Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
SHARM, DAHAB AKTUALNOŚCI
Autor Wiadomość
Jan Dudzinski 


Stopień: Mam
Kraj:
Belgium

Dołączył: 13 Wrz 2003
Posty: 472
Skąd: Belgium
Wysłany: 15-01-2017, 14:04   SHARM, DAHAB AKTUALNOŚCI

Nowości z Sharm, Dahabu i innych miejsc...

Egipcjanie raźnie wprowadzają plan wykopsania zagranicznych instruktorów.
Idzie to nadzwyczaj sprawnie.

Już od długiego czasu nie ma się u kogo uczyć wyższych umiejętności.
Ja od wielu miesięcy poszukuję w Sharm instruktora apnea.
ZERO. Ani Europejczyka ani Egipcjanina.
podobnie z wyższymi kursami technicznymi.
Fachowcy wylecieli ponad rok temu.

W menu jest: INTRO i OWD.

Egipcjanie dorwawszy się wreszcie do pracy (za pomocą przepisów a nie umiejetnosci) aby wreszcie zarabiać MILIONY kontynuują politykę "ja pracuję taniej" między sobą w arabskich bazach.

Z pewnością pamiętacie aferę w PADI z drastycznym łamaniem standardów. Za co jest zawieszenie, usunięcie (to ostatnie to taki dowcip). Tu chodzi o pieniądze a nie zasady.

Przypomnę:
otóż Dive Masterzy PADI NIE mogli robić tzw. INTRO.
Ale robili... I to masowo na całym świecie.
Jak się zrobiła z tego afera, co zrobiło PADI?
Usunęło ich? Wolne żarty!!!
Zmieniło przepisy na " DM MOGĄ robić "Intro".

Sęk w tym, że Intro w PADI już nie ma. Jest DSD.
Ale "intra" PADI dalej są robione przez ich DM-sterów.

Podobnie było z egzaminami instruktorskimi PADI.
Jak się okazało iż większość ich kandydatów jest ZBYT GŁUPIA aby opanować materiał (i zdać wg. wymagań) co zrobiło PADI (tracimy pieniądze - oj źle)?

BRAWO!!! Zgadliście!!!

PADI zmieniło tak pytania aby tylko absolutny debil nie mógł na nie poprawnie odpowiedzieć..
Znacie reklamy KURSÓW INSTRUKTORSKICH PADI? "U nas WSZYSCY ZDAJĄ"..
Tak, i to teraz prawda.

Mamy na liście COURSE DIREKTORA PADI - z pewnością z chęcią napisze więcej..

Poziom jest taki, że większość COURSE DIRECTORÓW PADI z którymi mam do czynienia/ spotkałem nie zna nawet PODSTAWOWYCH standardów swojej organizacji. Ostatnio sprawdzałem miesiąc temu u CD PADI w jednym z czołowych

centrów PADI. "Sprawdzałem" niechcący. Po prostu miałem PROSTE pytanie do CD (bo akurat stał obok) i....

zaniemówiłem.

Zresztą w Polsce też wesoło..
Pokazały to wypowiedzi na tym forum polskich instruktorów PADI z najwyższymi stopniami na temat " jaka jest MINIMALNA głębokość nurkowań w wodach otwartych aby kandydat ukończył kurs OWD PADI."?

Ale wracając do nurkowań tutaj...

Z pewnością wiele osób od jakiegoś czasu zauważyło iż w oczach egipskich przewodników "są tak wspaniali", że mogą nurkować samodzielnie. Arab nie wchodzi nawet do wody...

Łatwo się domyślić jaka jest tego tajemnica... Po prostu PENSJA a raczej dzienne wynagrodzenie. Po pensji miesięcznej od wieków nie maja..

Oczywiście ulepszenia w tym kierunku poszły dalej i "USPRAWNIONO" INTRA PADI w morzu. Przypominam NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK INTRO W STANDARDACH PADI. Ale tu jest mimo tego wykonywane. Jest DSD...

I jak to się odbywa?
otóż miejscowy DM PADI pływa po powierzchni morza TYLKO w ABC trzymając zanurzonych (na metr?) uczestników...

Wprowadzono też na razie w DAHAB PRZYMUS zatrudniania arabskich przewodników mimo iż zatrudnieni europejscy posiadają wszelkie wymagane papiery (oczywiście również egipskie). Nie mówiąc o doswiadczeniu po kilkanascie lat w danym miejscu.

Więc odbywa się to tak iż opłacony arab siedzi na brzegu a prowadzą dalej nurkowania ostatni pozostali europejscy instruktorzy.

Bardzo duża ilość przewodników egipskich DiveMasterów, instruktorów PADI wg. standardów PADI W OGÓLE NIE JEST nimi

z powodu niezapłaconych składek do PADI i braku wymaganego przez PADI ubezpieczenia.

Dlatego jesteście uczeni na kursach abyście ZAWSZE SPRAWDZALI certyfikaty swoich przewodników, instruktorów.
Ale Wy to macie w nosie..
Do momentu jak coś mało przyjemnego Wam się zdarzy...
A winny się rozpłynął, lub był po prostu turystą jak Wy.
A dlaczego płyneliscie z nim? On tego nie wie po co sie przyczepiliście do niego..
Przewodnik był inny.

A komora deco dalej pracuje mimo kryzysu z nurkowaniem...
Sęk w tym iż jest na skraju ruiny finansowej.
Bo lądują tam masowo egipscy przewodnicy bez ubezpieczenia i oczywiście bez pieniędzy..
A ich leczenie właścicieli komory kosztuje majątek...


A poza tym pod wodą jest cudownie.
Tysiące ryb, bajecznie kolorowe korale...
Warto przylecieć teraz do Egiptu bo jest tu ZUPEŁNY spokój (kurort Sharm El Sheikh) i oczywiście również safari..
 
 
radomex 

Stopień: 4+
Kraj:
Poland

Dołączył: 19 Gru 2010
Posty: 39
Skąd: Łódź
Wysłany: 15-01-2017, 15:04   Re: SHARM, DAHAB AKTUALNOŚCI

Jan Dudzinski napisał/a:
Nowości z Sharm, Dahabu i innych miejsc...

Egipcjanie raźnie wprowadzają plan wykopsania zagranicznych instruktorów.
Idzie to nadzwyczaj sprawnie.
..


Oj, chyba widmo powrotu do kraju zaczyna Cię uwierać. Miejmy nadzieję, że Ciebie się nie pozbędą :papa:
 
 
TomKur 


Stopień: Shallow Diver
Kraj:
Switzerland

Wiek: 57
Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 271
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15-01-2017, 16:41   

Uuuu-u, Jana Platynowa co nie umi zwis w woda bardzo sfrustrowana. Jak Jana wygryzie araby to niech Jana jechać do moja wioska. Tu życie tania, kokos na drzewo za darmo, termit smaczna mniam. I nurkowanie z krokodyla i hipopotama za free. Duuużo koza dla Jana. Jana strasznie narzeka na innych instruktor, że one nie instruktor i w razie niefajnie to ona znika ta instruktora. A Jana taka platynowa i zostawiła nurek na morza. Jana to pamiętać ?
Moja pozdrawia
Mzimzu Czaaaarna.
Ostatnio zmieniony przez TomKur 15-01-2017, 16:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piotr B. 


Stopień: AOWD/NITROX
Kraj:
Poland

Wiek: 57
Dołączył: 26 Sty 2014
Posty: 115
Skąd: Warszawa/Toruń
Wysłany: 15-01-2017, 18:26   Re: SHARM, DAHAB AKTUALNOŚCI

Witam,

Jan poruszył tu ważną kwestię, która -niestety-może dotyczyć każdego z nas: UBEZPIECZENIE/BRAK. Jeśli to prawda (Janie - jakieś fakty namacalne) to rzeczywiście jest niewesoło. Proszę mnie (nas) uświadomić czy są -jeśli tak to jakie- reperkusje związane z tym, że przewodnik, którego wynajmujemy w Sharm nie ma/miał aktualnego ubezpieczenia? Czy znajdując się w sytuacji, w której musi być udzielona pomoc (pomijam osobne zgłoszenie do DAN - a może nie powinienem, nie wiem...) brak ubezpieczenia przewodnika jest "czymś" co może rzutować na odszkodowanie -np próba tłumaczenia, że obowiązek sprawdzenia papierów leży po stronie nurka, który nawiązuje stosunek (wiem, płynne pojęcie ) z bazą?

Co do poziomu wiedzy, to fakt: dziwnie wszyscy równają "w dół" :)
 
 
Jan Dudzinski 


Stopień: Mam
Kraj:
Belgium

Dołączył: 13 Wrz 2003
Posty: 472
Skąd: Belgium
Wysłany: 16-01-2017, 11:48   Re: SHARM, DAHAB AKTUALNOŚCI

Piotr B. napisał/a:
Witam,

Jan poruszył tu ważną kwestię, która -niestety-może dotyczyć każdego z nas: UBEZPIECZENIE/BRAK. Jeśli to prawda (Janie - jakieś fakty namacalne) to rzeczywiście jest niewesoło. Proszę mnie (nas) uświadomić czy są -jeśli tak to jakie- reperkusje związane z tym, że przewodnik, którego wynajmujemy w Sharm nie ma/miał aktualnego ubezpieczenia? Czy znajdując się w sytuacji, w której musi być udzielona pomoc (pomijam osobne zgłoszenie do DAN - a może nie powinienem, nie wiem...) brak ubezpieczenia przewodnika jest "czymś" co może rzutować na odszkodowanie -np próba tłumaczenia, że obowiązek sprawdzenia papierów leży po stronie nurka, który nawiązuje stosunek (wiem, płynne pojęcie ) z bazą?

Co do poziomu wiedzy, to fakt: dziwnie wszyscy równają "w dół" :)


Co rozumiez przez "fakty namacalne"?

Na razie wytłumaczę Ci jak działają stopnie profesjonalne w organizacjach nurkowych.

Otóż najważniejsze w tym wszystkim jest abyś PŁACIŁ - składki.
Zapłaciłeś? Jesteś DM, Instruktorem. NIe. Nie jesteś. Spadasz do "amatorskiego" Stress & Rescue.

Oczywiscie organizacja daje Ci możliwość poprawy czyli status "nieaktywny".
Jak zapłacisz szybko nie ma problemu.

Jak się dużo spóźniasz np. rok możesz utracić stopień instruktorski i konieczne jest powtórne zdanie egzaminów..

I jest tak:

jak PŁACISZ a nie uczysz w ogóle nawet i dwadzieścia lat NIE tracisz swoich umiejetności instruktorskich.

Jeśli NIE PŁACISZ i oczywiście nie uczysz, tracisz natychmiast swoje zdolnści i oczywiście trzeba zdać powtórnie egzaminy (zapłacić znowu) PLUS zaległe składki.

I w PADI jest tak iż NIE MAJĄC ubezpieczenia NIE MA MOŻLIWOŚCI bycia DM czy instruktorem.

Czyli DM, czy instruktor PADI bez ubezpieczenia jest tylko amatorskim Stress and Rescue.

To co opisałem "nie wiem dlaczego popłynęli za mną, a na łodzi tylko pomagałem przy briefingu bo języka nie znali.. zdażyło się naprawdę...

Z własnego doświadczenia jeśli chodzi o korzystanie z ubezpieczenia nie mogę wiele napisać bo nigdy najmniejszego wypadku nie miałem ani osoby pod moją opieką.

Bym wiedział wiecej bo jakiś czas temu DAN zgłosił się do mnie i zaproponował abym po odpowiednim przeszkoleniu został ich przedstawicielem w Egipcie.
Byłem głupi, że nie skorzystałem.

I teraz co dalej z ubezpieczeniem DM czy instruktora?
Otóż w odróżnieniu od zwykłego zawiera ono OC na bardzo wysokie kwoty.
I jesli zdarzy sę wypadek z winy przewodnika czy instruktora odszkodowanie jest wypłacane z tej sumy. Zobacz stronę DAN.
A jeżeli nie ma.... To pieniędzy w życiu nie zobaczysz. Proces w Egipcie czy gdzie indziej????
Nie dość, że pensje są głodowe to jeszcze przy obecnej sytuacji ludzie nie mają na jedzenie.... Z czego Ci zapłacą jak stracisz zdrowie?
Mieszkania w Sharm stoją puste mimo, ze płaci się 60 euro miesiecznie za pięcioosobowe mieszanie.

Najlepiej zrobisz jak napiszesz do firmy w której wykupujesz ubezpieczenie jak to jest z wypadkiem z przewodnikiem bez stopnia i ubezpieczenia.
Lepiej wiedzieć wcześniej niż po fakcie pluć sobie w brodę, że nie chciało się sprawdzić czy "Instruktor" przypadkiem nie jest tylko Stress and Rescue PADI.

Lub też niżej. Znajomy Polak pracował w egipskim centrum dla tanich Polaków i Rosjan - baza Wave w Sharm - właściciel Ahmed Samir jako instruktor mając TYLKO JEDNĄ GWIAZDKĘ CMAS/KDP i nie mając nawet "plastiku" na to....
Ostatnio zmieniony przez Jan Dudzinski 16-01-2017, 12:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piotr B. 


Stopień: AOWD/NITROX
Kraj:
Poland

Wiek: 57
Dołączył: 26 Sty 2014
Posty: 115
Skąd: Warszawa/Toruń
Wysłany: 16-01-2017, 18:51   

Witam,

O to mi chodziło. Odpowiedziałeś na pytanie wyczerpująco, podając nawet przykład. OK. Swoją drogą dokładnie przestudiuje cały tekst ubezpieczenia DAN w poszukiwaniu klauzul/kruczków mówiących o jakiejkolwiek formie odpowiedzialności posiadacza ubezpieczenia w przypadku gdy (niefortunnie) skorzysta z usług "instruktora".

Kusi mnie... co to znaczy "tanich Rosjan i Polaków"?
Ostatnio zmieniony przez Piotr B. 16-01-2017, 19:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Scaner 



Stopień: instruktor NAUI PSAI
Kraj:
Vatican

Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 1981
Skąd: Skątowni
Wysłany: 17-01-2017, 08:51   

Piotr B. napisał/a:
Witam,

O to mi chodziło. Odpowiedziałeś na pytanie wyczerpująco, podając nawet przykład. OK. Swoją drogą dokładnie przestudiuje cały tekst ubezpieczenia DAN w poszukiwaniu klauzul/kruczków mówiących o jakiejkolwiek formie odpowiedzialności posiadacza ubezpieczenia w przypadku gdy (niefortunnie) skorzysta z usług "instruktora".

Kusi mnie... co to znaczy "tanich Rosjan i Polaków"?


Najpierw sprawdziłbym czy ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie za podróż do miejsc z oficjalnym statusem MSZ "Nie podróżuj"
 
 
Jan Dudzinski 


Stopień: Mam
Kraj:
Belgium

Dołączył: 13 Wrz 2003
Posty: 472
Skąd: Belgium
Wysłany: 17-01-2017, 15:01   

Scaner napisał/a:


Najpierw sprawdziłbym czy ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie za podróż do miejsc z oficjalnym statusem MSZ "Nie podróżuj"


Masz zupełną rację.
Trzeba pamietać iż firmy ubezpieczeniowe to bussiness, który polega braniu pieniedzy - składek i następnie NIE wypłacaniu odszkodowania jeśli w najdrobniejszym wypadku zostały naruszone warunki umowy.

Z ciekawostek: jeśli nie macie ważnej wizy (bo nie wstemplowali Wam w paszporcie - zdarza się, lub po prostu już jest nieważna np. Sinai Only ważna jest TYLKO dwa tygodnie DAN nie wypłaci Wam ubezpieczenia.
Jest to zapisane oczywiście w warunkach umowy..
Ale kto czyta umowy czy instrukcje? Mózg się lasuje od wysiłku...
Ile ksążek przeczytaliście w zeszłym roku? Chociąż jedną czy nawet tego nie?
Żydzi mogą nie odpowiadać. Oni czytają....

Ważne jest aby UCZCIWIE wypełnić -specjalna opcja w umowie DAN formularz zdrowotny.
bo zwykła jest "jestem zdrowy jak rydz".
I to jest podstawowa przyczyna do nie wypłacenia odszkodowania.
Zgłosiłeś, żeś super zdrowy a my wiemy, że jesteś /byłeś chory na to, to i to...

Jak myślicie jak mnie znależli i wybrali na przedstawiciela? Nic nie wiedziałem, że taka firma mnie sprawdziła i wybrała z tysiecy innych..
Ja się nigdzie nie reklamowałem ani nie zgłaszałem z chęcią takiej czy podobnej pracy.


Z ostatnich dni: pojawili się w Sharm Niemcy.

Wykupują długie wakacje: trzy tygodnie.
Kosztują one z przelotem, hotelem 5* i all inclusiwe 1000 euro dla trzy osobowej rodziny (lub nie rodziny).

Mówią iż za takie pieniądze nie są w stanie przeżyć w Niemczech a tu ich za to niemalże całują po rękach.

No i po ostatnich wypadkach doszli do wniosku iż w Egipcie jest bezpieczniej niż w Niemczech...
Ostatnio zmieniony przez Jan Dudzinski 17-01-2017, 15:16, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Piotr Stańczuk 



Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 445
Skąd: Łódź
Wysłany: 13-02-2017, 20:14   

Wcześniej nie zwracałem uwagi bo byłem poza targetem, ale teraz tak więc proszę o info:

Jak w Egipcie wygląda sprawa jednorazowych pieluch dla dzieci? Jaka cena ? Czy dostępne w sklepach czy tylko w aptekach ?
Wiadomo, że bierze się zapas z PL, ale co gdy zabraknie ?
Dziękuję.
 
 
TYMOTEUSZ 



Kraj:
Antigu and Barbuda

Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 1585
Skąd: warszawa
Wysłany: 14-02-2017, 06:57   

Lece za kilka dni do Dahab, jak byłem 2 lata temu najkorzystniej wychodziło wypłacać funty z bankomatu, a orientujecie się jak wygląda to teraz, tak samo czy zabrać euro/dolary?
 
 
Piotr B. 


Stopień: AOWD/NITROX
Kraj:
Poland

Wiek: 57
Dołączył: 26 Sty 2014
Posty: 115
Skąd: Warszawa/Toruń
Wysłany: 14-02-2017, 14:19   

Scaner napisał/a:
Piotr B. napisał/a:
Witam,

O to mi chodziło. Odpowiedziałeś na pytanie wyczerpująco, podając nawet przykład. OK. Swoją drogą dokładnie przestudiuje cały tekst ubezpieczenia DAN w poszukiwaniu klauzul/kruczków mówiących o jakiejkolwiek formie odpowiedzialności posiadacza ubezpieczenia w przypadku gdy (niefortunnie) skorzysta z usług "instruktora".

Kusi mnie... co to znaczy "tanich Rosjan i Polaków"?


Najpierw sprawdziłbym czy ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie za podróż do miejsc z oficjalnym statusem MSZ "Nie podróżuj"


SCANER - racja, w tekście ubezpieczenia DAN napisano wyraźnie, że wykluczeniu jakimkolwiek roszczeniom podlegają miejsca (wyjazdy) gdzie LOKALNY MSZ wydaje zalecenia by NIE podróżować.
Swoją drogą to może by w końcu przetłumaczyć PRZYSIĘGLE cały tekst ubezpieczenia DAN.
 
 
Piotr Stańczuk 



Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 445
Skąd: Łódź
Wysłany: 14-02-2017, 19:02   

TYMOTEUSZ napisał/a:
Lece za kilka dni do Dahab, jak byłem 2 lata temu najkorzystniej wychodziło wypłacać funty z bankomatu, a orientujecie się jak wygląda to teraz, tak samo czy zabrać euro/dolary?

Ja w Eg posługuję się wyłącznie dolarami. Biorę cały rulon małych nominałów. Dolar ma tam lepszy przelicznik od euro, dodatkowo bilon jest niemile widziany.
 
 
Jan Dudzinski 


Stopień: Mam
Kraj:
Belgium

Dołączył: 13 Wrz 2003
Posty: 472
Skąd: Belgium
Wysłany: 27-02-2017, 09:45   

Piotr Stańczuk napisał/a:

Ja w Eg posługuję się wyłącznie dolarami. Biorę cały rulon małych nominałów. Dolar ma tam lepszy przelicznik od euro, dodatkowo bilon jest niemile widziany.


To DUŻY błąd. Ale jak widać mimo wielokrotnego pobytu NIC się nie nauczyłeś.

[ Dodano: 27-02-2017, 10:48 ]
Piotr Stańczuk napisał/a:
Wcześniej nie zwracałem uwagi bo byłem poza targetem, ale teraz tak więc proszę o info:

Jak w Egipcie wygląda sprawa jednorazowych pieluch dla dzieci? Jaka cena ? Czy dostępne w sklepach czy tylko w aptekach ?
Wiadomo, że bierze się zapas z PL, ale co gdy zabraknie ?
Dziękuję.


Są dostępne "w każdym" najmniejszym nawet sklepiku...
Branie z Polski to bezsens tym bardziej, że to CENNE "kilogramy".

Jak Cię dalej interesuje sprawdzę dla Ciebie ceny.
Może coś jeszcze w czym mogę pomóc?
 
 
Tandemmaster 

Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Mar 2016
Posty: 14
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 27-02-2017, 11:01   

Dzień dobry
Planuję wyjazd na nurkowanie do Egiptu (3 osoby). Jak najlepiej to zaplanować? Jaki hotel, a może zwykły pokój, mieszkanie? Interesuje mnie niska cena (żeby nas robaki nie wyniosły ;-) Jaka cena nurkowania? (nie mamy własnego sprzętu). Termin 3.03 do 24.03.
Lokalizacja Sharm, Hurghada lub Marsa.
Dziękuję i pozdrawiam
 
 
Jan Dudzinski 


Stopień: Mam
Kraj:
Belgium

Dołączył: 13 Wrz 2003
Posty: 472
Skąd: Belgium
Wysłany: 27-02-2017, 11:29   

Tandemmaster napisał/a:
Dzień dobry
Planuję wyjazd na nurkowanie do Egiptu (3 osoby). Jak najlepiej to zaplanować? Jaki hotel, a może zwykły pokój, mieszkanie? Interesuje mnie niska cena (żeby nas robaki nie wyniosły ;-) Jaka cena nurkowania? (nie mamy własnego sprzętu). Termin 3.03 do 24.03.
Lokalizacja Sharm, Hurghada lub Marsa.
Dziękuję i pozdrawiam


Witaj,

ostatnio na tym forum ktoś wylatywał super tanio przez Izrael do Dahab.
Miał napisać ale jak na razie cisza...

Przeczytaj moje posty w tym dziale dotyczące Sharm i innych miejsc. Podaję ceny żywności + strony internetowe supermarketów. Carefour Egypt itp.

Wyposażone mieszkanie w Sharm dla 3-4-5 osób to ca. 70 euro za miesiąc + prąd i woda (10 euro?).

Nurkowanie możesz znaleźć bardzo tanio teraz ale pytanie o co Ci chodzi, co jest Twoim/Waszym celem?

Z tego co jest NAPRAWDĘ TANIO ale JEST absolutnie najwyższej jakości to wykupienie nurkowań wraz z interesującymi Was kursami.

Dla przykładu: kurs DEEP trwa dwa dni ale jeśli będziecie nurkować przez 20 dni będzie dla Was trwał 20 dni i to bez dodatkowych opłat (oczywiście płatne za nurkowania).
Czy zrozumiale napisałem?

Ważne też są MIEJSCA w które się pływa....
Ale to długi temat...

W Hurghadzie pod wodą w porównniu z innymi miejscami w Egipcie nie ma nic.
Ale Dariusz był niedawno w Dahabie a potem w Hurghadzie więc jako TURYSTA z pewnością napisze coś ciekawego..
Tylko uważaj: on BARDZO koloryzuje i "jakość" nurkowań poprawia się u niego dramatycznie w raz z kolejną wersją opowiadania o nich... Coś takiego jak u wędkarzy z "taką rybę złowiłem"...

Pozdrowienia z cieplutkiego i bardzo słonecznego Sharm.
Jestem w kapielówkach, t-shircie i klapkach... Balkon otwarty, drzwi wejściowe otwarte szeroko. Cudowne CZYSTE powietrze... Bajka. Dla wypoczynku RAJ....
Sezon na truskawki, mango, banany, są i arbuzy.
Ja UWIELBIAM tutejsze pomidory. Świeża kapusta, kalafiory i młode ziemniaczki...
Świeży tuńczyk 6 pln za kilo..
Mniam.

Bilety lotnicze.
Jak podawałem są do kupienia z Europy za 50 euro/osoba/jedna strona.
Wizy nie potrzebujesz (do Sharm, Dahab).
Ostatnio zmieniony przez Jan Dudzinski 27-02-2017, 11:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tandemmaster 

Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Mar 2016
Posty: 14
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 27-02-2017, 12:38   

Witam
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Troszkę o nas: posiadamy świeże AOWD i raczej jesteśmy nastawieni na odwiedzanie nowych podwodnych miejsc. Jeżeli mógłbym prosić jeszcze o podanie ceny dnia nurkowego, powiedzmy w pakiecie 10 lub 15 dniowym. Koszt wypożyczenia sprzętu. Czy nurki z brzegu czy łodzi?
Czy jest możliwość wynajęcia mieszkania na 3 tygodnie? (w takiej cenie).
Na razie tyle pytań bo lecę do pracy, zajrzę tu dopiero wieczorem.
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Mirek
 
 
Jan Dudzinski 


Stopień: Mam
Kraj:
Belgium

Dołączył: 13 Wrz 2003
Posty: 472
Skąd: Belgium
Wysłany: 27-02-2017, 13:02   

Tandemmaster napisał/a:
Witam
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Troszkę o nas: posiadamy świeże AOWD i raczej jesteśmy nastawieni na odwiedzanie nowych podwodnych miejsc. Jeżeli mógłbym prosić jeszcze o podanie ceny dnia nurkowego, powiedzmy w pakiecie 10 lub 15 dniowym. Koszt wypożyczenia sprzętu. Czy nurki z brzegu czy łodzi?
Czy jest możliwość wynajęcia mieszkania na 3 tygodnie? (w takiej cenie).
Na razie tyle pytań bo lecę do pracy, zajrzę tu dopiero wieczorem.
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Mirek


takie podanie TYLKO ceny + standardowych informacji (butla, pas, przewodnik w cenie itp) Ci/Wam NIC nie powie i NIE RADZĘ tak kupować nurkowań.
WAŻNE jest CO otrzymujesz za pieniądze, które chcesz wydać.
A SZCZEGÓLNIE WAŻNE jest to TERAZ. PRZECZYTAJ co napisałem w pierwszym poście w tym wątku o sytuacji w nurkowaniu.

A w ogóle podałeś mi znakomity pomysł.
Napiszę swoją ofertę - nurkowania, kursy i zamieszczę w dziale reklama.

Co do mieszkania tak. Ale wynajmujesz na miesiąc za ca. 70 euro całość (NIE za osobę) + woda elektryczność wg. licznika.

W Sharm nurkuje się głównie z łodzi. Ale mozna też ponurkować z brzegu.
 
 
Tandemmaster 

Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Mar 2016
Posty: 14
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 27-02-2017, 21:30   

Bardzo dziękuję za informację. Teraz trzeba jakiś transport znaleźć.... Gdybyśmy dojechali na Twoje nurkowisko, mógłbyś wskazać na miejscu mieszkanie i oczywiście w miarę wolnego czasu być naszym przewodnikiem (pod wodą ;-) .
Przed znalezieniem transportu, muszę wiedzieć jakiego rzędu są koszty nurkowania wraz z wypożyczeniem sprzętu, ponieważ mamy już ofertę z Hurghady, a koszty mają dla nas duuuże znaczenie.
Pozdrawiam
serdecznie
Mirek
 
 
Jan Dudzinski 


Stopień: Mam
Kraj:
Belgium

Dołączył: 13 Wrz 2003
Posty: 472
Skąd: Belgium
Wysłany: 28-02-2017, 11:30   

Tandemmaster napisał/a:
Bardzo dziękuję za informację. Teraz trzeba jakiś transport znaleźć.... Gdybyśmy dojechali na Twoje nurkowisko, mógłbyś wskazać na miejscu mieszkanie i oczywiście w miarę wolnego czasu być naszym przewodnikiem (pod wodą ;-) .
Przed znalezieniem transportu, muszę wiedzieć jakiego rzędu są koszty nurkowania wraz z wypożyczeniem sprzętu, ponieważ mamy już ofertę z Hurghady, a koszty mają dla nas duuuże znaczenie.
Pozdrawiam
serdecznie
Mirek


Ceny biletów się zmieniają.
Właśnie sprawdziłem i z 50 euro jest 150..
Ale są inne linie. Pisałem iż latają Niemcy wykupując długie pobyty (20 dni) dla rodzin grupy osób) z pobytem w hotelu.
Śmieszne ceny 350 euro? z przelotem, hotelem 4-5* i papu...
Sprawdź.
Zapytaj też ile kosztuje sam bilet z Polski u touroperatora.
Można też przez Izrael - WizzAir lub tą samą linią do Dubaju i z niego do Sharm.
Przez Turcję.
Są loty z Włoch...

A teraz dalej.
Hurghada NIE BEZ POWODU jest tańsza niż Sharm.
Dobrze zapytać osób które były tu i tu...
Tylko, że opinie... nie koniecznie będą miarodajne..
Bo osoba będąca raz na trzy lata w Egipcie jak wejdzie do tego podwodnego "raju" będzie twierdziła iż nurkowania były znakomite.. Tylko dlatego, że zobaczyła trochę kolorowych rybek..
Co z tego, że powietrze śmierdziało, wypożyczony sprzęt pamietał czasy Ramzesa, regulator podawał mieszankę 50% powietrze/woda, "rafy" gdzie wypływali były 5 minut od portu (bo ropa droga jest) itd.

Aby skrócić:
pomogę Wam wynająć mieszkanie: zdjęcia wcześniej, przylatujecie na gotowe z transportem z lotniska do "domciu".
Opieka na miejscu plus pomoc co, jak, gdzie.

Oczywiscie nurkowania ze mną. Bum!!! Siedemnaście lat doświadczenia na tutejszych rafach leci..

Jak pisałem najbardziej opłaca się nurkować ze mną ucząc się - kursy. Nitrox, Deep, Sidemount... Inne.. Do wyboru do koloru.
Wypożyczalnia: sprzęt Mares, Scubapro, Apex (100, 200). Pianki, jackety nowe lub prawie nowe...
Bazy: Niemiecka SSI), Angielska (SSI i PADI IDC) i Włoska (SSI, PADI, CMAS).

Jeśli interesuje Was TYLKO cena idżcie do Arabów w Hurghadzie... Hurghada ZAWSZE będzie tańsza. Bo to tanie miejsce jest... Ze WSZYSTKIMI tego konsekwencjami... Wiem bo nurkowałem, byłem pół roku tam... I wystarczy...

Ale zobacz posty tu na forum tych specjalistów od "najtaniej". NIKT Z nich nie odważył się chociażby sprawdzić czy ich "przewodnik" jest naprawdę przewodnikiem - posiada odpowiedni i WAŻNY stopień. I np. OD KIEDY jest "profesjonalnym" nurkiem... jeśli w ogóle jest...

U mnie cudowne słoneczko, cieplutko. Wiatru brak...

Obojetnie jaka będzie Wasza decyzja warto tu przylecieć (do Egiptu).
Cudowna pogoda i wypoczynek gwarantowany...

[ Dodano: 28-02-2017, 12:34 ]
TYMOTEUSZ napisał/a:
Lece za kilka dni do Dahab, jak byłem 2 lata temu najkorzystniej wychodziło wypłacać funty z bankomatu, a orientujecie się jak wygląda to teraz, tak samo czy zabrać euro/dolary?


I jak?
Co się bardziej opłaca?
 
 
Tandemmaster 

Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Mar 2016
Posty: 14
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 28-02-2017, 13:06   

Witam
Dziękuję za odpowiedź. Teraz szukamy transportu lub wczasów z różnych biur podróży.
Kiedy już będziemy znali szczegóły, odezwiemy się.
Jeszcze raz dziękuję i mam nadzieję do zobaczenia.

[ Dodano: 04-03-2017, 19:28 ]
Witam ponownie
W SSH będziemy od 11.03, (dwie osoby). Prosiłbym o jakieś namiary, nr tel...? może być na priv.
Dziękuję i pozdrawiam
Mirek

[ Dodano: 04-03-2017, 19:29 ]
Jeszcze dodam że mamy hotel ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed