Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Komputer dla poczatkujacego okolo 1000zl
Autor Wiadomość
Scaner 



Stopień: instruktor NAUI PSAI
Kraj:
Vatican

Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 1981
Skąd: Skątowni
Wysłany: 08-10-2016, 06:16   

maran napisał/a:
Scaner napisał/a:
A o co chodzi z tą Polską? Jak to się ma do planowania nurkowań ?


coś pisałeś o czytaniu ze zrozumieniem..... już wyjaśniam co miałem na myśli.
Anarchista pisał do Miecia że są w Polsce prowadzone takie kursy,


anarchista napisał/a:
Są organizacje w Polsce które prowadzą takie kursy.

pozdrawiam rc


No i to jest właśnie twój problem.
Anarchista napisał że są organizacje w Polsce które prowadzą takie kursu i to jest prawda a ty czytasz bez zrozumienia że w Polsce są prowadzone takie kursy

[ Dodano: 08-10-2016, 06:18 ]
Mieciu napisał/a:
Scaner napisał/a:

Jesteś chory. Nic co napisałeś nie jest rzeczywiste, masz urojenia.

Kolejne obrażanie, bo nie masz jak się z tego wytłumaczyć:
Obrazek

Obrazek oczywiście fotomontaż narysowany w paincie ;-)

:pa:


Najpierw wytłumacz mi z czego mam się tłumaczyć bo nie wiem ?
Ostatnio zmieniony przez Scaner 08-10-2016, 06:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
maran 



Stopień: CACIB
Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 21 Mar 2004
Posty: 647
Skąd: Bialystok
Wysłany: 08-10-2016, 08:47   

Haw napisał/a:
niezly z Ciebie kolega - innych chesz wpuszczac w to samo bagno w ktore sam sie wladowales. chyba ze jeszcze masz tego vipera na odsprzedaz


To nie bagno, tylko zawyżona decompresja. Kuku się z tego powody nie stanie, co najwyżej zmarznie. I świetna nauka na przyszłość że takie nurkowania są niebezpieczne.
Nie wiem jak na takie profile reaguje Uwatec.
OSTC MK2 z którym obecnie nurkuje reaguje prawidłowo.

[ Dodano: 08-10-2016, 08:57 ]
Scaner napisał/a:
Anarchista napisał że są organizacje w Polsce które prowadzą takie kursu i to jest prawda


Chciałem na to odpowiedzieć, ale nie chce mi się z tobą gadać. Manipulujesz wypowiedzi odpowiednio tnąc cytaty, zostawiając sobie furtki.
Naucz się pisać ze zrozumieniem to może będę cię rozumiał.
 
 
Scaner 



Stopień: instruktor NAUI PSAI
Kraj:
Vatican

Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 1981
Skąd: Skątowni
Wysłany: 08-10-2016, 09:09   

maran napisał/a:

Chciałem na to odpowiedzieć, ale nie chce mi się z tobą gadać. Manipulujesz wypowiedzi odpowiednio tnąc cytaty, zostawiając sobie furtki.
Naucz się pisać ze zrozumieniem to może będę cię rozumiał.


W takim razie w całości
anarchista napisał/a:
Mieciu napisał/a:
Proszę bardzo- powietrze nie jest przez nikogo polecane nawet do nurkowań na MOD przy parcjalu 1.4 czyli 56,(6)m. Ty się szczycisz ostrym przegięciem na 75m.
Polecane nie jest, lecz sprawdź tabele dekompresyjne MW w "Medycyna Nurkowa".
Mieciu napisał/a:
Odnośnie oznaczania butli - jeżeli stage z powietrzem oznaczasz mod80 to może czas powtórzyć kurs u jakiegoś lepszego instruktora?
Pochwalisz się u kogo kupiłeś swoje kursy techniczne?
Są organizacje w Polsce które prowadzą takie kursy.

pozdrawiam rc


maran napisał/a:
Scaner napisał/a:
A o co chodzi z tą Polską? Jak to się ma do planowania nurkowań ?


coś pisałeś o czytaniu ze zrozumieniem..... już wyjaśniam co miałem na myśli.
Anarchista pisał do Miecia że są w Polsce prowadzone takie kursy, z kontekstu można było wywnioskować że chodzi o głębokie nurkowania na powietrzu, bo coś tu gadacie o nurkowaniu na 75metrów.
Więc wyjaśniłem że o ile mi wiadomo najgłębiej na powietrzu to można zrobić w Polsce na 60.

Nijak ma się do planowania.




A więc jesteś kłamcą manipulantem konfabulujesz nie masz bladego pojęcia o nurkowaniu jesteś też tchórzem bo choć wprost i w oczywisty sposób ci to pokazałem nie potrafisz się przyznać i przeprosić

Niczego nie zmanipulowałem wklejam jak jest i nic się nie zmienia wprost widać jaki jesteś słaby intelektualnie nie potrafisz ogarnąć prostego tekstu ze zrozumieniem więc nie dziwota że nie zrozumiałeś materiałów OWD PADI
Wygląda na to że ktoś w jakimś klubie w Białymstoku przeprowadził kurs dla opóźnionych w rozwoju i teraz mamy efekty na FN

Podsumowując:
Najpierw jeden z trójki białostockich asów twierdził na twardo że nurek rekreacyjny NICZEGO NIE PLANUJE NICZEGO NIE LICZY że na ŻADNYM KURSIE TEGO NIE MIAŁ
jak zapytałaem w jakiej to organizacji i który instruktor tak szkoli wtedy wybuchła panika więc z odsieczą pojawił się drugi białostocki as twierdząc na ostro że to ja kłamię i że ON STWIERDZA ŻE w materiałach PADI NIE MA NIC NA TEMAT PLANOWANIA jak kolejne posty udowodniły mu że bredzi to pojawił się z pomocą trzeci białostocki as konfabulując kłamiąc wklejając normalne informację jednocześnie żądając wyjaśnień po prostu jakaś mieszanka idioty kłamcy i macierewicza

jak dla mnie EOT
już wiem gdzie się szkoliliście :aaa:
Ostatnio zmieniony przez Scaner 08-10-2016, 09:24, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
maran 



Stopień: CACIB
Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 21 Mar 2004
Posty: 647
Skąd: Bialystok
Wysłany: 08-10-2016, 09:20   

Scaner napisał/a:
A więc jesteś kłamcą manipulantem konfabulujesz nie masz bladego pojęcia o nurkowaniu jesteś też tchórzem bo choć wprost i w oczywisty sposób ci to pokazałem nie potrafisz się przyznać i przeprosić


jakieś argumenty? na razie to ja tutaj udowodniłem że mijasz się z prawdą co do liczenia zużycia gazów.

Dobrze jeszcze raz
Scaner napisał/a:
Anarchista napisał że są organizacje w Polsce które prowadzą takie kursu i to jest prawda


Jeżeli to prawda to poproszę o konkrety, która organizacja prowadzi certyfikowane kursy na nurkowanie z wykorzystaniem powietrza na 75 metrach.
Chętnie poszerzę swoją wiedzę.

[ Dodano: 08-10-2016, 09:46 ]
Scaner napisał/a:
białostocki as twierdząc na ostro że to ja kłamię i że ON STWIERDZA ŻE w materiałach PADI NIE MA NIC NA TEMAT PLANOWANIA


manipulujesz, co pisałem jest na forum, staram się w przeciwieństwie do ciebie pisać precyzyjnie.
Pisałem o planowaniu zużycia gazu, konkretnie o kursie OWD PADI, bez niedomówień.

Scaner napisał/a:
jak kolejne posty udowodniły


co udowodniły? że jest, ale od poziomu AOWD
Scaner napisał/a:
już wiem gdzie się szkoliliście


niezły z ciebie detektyw :D myślę że nawet moi instruktorzy mnie nie pamiętają, bo było to 12-13 lat temu.
 
 
Scaner 



Stopień: instruktor NAUI PSAI
Kraj:
Vatican

Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 1981
Skąd: Skątowni
Wysłany: 08-10-2016, 09:58   

Białostockie asy i panika bo wyszło szydło z wora niewiedzy

xaltuton napisał/a:
Nie pamietam, zeby mnie uczono (na kursach) planowania gazu, bo chyba przy urkowaniu
rekreacyjnym czegos takiego organizacje oficjalnie nie uwzgledniaja? Nie sa tez przewidziane
sytuacje wchodzenia w deko,


xaltuton napisał/a:
A w jakich organizacjach jest planowanie gazow na poziomie nurkowan rekreacyjnych?


maran napisał/a:

Profil nurkowania znasz jeżeli nurkujesz w znanym ci miejscu lub można zdobyć informacje od innych o tym miejscu. Jeżeli wchodząc do wody nie wiesz czego się spodziewać pod wodą i nie wiesz gdzie zaciągnie cię nowo odkryta ścianka to jak masz zamiar zaplanować takie nurkowanie? I po to nam komputery.


xaltuton napisał/a:
anarchista napisał/a:
Też widzimy że wiejesz od podania nazwy PADI lub Egipskie CN.

pozdrawiam rc


Tak, to prawda, gdybym podal PADI lub Egipskie CN to bym sklamal. Zreszta co obchodzi Skanera gdzie sie
szkolil xaltuton? Ile razy nalezy zignorowac pytanie, zeby inteligentny pytajacy w koncu zalapal, ze adwersarz nie ma ochoty na podawanie nazwisk? Zwlaszcza przy braku argumentow innych niz "bo ja chce wiedziec". To mnie nie przekonuje.


maran napisał/a:
Scaner napisał/a:
No i co z tą tajemniczą organizacją i instruktorem które wydają certyfikaty nie ucząc planowania nurkowań?


Widzę że drążysz temat, próbując zabłysnąć.


maran napisał/a:


Kłamiesz, w mojej organizacji nie ma planowania gazów na poziomie rekreacyjnym, a przynajmniej nie było w 2003r. Bo nie wiem jak to wygląda teraz. Organizacja to PADI, najpopularniejsza, więc łatwo zweryfikować czy mam rację.
Jak się mylę, wskaż mi stronę w manualu do OWD gdzie jest o planowaniu gazów.


xaltuton napisał/a:
Nurek owd nie planuje zadnych gazow, ma wyjsc z wody min. przy magicznych 50 barach i tyle. Nie ma
sufitu deko pod powierzchnia wiec moze sie wynurzyc w kazdej chwili. Powinien umiec policzyc sac i rozumiec
zaleznosc zuzycia od glebokosci. I na tym temat sie konczy. Nie ma zadnego planowania powietrza do planowanego wlasnie nurka. Ale jesli ktos przekazuje wiecej wiedzy na kursie to chwala mu.


maran napisał/a:


Ale to nie jest istotne co ty miałeś na kusie i u kogo. Napisałeś że każda organizacja uczy, skoro organizacja tego uczy to powinno to być w podręczniku do kursu. Wiec ponawiam pytanie, na której stronie podręcznika mogę o tym poczytać. Zanim napisałem swojego posta, pobieżnie przeleciałem ten manual i nie znalazłem nic o planowaniu zużycia gazów (mam starą wersję, może w nowszej już jest). Ale być może przeoczyłem.


xaltuton napisał/a:


Ale wylapujesz taki niuans, jak planowanie gazow a planowanie nurkowania?

Co do ean, to zgoda, nurek wczesniej gaz musi zaplanowac (np. pod mod) i tu moge sie pokalać - tak, w nurku rec w tej sytuacji moze nastapic planowanie gazu. Zapomnialem, ze
w granicach szkolen rec jest tez kurs nitroksa.


Mieciu napisał/a:

Nurek owd nie ma co tam planować doboru gazów bo standardowo ma do dyspozycji tylko powietrze.


maran napisał/a:


nie nurek OWD PADI nie umie tego policzyć bo nie ma tego na kursie.
Dwa razy cię pytałem o stronę w podręczniku, więc skończ się kompromitować.
Co chcesz udowodnić? jacy nurkowie mieli słabe kursy?


Mieciu napisał/a:

Przyczepiłeś się do kolegi i stąd moje uszczypliwości,


maran napisał/a:

bo Scaner napisał że uczy tego KAŻDA organizacja, a nie jest to prawdą.
Mnie nauczyli tego na podstawowym nitroxie,


xaltuton napisał/a:

roznicy pomiedzy planowaniem gazow a planowaniem nurkowania w rec.
Widocznie dla instruktora Skanera to to samo.


Możecie kłamać, konfabulować, manipulować, zmieniać i rozmydlać tematy ale to na nic.
Oczywiste jest że
1- kupiliście plastiki
2- Nie macie pojęcia o planowaniu nurkowań
3- Nawet nie mieliście świadomości że planowanie jest nauczane na poziomie rec
4- Nie zapoznaliście się z podręcznikami bo ich nie dostaliście na kursie
5- Rzuciliście się na mnie bo posraliście się że jasne staje się "jak uczy się nurkowania w białostockim klubie"


Dla mnie to definitywny koniec udziału w tym wątku ale nie jest to koniec sprawy, jesteście niebezpiecznymi nurkami dla siebie i innych
Ostatnio zmieniony przez Scaner 08-10-2016, 10:10, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
maran 



Stopień: CACIB
Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 21 Mar 2004
Posty: 647
Skąd: Bialystok
Wysłany: 08-10-2016, 11:18   

Oczywiste to jest to, że rozmawiasz z trzema różnymi osobami, na 3 różne tematy. Najwyraźniej tego nie ogarniasz skoro wrzucasz nas do jednego worka.

Gówno wiesz gdzie się szkoliłem i jaki jest mój poziom wiedzy.
Bezsensownie gadasz non stop o jakimś klubie bo zapewne zajrzałeś na moją stronę i wyciągasz błędne wnioski.

Mógłbym napisać EOT, ale fajnie się gada. Nieźle ci słoma z butów wyłazi, jak nie mając argumentów przechodzisz do wycieczek osobistych.

Odpowiesz na pytanie która organizacja szkoli na powietrzne 75 metrów ? Czy wolisz tracić czas na zbieranie cytatów.
Ostatnio zmieniony przez maran 08-10-2016, 11:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
xaltuton 


Stopień: Hańcza Diver
Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Lip 2013
Posty: 385
Skąd: Białystok
Wysłany: 08-10-2016, 11:37   

Scaner napisał/a:


Najpierw jeden z trójki białostockich asów twierdził na twardo że nurek rekreacyjny NICZEGO NIE PLANUJE NICZEGO NIE LICZY że na ŻADNYM KURSIE TEGO NIE MIAŁ



Nic takiego nie napisalem i w tej chwili zwyczajnie klamiesz. Pokaz
prosze gdzie to jest. Nie znajdziesz tego wiec jestes pospolitym, publicznym
lgarzem i oszczerca. Zenujacy poziom obrony.
Ostatnio zmieniony przez xaltuton 08-10-2016, 11:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Tomasz Łach 


Stopień: MSDT
Kraj:
Poland

Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 550
Skąd: Kraków
Wysłany: 08-10-2016, 11:45   Re: Komputer dla poczatkujacego okolo 1000zl

reszczu napisał/a:
Poszukuje komputera dla poczatkujacego nurka rekreacyjnego. Jak na razie licencja do 18m, ale wszystko wskazuje, ze na tym sie nie skonczy.
Mozecie polecic kilka modeli i napisac cos o nich ?


Oprócz proponowanego tu Suunto Zoopa, warto też rozważyć Maresa Puck Pro.
Parametrami wypada lepiej niż Suunto.
Jak chcesz większy wyświetlacz to Mares Nemo Wide 2 (w Decathlonie jest teraz w dobrej cenie).
pozdrawiam
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 08-10-2016, 18:25   

maran napisał/a:
Anarchista pisał do Miecia że są w Polsce prowadzone takie kursy, z kontekstu można było wywnioskować że chodzi o głębokie nurkowania na powietrzu, bo coś tu gadacie o nurkowaniu na 75metrów.
Więc wyjaśniłem że o ile mi wiadomo najgłębiej na powietrzu to można zrobić w Polsce na 60.
Mylisz się, nieco więcej, tak jak kiedyś przy wyławianiu korali szlachetnych. Jest taka organizacja, znamy się z szefem na Polskę osobiście.
maran napisał/a:
Odpowiesz na pytanie która organizacja szkoli na powietrzne 75 metrów ? Czy wolisz tracić czas na zbieranie cytatów.
Jesteśmy w dziale dla początkujących, bez problemu mogę wskazać i będzie to więcej niż 60 m, jak kiedyś w LOK. Uważam że nie powinno się w tym dziale mówić o ekstremalnych technikach, dostępnych po specjalnych wielostopniowych kursach.

pozdrawiam rc
Ostatnio zmieniony przez anarchista 08-10-2016, 18:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tomasz Łach 


Stopień: MSDT
Kraj:
Poland

Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 550
Skąd: Kraków
Wysłany: 08-10-2016, 19:38   

Jeśli kogoś interesują głębokie nurkowania powietrzne to może się zapoznać z ofertą PSAI.
Najlepiej kontaktować się bezpośrednio z Robertem Jabłońskim.
Miły gość, chętnie odpowie na wszystkie pytania.

http://www.psai.pl/szkole...ementDiver.html

Tyle tylko, że to chyba nie jest temat tego wątku...
 
 
maran 



Stopień: CACIB
Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 21 Mar 2004
Posty: 647
Skąd: Bialystok
Wysłany: 08-10-2016, 19:41   

anarchista napisał/a:
Mylisz się, nieco więcej, tak jak kiedyś przy wyławianiu korali szlachetnych. Jest taka organizacja, znamy się z szefem na Polskę osobiście.


No to super że jest, pozostanę zatem w swojej nieświadomości, skoro nie jest mi dane poszerzenie swojej wiedzy.

Nurkowej niedzieli wszystkim życzę.
 
 
Darozbynio61 

Stopień: aowd
Kraj:
Poland

Dołączył: 21 Maj 2015
Posty: 10
Skąd: Dobre Miasto
Wysłany: 08-10-2016, 19:52   

PANOWIE - PRZYPOMINAM, KOLEGA PYTAŁ SIĘ O KOMPUTER DLA POCZĄTKUJĄCEGO NURKA .
LITOŚCI
 
 
luqu 

Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Lip 2012
Posty: 136
Skąd: warszawa
Wysłany: 08-10-2016, 22:49   

Darozbynio61 napisał/a:
PANOWIE - PRZYPOMINAM, KOLEGA PYTAŁ SIĘ O KOMPUTER DLA POCZĄTKUJĄCEGO NURKA .
LITOŚCI


Niestety pytanie zostanie bez odpowiedzi. Tu chyba zawsze bedzie toczyła sie dyskusja kto ma dłuższego albo grubszego kto jest zawsze we wszystkim lepszy i bardziej doświadczony i w związku z tym ma większa pogardę dla mniej wiedzącego i mniej doświadczonego. Merytoryka dyskusji została zniszczona wybujałym ego i poczuciem wszechzajebietosci i wszechwiedzy we wszystkim. Forum umiera z tego powodu ale nie umrze puki co bo awantura utrzymuje go przy zyciu
 
 
maran 



Stopień: CACIB
Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 21 Mar 2004
Posty: 647
Skąd: Bialystok
Wysłany: 08-10-2016, 23:41   

Darozbynio61 napisał/a:
PANOWIE - PRZYPOMINAM, KOLEGA PYTAŁ SIĘ O KOMPUTER DLA POCZĄTKUJĄCEGO NURKA .
LITOŚCI


luqu napisał/a:
Niestety pytanie zostanie bez odpowiedzi.


Przecież odpowiedzi na pytanie były, a to że wątek poszedł w innym kierunku to normalne na tym forum.

Zadając przedmiotowe pytanie jakiej odpowiedzi można się spodziewać na forum? Odpowiadający będzie pisał o sprzęcie który zna*. Wiec ilu nurków tyle odpowiedzi.

*Choć nie zawsze piszą o sprzęcie który znają, kiedyś tutaj xdeep był na fali nadziei, coś tam napisałem że mam nadzieję że nie wyjdą jakieś błędy hardwarowe, to się na mnie rzucili, mimo że nikt wtedy jeszcze go nie miał na ręce. Czas pokazał że jednak miałem rację i kwiatek ze złym wskazywaniem temperatury wyszedł. (co poprawili softwarowo) Dziś na forum xdeep już jest afe... z tego co widzę.
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 08-10-2016, 23:43   

luqu napisał/a:
bo awantura utrzymuje go przy zyciu
Ten stan trwa od wielu lat, kiedyś to były pomysły Strugalskiego i wypadki nurkowe. Jakim cyrkiem była dyskusja o śmierci Grzegorza "Banana" Dominika (została skasowana, żadnego wpisu tam nie umieściłem) Popis emocji i niekompetencji. Można tak mnożyć.
luqu napisał/a:
Forum umiera z tego powodu
Całkiem z innego powodu zamiera. Przypomnij jakiś bardziej merytoryczny Twój wpis. Wiele osób które kiedyś pisały są na FB lecz tam również nie ma dyskusji. Tu fragmenty dyskusji można wskazać. Również kilku pieniaczy. Administrator zostawi pieniaczy, to zabije forum. Również zostawi moderatorów, dzięki którym panują tu takie obyczaje. Szczególnie jeden z moderatorów aspiruje do tytułu największego.
luqu napisał/a:
ma większa pogardę dla mniej wiedzącego i mniej doświadczonego.
Podaję tytuły publikacji, również deklaruję pomoc w zdobyciu, i co ? Nie było zapytań o te tytuły. Z KDP, tak. Oznacza to tylko tyle że to zaścianek, mówiąc górnolotnie.

pozdrawiam rc
 
 
TomM 



Stopień: Adv. Tmx
Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 3724
Skąd: Katowice
Wysłany: 09-10-2016, 09:10   

anarchista napisał/a:
"Wybierzmy nurkowanie na 40m z czasem dennym 13 min po tej części wynurzamy się do 12m i tam przebywamy 1h.
Następnie przeliczymy profil odwrócony który będzie wpadał w dekompresję. "
"Dekompresja do wykonania to 9 m 2 min, 6 m 9 min, 3 m 29 min. "


Rozumiem, że mamy tu klasyczny przykład podważający metodykę głebokości średniej. To prawda, ale nie cała. Bezmyślne zastosowanie średniej wskazanej np. przez Digitala skończy się najpewniej chorobą.
Ale RD to zbiór strategii, a nie pojedyncza reguła. Problem mozna ugryźć posługując się strategiami RD z użyciem rozumu.

Wystarczy założyć, że wykonujemy dwa osobne nurkowania: 12 m 60 min i następnie 40 m 15 min bez przerwy powierzchniowej.
Zgodnie ze strategiami RD mamy: (minimum deko z nurkowania nr 1 + 10 min deko z nurkowania nr 2) * 2 = 28 min + minimum deko (bo DT > 20 min), czyli razem 38 min

12 m 60 min
40 m 15 min
18 m 1 min
15 m 1 min
12 m 1 min
9 m 3 min
6 m 9 min
3 m 20 min
+ 3 min do powierzchni

Chyba warto dodać, że 40 m na powietrzu jest na granicy stosowalności metodyki min deco, więc trudno oczekiwać cudu, niemniej po takiej dekompresji nie spodziewałbym się objawów choroby i mozna to wykonać z głebokościomierzem i zegarkiem oraz komputerem między uszami.
 
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 09-10-2016, 14:07   

Dekompresja przeliczona w modelu z wyższym konserwatyzmem dla wolnych tkanek "dekompresja do wykonania to 9 m 2 min, 6 m 9 min, 3 m 29 min."
TomM napisał/a:
9 m 3 min
6 m 9 min
3 m 20 min
+ 3 min do powierzchni
Szczerze Twoje wyniki podobają mi się. Jesteś jedyną osobą ze świata RD która podeszła do problemu. Czepiał bym się tych 3 min dojścia do powierzchni, jeśli nie stosowaliśmy tlenu w dekompresji. Co nie zmienia faktu że wyniki są bardzo podobne, mimo drastycznie innych metod.
TomM napisał/a:
więc trudno oczekiwać cudu, niemniej po takiej dekompresji nie spodziewałbym się objawów choroby i mozna to wykonać z głebokościomierzem i zegarkiem oraz komputerem między uszami.
Tu się zgadzam że raczej nie było by problemów. Również sam zauważasz że doszedłeś do kresu tych metod.
Niedawno przesłałem polemikę do artykułu w PHR, było tam przeliczenie czasu do odlotu po nurkowaniu na 40 m w jeziorze na wysokości 1500 m n.p.m., z czasem dennym 1 h. Pytanie ile czasu trzeba odczekać, żeby odlecieć na pułapie 3000 m n.p.m.
Wybrałem do oceny wariant pełnej aklimatyzacji i przerzuty śmigłowcem z nizin. Dzięki pracy wprost w modelu, mogłem obliczyć czasy z poprawką Crossa i w modelu Buhlmanna. Wyszło ciekawie tkanki od 11 do 16 kontrolowały różne warianty. Model Buhlmanna nadawał się do obliczeń.
RD nie poradzi sobie z takimi problemami, dlatego pozostanę na mocnym fundamencie.

pozdrawiam rc
 
 
TomM 



Stopień: Adv. Tmx
Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 3724
Skąd: Katowice
Wysłany: 09-10-2016, 17:29   

anarchista napisał/a:
Również sam zauważasz że doszedłeś do kresu tych metod.


Tak. Ten przykład odwrotnego profilu nie jest wcale taki wydumany, takie profile mogą sie zdarzyć. Niemniej nie wyobrażam sobie takiego profilu "przypadkowo" - planując tego typu nurkowanie trzeba się zapoznać z warunkami brzegowymi dekompresji - usiąść z dekoplanerem i zanalizować warianty, gazy itd itp. Z góry założyć stosowane strategie deko, choćby z dziedziny mnemo - jak RD, ale nie na pałę, a świadomie.

anarchista napisał/a:
RD nie poradzi sobie z takimi problemami


Ni cholery, bo nie do tego służy.
 
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 09-10-2016, 17:40   

maran napisał/a:
kiedyś tutaj xdeep był na fali nadziei, coś tam napisałem że mam nadzieję że nie wyjdą jakieś błędy hardwarowe, to się na mnie rzucili, mimo że nikt wtedy jeszcze go nie miał na ręce. Czas pokazał że jednak miałem rację i kwiatek ze złym wskazywaniem temperatury wyszedł. (co poprawili softwarowo) Dziś na forum xdeep już jest afe... z tego co widzę.
Co się działo jak pokazywałem że tFurca komputera słabo orientuje się w dekompresji, co jak wyrąbał się na głębokości sufitu w funkcji prędkości wynurzania. Argumentacja na poziomie fachowym nie docierała. Popis był jak został znaleziony błąd w sofcie, łatwo można było zlokalizować jak zna się podstawy. Ja wyleciałem po telefonie. Czy ciebie spotkało choćby 5 ostrzeżeń ?
TomM napisał/a:
Niemniej nie wyobrażam sobie takiego profilu "przypadkowo"
Młodym się morze przydarzyć, dlatego młotkiem trzeba wbijać że to nie są proste zabawy, że zmiana kolejności może powodować duże zmiany w profilu dekompresji. Kłopot był taki, że wiele osób nie zastanowiło się jak to obliczyć w decoplanerze Ty podałeś taki sposób. Którego nie rozumiał tFurca.

pozdrawiam rc
 
 
TomM 



Stopień: Adv. Tmx
Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 3724
Skąd: Katowice
Wysłany: 09-10-2016, 17:51   

anarchista napisał/a:
Młodym się morze przydarzyć


może

Wątpię - braknie powietrza. Po 60 min na 12 m w optymistycznym wariancie zostanie 35 bar w butli 12l, 68 bar w butli 15l, 110 bar w 2x12, z tym chyba nikt poza samobójcą nie zdecyduje się na 40 m 15 min...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed