Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wizzairem do Egiptu
Autor Wiadomość
grol 



Stopień: CMAS P2, SS, Nitrox
Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 1071
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 21-01-2017, 12:09   

Jan Dudzinski napisał/a:
Musicie na forum uzgodnić czy jestem cacy czy też be.

Rozmiar ego dąży do nieskończoności... :aaa:
 
 
Jan Dudzinski 


Stopień: Mam
Kraj:
Belgium

Dołączył: 13 Wrz 2003
Posty: 472
Skąd: Belgium
Wysłany: 28-02-2017, 11:43   

TYMOTEUSZ napisał/a:
Cześć ekipy juz kupiła bilety- z bagażem podręcznym + 23kg w obie strony wyszło niecałe 900zł. Ja lecę krócej wiec jeszcze czekam bo chwilowo skoczyły lekko do góry, jak chce się złapać okazję to trzeba codziennie sprawdzać cenę ale spokojnie można całość ( bilety, bagaż, transfer i oplaty)ogarnąć poniżej 1000 zł.

Jak zacząłem rozmawiać i szukać info to okazuje się ze dużo osób tak lata i nie ma większych problemów. Opiszę jak wrócę


I jak podróż, nurkowanie się udało?
Wiele osób na forum czeka na informację o możliwie NISKICH KOSZTACH przylotu tutaj.
 
 
TYMOTEUSZ 



Kraj:
Antigu and Barbuda

Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 1585
Skąd: warszawa
Wysłany: 02-03-2017, 10:27   

Zacznijmy od informacji pozytywnych czyli koszta wyprawy Wizzairem przez Izrael:
- przelot Wawa- Ovda 120zł ( w cenie mały bagaz podręczny) + bagaż 32kg (260zł) + bagaż sportowy 32kg( 130zł), teraz juz wiem ze mogłem wziąc 2x sportowy. Razem 510zł
- opłata wjazdowa do Izraela 100zł
- przejazd busem z Izraela do granicy z Egiptem 22zł
- opłata za cos po stronie Egipskiej - 15zł
- koszt transferu z Taby do Dahab 30zł

Razem 680zł
Powrót identycznie oprócz opłaty wjazdowej do Izraela czyli 580zł

Razem razem 1260zł przy bagażu podręcznym i 2x 32kg w każda stronę. (Wizzair)

Bilety Wawa- SSh na ten termin kosztowały 1500zł przy bagażu podręcznym +23kg a bagaż sportowy 32kg w jedna stronę to koszt 480zł (TAK) czyli razem 2500zł

Minusem tego połączenia jest czas przeprawy - kontrola na granicy Izraelskiej jest dość upierdliwa w jedna i druga stronę wiec zajmuje około godz dłużej. Do tego przejscia przez granicę, bus i transfer nie 100km (SSH-Dahab) tylko prawie 200km (Taba-Dahab) Czy warto się przemęczyć - wg mnie za połowę ceny to warto.

Inną sprawa jest to że nie raz latałem do Egiptu z własnymi butlami i nie było problemu, tak przy tym połączeniu władze Egipskie na przejściu granicznym nie pozwoliły wwieść mi 2 butli 3l które musiały zostać w depozycie na granicy. Nawet próba przekupstwa celników nie powiodła się :) Całe szczęście bezproblemowo wypożyczyłem butle w Dahab na miejscu za śmieszne kilka euro. Gorzej gdyby ktoś leciał np na Safari i nie miał skąd załatwić takich.

Z niepotwierdzonych żródeł słyszałem że połączenie WAWA-OVDA z Wizzaira działa tylko przez pół roku w okresie od października do Marca. Czy to prawda- nie wiem.
 
 
Jan Dudzinski 


Stopień: Mam
Kraj:
Belgium

Dołączył: 13 Wrz 2003
Posty: 472
Skąd: Belgium
Wysłany: 02-03-2017, 12:28   

TYMOTEUSZ napisał/a:
Zacznijmy od informacji pozytywnych czyli .... wyprawy przez Izrael:



Znakomicie!

Rozumiem iż przy powrocie czekała na Ciebie cała rodzina, delegacja z zakładu pracy a dzieci w strojach ludowych dały Ci laurki, bukiety kwiatów tańcząc przy tym i śpiewając kolędy "Przybieżeli do Betlehem nur-ko-wie..." i podobne...
Podobno sam Prezydent Miasta wygłosił mowę powitalną dla POLSKIEGO BOHATERA, któremu CUDEM udało się ujść z pazurów straszliwej śmierci w męczarniach..
Rozumiem iż opowieściom nie było końca jak uciekałeś przed przebranymi za DWUGARBNE wielbłądy terrorystami.
I to ich zdradziło!!! Okazało się iż w "fałszywym garbie" jest ładunek Chińskich pamiątek z Egiptu, które pod groźbą "kęsim" usiłowali Ci sprzedać...
Oczywiście poprawka.. Ty nie uciekałeś ale jak przystało na znakomicie wytrenowanego do walki na pustymi (Błędowskiej) usiłowałeś ich zajść "od tyłu" (gejowi z Forum niech zachowają swoje skojarzenia dla siebie)... i to im zrobić "kęsim" a raczej jak przystało na osobę znajacą miejscowe zwyczaję zadawania wyrafinowanych tortur (wśród gminu znanych jako "zemsta faraona") "koszari"...

Czy możesz i nas uraczyć swoimi barwnymi opowieściami ze swoich przygód godnych herosa?
Czy wcześniej przybyłym wywiadowcom też udało się dotrzeć cało do zbawczej granicy ukochanego Izraela?

Ograniczenie z wwozem flaszek bierze się stąd iż chcą aby turysci zaopatrywali się w miejscowym wolnocłowym i tam zostawiali cenne dewizy.
To znane od dawna...
Natomiast jak zauważyłes na miejscu z zaopatrzeniem w cenne flaszki nie ma jakiegokolwiek problemu.
Do wyboru do koloru...
Tyle, że trzeba uważać na zawartość bo potem może głowa boleć lub gorzej...
Ale to było na kursie OWD... Prawda?

Dobra wiadomość:
tych co Cię BARDZO SZCZEGÓLOWO sprawdzali na granicy Izraela tam i z powrotem (hi,hi) podobno już aresztowano.
Agentów Szerut ha-Bitachon ha-Klali zainteresowało dlaczego to turyści wychodzą z kontroli dziwnym krokiem...
Ostatnio zmieniony przez Jan Dudzinski 02-03-2017, 12:51, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
TYMOTEUSZ 



Kraj:
Antigu and Barbuda

Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 1585
Skąd: warszawa
Wysłany: 02-03-2017, 13:16   

ty jesteś jebnięty od urodzenia czy ci się to zrobiło z wiekiem? :rozpacz:
 
 
Turlogh 


Kraj:
Poland

Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 548
Skąd: Wrocław
Wysłany: 02-03-2017, 13:17   

Jan Dudzinski napisał/a:
TYMOTEUSZ napisał/a:
Zacznijmy od informacji pozytywnych czyli .... wyprawy przez Izrael:



Znakomicie!

Rozumiem iż przy powrocie czekała na Ciebie cała rodzina, delegacja z zakładu pracy a dzieci w strojach ludowych dały Ci laurki, bukiety kwiatów tańcząc przy tym i śpiewając kolędy "Przybieżeli do Betlehem nur-ko-wie..." i podobne...
Podobno sam Prezydent Miasta wygłosił mowę powitalną dla POLSKIEGO BOHATERA, któremu CUDEM udało się ujść z pazurów straszliwej śmierci w męczarniach..
Rozumiem iż opowieściom nie było końca jak uciekałeś przed przebranymi za DWUGARBNE wielbłądy terrorystami.
I to ich zdradziło!!! Okazało się iż w "fałszywym garbie" jest ładunek Chińskich pamiątek z Egiptu, które pod groźbą "kęsim" usiłowali Ci sprzedać...
Oczywiście poprawka.. Ty nie uciekałeś ale jak przystało na znakomicie wytrenowanego do walki na pustymi (Błędowskiej) usiłowałeś ich zajść "od tyłu" (gejowi z Forum niech zachowają swoje skojarzenia dla siebie)... i to im zrobić "kęsim" a raczej jak przystało na osobę znajacą miejscowe zwyczaję zadawania wyrafinowanych tortur (wśród gminu znanych jako "zemsta faraona") "koszari"...

Czy możesz i nas uraczyć swoimi barwnymi opowieściami ze swoich przygód godnych herosa?
Czy wcześniej przybyłym wywiadowcom też udało się dotrzeć cało do zbawczej granicy ukochanego Izraela?

Ograniczenie z wwozem flaszek bierze się stąd iż chcą aby turysci zaopatrywali się w miejscowym wolnocłowym i tam zostawiali cenne dewizy.
To znane od dawna...
Natomiast jak zauważyłes na miejscu z zaopatrzeniem w cenne flaszki nie ma jakiegokolwiek problemu.
Do wyboru do koloru...
Tyle, że trzeba uważać na zawartość bo potem może głowa boleć lub gorzej...
Ale to było na kursie OWD... Prawda?

Dobra wiadomość:
tych co Cię BARDZO SZCZEGÓLOWO sprawdzali na granicy Izraela tam i z powrotem (hi,hi) podobno już aresztowano.
Agentów Szerut ha-Bitachon ha-Klali zainteresowało dlaczego to turyści wychodzą z kontroli dziwnym krokiem...

hehe o jakich Ty flaszkach piszesz? :)
 
 
Jan Dudzinski 


Stopień: Mam
Kraj:
Belgium

Dołączył: 13 Wrz 2003
Posty: 472
Skąd: Belgium
Wysłany: 02-03-2017, 13:41   

Turlogh napisał/a:
Jan Dudzinski napisał/a:
TYMOTEUSZ napisał/a:
Zacznijmy od informacji pozytywnych czyli .... wyprawy przez Izrael:


Ograniczenie z wwozem flaszek bierze się stąd iż chcą aby turysci zaopatrywali się w miejscowym wolnocłowym i tam zostawiali cenne dewizy.
To znane od dawna...
Natomiast jak zauważyłes na miejscu z zaopatrzeniem w cenne flaszki nie ma jakiegokolwiek problemu.
Do wyboru do koloru...
Tyle, że trzeba uważać na zawartość bo potem może głowa boleć lub gorzej...
Ale to było na kursie OWD... Prawda?

hehe o jakich Ty flaszkach piszesz? :)


No właśnie: na kursie OWD mówiono o flaszkach..
I padło słowo "olej"... No i wielu wzięło to dosłownie... I się tego nie nauczyło....

Dodatek do całej powyższej Egipskiej historii:

Jak mogło ujść uwadze przybycie znanego Rabina, który zręcznie w przemowę wplótł słowa z Szofetim:

"Pan wysłał Izraelitom proroka, który im rzekł: To mówi Pan, Bóg Izraela: Oto ja was wywiodłem z domu niewoli. Ja was wybawiłem z rak Egipcjan i z rąk tych wszystkich, którzy was uciskali."

Dziś 24 C w cieniu. Następny tydzień stale 26 C. Czyli zaczyna sie wiosna?
 
 
steve1973 


Stopień: Ext. Range
Kraj:
Poland

Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 289
Skąd: Gliwice
Wysłany: 02-03-2017, 13:46   

Zwracam się z uprzejmą prośbą do wszystkich aby nie cytować całych postów trolli i osób niezrownowazonych. Niestety funkcja " ignoruj " ma ograniczenia
 
 
Turlogh 


Kraj:
Poland

Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 548
Skąd: Wrocław
Wysłany: 02-03-2017, 14:21   

Jan Dudzinski napisał/a:
Turlogh napisał/a:
Jan Dudzinski napisał/a:
TYMOTEUSZ napisał/a:
Zacznijmy od informacji pozytywnych czyli .... wyprawy przez Izrael:


Ograniczenie z wwozem flaszek bierze się stąd iż chcą aby turysci zaopatrywali się w miejscowym wolnocłowym i tam zostawiali cenne dewizy.
To znane od dawna...
Natomiast jak zauważyłes na miejscu z zaopatrzeniem w cenne flaszki nie ma jakiegokolwiek problemu.
Do wyboru do koloru...
Tyle, że trzeba uważać na zawartość bo potem może głowa boleć lub gorzej...
Ale to było na kursie OWD... Prawda?

hehe o jakich Ty flaszkach piszesz? :)


No właśnie: na kursie OWD mówiono o flaszkach..
I padło słowo "olej"... No i wielu wzięło to dosłownie... I się tego nie nauczyło....

Nie "wielu" wzięło, tylko "Ty" wziąłeś master of disaster ;)
 
 
Jan Dudzinski 


Stopień: Mam
Kraj:
Belgium

Dołączył: 13 Wrz 2003
Posty: 472
Skąd: Belgium
Wysłany: 02-03-2017, 15:03   

Turlogh napisał/a:

Nie "wielu" wzięło, tylko "Ty" wziąłeś master of disaster ;)


Dziękuję, za zwrócenie uwagi.
Na co dzień posługuję się pięcioma językami i mimo, że staram się poprawnie pisać, mówić nie zawsze to dobrze wychodzi.
Bo mówię na nimi na zmianę.
Polski jest ojczystym więc wypadało by mimo lat pobytu za granicą mówić, pisać idealnie.
Dlatego możliwy bardzo krótki czas edycji postów mi przeszkadza.
Gdy dostrzegę błędy nie mogę ich poprawić.
Dobrze, że znajdują się tak uprzejme osoby jak ty, które mi pomagają i robią to za mnie wtrącając przy okazji np. angielskie słowa ze swojego bogatego słownictwa.
Dobrze być wśród inteligentnych, wykształconych osób.

[ Dodano: 02-03-2017, 17:32 ]
Jan Dudzinski napisał/a:
Turlogh napisał/a:

Nie "wielu" wzięło, tylko "Ty" wziąłeś master of disaster ;)


Dziękuję, za zwrócenie uwagi.
Na co dzień posługuję się pięcioma językami i mimo, że staram się poprawnie pisać, mówić nie zawsze to dobrze wychodzi.
Bo mówię na nimi na zmianę.
Polski jest ojczystym więc wypadało by mimo lat pobytu za granicą mówić, pisać idealnie.
Dlatego możliwy bardzo krótki czas edycji postów mi przeszkadza.
Gdy dostrzegę błędy nie mogę ich poprawić.
Dobrze, że znajdują się tak uprzejme osoby jak ty, które mi pomagają i robią to za mnie wtrącając przy okazji np. angielskie słowa ze swojego bogatego słownictwa.
Dobrze być wśród inteligentnych, wykształconych osób.



No i o wilku mowa..

Jest "Bo mówię na nimi na zmianę" a oczywiście powinno być "Bo mówię nimi na zmianę"

Dziękuję za uwagę i zrozumienie.

Sharm powietrze 24 C w cieniu. Następny tydzień (to za trzy dni) ciągle 26 C.
Czyli powoli wiosenne temperatury się zaczynają..
Mam nadzieję, że u was jest podobnie..

Dużo słońca, może nawet sobie buzie poopalacie?
 
 
TYMOTEUSZ 



Kraj:
Antigu and Barbuda

Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 1585
Skąd: warszawa
Wysłany: 23-06-2017, 06:15   

Hej. Przymierzam sie do kolejnego wypadu do Dahab - słyszałem jakiś czas temu że zostało zamkniete przejscie graniczne z Eyliat do Taby, ktoś coś wie w temacie? Planowany termin wyjazdu to pazdziernik
 
 
skowronp 

Stopień: SSI CCR
Kraj:
Poland

Dołączył: 07 Sty 2015
Posty: 18
Skąd: Wawa
Wysłany: 23-06-2017, 12:17   

TYMOTEUSZ napisał/a:
Hej. Przymierzam sie do kolejnego wypadu do Dahab - słyszałem jakiś czas temu że zostało zamkniete przejscie graniczne z Eyliat do Taby, ktoś coś wie w temacie? Planowany termin wyjazdu to pazdziernik


Do Sharm kursują dwie linie czarterowe z Warszawy i Katowic (chyba) - Small planet i ta druga zapomniałem nazwy.
 
 
JACooL 


Stopień: full TMX
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 192
Skąd: Zgierz
Wysłany: 26-06-2017, 06:46   

pewnie chodzi o linie Air Cairo
 
 
TYMOTEUSZ 



Kraj:
Antigu and Barbuda

Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 1585
Skąd: warszawa
Wysłany: 26-06-2017, 11:55   

skowronp napisał/a:
Small planet


1x bagaz sportowy 32kg = 480zł

Ta pozycja dyskwalifikuje tego przewoźnika jesli chodzi o mnie
 
 
skowronp 

Stopień: SSI CCR
Kraj:
Poland

Dołączył: 07 Sty 2015
Posty: 18
Skąd: Wawa
Wysłany: 26-06-2017, 22:29   

TYMOTEUSZ napisał/a:
skowronp napisał/a:
Small planet


1x bagaz sportowy 32kg = 480zł

Ta pozycja dyskwalifikuje tego przewoźnika jesli chodzi o mnie


Jak bilet kupisz przez biuro podruży to 160PLN do egiptu i 40€ w drugą stronę (ćwiczyłem w tym miesiącu).

[ Dodano: 26-06-2017, 23:31 ]
podróży ...
 
 
TYMOTEUSZ 



Kraj:
Antigu and Barbuda

Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 1585
Skąd: warszawa
Wysłany: 27-06-2017, 06:26   

przez które biuro kupowałeś?
 
 
skowronp 

Stopień: SSI CCR
Kraj:
Poland

Dołączył: 07 Sty 2015
Posty: 18
Skąd: Wawa
Wysłany: 27-06-2017, 12:54   

Leciałem przez centrum nurkowe, ale Pani w okienku opłacania zadaje pytanie (chyba nie ma tych danych) jak kupiłeś bilet. Powiesz że przez biuro to mówi 160PLN. W egipcie nawet nie pytają - po prostu 40€ lub $.
 
 
Suita 

Kraj:
Poland

Dołączył: 08 Cze 2016
Posty: 30
Skąd: Ti
Wysłany: 26-07-2017, 21:18   

Cześc
Czy możesz coś bliżej napisac o tej ofercie ?
Dzięki
 
 
gazeliusz
[Usunięty]

Wysłany: 27-07-2017, 09:01   

Nie ma co się rozpisywać, trzeba lecieć.. jest szansa, że będą to bombowe wakacje....... powodzenia
 
 
Suita 

Kraj:
Poland

Dołączył: 08 Cze 2016
Posty: 30
Skąd: Ti
Wysłany: 27-07-2017, 13:09   

Byłem, wróciłem cały, było "bombowo" kolorowo, pusto, grzecznie i bezpiecznie (w mojej ocenie)...we wrześniu powtórka na nieco dłużej :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed