Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Mieszałka do NITROXU
Autor Wiadomość
Deti85 

Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 39
Dołączył: 04 Lut 2017
Posty: 42
Skąd: Jastarnia
Wysłany: 14-02-2017, 15:45   Mieszałka do NITROXU

Poszukuje jakiś fajnych projektów Mieszałki do NITROXU.

Nie mam pojęcia jak powinna wyglądać i jak działa taki sprzęt

Czy mozna zrobić go samemu ?
Ostatnio zmieniony przez Deti85 14-02-2017, 15:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ferret 



Stopień: Wystarczający
Kraj:
Switzerland

Wiek: 55
Dołączył: 04 Lip 2003
Posty: 682
Skąd: Zürich/Gdynia
Wysłany: 14-02-2017, 16:04   Re: Mieszałka do NITROXU

Deti85 napisał/a:
Poszukuje jakiś fajnych projektów Mieszałki do NITROXU.
Nie mam pojęcia jak powinna wyglądać i jak działa taki sprzęt
Czy mozna zrobić go samemu ?

Samodzielne budowanie mieszałki nie mając o tym zielonego pojęcia to szybka droga do Bozi :-) Gotowa (do 40%) to koszt circa 2k EUR (plus kompresor). Można też mieszać parcjalnie, ale do tego raczej potrzebne flachy czyste tlenowo, żródło tlenu, kompresor i przeszkolenie bo można sobie i innym kuku zrobić. Kuku Można sobie (lub innym) zrobić na dwa sposoby, albo spektakularne kaboom co zaskutkuje zbieraniem resztek co z Ciebie zostanie na szuflelkę lub też bijąc flache do np. 100% tlenu i zapuszczenie się z nią w głębine :-D
Ostatnio zmieniony przez ferret 14-02-2017, 16:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TomM 



Stopień: Adv. Tmx
Kraj:
Poland

Wiek: 60
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 3724
Skąd: Katowice
Wysłany: 14-02-2017, 16:19   Re: Mieszałka do NITROXU

Deti85 napisał/a:
Poszukuje jakiś fajnych projektów Mieszałki do NITROXU.


Zobacz tutaj

Można to zrealizować za 50 PLN+analizator tlenowy+reduktor tlenowy z przyzwoitą regulacja przepływu (taki z karetki z demobilu)
Trzeba mieć wprawę i lekką rękę - uruchamiasz sprężarkę-kalibrujesz analizator-bardzo powoli odkręcasz tlen wolniutko zwiększając przepływ (bezwładność układu!) i bez problemu uzyskujesz EAN32 - tylko zabawka nie ma żadnych zabezpieczeń, a zatem z głową!

Trzeba dopasować reduktor do sprężarki - karetkowe łatwo osiągalne będą do 15 l/min, więc nadają się do małej sprężarki 100-120 l/min. Stały nadzór i niestety regulacja, sprężarka ma zmienny wydatek w funkcji ciśnienia - szczególnie ważne przy przepinaniu butli - to trzeba umieć, lub zakręcić tlen, przepiąc i startować od nowa.
Ostatnio zmieniony przez TomM 14-02-2017, 16:34, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
mi_g 



Stopień: P2,Cave,nTMX
Kraj:
Poland

Wiek: 50
Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 1532
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 15-02-2017, 08:29   

Coś podobnego do tego wskazanego przez TomM, miał Majki (http://www.cave-diving.pl/). Niestety teraz nie mogę znaleźć opisu konstrukcji ale pewnie można go zapytać. Z tego co pamiętam była jeszcze prostsza bo zamiast wierconych kawałków rury do zaburzenia przepływu (mieszania) były użyte jakieś elementy wypełniające rurę (kawałki połamanego PCV ?).
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 15-02-2017, 09:25   

mi_g napisał/a:
Coś podobnego do tego wskazanego przez TomM, miał Majki (http://www.cave-diving.pl/). Niestety teraz nie mogę znaleźć opisu konstrukcji ale pewnie można go zapytać. Z tego co pamiętam była jeszcze prostsza bo zamiast wierconych kawałków rury do zaburzenia przepływu (mieszania) były użyte jakieś elementy wypełniające rurę (kawałki połamanego PCV ?).


tak, była czymś wypełniona.

można tez kupić gotową ładnie pospawaną z amelinium
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 15-02-2017, 14:27   

Cholera jestem z innej bajki. Seiko opatentowało elektroniczną bimber maszynkę na plecy nurka.
Ze znanym Profesorem Komandorem opatentowaliśmy samo mieszający obieg otwarty (inne drobiazgi też). W butlach tlen i powietrze, zmiesza w locie potrzebną ilość nitroksu o stałym wysokim ppO2.
Taki CCR w OC.

pozdrawiam rc
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 15-02-2017, 14:38   

anarchista napisał/a:

Ze znanym Profesorem Komandorem opatentowaliśmy samo mieszający obieg otwarty (inne drobiazgi też). W butlach tlen i powietrze, zmiesza w locie potrzebną ilość nitroksu o stałym wysokim ppO2.
Taki CCR w OC.

pozdrawiam rc


i kosztuje to 400 zł? kto produkuje? gdzie można kupić? ma CE i wszystkie inne bzdety? jaka federacja szkoli na tym urządzeniu? kto jest instruktorem uprawnionym?
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 15-02-2017, 14:44   

wiecznychlopiec napisał/a:
ma CE i wszystkie inne bzdety?
Nie ma w tej chwili. Tyle że u współautora prowadzi się badania do CE. Czujesz różnice.
wiecznychlopiec napisał/a:
jaka federacja szkoli na tym urządzeniu? kto jest instruktorem uprawnionym?
Żaden z autorów nie potrzebuje instruktora na taki wariant OC. Instruktorów może szkolić porządny współautor. Ja jestem ten nie porządny.
wiecznychlopiec napisał/a:
i kosztuje to 400 zł?
Z tym szpejem który posiadam to taki koszt lub mniejszy. Główny cel patentu jest półzamknięty.

pozdrawiam rc
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 15-02-2017, 14:51   

czyli jest to martwy patent nigdzie nie wykorzystywany poza twoim projektem, dobrze zrozumiałem? nie ma żadnej wersji komercyjnej, nie przeszedł certyfikacji więc nawet nie możesz go sprzedawać oficjalnie?

w mojej ocenie miarą sukcesu danego patentu jest szerokość jego powszechnego stosowania, nawet jeśli jest to wąska dziedzina techniki. Biura patentowe są pełne urządzeń, które nie miały żadnego znaczenia z perspektywy czasu, a jednak zostały opatentowane. Nawet fajnie się to przegląda.
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 15-02-2017, 15:03   

wiecznychlopiec napisał/a:
czyli jest to martwy patent nigdzie nie wykorzystywany poza twoim projektem, dobrze zrozumiałem? nie ma żadnej wersji komercyjnej, nie przeszedł certyfikacji więc nawet nie możesz go sprzedawać oficjalnie?
Marty to jest ten który nie ma żadnego a pyszczy (w znaczeniu jako twórca). Ten jest już znanym stanem techniki. Gdybyś coś kiedyś w mechanicznych, to jest to kamień milowy.
Jeszcze drobiazg nie zawsze o wszystkim mogę mówić. Dlatego wyciągasz wnioski tylko z kilku kart nie znając reszty.
wiecznychlopiec napisał/a:
Biura patentowe są pełne urządzeń, które nie miały żadnego znaczenia z perspektywy czasu, a jednak zostały opatentowane. Nawet fajnie się to przegląda.
Jakie biura patentowe. Urzędy Patentowe to jedno, Biura Rzeczników Patentowych to drugie. Nie wiesz jak to działa. Żeby w Polsce dostać patent rozwiązanie musi być nowatorskie nie oczywiste i posiadać poziom wynalzczy. Czyli nie ma wcześniejszych rozwiązań, nie da się prosto dla eksperta wyprowadzić jego ze znanego stanu. Na stronie uprp.pl znajdziesz poradnik jak napisać opis jak juz przekroczysz próg posiadania pomysłu.

pozdrawiam rc
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 15-02-2017, 15:21   

anarchista napisał/a:
Gdybyś coś kiedyś w mechanicznych, to jest to kamień milowy.


"GDYBY" i "KIEDYŚ" to słowa klucze, np. "gdyby babcia miała wąsy"

anarchista napisał/a:

Nie wiesz jak to działa. Żeby w Polsce dostać patent rozwiązanie musi być nowatorskie nie oczywiste i posiadać poziom wynalzczy. Czyli nie ma wcześniejszych rozwiązań, nie da się prosto dla eksperta wyprowadzić jego ze znanego stanu. Na stronie uprp.pl znajdziesz poradnik jak napisać opis jak juz przekroczysz próg posiadania pomysłu.


wiem jak działa, uczą tego w szkole, a biuro rzecznika było w klasie obok. Nazwa instytucji jest umowna i nie ma znaczenia, dzisiaj taka, jutro inna. Wiem również jakie są warunki przyznawania patentów i jak jest to trudne i długotrwałe, nie tylko w PL. Fajnie, że ktoś to robi. Czy musi to robić każdy? według ciebie tak. Ja wolę korzystać z takich rozwiązań a nie jest tworzyć. Ty je tworzysz, ale ja z nich nie korzystam bo są martwe na tą chwile, ale "...gdybyś coś kiedyś..." ;)

korzystamy na co dzień z wielu opatentowanych rzeczy, od prostych scyzoryków po komputery, mój szacunek budzą rozwiązania, które się przyjęły - nawet te najprostsze, nie te, które nie wyszły poza karty papieru czy projekty komputera bo autorzy tych zostaną zapomniani przez historię. Czego ci nie życzę.
Ostatnio zmieniony przez wiecznychlopiec 15-02-2017, 15:22, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 15-02-2017, 22:08   

wiecznychlopiec napisał/a:
"GDYBY" i "KIEDYŚ" to słowa klucze, np. "gdyby babcia miała wąsy"
Jak nie możesz niczego wykrzesać z siebie,[ to po co się narywasz.
quote="wiecznychlopiec"]Nazwa instytucji jest umowna i nie ma znaczenia[/quote]Poprawna odpowiedź to przepraszam pomyliłem się. Idziesz w wariant PiS, nazwa instytucji nie jest umowna.
wiecznychlopiec napisał/a:
Wiem również jakie są warunki przyznawania patentów i jak jest to trudne i długotrwałe, nie tylko w PL. Fajnie, że ktoś to robi.
Między innymi ja, jest to proste.
wiecznychlopiec napisał/a:
które nie wyszły poza karty papieru czy projekty komputera bo autorzy tych zostaną zapomniani przez historię. Czego ci nie życzę.
Są znanym stanem techniki o czym już mówiłem.

Można było porozmawiać o wariantach mieszałek, lecz wolałeś iść w konfrontację, której nie mogłeś wygrać. Asy mam ja i to w kilku kompletach.
Opis jaki zamieścił R.Bałakier w instrukcjach jest kapitalnym źródłem informacji. Nawet jak zmienimy wariant. Elektrozawór ma poprawny wariant pracy i nie poprawny, tyle że wtedy osiągamy .... ale to już zupełnie inna historia, co mam na myśli. Jest też ciekawa mieszałka w oparciu o ogranicznik przepływu z instalacji gazowych, z silnikiem krokowym.

pozdrawiam rc
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 15-02-2017, 22:58   

martwe, teoretyczne asy, bez znaczenia dla nurkowania, ale jak napisałeś sam "... gdybyś coś kiedyś..."


zbuduj mieszałkę, sprzedawaj, brać nurkowa się ucieszy, a tak pozostanie post jakie to jest proste i nic więcej, czyli tak samo jak zawsze, tylko teoria na papierze...

ciekawe czemu z tobą nikt biznesów nie chce robić, kopalnia pomysłów i teorii, taki polski Mulder

:aaa:


tak się zastanawiam, ale liczba twoich wynalazków, która ma jakikolwiek wpływ na szeroko pojęte nurkowanie, jest powszechnie używana i pozwoliłaby ci się chełpić tak ostentacyjnie nie wynosi przypadkiem tyle samo co u mnie?

0

nie jest ci przykro ;) ?
Ostatnio zmieniony przez wiecznychlopiec 15-02-2017, 23:14, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 16-02-2017, 10:16   

Jak będziesz miał jeden, to będzie wielokroć więcej niż masz obecnie, wtedy będziesz znał co jest ogranicznikiem. Teraz nie masz nawet bladego pojęcia o wyobrażeniu.
Często bardzo pyszczą zupełnie niezorientowani ludzie. Oprawie Własności Przemysłowej nie wiesz praktycznie nic.
Sprawdź za co mam wyróżnienie w konkursie I3TO.

Za żadne pieniądze nie kupisz stanu w którym ... . Też nie zrozumiesz.

pozdrawiam rc
 
 
Crypturgus 



Stopień: LOK/CMAS* (P1)
Kraj:
Poland

Dołączył: 02 Maj 2012
Posty: 322
Skąd: Wrocław
Wysłany: 16-02-2017, 14:23   

anarchista napisał/a:

Sprawdź za co mam wyróżnienie w konkursie I3TO.

Chętnie poczytam, podrzucisz jakieś materiały?

M.
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 16-02-2017, 22:41   

Crypturgus napisał/a:
Chętnie poczytam, podrzucisz jakieś materiały?

To co jest na biało, jest w dziale bez moderacji. Jak już to raz mówiłem nie jesteś stroną takich tematów.

pozdrawiam rc
 
 
Crypturgus 



Stopień: LOK/CMAS* (P1)
Kraj:
Poland

Dołączył: 02 Maj 2012
Posty: 322
Skąd: Wrocław
Wysłany: 17-02-2017, 00:50   

anarchista napisał/a:
Crypturgus napisał/a:
Chętnie poczytam, podrzucisz jakieś materiały?

To co jest na biało, jest w dziale bez moderacji. Jak już to raz mówiłem nie jesteś stroną takich tematów.

pozdrawiam rc


Post znam, jeśli się wczytasz, to zauważysz, że gratulowałem (szczerze).
Mnie chodzi o konkretny opis projektu (bez wycieczek osobistych itp., chętnie poczytam o co w projekcie chodziło), wybacz, ale "Mechaniczny system nurkowy o bardzo krótkiej dekompresji i szerokim zakresie zastosowania: od HAHO i do 100 m pod wodą." to zbyt mało aby ktokolwiek mógł na taki temat dyskutować.

M.
 
 
Deti85 

Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 39
Dołączył: 04 Lut 2017
Posty: 42
Skąd: Jastarnia
Wysłany: 17-02-2017, 08:10   

Panowie, Panowie
A może powinienem zacząć od zwrotu Drogie Dzieci...
Powiniście rozwiązać Swój spór jak mężczyźni

Proponuję spotkać się w realu
Dać sobie w twarz
A wtedy uśąść wspólnie do butelki wódki !
W tej kolejności albo odwrotnie..
Wedle uznania

A przykrością muszę przyznać że przez Wasze osobiste wycieczki to nic się nie dowiedziałem

[ Dodano: 17-02-2017, 08:16 ]
Ja tu główkuje nad Własną Sprężarkownią i liczę na wasze dobre rady a tym czasem czytam jakieś newsy z pogranicza opery mydlanej.

Proszę o pomoc, praktyczne rady i wskazówki.

Doceniam Wasze doświadczenia więc proszę o pomoc
Ostatnio zmieniony przez Deti85 17-02-2017, 08:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jagmin 

Stopień: **
Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 29 Maj 2011
Posty: 220
Skąd: Gliwice/Jastarnia
Wysłany: 17-02-2017, 09:05   

Deti85 napisał/a:
liczę na wasze dobre rady a tym czasem czytam jakieś newsy z pogranicza opery mydlanej

W ten sposób poznajesz prawdziwe oblicze tego forum i szybko pozbywasz się złudzeń.
Niestety, tutaj trzeba nauczyć się filtrowania informacji i separowania forumowych troli.
 
 
jackdiver 



Stopień: Instruktor CMAS, SSI
Kraj:
Poland

Wiek: 65
Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 298
Skąd: Kraków
Wysłany: 17-02-2017, 11:12   

Deti85 napisał/a:


Proszę o pomoc, praktyczne rady i wskazówki.

Doceniam Wasze doświadczenia więc proszę o pomoc

Jak taka mieszałka ręczna wygląda napisał już TomM reszta to Twoja inwencja twórcza. Sama komora mieszkająca może być wykonana na wiele sposobów. Ważne jest jednak by po etapie mieszania w układ wpięty był sensor bespośrednio w ciągu zmieszanego gazu. Nie w jakiejś rurce dodatkowej ani bez żadnych dodatkowych nakrętek typu np. dyfuzor. Takie dodatki powodują niebezpieczną zwłokę w przekazie rzeczywistego sygnału.
Pozdrawiam Jacek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed