Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Łeba - świetne miejsce na wyprawy wrakowe
Autor Wiadomość
D@rek 



Stopień: instruktor SDI/TDI
Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączył: 08 Lis 2004
Posty: 1037
Skąd: Piotrków T
Wysłany: 13-09-2016, 07:55   Łeba - świetne miejsce na wyprawy wrakowe

Przygoda z Łebą zaczęła się kilka lat temu od ważnego telefonu- przyjedź. Przyjechałem i to co zobaczyłem dało wiele pary w nurkowy gwizdek. Pojawiło się natychmiast niezbędne narzędzie rebreather chroniący przed zbędnym żonglowaniem gazami w butlach.Kto nurkował z gazem za 400 zł w twinie na koparkach zrozumie :) Praktycznie środek naszego wybrzeża, wzdłuż przebiega najważniejszy szlak handlowy dla statków, głębokości zalegania wraków od 4 do 70 i głębiej. Stare żaglowce, faszystowskie transportowce, cywilne masowce ech i te ciągle tajemnicze nowe aż ciary przechodzą jak lecisz wzdłuż liny robi się ciemniej chłodniej i jest .... i tu różnie bywało i bywa jest wrak jest ta radość innym razem zapis sonaru pokazuje obiekt no wypisz wymaluj wrak okrętu podwodnego. Głębokość znaczna 70 parę metrów napięcie ogromne lecimy a tu na dnie jakiś obelisk niewiadomego pochodzenia beton lub też inny twór co tu pisać sam zobacz na FB Wreck Hunt. Morze to ogromna przestrzeń i znalezienie czegoś nowego mimo że przyjaciele są na nim prawie codziennie nie jest łatwe, do tego ta nutka tajemnicy, tamten coś wie ale pewnie nie powie a jak już się coś dowiesz to wskazania zegarów GPS nie pokrywają się i znów czarna dupa. Ale są i sukcesy :) . Czasem mam takie przemyślenia że Zatoka Gdańska powinna być zamknięta dla nurkowania !!!! :) To właśnie tam większość nurków zaczyna swoją przygodę z Bałtykiem a tym czasem wizura bywa w porywach 3-4 m są silne prądy kto był na Kanonierce ten wie. W tej chwili od głębokości 25 w głąb widać na 20-30 m tak tak bywało że na 60 m widziałem cały wrak transportowca Bremen Western. Dziś ruszamy na kolejną tajemniczą wyprawę może to będzie góra kamieni a może wrak - najlepiej z faszystowską glapą :) . Finowie z ekipy Badewanne ich upór i znaleziska na trudnej Zatoce Fińskiej nakręcają nas bardzo.
 
 
Mucha 


Kraj:
Netherlands

Dołączył: 05 Paź 2011
Posty: 351
Skąd: GA
Wysłany: 13-09-2016, 09:31   

A to nie jest tak, jak mowi pewien guru, ze nurki to tylko w Sharm? :aaa:
A powaznie, to zawsze mnie fascynowalo, ile tajemnic kryje nasz Baltyk.
W czasie sluzby kilkanascie lat temu na okretach podwodnych, siedzac u kumpla w kabinie hydro, widzialem jak zawalone jest dno :ping:
Pozdro I udanych znalezisk :-)
 
 
GerardM 



Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 53
Dołączył: 13 Sty 2011
Posty: 335
Skąd: Radom
Wysłany: 13-09-2016, 20:26   

Siemka
Macie jakiś kalendarz wypłynięć np na najbliższe dwa miesiące? Z profilu na fb jakoś nie mogę nic wyczaić a chętnie bym się z Tobą w końcu gdzieś zabrał :-)
 
 
lukpep 


Stopień: ADV. EAN
Kraj:
Poland

Wiek: 35
Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 67
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 14-09-2016, 07:59   

podlinkujcie profil na fb - chetnie posledze :)
 
 
Tomciuch 


Stopień: instruktor SDI TDI
Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 15 Cze 2010
Posty: 179
Skąd: Wrocław
Wysłany: 14-09-2016, 15:55   

lukpep napisał/a:
podlinkujcie profil na fb - chetnie posledze :)


Nie wiem... może to to ;)

https://www.facebook.com/lebadive/?fref=ts

Pozdrawiam
 
 
D@rek 



Stopień: instruktor SDI/TDI
Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączył: 08 Lis 2004
Posty: 1037
Skąd: Piotrków T
Wysłany: 16-09-2016, 07:20   

weekendowo wszystkie terminy zajęte. Możemy przymierzyć dwa dni w tygodniu.
 
 
WW 



Stopień: P3 + dodatki
Kraj:
Poland

Wiek: 67
Dołączył: 07 Gru 2004
Posty: 1356
Skąd: Łódź
Wysłany: 19-09-2016, 08:25   

Masz nowe miejsce w Łebie, czy wróciłeś na stare śmieci?
 
 
 
D@rek 



Stopień: instruktor SDI/TDI
Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączył: 08 Lis 2004
Posty: 1037
Skąd: Piotrków T
Wysłany: 22-09-2016, 07:08   

Pytasz o wraki czy o łódź ? Pływamy Hanterem bo to najlepsza łódź na naszym morzu. A jeśli chodzi o wraki to do 40 m mamy jakieś nowe śmieci :-) Głębsze pozycje to już dla koneserów :-)
 
 
Offshore 


Stopień: seek & explore
Kraj:
Bahamas

Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 166
Skąd: 30 seconds to Mars
Wysłany: 29-09-2016, 21:39   

Do 40m nie takie znowu śmieci :)
Poniżej moje ostatnie znalezisko na Łebie. Szukałem patrolowca kriegsmarine z II wojny, a trafiłem stary drewniany szkuner bez napedu, przełom XIX/XX wieku. Wrak jest dziewiczy, lezy w całości na stepce, lekko przechylony na prawa burtę. Na wraku zero pilkerów itp. co świadczy iz nie jest znany wędkarzom morskim.Przewoził jakis materiał organiczny, prawdopodobnie zboże, o czym swiadczy białawy nalot w ładowniach. Mam zamiar kontynuować badania tego wraka, może uda sie zidentyfikowac chociaż narodowość...
Wrak trafiłem o 1 w nocy....do wschodu słońca nie mogłem juz zasnąć, obraz sonarowy działał na wyobraźnię...co to jest, co tam lezy.... O 6 rano wskakiwałem juz do wody...O adrenalinie zwiazanej z opadaniem na nowy, nieznany wrak nawet nie będe pisał bo tego sie nie da opisac...Mamy szczęście że mieszkamy nad Bałtykiem.... :)
Ps. patrolowiec wciąż do znalezienia.Udało mi się nawet ostatnio wyszperać z archiwum KTB z podana pozycja jego zatonięcia, pozycja około 10mil różna od tej podawanej w literaturze....jednak co materiał źródłowy to materiał źródłowy...Trzeba bedzie sie znowu bujnąc na Łebę i szukać, szukać szukać aż się znajdzie bo on musi tam gdzies leżeć....
(podobno przewoził bursztynowa komnatę z Gdańska, WG to była tylko zmyłka)

 
 
 
WW 



Stopień: P3 + dodatki
Kraj:
Poland

Wiek: 67
Dołączył: 07 Gru 2004
Posty: 1356
Skąd: Łódź
Wysłany: 30-09-2016, 07:30   

Jak będziesz zbierał ekipę, daj znać.
 
 
 
Tomasz Łach 


Stopień: MSDT
Kraj:
Poland

Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 550
Skąd: Kraków
Wysłany: 01-10-2016, 09:37   

D@rek napisał/a:
Pływamy Hanterem bo to najlepsza łódź na naszym morzu.


Możesz napisać coś więcej ?
Jaka długość, ilu nurków, czy ma windę itp
Jakiś namiar na stronę internetową ?
pozdrawiam
 
 
WW 



Stopień: P3 + dodatki
Kraj:
Poland

Wiek: 67
Dołączył: 07 Gru 2004
Posty: 1356
Skąd: Łódź
Wysłany: 01-10-2016, 09:42   

https://www.youtube.com/watch?v=1oOtSuu2YTQ

Szybka, niestety bez windy.
Ma platformę rufową.
Ostatnio zmieniony przez WW 01-10-2016, 09:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Tomasz Łach 


Stopień: MSDT
Kraj:
Poland

Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 550
Skąd: Kraków
Wysłany: 01-10-2016, 12:38   

Ok dzięki już "wygooglałem" ten filmik :ping:
Ilu nurków realnie może zabrać ?
 
 
pomorzanka 


Stopień: wakacyjnorekreacyjny
Kraj:
Poland

Dołączyła: 02 Paź 2010
Posty: 887
Skąd: może być z Pucka :)
Wysłany: 01-10-2016, 22:36   

10 nurków i faktycznie jest trap rufowy z całkiem wygodną drabinką (których nie ma jeszcze na filmiku ;-) ). Łódź szybka, obsługa fajna, jedyny minus (ale tylko dla nurków OC ;) ) to brak możliwości bicia gazów na łodzi (i w zasadzie w samej Łebie).
 
 
D@rek 



Stopień: instruktor SDI/TDI
Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączył: 08 Lis 2004
Posty: 1037
Skąd: Piotrków T
Wysłany: 03-10-2016, 06:58   

link do strony na FB https://www.facebook.com/lebadive/ tam umieszczam wszystkie informacje dotyczące wypłynięć planów zdjęcia i wszystko co się da.
WW napisał/a:
ódź szybka, obsługa fajna, jedyny minus (ale tylko dla nurków OC ) to brak możliwości bicia gazów na łodzi (i w zasadzie w samej Łebie).
będzie możliwość bicia gazów na lądzie w Łebie. Winda fajna rzecz, trap jest tak doskonale wyprofilowany że wejście z rebem i stejdżami nie stanowi problemu.
Rejon pełny tajemnic i nieodkrytych wraków. Zakresy głębokości 4-80 m najciekawsze pozycje 26-45 m.
Łódź zabiera 12 pasażerów plus dwóch członków załogi. Jest kawa herbata kanapki. Mamy też bazę noclegową na lądzie.
Ostatnio zmieniony przez D@rek 03-10-2016, 07:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tomasz Łach 


Stopień: MSDT
Kraj:
Poland

Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 550
Skąd: Kraków
Wysłany: 03-10-2016, 11:17   

Dzięki za odpowiedz.
Jak coś, to będę się z Tobą kontaktował
 
 
tplatk 

Stopień: RD
Kraj:
Poland

Dołączył: 18 Lis 2013
Posty: 50
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-10-2016, 17:55   

pomorzanka napisał/a:
10 nurków i faktycznie jest trap rufowy z całkiem wygodną drabinką (których nie ma jeszcze na filmiku ;-) ). Łódź szybka, obsługa fajna, jedyny minus (ale tylko dla nurków OC ;) ) to brak możliwości bicia gazów na łodzi (i w zasadzie w samej Łebie).


Jeszcze poproszę o ceny nurkowań - np. dla 1 osoby?
 
 
D@rek 



Stopień: instruktor SDI/TDI
Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączył: 08 Lis 2004
Posty: 1037
Skąd: Piotrków T
Wysłany: 19-01-2017, 09:21   

Svanhild-22m
Pogłębiarka-17m
Margareta-15m
Betonowiec-27m

Parowiec Bengt Sture-39 m
Holownik-37 m
Żaglowiec-37m
Łyżwa-30 m
Bocznokołowiec-15m
Wrak duży-18m
Arangast-22m
Drewniany parowiec-24m

Czteropłatkowiec-32m
Odwrócony-32m
Dorszowiec-20m

Terra-44m
Market-45m
Bremen Westen-53m
Betonowe bloki-58
Żaglowiec z kotwicą-37m
 
 
CChheemmooll 

Kraj:
Poland

Wiek: 37
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 59
Skąd: Mazury
Wysłany: 19-01-2017, 17:46   

Jakieś szczeguły apropo ceny wypłynięć?
 
 
Andrzej Barnat 

Kraj:
Poland

Wiek: 64
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 92
Skąd: Łódź
Wysłany: 19-01-2017, 21:11   

Darek. Planujesz coś? Mam awersję do fejsa więc daj znać jak coś wymyślisz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed