Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Nurkowanie Hurgada
Autor Wiadomość
Piotr B. 


Stopień: AOWD/NITROX
Kraj:
Poland

Wiek: 57
Dołączył: 26 Sty 2014
Posty: 115
Skąd: Warszawa/Toruń
Wysłany: 10-09-2016, 17:23   Nurkowanie Hurgada

Dzień dobry wszystkim.

Czy zastanawialiście się kiedyś czym może być wyjazd nurkowy znaczony rytmem spełnienia i beztroskiej błogości; w cieniu pełnej satysfakcji z mant, delfinów czy tuńczyka/rekina, który właśnie przepływa obok? Bynajmniej to nie slogan z kiepskiej reklamy. To rzeczywistość wykreowana przez firmę Martynę i Mahmouda z firmy Nurkowanie Hurgada. Rzeczywistość tym bardziej kusząca, bo dostępna na przysłowiowe wyciągniecie ręki – wszak tylko cztery godziny lotu dzielą nas od miejsca, w którym trwale zapomina się o koszmarnej rzeczywistości tzw. dobrej zmiany.

Ostatnie siedem dni to festiwal zachwytu nad pięknem flory i fauny morza czerwonego. To czas odkrywania nowych miejsc i doświadczania wrażeń, które trwale ryją bruzdy w naszej pamięci. Chcę Was gorąco zachęcić do odwiedzenia -kto był ten już wie, a kogo jeszcze tam nie było niech niezwłocznie się uda- bazy, której zalety znane są miłośnikom morskich głębin na każdej szerokości geograficznej. Martyna i Mahmoud dwoją się troją by sprostać nawet najbardziej wyszukanym oczekiwaniom: eksplorują okoliczne rafy w poszukiwaniu nowych miejsc nurkowych. Wspólnie z wesołą ekipą Shehab dbają by wymarzony sen nurka nabrał realnego kształtu. To dzięki ich pasji i zaangażowaniu mieliśmy na przykład możność nurkowania na nowej rafie – Carlos. Zresztą… cały plan ułożony był tak aby nas zadowolić. Gdyby Michelin przyznawał – na wzór restauracji – gwiazdki dla centrów nurkowych, to Nurkowanie Hurgada mogła by poszczycić się całą konstelacją.

Jednodniowy wypad do Abu Dabab na żółwie, rekiny i krowy morskie? Proszę bardzo - Mahomud potrafi! Człowiek ten stanął na wysokości zadania, wszystko ustalił i zorganizował: bezpieczny, czysty i komfortowy bus, nurkowania na Elphistone, szybkie łodzie, pyszny obiad… hmm, dokarmianie ryb . Na deser zaś „podstawił” nam żółwie, które tocząc swe majestatycznie cielska grzecznie pozowały nam do zdjęć.

Wizyta w prowadzonej przez Martynę i Mahmouda bazie jest doskonałą alternatywą dla typowego safari nurkowego. Argumentacja „za”… proszę bardzo:
- dużo taniej niż klasyczne safari; aktualne cenniki na stronie – sami porównajcie;
- profesjonalny serwis na miejscu; wiesz za co płacisz i wiesz co za to dostaniesz;
- możliwość zobaczenia tego co chce się zobaczyć, a nie tego co chcą Ci pokazać; możesz sam zgłaszać propozycje miejsc, w których chcesz nurkować;
- wyjątkowa kultura, pełne bezpieczeństwo, komfort i szacunek dla przestrzeni i oczekiwań Klienta;
- a przede wszystkim niezwykła atmosfera i klimat ludzi (Martyna i Mahmoud)– bo to ONI właśnie ją tworzą.

Kto był ten wie – jest wielu forumowiczów, którzy potwierdzą powyższe.
 
 
prezes434 

Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 06 Paź 2016
Posty: 7
Skąd: Oława
Wysłany: 29-10-2016, 08:42   

Poproszę o info kontaktu z Nimi
 
 
pawlos1976 


Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 501
Skąd: Szczytno
Wysłany: 29-10-2016, 09:02   

prezes434 napisał/a:
Poproszę o info kontaktu z Nimi


Jedno zapytanie google i masz.

http://www.nurkowaniehurghada.pl/
 
 
dariusznow 


Stopień: aowd
Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 216
Skąd: Mrągowo
Wysłany: 29-10-2016, 11:14   

ja będe u niego od 8 grudnia , a Ty prezes kiedy? :co: :?;
 
 
prezes434 

Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 06 Paź 2016
Posty: 7
Skąd: Oława
Wysłany: 29-10-2016, 13:34   

Dzięki już znalazłem.
Na wiosnę do Chin ale nie nurkowanie, dopiero we wrześniu :ping: :ping:
Ostatnio zmieniony przez prezes434 29-10-2016, 13:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piotr B. 


Stopień: AOWD/NITROX
Kraj:
Poland

Wiek: 57
Dołączył: 26 Sty 2014
Posty: 115
Skąd: Warszawa/Toruń
Wysłany: 29-10-2016, 14:16   

Witam,
A ja w czerwcu... jeśli Egipt to tylko Martyna&Mahmoud.
Nie uprzedzając faktów.... w Anno Domini Nurkowo 2017 będzie się dziać.
Szczegóły wkrótce!
 
 
dariusznow 


Stopień: aowd
Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 216
Skąd: Mrągowo
Wysłany: 29-10-2016, 17:06   

prezes przełóż na październik i dawaj do Dahab razem, nie pożałujesz....

[ Dodano: 29-10-2016, 17:08 ]
Piotrze jak się ogarnę po wyjeździe to pogadamy...
 
 
prezes434 

Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 06 Paź 2016
Posty: 7
Skąd: Oława
Wysłany: 30-10-2016, 10:55   

Nie da rady całą familie zabieram z mamą i teściową. Nie nic nie pisać na teściową gdyż mam bardzo dobrą nawet do motocykla się dorzuciła :bee;
 
 
Turlogh 


Kraj:
Poland

Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 548
Skąd: Wrocław
Wysłany: 30-10-2016, 15:42   

prezes434 napisał/a:
Nie da rady całą familie zabieram z mamą i teściową. Nie nic nie pisać na teściową gdyż mam bardzo dobrą nawet do motocykla się dorzuciła :bee;

Bo wszyscy wiemy że dobry zięć, żonę raz-teściową pięć ;-)
 
 
Panur 

Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Cze 2015
Posty: 11
Skąd: Katowice
Wysłany: 06-11-2016, 08:36   Re: Nurkowanie Hurgada

Kto był ten wie, jest wielu forumowiczów, którzy potwierdzą powyższe.


POTWIERDZAMY. Byliśmy w czerwcu. Było nas troje. Syn dostał gratis w postaci dodatkowego intro. I trafiły mu się delfiny.
Poza tym wzięli nas na targ, a Mahmoud wybierał dla nas najlepsze owoce. Tanio jak barszcz.
Z resztą w odróżnieniu do innych po nurkowaniach zawsze dostawaliśmy świeże i soczyste.
Pozdrawiamy serdecznie.
 
 
Engram 

Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Dołączyła: 27 Wrz 2016
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-04-2017, 15:56   

Wczoraj wróciłam z Hurghady po pięciu dniach nurkowania z tą bazą i z całego serca polecam :) Od organizacji, przez podejście, udostępniony sprzęt, wyżywienie, owocki, babskie wieczorki z Martyną ;) aż po nurkowanie- wszystko na najwyższym poziomie ! Do tego wisienka na torcie czyli podwodne zdjęcia autorstwa Mahmouda (przytuliłam ponad 1000)

Przy okazji dziękuję koledze Piotr B. za zamieszczenie tego posta, bo tym sposobem chcąc- nie chcąc przyczynił się do udanego pierwszego prawdziwego wyjazdu nurkowego w mojej karierze.
 
 
dariusznow 


Stopień: aowd
Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 216
Skąd: Mrągowo
Wysłany: 14-04-2017, 18:46   

Pierwszy wyjazd zawsze robi wrazenie, szczególnie gdy jest to M Czerwone i Mahmoud :)

Potem oczekiwania rosną, czego życzę

 
 
Piotr B. 


Stopień: AOWD/NITROX
Kraj:
Poland

Wiek: 57
Dołączył: 26 Sty 2014
Posty: 115
Skąd: Warszawa/Toruń
Wysłany: 17-04-2017, 18:32   

Engram napisał/a:
Wczoraj wróciłam z Hurghady po pięciu dniach nurkowania z tą bazą i z całego serca polecam :) Od organizacji, przez podejście, udostępniony sprzęt, wyżywienie, owocki, babskie wieczorki z Martyną ;) aż po nurkowanie- wszystko na najwyższym poziomie ! Do tego wisienka na torcie czyli podwodne zdjęcia autorstwa Mahmouda (przytuliłam ponad 1000)

Przy okazji dziękuję koledze Piotr B. za zamieszczenie tego posta, bo tym sposobem chcąc- nie chcąc przyczynił się do udanego pierwszego prawdziwego wyjazdu nurkowego w mojej karierze.


Do usług. Zawsze z czystym sumieniem będę polecał Martynę i Mahmouda. Wasze uśmiechy są warte więcej niż góra złota. A tak an marginesie... przymierzam się do Hurgady :0
 
 
maciek811 


Stopień: AOWD | Nx | Rescue
Kraj:
Poland

Dołączył: 20 Cze 2012
Posty: 159
Skąd: Radymno
Wysłany: 27-04-2017, 11:52   

Wybieram się do Hurghady, ją ze mną osoby początkujące z OWD.
Na jakie rafy/miejsca nurkowe warto się wybrać, żeby cokolwiek zobaczyć?
Wiem, że Hurghada jest oklepana jak mata pod Najmanem, ale na początek musi wystarczyć.
Ktoś coś ciekawego poleci?
 
 
dariusznow 


Stopień: aowd
Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 216
Skąd: Mrągowo
Wysłany: 27-04-2017, 12:58   

Oklepana to fakt, ale zawsze coś ciekawego mozna zobaczyć - zerknij na moje zdjęcie powyżej :)
dwa razy miałem delfiny pod wodą i to oba w okolicach Hurghady

nie chcę tu operować nazwami raf bo i tak zawiozą Was tam gdzie będą chcieli
wazne jedynie abyście dostali przewodnika, któremu bedzie się chciało coś pokazać pod wodą

drugie wyjście to szukać samemu, ale to juz trochę wprawy potrzeba

dla mnie osobiście kazdy nurek jest ciekawy i warty zejścia pod wodę, fakt, jedne bardziej, inne mniej...

kolejna sprawa to głębokość i zuzycie powietrza a co się z tym wiąże czas przebywania pod wodą, ale to oczywista oczywistość, chodzi mi o to aby się tak dobrać by zuzycie było mniej więcej takie same, no i nie pchać sie w głębinę, bo przepisy raz a najciekawiej i najbardziej kolorowo jest płytko

Najlepiej wybrać rozsądne CN które Wami sie dobrze zaopiekuje i spełni oczekiwania
 
 
mahmoud_m 

Stopień: instructornurkowania
Kraj:
Egypt

Wiek: 39
Dołączył: 28 Wrz 2015
Posty: 3
Skąd: Hurghada
Wysłany: 27-04-2017, 16:02   

Zapraszamy serdecznie do nas z poczatkujacymi osobami po kursach OWD i nie tylko. Zaopiekujemy sie odpowiednio - pokazemy piekne miejsca nurkowe - w ciagu kilku dni naprawde mozna sporo zabaczyc bo za kazdym razem plyniemy w inne miejsce ! Piotr , Ola - dziekujemy ze o nas tak pieknie wspomnieliscie na forum ! :) Martyna & Mahmoud

podajemy namiary, gdyby ktos sie zdecydowal
www.nurkowaniehurghada.pl




[ Dodano: 27-04-2017, 16:29 ]
Gdyby ktos chcial piekna pamiatke z nurkowania w Hurghadzie to polecamy sie rzecz jasna :) M&M www.nurkowaniehurghada.pl

 
 
Engram 

Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Dołączyła: 27 Wrz 2016
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-04-2017, 17:38   

maciek811 napisał/a:
Wybieram się do Hurghady, ją ze mną osoby początkujące z OWD.
Na jakie rafy/miejsca nurkowe warto się wybrać, żeby cokolwiek zobaczyć?
Wiem, że Hurghada jest oklepana jak mata pod Najmanem, ale na początek musi wystarczyć.
Ktoś coś ciekawego poleci?


Powiem Ci, że tak naprawdę to na każdym nurkowaniu było co oglądać i bynajmniej nie było to "cokolwiek". Na pierwszym nurkowaniu trafiliśmy na delfiny, poza tym mureny (mnóstwo muren), płaszczki, skrzydlice, cała masa kolorowych rybek, których nazw nie znam ale Nemo i Dori byli :)
Na 10 nurkowań żadne nie było "takie sobie", wszystko mi się super podobało. mimo, że Hurghada oklepana to my jakoś tak pływaliśmy, że w sumie rzadko na innych nurków wpadaliśmy pod wodą.
Ja też jestem początkująca z OWD, więc z tego poziomu w 100% polecam, a Mahmoud na pewno nie jest przewodnikiem, któremu się nie chce!

Polecam www.nurkowaniehurghada.pl i Morze Czerwone.
 
 
dariusznow 


Stopień: aowd
Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 216
Skąd: Mrągowo
Wysłany: 28-04-2017, 09:35   

Engram napisał/a:
w sumie rzadko na innych nurków wpadaliśmy pod wodą.


Też ważna rzecz :)


:ryba: :ryba: :ryba: :ryba: :ryba: :ryba: :ryba:
 
 
Piotr B. 


Stopień: AOWD/NITROX
Kraj:
Poland

Wiek: 57
Dołączył: 26 Sty 2014
Posty: 115
Skąd: Warszawa/Toruń
Wysłany: 29-04-2017, 18:35   

maciek811 napisał/a:
Wybieram się do Hurghady, ją ze mną osoby początkujące z OWD.
Na jakie rafy/miejsca nurkowe warto się wybrać, żeby cokolwiek zobaczyć?
Wiem, że Hurghada jest oklepana jak mata pod Najmanem, ale na początek musi wystarczyć.
Ktoś coś ciekawego poleci?


Witaj!

M&M, Shebab (łódż) jej obsada i właściciel to klasa sama w sobie. Zobaczysz NA PEWNO! Poproś M&M o następujące rafy, które oczarują Cię milionem kolorów:
- Sha'ab Abu Ramada;
- Abu Nugar;
- Fanaus (East i West)
oraz... jeśli chcesz El Minia (wrak tuż przy porcie)

Tego nie da się opisać, to trzeba zobaczyć. Kilka dni temu wróciłem z Mauritiusa - prócz rekinów paskowych reszta to porażka,bagno i dno.
Nic nie przebija Egiptu i Nic nie przebije M&M
 
 
dariusznow 


Stopień: aowd
Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 05 Sty 2011
Posty: 216
Skąd: Mrągowo
Wysłany: 30-04-2017, 20:22   

Ele mina nie dla OWD :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed