Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciekawa propozycja dla nurkujących w Jastarni na Półwyspie
Autor Wiadomość
WW 



Stopień: P3 + dodatki
Kraj:
Poland

Wiek: 67
Dołączył: 07 Gru 2004
Posty: 1356
Skąd: Łódź
Wysłany: 07-02-2017, 09:26   

Pamiętaj, że dziś wielu nurków używa mieszanek. Na posiadanie i przetaczania gazów musisz mieć odpowiednie, tzn. zgodne z przepisami miejsce i papier na obsługę. W razie jakiegoś nieszczęścia możesz mieć poważne problemy prawne bez tych papierów, że o moralnych nie wspomnę. To już nie zabawa w proste podłączenie butli do sprężarki.
Życzę powodzenia.
 
 
 
heyway 

Kraj:
Sweden

Wiek: 53
Dołączył: 11 Cze 2003
Posty: 85
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 07-02-2017, 11:59   

Deti85 napisał/a:
Ten kompresor w mojej działalności ma być tylko dodatkowym walorem dla którego Klient skorzysta z mojej oferty a nie sąsiada.



Takim walorem bedzie suszarnia. Nurkujac z kumplami zazwyczaj korzystamy z niewielkich hotelikow. Sa w nich suszarnie, najprostsze na swiecie, rura z wieszakami na suchary i ocieplacze, pare polek, nawiew. Zazwyczaj to 5-6 metrow kwadratowych na wszystko. Zadnych szafek, extra kluczy itp. Kompresora tez w zadnym nie ma a czesc z nich zyje najprawdopodobniej z nurkow. Od ladowania flach jest centrum nurkowe. Powierzchnie ewentualnej sprezarkowni lepiej przeznaczyc na swietlice, gdzie wieczorem, z piwkiem, mozna sie z kumplami posprzeczac czy lepsze sa pletwy czarne, zolte czy rozowe :)
Ostatnio zmieniony przez heyway 07-02-2017, 12:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Deti85 

Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 39
Dołączył: 04 Lut 2017
Posty: 42
Skąd: Jastarnia
Wysłany: 07-02-2017, 13:48   

Nie będe czarować, nie wiem jak jest z mieszankami. Uprawnienia UDT to mam ale na napełnianie powietrzem atmosferycznym.
W moim przypadku , pytanie nie brzmi "Czy kupić kompresor" tylko "Jaki kupić kompresor".
Ten droższy wydajniejsz który zawęrzy mi budrzet ma ładować 12 L flaszkę w 8 minut a ten mniejszy i tańszy robi to w 20 minut. Mnie to osobście nie robi różnicy, ale gdybym miał to robić na większą skale to mały kompresorek nie wchodzi w rachubę.
Co do banków powierza to nie widzę większego problemu.
Ani to nie kosztuje majątku ani nie jest skomplikowane aż tak.
Mnie tylko martwi temat suszarni.
Wcale nie chodzi mi o wyposażenie tej suszarni bo to jest banalne. Raczej chodzi mi o powierzchnie potrzebną na taką rzecz. Mój do m jest dość intensywnie zagospodarowany.
Ale zawsze mógł bym coś postawić na działce albo bardziej wykorzystać Blaszaki które już tam stoją
Ostatnio zmieniony przez Deti85 07-02-2017, 13:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 07-02-2017, 13:56   

Deti85 napisał/a:

Ale zawsze mógł bym coś postawić na działce albo bardziej wykorzystać Blaszaki które już tam stoją


jak to ma być jakiś garaż blaszany czy coś to przemyśl temat dobrych zabezpieczeń - jeden nurek to lekko kilkanaście, czasem dziesiąt tysięcy w sprzęcie... kilku nurków to już gruuuuuuuuuuuubaśna kwota. Tabliczka - nie odpowiadam za sprzęt pozostawiony w tym pomieszczeniu jest nic nie warta skoro oferujesz pokoje na wynajem z możliwością pozostawienia ich "w suszarni"
 
 
Turlogh 


Kraj:
Poland

Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 548
Skąd: Wrocław
Wysłany: 07-02-2017, 14:05   

wiecznychlopiec napisał/a:
Deti85 napisał/a:

Ale zawsze mógł bym coś postawić na działce albo bardziej wykorzystać Blaszaki które już tam stoją


jak to ma być jakiś garaż blaszany czy coś to przemyśl temat dobrych zabezpieczeń - jeden nurek to lekko kilkanaście, czasem dziesiąt tysięcy w sprzęcie... kilku nurków to już gruuuuuuuuuuuubaśna kwota. Tabliczka - nie odpowiadam za sprzęt pozostawiony w tym pomieszczeniu jest nic nie warta skoro oferujesz pokoje na wynajem z możliwością pozostawienia ich "w suszarni"

Gdzie jest baza/centrum nurkowe/etc. która odpowiada za pozostawiony sprzęt? Serio pytam.
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 07-02-2017, 14:19   

Turlogh napisał/a:

Gdzie jest baza/centrum nurkowe/etc. która odpowiada za pozostawiony sprzęt? Serio pytam.


według właścicieli bazy pewnie żadna.

według klienta kupującego usługę każda i to ten drugi będzie miał rację.

Jak w hotelu wykupujesz pokój i ci ukradną torbę z pokoju to tabliczka: "za sprzęt pozostawiony w pokoju nikt nie odpowiada" coś zmieni?

to samo będzie z "suszarnią" skoro oferuje ktoś usługę noclegową z możliwością pozostawienia sprzętu w jakimś pomieszczeniu to klient kupił tę usługę. Analogicznie ze sprzętem w bazie - oddałeś do bicia jak im ukradną to nie twój problem, sprzęt powierzyłeś usługodawcy.

rozróżnij tylko moment kradzieży, "pozostawiony" to trochę zbyt ogólne określenie

a jak sobie zostawiłeś sprzęt na ławeczce przed hotelem albo przed bazą sam sobie to wtedy wiadomo

analogie można mnożyć: auto w serwisie itd.
Ostatnio zmieniony przez wiecznychlopiec 07-02-2017, 14:22, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Turlogh 


Kraj:
Poland

Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 548
Skąd: Wrocław
Wysłany: 07-02-2017, 14:33   

Ok, ale to Ty napisałeś dwa posty wyżej "pozostawiony" i do tego się odniosłem. Uważasz, że właściciel Ci zwróci kasę jeśli coś zginie? Bez zbędnego filozofowania że hotel i walizka itp, ze swojego doświadczenia napisz w jakim nurkowym miejscu uzyskasz zwrot kosztów jeśli coś Ci zginie?
Zakrzówek? Sparmann? Horka? Jakiekolwiek inne miejsce? Chcę się dowiedzieć jaką bazę/miejsce masz na myśli?
Ostatnio zmieniony przez Turlogh 07-02-2017, 14:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
maran 



Stopień: CACIB
Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 21 Mar 2004
Posty: 647
Skąd: Bialystok
Wysłany: 07-02-2017, 14:48   

Deti85 napisał/a:
Niestety nie jest tak kolorowo. Nikt tu nie datuje w bazie czekając na zbłąkanego wędrowca. Oczywiście jest to zrozumiałe bo poza sezonem letnim nie dzieje się tu za dużo.
Na chwilę obecną można chyba tylko liczyć na Diving Baltic w Helu, a i tak pewnie nie dają rady być zawsze pod ręką.


Dlaczego prawie wszystkie bazy poza sezonem się zamykają?
Czy suszarnia, kompresor, inne ułatwienie spowoduje że ludzie zdecydują się przyjechać na półwysep?
Czy to nie będzie przypadkiem walka o klienta którego de facto i tak nie ma.
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 07-02-2017, 15:06   

Turlogh napisał/a:
Ok, ale to Ty napisałeś dwa posty wyżej "pozostawiony" i do tego się odniosłem. Uważasz, że właściciel Ci zwróci kasę jeśli coś zginie? Bez zbędnego filozofowania że hotel i walizka itp, ze swojego doświadczenia napisz w jakim nurkowym miejscu uzyskasz zwrot kosztów jeśli coś Ci zginie?
Zakrzówek? Sparmann? Horka? Jakiekolwiek inne miejsce? Chcę się dowiedzieć jaką bazę/miejsce masz na myśli?


to czy ktoś będzie chciał z własnej woli oddać kasę czy nie, nie ma nic do rzeczy

zobacz co napisałem - zależnie od tego w jakich okolicznościach sprzęt zginie takie kroki właściciel sprzętu może podjąć. Jeśli oferujesz płatną usługę noclegową, a to robi autor tego postu to będzie odpowiadał za bagaże itp. wszystkich wynajmujących, a tabliczka "...blablabla..." niczego nie zmieni.

na moje szczęście nikt nie ukradł mi sprzętu jeszcze. Jak taka sytuacja się zdarzy to myślisz, nie zareaguje i przejdę do porządku dziennego nad tym?

zorozum... co innego pozostawienie sobie sprzetu luzem gdzieś tam na jakimś terenie a co innego POWIERZENIE go obsłudze bazy nurkowej albo właścicielowi terenu na przechowanie. Skorzystanie z płatnych usług, w których jest konieczne czasowe powierzenie rzeczy jest czym innym niż niedbałe porzucenie sprzętu gdziekolwiek, bez żadnego nadzoru - i chyba Tobie o to chodzi.

rozumiem, że w nurkowaniu prawo nie działa? i sąd inaczej orzeknie niż w sytuacji kradzieży walizki z pokoju, kradzieży czy rozbicia auta przez serwis itp?
Ostatnio zmieniony przez wiecznychlopiec 07-02-2017, 15:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Turlogh 


Kraj:
Poland

Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 548
Skąd: Wrocław
Wysłany: 07-02-2017, 17:50   

Moje pytanie jest proste - czy znasz bazę która zapewnia ochronę pozostawionego sprzętu? Znaczenie wyrazu: "pozostawionego" zostawiam Twojej interpretacji ponieważ użyłeś tego słowa w tamtym poście więc miałeś coś konkretnego na myśli.
Nie uderzajmy w skrajność mówiąc że może chodzić o klamoty pozostawione na molo albo w pontonie.
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 07-02-2017, 17:53   

Turlogh napisał/a:
Moje pytanie jest proste - czy znasz bazę która zapewnia ochronę pozostawionego sprzętu? Znaczenie wyrazu: "pozostawionego" zostawiam Twojej interpretacji ponieważ użyłeś tego słowa w tamtym poście więc miałeś coś konkretnego na myśli.
Nie uderzajmy w skrajność mówiąc że może chodzić o klamoty pozostawione na molo albo w pontonie.


ja się odniosłem do tabliczki jaka czasem bywa zamontowana w szatniach itp. tam gdzie ktoś za przechowanie rzeczy bierze kasę i wydaje mu się, że umyje ręce jak coś zginie.

a jeśli baza bierze sprzęt do bicia to nie interesuje mnie czy zapewnia jemu ochronę, jak zginie dostanę nowy, prędzej czy później

jaśniej nie mogę, jeśli nie rozumiesz trudno
Ostatnio zmieniony przez wiecznychlopiec 07-02-2017, 17:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Turlogh 


Kraj:
Poland

Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 548
Skąd: Wrocław
Wysłany: 07-02-2017, 18:01   

Baraki i tabliczki, to były Twoje spostrzeżenia, nie jego.
Zastanawiałem się po prostu skąd miałeś pomysł że chłopak miałby tego pilnować i jak to miałoby wyglądać? Myślałem że masz jakieś doświadczenia w tym temacie.
Inaczej: podaj przykład miejsca, gdzie jest to tak, jak byś sobie życzył w zakresie bezpieczeństwa sprzętu nurkowego.
Ostatnio zmieniony przez Turlogh 07-02-2017, 18:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 07-02-2017, 18:27   

Turlogh napisał/a:
Baraki i tabliczki, to były Twoje spostrzeżenia, nie jego.
Zastanawiałem się po prostu skąd miałeś pomysł że chłopak miałby tego pilnować i jak to miałoby wyglądać?


nieprawda - autor napisał o tym, że ma jakieś baraki, przeczytaj jeszcze raz posty.

Deti85 napisał/a:
(...)
Ale zawsze mógł bym coś postawić na działce albo bardziej wykorzystać Blaszaki które już tam stoją


czy rzeczy w pokoju klientów nie musi pilnować? Jak ktoś się włamie w nocy do pokoi i ukradnie walizki to odpowiadać będą klienci?

staram ci się pokazać, że to czy komuś zginie walizka z ciuchami w pensjonacie a komuś innemu walizka ze sprzętem w innym pensjonacie to jest to samo i się zdarza.

Właściciel pensjonatu świadczy odpłatne usługi pobytu. Jeśli więc jest pomysł na pomieszczenie, w którym klienci mogą zostawić swoje rzeczy to tych rzeczy nie musi pilnować? To w jaki sposób jest zabezpieczony hotel/dom wczasowy nie jest sprawą klienta. Dlatego napisałem, że skoro autor zaoferować klientom możliwość przechowywania sprzętu poza budynkiem w jakimś garażu to sprzęt powinien być dobrze zabezpieczony bo w razie draki to usługodawca poniesie odpowiedzialność. Tak samo jak klientowi zginą rzeczy z pokoju. A to czy jest tam monitoring, ochrona czy inny sposób zabezpieczeń to tak jak napisałem jest sprawa usługodawcy nie klienta. W takim wypadku napisanie tabliczki: "bla bla bla" nie przeniesie odpowiedzialności z powrotem na klienta.

Turlogh napisał/a:

Myślałem że masz jakieś doświadczenia w tym temacie.
Inaczej: podaj przykład miejsca, gdzie jest to tak, jak byś sobie życzył w zakresie bezpieczeństwa sprzętu nurkowego.


w każdym hotelu, zabieram sprzęt do pokoju, nie ma prawa zginąć nic. Jest monitoring, ochrona itp. do tego ubezpieczenie od takich sytuacji

wielokrotnie na nartach w hotelach w jakich byłem pomieszczenia gdzie trzymany był sprzęt miały monitoring, w pozostałych miejscach nie było kamer. Jeśli mój sprzęt by zginął nie miałbym żadnego problemu z odzyskaniem kasy od właściciela czy jego ubezpieczalni.

nurkując w Austrii w pensjonacie było oddzielne zamykane pomieszczenie na sprzęt, przed wykupieniem miejsca wyraźnie uzgadnialiśmy, że potrzebujemy miejsca na sprzęt i czy będzie ono wliczone w cenę. Sprawa jest prosta zapłaciłem za to przechowywanie rzeczy. Jak zabezpieczy je właściciel. Nie moja sprawa.

skoro pensjonat ma być przystosowany dla nurków to pomieszczenie "suszarnia" musi być. Za jego zabezpieczenie odpowiada właściciel i tylko on.

[ Dodano: 07-02-2017, 18:37 ]
tabliczka "bla bla bla" nie ma mocy z tytułu art. 846 § 5 Kodeksu cywilnego.

za kradzież sprzętu z pokoi są limity odpowiedzialności, za kradzież sprzętu powierzonego właścicielowi a tak bym rozumiał udostępnienie pomieszczenia limitów nie ma, czyli właściciel odpowiada za 100% wartości sprzętu,k tak samo jak za zaniedbanie właściciela, np. zapomniał zamknąć ten garaż (art. 846-849 ustawy z dnia 23.04.1964 r. - Kodeks cywilny (Dz. U. nr 16, poz. 93 ze zm.)

jeśli masz inne zdanie na ten temat, to proszę żebyś podparł się konkretnymi przepisami. Bo to, że będzie problem z odzyskaniem kasy to wiem, ale nie znaczy, że nie odzyskam.
Ostatnio zmieniony przez wiecznychlopiec 07-02-2017, 18:42, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Deti85 

Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 39
Dołączył: 04 Lut 2017
Posty: 42
Skąd: Jastarnia
Wysłany: 07-02-2017, 18:43   

Pozwólcie że Ja rzucę trochę światła na sprawę
Powiedzmy iż mam trochę wiedzy w tej materi

[ Dodano: 07-02-2017, 18:44 ]
Do mojego pensjonaciku przyjeżdzają ludzie średnio zamożni ale nawet tacy miewają aparaty czy kamery za 10-15 tyś PLN. Samochody na parkingach też pozostawiają, więc

[ Dodano: 07-02-2017, 18:54 ]
Po PIERWSZE wszystkim Kwaterodawcom zależy aby nikomu NIC nie zgineo, czy zostało zniszczone bo opinia idzie w Świat - mamy dobę internetu. Poza tym Każdy Klient ma czuć się bezpiecznie
Po DRUGIE coraz więcej Kwaterodawców ubezpiecza się w firmach ubezpieczeniowych od wszelakich nieszczęść.
Po TRZECIE coraz więcej obiektów ma profesjonalne drogie monitoringi i alarmy - od tak dla hecy. Często jest to wymóg Ubezpieczalni albo wpływa na wysokość składki.
Po CZWARTE przy takich małych Pensjonatach, obsługa jest wyczulona na obce twarze na terenie.
Generalnie coraz częściej montuje się systemy dostępu po przez Karty dotępowe i wtedy dobrze wiadomo Kto i Kiedy wchodził do pomieszczeń.
Jeżeli chodzi o odpowiedzialność to z tego co się orientuje to np w Hotelach jest wymóg pozostawiania "cennych" rzeczy w sejfach pokojowych lub głównym sejfie i jeżeli to nie jest Jumbo Jet czy rzadki Tygrys Syberyjski to właściciel Hotelu musi zapewnić ci bezpieczne przechowanie. Nawet w przypadku broni palnej.
 
 
Turlogh 


Kraj:
Poland

Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 548
Skąd: Wrocław
Wysłany: 07-02-2017, 19:00   

wiecznychlopiec napisał/a:


nurkując w Austrii w pensjonacie było oddzielne zamykane pomieszczenie na sprzęt, przed wykupieniem miejsca wyraźnie uzgadnialiśmy, że potrzebujemy miejsca na sprzęt i czy będzie ono wliczone w cenę. Sprawa jest prosta zapłaciłem za to przechowywanie rzeczy. Jak zabezpieczy je właściciel. Nie moja sprawa.

Ok, czyli np: w Austrii jest ok. Trochę mało bezpiecznych miejscówek jak na tyle nurkowisk, nie sądzisz?
Póki to się nie zmieni, to ja np: nie mam zamiaru ryzykować i podpierać się później przepisami żeby może kiedyś tam uzyskać zwrot pieniędzy. Ile tej kasy, to osobna kwestia. Uwierzą mi na słowo że miałem taki a taki sprzęt ze sobą?
Chodziło mi o to, że zawsze drogie i małe rzeczy biorę ze sobą do pokoju w którym śpię.
Dla mnie ważne aby było gdzie powiesić suchego i ogrzać się między dwoma nurkowaniami na przykład. Tabliczki które sugerowałeś Detiemu mało mnie interesują, zbyt chaotycznie to wszędzie wygląda, żebym póki co zostawiał drogą drobnicę w jakimś magazynie, nawet zamykanym. Jak sam zauważyłeś zdarzyło Ci się to raz - w Austrii.
Może kiedyś to się unormuje i nie będzie to wyjątkiem potwierdzającym regułę, lecz regułą właśnie...
 
 
Deti85 

Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 39
Dołączył: 04 Lut 2017
Posty: 42
Skąd: Jastarnia
Wysłany: 07-02-2017, 19:05   

Pewne rzeczy regulują Regulaminy Obiektów Hotelarskich ( Hotele, Pensjonaty itp) a inne Kodeks Cywilny.
Generalnie Kwaterodawca jest odpowiedzialny za pozostawione rzeczy w Pokoju Gościa czy jemu powierzonych na przetrzymanie/przechowanie ale jest taki myk że to Klient musi udowodnić że pozostawił owe rzeczy w swoim Pokoju.
Nie jestem pewien ale wesoło jest jeśli Klient pozostawi Samochód na Parkingu Hotelowym i nie płaci za ten postój i nie zawrze umowy na przechowanie. Jeśli dobrze pamiętam z wykładów na uczelni to Hotelarz nie odpowiada za kradzież takiego auta. To był taki ewenement.
Bądź co bądź, każdy szanujący się Hotelarz zrobi wszystko aby takie sytuacje nie miały miejsca, a jeśli się zdarzą to aby Gość nie wyjechał oburzony i zawiedziony.
Dla tego na moim placu zabaw nie ma Trampoliny dla dzieci. Dla czego? Bo urazy w postaci skomplikowanych złamań kończyn to jest sprawa nagminna przy tej zabawce. Jako taksówkarz, wożę takich połamańców i rozmawiałem z załogą SORu w okolicznym szpitalu.

[ Dodano: 07-02-2017, 19:13 ]
Mam nadzieje że naświetliłem wam problematykę kradzieży mienia itp.


Mnie najbardziej interesuje geneza mojego problemu..

Czy jak zrobię miejsce przyjazne osobą nurkującym i im towarzyszącym poprzez
wygospodarowaniem miejsca na suszarnie
obecnością kompresora w obiekcie
będę posiadał elementy ekwipunku nurkowego na wypożyczenie.
u dostępnie drobny sprzęt naprawczy

To czy mam szanse zaistnieć realnie na Tym rynku i ukroić z niego "kawałek tortu" dla siebie ?
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 07-02-2017, 19:16   

Deti85 napisał/a:

Generalnie Kwaterodawca jest odpowiedzialny za pozostawione rzeczy w Pokoju Gościa czy jemu powierzonych na przetrzymanie/przechowanie ale jest taki myk że to Klient musi udowodnić że pozostawił owe rzeczy w swoim Pokoju.


tak, mówimy o rzeczach "wniesionych" i tak masz racje klient musi udowodnić, ale zwykle nikt nie jeździ sam więc sprawa nie jest prosta, zeznanie właściciela oraz jego kolegi powinno wystarczyć, nikt nie robi zdjęć, do tego okoliczności wyjazdu, lista potrzebnego sprzętu jako poszlaki itp. Pojęcie rzeczy wniesionej i powierzonej jest bardzo szerokie bo może zacząć się już np. na lotnisku a nie kończy się wcale z chwilą wyjazdu z pensjonatu, jeśli klient ją zostawi w pokoju.

Deti85 napisał/a:

Nie jestem pewien ale wesoło jest jeśli Klient pozostawi Samochód na Parkingu Hotelowym i nie płaci za ten postój i nie zawrze umowy na przechowanie. Jeśli dobrze pamiętam z wykładów na uczelni to Hotelarz nie odpowiada za kradzież takiego auta. To był taki ewenement.


tak, za takie auto i rzeczy w nim pozostawione nie odpowiada pensjonat/hotel

wskazane przepisy dotyczą hoteli pensjonatów lub w takim wypadku baz świadczących usługi noclegowe, taką bazą jest np. Piechcin

Deti85 napisał/a:

Czy jak zrobię miejsce przyjazne osobą nurkującym i im towarzyszącym poprzez
wygospodarowaniem miejsca na suszarnie
obecnością kompresora w obiekcie
będę posiadał elementy ekwipunku nurkowego na wypożyczenie.
u dostępnie drobny sprzęt naprawczy

To czy mam szanse zaistnieć realnie na Tym rynku i ukroić z niego "kawałek tortu" dla siebie ?


mnie interesuje najbardziej i w tej konkretnej kolejności
- ogrzewane i zabezpieczone miejsce do suszenia suchara i ocieplaczy
- dobre jedzenie na miejscu lub w pobliżu
- wspólna sala z kominkiem (luksus ;) lub po prostu wspólna sala do relaksu wieczornego
- kompresor

reszta jest pomijalna dla mnie bo:
- wszystkie gazy zabieram ze sobą, chyba, że wyjazd jest dłuższy, ale wtedy i tak nie ogarniesz bicia gazów kompresorem, potrzebny tlen, hel itd.
- drobny sprzęt naprawczy i serwisowy zabieram ze sobą zawsze, miło jednak jeśli w razie "w" pożyczysz kombinerki lub jakiś klucz. Należe do szczęśliwców, z którymi zwykle jeździ serwisant z wielką walizką sprzętu i części zapasowych.
- elementy ekwipunku, dobrze mieć balastu trochę, a reszta, raczej nie potrzebuje, automatów nie pożyczam od kogoś dla zasady, nie mam zaufania do takiego sprzętu

wydaje mi się jednak, że nurkowie rekreacyjni, z jedną flaszką itp. mogliby bardziej skorzystać z takiej małej wypożyczalni, po prostu na początku drogi nurkowej nie ma sie jeszcze wszystkiego x2 lub x3
Ostatnio zmieniony przez wiecznychlopiec 07-02-2017, 19:26, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Turlogh 


Kraj:
Poland

Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 548
Skąd: Wrocław
Wysłany: 07-02-2017, 19:23   

Deti85 napisał/a:
Czy jak zrobię miejsce przyjazne osobą nurkującym i im towarzyszącym poprzez
wygospodarowaniem miejsca na suszarnie
obecnością kompresora w obiekcie
będę posiadał elementy ekwipunku nurkowego na wypożyczenie.
u dostępnie drobny sprzęt naprawczy

To czy mam szanse zaistnieć realnie na Tym rynku i ukroić z niego "kawałek tortu" dla siebie ?

Tak, nawet całkiem spore.
 
 
Jacek Wo 



Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 59
Dołączył: 29 Maj 2013
Posty: 426
Skąd: tak z grubsza Toruń
Wysłany: 07-02-2017, 20:04   

Deti85 napisał/a:

Czy jak zrobię miejsce przyjazne osobą nurkującym i im towarzyszącym poprzez
wygospodarowaniem miejsca na suszarnie
obecnością kompresora w obiekcie
będę posiadał elementy ekwipunku nurkowego na wypożyczenie.
u dostępnie drobny sprzęt naprawczy

To czy mam szanse zaistnieć realnie na Tym rynku i ukroić z niego "kawałek tortu" dla siebie ?


IMHO tak, chociaż dla mnie - ciut różnie to wygląda -
a) przy wyjeździe z rodziną
1. miejsce przyjazne osobą nurkującym i im towarzyszącym poprzez
wygospodarowanie miejsca na suszarnię i trzymanie dużych klamotów - szczególnie ważne poza głównym sezonem letnim

oraz
b) z grupą nurkową:
1. miejsce przyjazne osobą nurkującym i im towarzyszącym poprzez
wygospodarowanie miejsca na suszarnię i trzymanie dużych klamotów - szczególnie ważne poza głównym sezonem letnim + miejsce na wspólne posiedzenie i pogawędki przy jedzeniu (kominek?)


Dla mnie i moich znajomych z okolicy Torunia - ze względu na bliskość i opcje wyjazdu na krótki weekend - bardzo ważne jest przyjazne nastawienie do gości na 1 lub 2 noclegi.


Raczej mało istotne, choć raczej nie zaszkodzą, będa mile widziane:
będę posiadał elementy ekwipunku nurkowego na wypożyczenie
dostępnie drobny sprzęt naprawczy


Chyba najmniej ważna - na dziś -
obecność kompresora w obiekcie - bo jak jedziemy na Hel, to i tak jesteśmy wcześniej umówieni na wypłynięcie z jakąś czynną bazą, a te mają banki/kompresory,
Ostatnio zmieniony przez Jacek Wo 07-02-2017, 20:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Deti85 

Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 39
Dołączył: 04 Lut 2017
Posty: 42
Skąd: Jastarnia
Wysłany: 07-02-2017, 20:29   

Dziś była mega burza mózgów z której wyłoniły się konkretne oczekiwania i wskazówki dla mnie od potencjalnych klientów.

Za to jestem mega wdzięczny. Będzie rabat... :-)

A wracając do Waszych sugesti to niestety z tym kominkiem to może być lipa chyba że może jakiś Bio na paliwo płyne.. :-)
Niestety mogę nie podołać temu wyzwaniu ale pomyślimy..

Mimo braku Waszego entuzjazmu do mojego pomysłu z kompresorem to ja idę w ten temat i kupię go w ramach tej dotacji.
mieszania gazów to taki Nitrox to chyba ogarnę a z Trimixem to może być trudno ale czas pokaże. Jestem otwarty na naukę i temat Banku powietrza to nie jest nic bardzo skomplikowanego. Mój Tatuś potrafi zrobić pożądną siłownie ( Maszynownie ) z pełnym wyposażeniem na swoim kutrze a tam to dopiero jest zabawa.. Hydraulika siłowa, silnik główny, pompy, agregaty chłodnicze i inne gadzety..
To we dwójkę zrobimy co trzeba uwzględniając zdrowy rozsądek i przepisy.

[ Dodano: 07-02-2017, 20:42 ]
A taki sprzęt przydaje się gdy chce robić mieszanki : http://allegro.pl/miernik...5396259268.html

Czy to tylko gadżet ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed