Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Aqualung MISTRAL ??? toś używał takiego sprzętu
Autor Wiadomość
Deti85 

Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 39
Dołączył: 04 Lut 2017
Posty: 42
Skąd: Jastarnia
Wysłany: 07-02-2017, 21:07   Aqualung MISTRAL ??? toś używał takiego sprzętu

Nie wiem dla czego ale strasznie jestem zajarany automatem takim jak Aqualung MISTRAL.

http://bludive.pl/product...ng-Mistral.html

Powiem szczerz że nigdy nic takiego nie użytkowałem i nie wiem czy warto taki kupić ?

Idea jest fajna jak dla mnie bo ja często gdy czegoś szukam na dnie to pływam w poziomie i dość często wydychane powietrze dostaje mi się pod maskę i w kaptur.
Dotychczas używałem tradycyjnego automatu tj Aqualunga Legenda LX Supreme z którego jestem zadowolony.
Będę wdzięczny za opinie użytkowników takiego rozwiązania jak w Mistralu bo nie chciał bym się wpakować w jakiś bubel.
 
 
TomM 



Stopień: Adv. Tmx
Kraj:
Poland

Wiek: 60
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 3724
Skąd: Katowice
Wysłany: 07-02-2017, 21:21   

To tylko nostalgiczna ciekawostka jak New Beetle. Powiększona przestrzeń martwa, żadnych istotnych przewag, a wręcz wady, taki prawie-rebrider. Dla fanatyków.
 
 
 
TomS 


Stopień: instr. SDI/TDI, PADI
Kraj:
Greenland

Wiek: 54
Dołączył: 20 Paź 2004
Posty: 2801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-02-2017, 00:59   

Nurkowałem z wersją nowszą (tą z linku). Dramatycznie nie spodobało mi się to, że opory oddechowe bardzo zależą od pozycji pod wodą. Od wzbudzenia i ff do oporów nieprzyzwoicie dużych. Zmiany zachodzą zarówno dla fazy wdechu jak i wydechu.
 
 
Haw 


Stopień: **
Kraj:
Poland

Dołączył: 05 Wrz 2007
Posty: 1383
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-02-2017, 03:16   

TomM napisał/a:
Dla fanatyków.
i fotografow. tzn. bylby gdyby nie to co pisze drugi Tom. teraz przyszlo mi do glowy, ze moze warto pokombinowac z przerobieniem wylotu AO :)

TomS napisał/a:
Nurkowałem z wersją nowszą (tą z linku). Dramatycznie nie spodobało mi się to, że opory oddechowe bardzo zależą od pozycji pod wodą. Od wzbudzenia i ff do oporów nieprzyzwoicie dużych. Zmiany zachodzą zarówno dla fazy wdechu jak i wydechu.
czy ja dobrze widze ze drugi stopien jest w tym samym miejscu co pierwszy?
 
 
TomM 



Stopień: Adv. Tmx
Kraj:
Poland

Wiek: 60
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 3724
Skąd: Katowice
Wysłany: 08-02-2017, 07:02   

TomS napisał/a:
opory oddechowe bardzo zależą od pozycji pod wodą. Od wzbudzenia i ff do oporów nieprzyzwoicie dużych. Zmiany zachodzą zarówno dla fazy wdechu jak i wydechu.


Jak w rebriderze tylko trochę mniej :ping:

BTW Nie do końca dla "fotografów" bo automat dalej hałasuje i płoszy rybki, a fakt, że bąble lecą za głową, a nie przy policzkach nie ma większego znaczenia. Opowieści jak to bąble lecą w oczy i zasłaniają aparat przy robieniu zdjęć to trochę urban legend.

Można ocenić jaki straszny hałas generuje AO jak się nurkuje czasem CC, czasem OC. Faktycznie rybki dostrzegalnie mniej sie płoszą gdy oddycha się z z CC.
 
 
 
Deti85 

Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 39
Dołączył: 04 Lut 2017
Posty: 42
Skąd: Jastarnia
Wysłany: 08-02-2017, 08:03   

Może głupie pytanie, co to jest za skrót AC, OC i CC

[ Dodano: 08-02-2017, 08:06 ]
Na razie czytam same negatywne opinie.
Może dla tego przestali go produkować jak się ostatnio dowiedziałem.

Czy ten automat ma jakieś zalety ?
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 08-02-2017, 09:39   

Deti85 napisał/a:
Może głupie pytanie, co to jest za skrót AC, OC i CC


AO - automat oddechowy
OC - open circuit - obieg otwarty czyli zwykłe automaty i butle
CC - cloced circuit - obieg zamknięty, nurkowanie z użyciem reba
 
 
PawelF76 



Stopień: TMX
Kraj:
Norway

Wiek: 48
Dołączył: 06 Paź 2014
Posty: 403
Skąd: Tananger
Wysłany: 08-02-2017, 10:53   

Od kiedy filmuję na spotkałem się z zytuacją by niechciane bąble znalazły się w kadrze. Marketingowy chwyt, który umrze śmiercią naturalną. Takie mam odczucia co do tego ustrojstwa.
 
 
Deti85 

Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 39
Dołączył: 04 Lut 2017
Posty: 42
Skąd: Jastarnia
Wysłany: 08-02-2017, 11:05   

W tej idei automatu chyba chodzi o aby bąbelki nie pojawiały się między Nurkiem a Aparatem czy Kamerą. Wydaje mi się że pomysłodawcy chcieli aby Nurek dobrze widział "kadr" na ekranie urządzenia
Ostatnio zmieniony przez Deti85 08-02-2017, 11:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TomM 



Stopień: Adv. Tmx
Kraj:
Poland

Wiek: 60
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 3724
Skąd: Katowice
Wysłany: 08-02-2017, 13:03   

Deti85 napisał/a:
pomysłodawcy chcieli


trafić w nostalgiczny segment rynku nawiązując do statku Calypso i czerwonej czapeczki Cousteau i programów telewizyjnych z późnych lat 60-tych. Nurkowałem z tym przed laty z ciekawości i nie widzę żadnych zalet, a największa wada do mycie zaplutej pętli po użyciu...
Może jedyna zaleta: to jedyny taki automat w sprzedaży - pierwowzory tylko w muzeum.
 
 
 
al_fik 

Stopień: kilka
Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 248
Skąd: Kraków
Wysłany: 08-02-2017, 16:46   

dodatkowo do zmiennych oporów oddechowych zależnych od pozycji pod wodą dochodzi brak komfortu związany z weżami które znacznie zasłaniaja widok - zwłaszcza w dół/ na boki ... te cholerne weże pływają i zawsze są za wysoko :)

trochę szkoda, bo jakoś tak klimatycznie pływa sie z Kajmanem :bee;
 
 
PawelF76 



Stopień: TMX
Kraj:
Norway

Wiek: 48
Dołączył: 06 Paź 2014
Posty: 403
Skąd: Tananger
Wysłany: 08-02-2017, 21:47   

Deti85 napisał/a:
W tej idei automatu chyba chodzi o aby bąbelki nie pojawiały się między Nurkiem a Aparatem czy Kamerą. Wydaje mi się że pomysłodawcy chcieli aby Nurek dobrze widział "kadr" na ekranie urządzenia


Idea naciągana do granic możliwości lub czychanie na naiwnego początkującego, nawet jeśli jakimś cudem bąbel pojawi się pomiędzy maską a aparatem/kamerą to są to ułamki sekund. Nie wspominając o dzieleniu sie gazem z partnerem jeśli zajdzie potrzeba...
 
 
TomekR 



Stopień: emeryt
Kraj:
Micronesia

Dołączył: 19 Lip 2004
Posty: 973
Skąd: Connecticut, USA
Wysłany: 08-02-2017, 23:25   

Od jakiegos czasu zyskuje na popularnosci retronurkowanie. Coraz czesciej, na popularnych nurkowiskach mozna spotkac entuzjastow "nurkowych staroci.

To wlasnie w ta stone skierowany byl ten automat. "zanurkuj jak JYC!".
"Kultowy sprzet, nawet lepszy of orginalu, bo mozna podlaczyc BCD"
Tyle tylko, ze retronurkowie to z reguly purysci. Zamiast kopii, wola wydac kilka setek$ za parciejacy dwuwezowy Royal, Aquamaster, czy Siebe Gorman. Nastepnie, nie bez trudnosci zdobywac, dorabiac czesci, by w koncu zanurkowac na "swoim projekcie".

Ostatnia proba sprzedania kopii byla proba przekonania podwodnych fotografow, ze to dla nich powstal ten product.

A wracajac do oryginalu, ciegle nie moge odzalowac, ze tuz przed emigracja, circa '92, pozbylem sie orginalnego Royal Mistral la Spirotechnique numer 271, ktory dostalem od mojego Ojca.

Idealnie utrzymany, oddychal o niebo lepiej niz Morsy , czy Kajmany. Fanatastyczny pod lodem, sprawdzil sie nawet :zdz: w pracach podwodnych.

Tomek
 
 
Haw 


Stopień: **
Kraj:
Poland

Dołączył: 05 Wrz 2007
Posty: 1383
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-02-2017, 03:11   

TomM napisał/a:
Opowieści jak to bąble lecą w oczy i zasłaniają aparat przy robieniu zdjęć to trochę urban legend.
no mi zaslaniaja i czasem to wku... znaczy denerwuje. owszem, da sie, ale po co gdyby moglobyc lepiej? moze kwestia osobnicza, moze kierownicy wydechu, moze wprawy, a moze tego czego sie oczekuje od zdjec. nie wiem.
 
 
Deti85 

Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 39
Dołączył: 04 Lut 2017
Posty: 42
Skąd: Jastarnia
Wysłany: 09-02-2017, 12:21   

Pozwoliłem sobie zadzwonić do Serwisu i popytać serwisanta..
Wspomniał iż zdarza się iż te grube węże parcieją/pękają.
Ponad to I stopień musi być na wysokości ustnika aby nie było oporów oddechowych podzczas nurkowania.

Ja już wyleczyłem się z zakupu Mistrala, przynajmniej na jakiś czas.
 
 
TomM 



Stopień: Adv. Tmx
Kraj:
Poland

Wiek: 60
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 3724
Skąd: Katowice
Wysłany: 09-02-2017, 14:37   

Deti85 napisał/a:
Ponad to I stopień musi być na wysokości ustnika


II stopień, co prawda, ale siedzi jeden na drugim połączone krótkim wężem LP, więc w zasadzie bez różnicy.
Każda pętla oddechowa podlega prawom fizyki, niestety...
 
 
 
Deti85 

Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 39
Dołączył: 04 Lut 2017
Posty: 42
Skąd: Jastarnia
Wysłany: 09-02-2017, 16:18   

No właśnie, więc za te same pieniądze co używany Mistral, kupiłem przed chwilną Aqualunga Core Supreme - właśnie dobiega koniec zimowej promocji
 
 
woland66 



Stopień: zagłębiający się
Kraj:
Poland

Wiek: 57
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 295
Skąd: wola
Wysłany: 09-02-2017, 17:50   

jak dobrze zrobisz fotę część znajomych może Ci zazdrościc, że kupiłes sobie reba ;) plus 100% do ZPZ
 
 
 
Deti85 

Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 39
Dołączył: 04 Lut 2017
Posty: 42
Skąd: Jastarnia
Wysłany: 09-02-2017, 22:00   

woland66 napisał/a:
jak dobrze zrobisz fotę część znajomych może Ci zazdrościc, że kupiłes sobie reba ;) plus 100% do ZPZ

Przepraszam ale nie zrozumiałem
Czy to było do mnie?
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 12-02-2017, 12:04   

TomM napisał/a:
Powiększona przestrzeń martwa, żadnych istotnych przewag, a wręcz wady, taki prawie-rebrider. Dla fanatyków.
Ustnik z dawnych lat, ma podobną objętość jak drugi stopień w AO.
al_fik napisał/a:
i zawsze są za wysoko
Pierścienie ołowiane założone na węże.
TomekR napisał/a:
Idealnie utrzymany, oddychal o niebo lepiej niz Morsy , czy Kajmany.
Miał wydatek większy, lecz opory w Kajmanie łatwo sprowadzało się do niższego poziomu, jak się wie co jest grane.
Deti85 napisał/a:
Wspomniał iż zdarza się iż te grube węże parcieją/pękają.
W egzemparzu z 1961 nie było takich problemów, w Morsach też nie bardzo nowe węże tleniaków z Faser, faktycznie są paskudne, tyle że to zupełnie inna bajka.
Deti85 napisał/a:
Ponad to I stopień musi być na wysokości ustnika aby nie było oporów oddechowych podzczas nurkowania.
To akurat bujda na resorach, w AO dwustopniowych mamy mały wpływ niewielkich zmian ciśnienia ± 20 cm słupa wody na opory oddechowe, natomiast ma to wpływ na drugi stopień lub pierwszy w konstrukcjach jednostopniowych. Obecny Mistral to 2 stopniowy AO.

pozdrawiam rc
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed