Czerminski.

Pod tymi też się z czystym sumieniem podpiszę. Co prawda nie szkolili mnie ale miałem przyjemność z nimi nurkować. Z Michałem wiele razy.

Pozdrawiam,
Mariusz
 
 
 
HX 

Kraj:
Poland

Dołączył: 20 Gru 2012
Posty: 122
Skąd: Kraków
Wysłany: 05-08-2016, 08:38   

pomorzanka napisał/a:
HX napisał/a:
Yavox napisał/a:
.......... albo Popek. .........................., drugi zna dużo różnych ciekawych pozycji.


Jeżeli ten drugi to Pan z Helu to nie polecam

mylisz Sebastiana Popka z Waldkiem Popowskim.

.


Ok rzeczywiście zaszła pomyłka, dziękuję za uściślenie, Przepraszam Sebastiana Popka nie o niego chodziło.

Pozdrawiam
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 05-08-2016, 09:02   

md1974 napisał/a:
Pod tymi też się z czystym sumieniem podpiszę.
Dziękuję za pomoc w zrobieniu czarnego PR Pawłowi, zwykle znajduje się "użyteczny idiota", który broniąc bez posiadania wiedzy o faktach, robi niedźwiedzią przysługę.
Paweł ma bardzo duże doświadczenie, również kilka głupot popełnionych, jedną jest zakręcanie zaworów, obcemu nurkowi. Rozeszło się po kościach w IANTD.

pozdrawiam rc
 
 
md1974 


Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 812
Skąd: Lublin
Wysłany: 05-08-2016, 10:47   

Wskaż dokladnie gdzie to niby robię komukolwiek czarny PR.
Poza tym znów mnie obrażasz.
 
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 05-08-2016, 12:46   

md1974 napisał/a:
Wskaż dokladnie gdzie to niby robię komukolwiek czarny PR.
Poza tym znów mnie obrażasz.
Zadając pytania kierowane do mnie. Ja odpowiadam znając fakty. Ty brniesz, bo będziesz się czepiał. Taką rolę spełniłeś. Dziękuję.

pozdrawiam rc
 
 
md1974 


Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 812
Skąd: Lublin
Wysłany: 05-08-2016, 17:39   

Powtarzam, czytaj uważnie.
Odróżniaj czas przeszły od teraźniejszego.
I jeżeli ktoś się czepia to Ty. Ja tylko w odpowiedzi na twoje insynuacje.
I jeżeli ktoś jest "użytecznym idiotą" to też Ty. Chociaż nie, Ty jesteś bezużyteczny.
Całe szczęście, że ludzie czytający forum są inteligentni i potrafią sami ocenić to co czytają nie koniecznie wierząc w twoje insynuacje.
 
 
 
al_fik 

Stopień: kilka
Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 248
Skąd: Kraków
Wysłany: 05-08-2016, 18:58   

md1974 napisał/a:
... że ludzie czytający forum...


maja już tego serdecznie dość ... to tak na marginesie
 
 
pomorzanka 


Stopień: wakacyjnorekreacyjny
Kraj:
Poland

Dołączyła: 02 Paź 2010
Posty: 887
Skąd: może być z Pucka :)
Wysłany: 05-08-2016, 19:08   

anarchista napisał/a:
md1974 napisał/a:
Wskaż dokladnie gdzie to niby robię komukolwiek czarny PR.
Poza tym znów mnie obrażasz.
Zadając pytania kierowane do mnie. Ja odpowiadam znając fakty. Ty brniesz, bo będziesz się czepiał. Taką rolę spełniłeś. Dziękuję.

pozdrawiam rc

nie wyszło Ci, anarchisto, ponieważ np. ja, jako użytkownik tego forum, średnio kieruję się podawanymi przez Ciebie faktami i snutymi intrygami, gdyż jesteś dla mnie internetowym nickiem i w życiu pod wodą Cię nie widziałam :)
Natomiast Mariusza znam, pod wodą nie raz widziałam i każdy jego post ma dla mnie znaczenie :papa:
 
 
md1974 


Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 812
Skąd: Lublin
Wysłany: 05-08-2016, 20:37   

Hej, Pomorzanko.
Jakby co to w Jastarni właśnie jestem. W poniedziałek jeszcze Kaśka dojedzie.
Daleko nie masz to może jakoś się spotkamy?

Al_fik, masz rację. Przepraszam i obiecuję poprawę.

Pozdrawiam,
Mariusz
Ostatnio zmieniony przez md1974 05-08-2016, 20:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
md1974 


Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 812
Skąd: Lublin
Wysłany: 05-08-2016, 22:22   

Proszę moderatora o zaprzestanie wyzywania mnie od Kalego, cieniasów itp.
Jedyne co mogłoby go do tego upoważnić to stosowanie takich słów z mojej strony wobec niego.
W innym przypadku jest to objaw braku kultury.
Każda jego wypowiedź, zawierająca cytaty moich wypowiedzi, jest manipulacją lub dowodem niezrozumienia tego co napisałem.

Mariusz
 
 
 
pomorzanka 


Stopień: wakacyjnorekreacyjny
Kraj:
Poland

Dołączyła: 02 Paź 2010
Posty: 887
Skąd: może być z Pucka :)
Wysłany: 05-08-2016, 22:26   

Mariusz - a gdzie w Jastarni siedzicie i jak długo? Bo ja chętnie spotkałabym się z Wami :papa: Rozmowa i nurkowanie z Wami, to czysta przyjemność :D
z loozerką we wrześniu planujemy Atersee - może powtórzymy wspólnie wypad?
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 06-08-2016, 15:48   

pomorzanka napisał/a:
średnio kieruję się podawanymi przez Ciebie faktami i snutymi intrygami, gdyż jesteś dla mnie internetowym nickiem i w życiu pod wodą Cię nie widziałam
Podaję informacje które mogę udokumentować.
To że w 2011 Paweł nie rozumiał w jakiej modyfikacji modelu Buhlmanna, jest jego pomysł. Bredził o głębokościach zmiany gazów.

Również sprawdziłem w IANTD sprawę z zakręcaniem zaworu.

pozdrawiam rc

[ Dodano: 06-08-2016, 17:08 ]
To kilka słów o zachowaniu Pawła Poręby, fragment oceny jego IT.

http://forum-nuras.com/vi...ghlight=#341936

Tomasz Zabierek napisał/a:
Wysłany: 23-06-2014, 13:49
Łukasz posiada nazwisko, i pewnie zaraz je poda, co nie zmienia faktu, ze sytuacja jaka opisuje jest przejawem skrajnego debilizmu Pawla.

Nie wiem jakie powody sklonily go do takiego zachowania, jednak zadne, ale to absolutnie zadne wytlumaczenie jakie poda nie jest w stanie tego zachowania usprawiedliwic!!!
Ryzykowanie czyjegos zycia dla nie wiem - leczenia jakis wlasnych urojen - jest ABSOLUTNIE NIEDOPUSZCZALNE i powinno byc pietnowane w kazdy mozliwy sposob!!!



Tomasz Zabierek napisał/a:
23-06-2014, 14:31
TomekP - takie same jak dla kazdego czlowieka stanowi brak tlenu.

Nie ma to nic wspolnego z zajsciem, poniewaz Lukasz zyje, bo sobie z tematem poradzil. Brak tlenu nie jest chwila, w ktorej sie od razu umiera, sa procedury. Ale:

- co to za praktyka, zeby osobie z zespolu cos zakrecac?
- co to za praktyka zeby osobie z OBCEGO !! zespolu cos zakrecac?
- kim jest Pawel Poreba zeby komukolwiwk cokolwiek sprawdzac? !!
- kim jest Pawel Poreba, ze w jego swiadomosci jest upowazniony do ryzykowania zyciem Lukasza (Bogiem? czy Nadbogiem?)!!
- jaka jest swiadomosc Poreby procedur/technik CCR (nie ma zadnego stopnia ani reba) ?
- jaka jest swiadomosc Poreby rEvo ? (pozatym, ze wie ze jest żółty)
- jesli juz odpowiedzial sobie na wszystko powyzej pozytywnie (znaczy ze jest Nadbogiem i moze ryzykowac zyciem Lukasza dla udowodnienia czegostam mimo, ze nie ma pojecia o rebach a rEvo w szczegolnosci) - to jak mogl dopuscic do tego, ze Lukasz poszedl dalej z zakrecona butla !!!

Ogolnie, cala ta sytuacja jest absurdalna. Takie zachowanie jest niegodne instruktora, niegodne nurka ani czlowieka i dyskutowanie nad sensem calego wydazenia jest niedorzeczne, poniewaz tego sensu tutaj nie ma!!!!


pozdrawiam rc
 
 
TYMOTEUSZ 



Kraj:
Antigu and Barbuda

Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 1585
Skąd: warszawa
Wysłany: 06-08-2016, 18:22   

Anarchista-nikogo nie interesuje co tu wypisujesz, daj spokój.
Nie wcinaj się, nikt cię nie lubi ;fuck:
 
 
md1974 


Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 812
Skąd: Lublin
Wysłany: 06-08-2016, 21:27   

Pomorzanko, ja siedzę w Augustynie. Aktualne warunki nie umożliwiają nurkowania bo wieje ale ... moje dzieci są przeszczęśliwe bo ... wieje :) i możemy się poślizgać.
Kaśka będzie prawdopodobnie od poniedziałku w bazie u Andrzeja przez tydzień.
Ja siedzę tu do 22 sierpnia. Zapraszam.
We wrześniu Kaśka ma nagrane jaskinie ja musiałem odpuścić bo służbowo wylatuję za ocean.
Wpadnij to może coś razem uknujemy :)

Pozdrawiam,
Mariusz
 
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 07-08-2016, 07:17   

TYMOTEUSZ napisał/a:
Anarchista-nikogo nie interesuje co tu wypisujesz, daj spokój.
Nie wcinaj się, nikt cię nie lubi
Przyjaciel były, dr. robotyk, mówi o swoim byłym największym wielbicielu. Może jest w tym prawda, może wściekłość że książka ucznia, dobrze się sprzedaje.
Nie zmienia to faktu że Paweł zakręcił butlę z tlenem, Innej osobie, dla jaj.

Nie wykazuj się brakiem zrozumienia znaczenia słowa nikt, właściwsze to prawie nikt, właściwe miernoty mnie szczerze nie cierpią.

Potencjalni kursanci, mają prawo wiedzieć na co można liczyć, u konkretnego instruktora.
Mimo wielu przypiętych łat, mogę powiedzieć że Paweł Poręba jest dobrym instruktorem i nie ucieknie w przypadku kłopotów. Wiele osób wyszło z pod jego ręki.

Gdyby nie był burakiem, wyzywającym, innych od niby nurków, będąc samemu niby naukowcem. Był by na szczycie biznesu nurkowego.

pozdrawiam rc
 
 
jackdiver 



Stopień: Instruktor CMAS, SSI
Kraj:
Poland

Wiek: 65
Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 298
Skąd: Kraków
Wysłany: 07-08-2016, 07:49   

anarchista napisał/a:

Gdyby nie był burakiem, wyzywającym, innych od niby nurków, będąc samemu niby naukowcem. Był by na szczycie biznesu nurkowego.
pozdrawiam rc

A toś trafił
Złota myśl jakże trafnie opisująca zachowania co niektórych osób ;OK;
Pozdrawiam Jacek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed