Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Sztandar wyprowadzić do piwnicy.
Autor Wiadomość
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 25-11-2016, 12:32   Sztandar wyprowadzić do piwnicy.

FN kiedyś było gorącym miejscem, potem zaczęło chwalić jednych ganić innych, następnie zajęło się ukręcaniem dyskusji o wypadkach, teraz po prostu zamarzło.

Czy to już czas na zamknięcie tego forum ?

pozdrawiam rc
 
 
DarekS 



Stopień: prawie OWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 04 Sty 2002
Posty: 1728
Skąd: N 53°46' E 20°29'
Wysłany: 25-11-2016, 16:00   

Nie czas, ale jak Cię już nudzi to zawsze są alternatywne fora lub portale :)
 
 
 
Jagmin 

Stopień: **
Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 29 Maj 2011
Posty: 220
Skąd: Gliwice/Jastarnia
Wysłany: 25-11-2016, 17:54   

@anarchista
sam się swoją nachalnością do tego walnie przyczyniasz
 
 
wdiver 

Kraj:
Poland

Wiek: 60
Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 119
Skąd: Poznań
Wysłany: 25-11-2016, 18:06   

anarchista napisał/a:
Czy to już czas na zamknięcie tego forum ?

Też zadałem kiedyś takie pytanie ale dotyczące jednego działu JEZIORA-WARUNKI POD WODĄ.
W odpowiedzi na moje uprzednio zadane pytanie - " dlaczego nikt nie chcę się dzielić wiedzą na temat aktualnych warunków w danym akwenie " otrzymałem odpowiedzi, że nikt nie chce nurkować w tłoku z hołotą.
To się nazywa NURKOWA BRAĆ.
 
 
DarekS 



Stopień: prawie OWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 04 Sty 2002
Posty: 1728
Skąd: N 53°46' E 20°29'
Wysłany: 25-11-2016, 18:32   

wdiver napisał/a:
że nikt nie chce nurkować w tłoku z hołotą.
To się nazywa NURKOWA BRAĆ.


Byłem kiedyś nad pewnym jeziorem gdzie przyjechali inni nurkowie z innej części kraju. Autem zatrzymali się tuż przy linii brzegowej żeby za daleko nie chodzić.
Wyobraź sobie taką sytuację, potem pomyśl czy chciał byś taką "NURKOWĄ BRAĆ" nad Twoimi ulubionymi akwenami nurkowymi?
 
 
 
wdiver 

Kraj:
Poland

Wiek: 60
Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 119
Skąd: Poznań
Wysłany: 25-11-2016, 18:54   

DarekS napisał/a:
wdiver napisał/a:
że nikt nie chce nurkować w tłoku z hołotą.
To się nazywa NURKOWA BRAĆ.


Byłem kiedyś nad pewnym jeziorem gdzie przyjechali inni nurkowie z innej części kraju. Autem zatrzymali się tuż przy linii brzegowej żeby za daleko nie chodzić.
Wyobraź sobie taką sytuację, potem pomyśl czy chciał byś taką "NURKOWĄ BRAĆ" nad Twoimi ulubionymi akwenami nurkowymi?

Czyli prosty wniosek - ZAMKNĄĆ TEN DZIAŁ - o co wnosiłem już wtedy ( DarekS Admin )
Przy okazji ; świetny przykład; ile razy tak zdarzyło się to nad TWOIM ulubionym akwenem - raz, dwa razy, ile w stosunku do wykonanych tam nurkowań? No chyba, że nurkujesz trzy razy w roku -
wtedy procentowo to rzeczywiście jest problem.
 
 
DarekS 



Stopień: prawie OWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 04 Sty 2002
Posty: 1728
Skąd: N 53°46' E 20°29'
Wysłany: 25-11-2016, 19:05   

Działu nie zamknę bo jest dla wielu pomocny.
Ja podałem swój jeden przykład, było podobnych zdarzeń kilka co nie oznacza, że wszyscy tacy są i ja akurat dzielę się warunkami w zbiornikach :)
 
 
 
wdiver 

Kraj:
Poland

Wiek: 60
Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 119
Skąd: Poznań
Wysłany: 25-11-2016, 19:23   

Dzielisz się? To bardzo dobrze. Pomyśl jak zachęcić do tego innych :co: :uuuu:
Ostatnio zmieniony przez wdiver 25-11-2016, 19:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 25-11-2016, 22:50   

DarekS napisał/a:
to zawsze są alternatywne fora lub portale
Prawda jest prosta nie ma innych. Wojciech Filip ma takiego cykora że założył blokadę na IP, nikogo nie zabiłem a jestem wrogiem. Na szczęście merytorycznie to zupełne cieniasy, dlatego mogą się obrażać, nic nie tracę. Starym zwyczajem "martin" nie wie o zaworach stożkowych wiele, nie widział przetoczonego u producenta na niższy wymiar, to ja dostaję ostrzeżenie, po raz kolejny pokazuje jakim zerem moralnym jest.
Jagmin napisał/a:
sam się swoją nachalnością do tego walnie przyczyniasz
Co wiesz o nachalności "Mania", ordynarnie stronniczym działaniu, lansowaniu przeciętniaka na bożyszcze. Bożyszcze samo nakłamało Amerykanom i nie będzie instruktorem na ich sprzęt.
wdiver napisał/a:
otrzymałem odpowiedzi, że nikt nie chce nurkować w tłoku z hołotą.
Maciej raczej informuje, więc są pozytywne wyjątki.
wdiver napisał/a:
Pomyśl jak zachęcić do tego innych
Darek zna rozwiązanie lecz nie wprowadza w życie od kliku lat.
Ze swojej strony skrobałem o podstawach dekompresji i co psińco. Nie znalazł się nikt, kto by spróbował. Na innej przestrzeni liczyłem zagadnienia w modelu, na których Jacek Kot zrobił habilitację, jak dane zebrane zostały uwolnione. Tęgo za daleko ? Niestety bzdurologię dekompresyjną RD czy NOF, z trudem środowisko pojmuje. Zwykły model już zabytkowy za trudne.
Sytuacja żebym się czegoś dowiedział to zamierzchła przeszłość teraz mogę się jedynie dowiedzieć czego jeszcze dawne gwiazdy też nie wiedzą.

pozdrawiam rc
Ostatnio zmieniony przez anarchista 25-11-2016, 22:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wdiver 

Kraj:
Poland

Wiek: 60
Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 119
Skąd: Poznań
Wysłany: 26-11-2016, 10:12   

anarchista napisał/a:
to zawsze są alternatywne fora lub portale


Prawda jest prosta nie ma innych. Wojciech Filip...............

Fakt. Kiedyś chciałem przystąpić do tego forum. Po kilku mailowo zadanych pytaniach otrzymałem odpowiedź, że jestem dla Niego nic nie wartym potencjalnym użytkownikiem i odrzuca mój wniosek.
Cóż, poczułem się trochę dziwnie :000:
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 26-11-2016, 17:10   

wdiver napisał/a:
że jestem dla Niego nic nie wartym potencjalnym użytkownikiem i odrzuca mój wniosek.
Dobry użytkownik forum Dorota i Wojtek (DiW) to osobnik wierzący że tylko GUE zna się na nurkowaniu i tylko ono niesie kaganek oświaty. Dodatkowo muszą to być osoby do wyciśnięcia.

pozdrawiam rc
 
 
nuras5 



Stopień: P3.Nitrox TDI
Kraj:
Antigu and Barbuda

Dołączył: 23 Sie 2002
Posty: 1556
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 27-11-2016, 08:49   

anarchista napisał/a:
forum Dorota i Wojtek (DiW)


Z tego co wiem - nie ma DiW - dlatego nWojtek założył osobne forum.
 
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 27-11-2016, 10:41   

nuras5 napisał/a:
Z tego co wiem - nie ma DiW - dlatego nWojtek założył osobne forum.
"Dive Trek Group
Prywatne forum DiW"
Znakowanie dawnych założycieli pozostało. Dorota pracuje w Niemczech.
Forum zamknęło się z szerokiego dostępu jak kiedyś się zalogowałem jako "demolant" "Kjar" gnoił jakiegoś zielonego. Jak to "Kjar" był słabo zorientowany, pisałem nazwiska osób które w Polsce ustalały przepisy dla TTT. Nie mogłem zamieścić zdjęcia maski do oddychania tlenem w komorze to przepiąłem link do przestrzeni gdzie już wisiało. Przy okazji sprawdziłem czy konto "Smok" działa działało. Następnego dnia oba nie działały. Niewiele później forum zamknęło większość swoich zasobów. Na własne zapotrzebowanie wepchnęli się w kanał, braku dostępności i popularności.
Co mnie cieszy.
PTMiTH publikuje PHR w formie elektronicznym *.pdf jest dostępne dla każdego. Często poziom przekracza to co jest znane w rekreacji, szumnie zwącej się techniczni.

Największym osiągnięciem GUE jest zasób biblioteczny Rubicon. To co się dzieje w Polsce to zwykłe pajacarstwo. Dla chronienia swojego statusu, nawet wierni użytkownicy słabo wiedzą o zasobach wiedzy naukowej, w zasobach organizacji.

pozdrawiam rc
 
 
Scaner 



Stopień: instruktor NAUI PSAI
Kraj:
Vatican

Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 1981
Skąd: Skątowni
Wysłany: 27-11-2016, 10:50   

anarchista napisał/a:
Dorota pracuje w Niemczech.

pozdrawiam rc


Dorota nie pracuje w Niemczech
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 27-11-2016, 11:07   

Scaner napisał/a:
Dorota nie pracuje w Niemczech
Przepraszam, źródło posiada nieaktualne informacje. Ma dobrą prasę.

pozdrawiam rc
 
 
jaros4 



Stopień: Rugby-Oświęcim
Kraj:
Jamaica

Wiek: 55
Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 1787
Skąd: oswiecim
Wysłany: 27-11-2016, 21:09   

Miałem okazję być na kilku prelekcjach Wojtka,również spotkałem go nad wodą.Człowiek z pasją i materiałem poukładanym na "właściwych półkach".Nurkowy autorytet.
 
 
grol 



Stopień: CMAS P2, SS, Nitrox
Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 1071
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 27-11-2016, 21:18   

jaros4 napisał/a:
Miałem okazję być na kilku prelekcjach Wojtka, człowiek z pasją

Potwierdzam.
A ma posty w/w osobnika najlepiej nie reagować...
Ostatnio zmieniony przez grol 27-11-2016, 21:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
xaltuton 


Stopień: Hańcza Diver
Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Lip 2013
Posty: 385
Skąd: Białystok
Wysłany: 27-11-2016, 21:28   

Mi takze nie udalo sie swego czasu zapisac na jego forum.
Rozbilo sie o to, ze nie chcialem tam pisac pod imieniem i nazwiskiem, tylko swoim nickiem.
Na nic zdaly sie argumenty, ze zarowno xaltuton czy wymyslony Jan Kowalski to tylko piksele na ekranie, ktore nic nie znacza i ktore mozna sobie dowoli powymyslac oraz, ze w sieci cenie sobie prywatnosc i fajnie by bylo, zeby to uszanowal. Ale poniewaz w koncu uzyl argumentu, ze to jego prywatne forum i taki oto ma regulamin, wiec nie pozostalo mi nic innego niz zaprzestac prob przekonania i sobie odpuscic.
Ostatnio zmieniony przez xaltuton 27-11-2016, 21:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 27-11-2016, 21:52   

jaros4 napisał/a:
i materiałem poukładanym na "właściwych półkach".Nurkowy autorytet.
Co ?
Jak się nie zna równania ciągłości strugi to się robi płetwy dyszowe które zawierają hamulec. Wiesz o którym nowym produkcie mowa ?
Stopień redukcji ciśnienia z wyjściowym ciśnieniem wprost proporcjonalnym do ciśnienia hydrostatycznego patentowałem w 2005 r.
Od tego czasu patentuję SCR o stałym ppO2. Ostatnio w znamienitym towarzystwie.
Przypomnij gdzie mnie przegania.
https://worldwide.espacenet.com/searchResults?submitted=true&locale=en_EP&DB=EPODOC&ST=advanced&TI=&AB=&PN=&AP=&PR=&PD=&PA=&IN="Wojciech+Filip"&CPC=&IC=&Submit=Search.
grol napisał/a:
Potwierdzam.
A ma posty w/w osobnika najlepiej nie reagować...
Mówi to człowiek który nawet NDL nie potrafi obliczyć. DLatego możesz być na forum Cukrownia, nikomu nijak nie zagrażasz.
xaltuton napisał/a:
Rozbilo sie o to, ze nie chcialem tam pisac pod imieniem i nazwiskiem, tylko swoim nickiem.
Na nic zdaly sie argumenty, ze zarowno xaltuton czy wymyslony Jan Kowalski to tylko piksele na ekranie, ktore nic nie znacza i ktore mozna sobie dowoli powymyslac oraz, ze w sieci cenie sobie prywatnosc i fajnie by bylo, zeby to uszanowal. Ale poniewaz w koncu uzyl argumentu, ze to jego prywatne forum i taki oto ma regulamin, wiec nie pozostalo mi nic innego niz zaprzestac prob przekonania i sobie odpuscic.
Taka wizja, lecz sporo osób pozostało z nickami "martin" nie przedstawia się z Nazwiska. Kiedyś nie było takiego problemu, lecz zbyt ofensywne dyskusje spowodowały konieczność podpisywania się.
jaros4 napisał/a:
Miałem okazję być na kilku prelekcjach Wojtka
Miałem okazję przegadać wiele godzin z profesorem z AMW. Czy czyni to ze mnie człowieka wszech wiedzącego ? Ni cholery. Mam też wiele książek z dedykacjami, dzięki nim łatwo mogę wskazać gdzie Tuzy są zielone.
Tego się Wojtuś i Pawełek obawiają.

pozdrawiam rc
 
 
jaros4 



Stopień: Rugby-Oświęcim
Kraj:
Jamaica

Wiek: 55
Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 1787
Skąd: oswiecim
Wysłany: 28-11-2016, 08:32   

Jeśli forum jest prywatne,i jest to zaznaczone już w nazwie,to faktycznie właściciel określa warunki przyjęcia.Podpisywanie się z imienia i nazwiska to nic złego,zwłaszcza jak popatrzy się na coniektórych którym anonimowość pozwala na całkowite popuszczenie hamulców :pad:
O Wojtku mogę powiedzieć tylko tyle że to człowiek z krwi i kości,w odróżnieniu od Ciebie,SSmoku :papa: Raczej nigdzie Cię nie widać...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed