Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Kompletowanie sprzetu
Autor Wiadomość
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 13-03-2017, 11:40   

opanowanie suchego to jednak trochę inny poziom niż liczenie deko w modelu czy nurkowanie jaskiniowe...

a nawet gdyby kogoś wywaliło na ćwiczeniach na OWD to są one na głębokości 2 m na kolanach ;) , wylotka z 20m nogami do góry przy nurkach OWD i czasach jakie robią tez niczym tragicznym nie będzie.

Po 2 godzinach w suchym, kilku fikołkach i "przełamaniu strachu" przed pozycją do góry nogami opanowanie tego problemu jest instynktowne i nie stanowi żadnego problemu. Jeśli ktoś sobie z tym nie radzi nie wychodzi poza basen czy 2-5m, proste.

nie wiem czemu demonizujesz suchy skafander, narzędzie jak każde inne, nieodpowiednio użyte może być niebezpieczne w pewnych określonych warunkach.
 
 
Efcia 

Stopień: :)
Kraj:
Germany

Dołączyła: 23 Sty 2017
Posty: 230
Skąd: Mielec / Karlsruhe
Wysłany: 13-03-2017, 11:42   

anarchista,

Nie mozesz tak generalizowac.
Tak jak i w nauce jazdy samochodem sa tacy co opanuja material, wiedze, praktyke i zdadza test i kurs praktyczny za pierwszym razem a sa tacy co beda do samego testu podchodzic ze 14 razy (na moim egzaminie byl taki kursant) a co dopiero mowic o praktyce.

Jesli w Polsce, Niemczech i innych krajach gdzie nie ma cieplego klimatu mieliby szkolic tylko w piankach to takie szkoly bylyby przez 2/3 rok zamkniete... ze wzgl. na temperature wody.

Ja majac na 1 cwiczeniach w basenie tylko portki na szelkach - po 3h kleczenia i cwiczenia zagadnien, ktorych mialam sie nauczyc - mowiac kolokwialnie - zmarzlam. Pokazalam instruktorowi, ze mi zimno i wyszlam na brzeg basenu.
Na drugi dzien bylam juz madrzejsza - wzielam swoja pianke, z dlugim rekawem i moglam kolejne 3h cwiczyc bo bylo mi cieplo, konfortowo.

Jesli by mi sie spieszylo z kursem, tak jak jednej kursantce odemnie z grupy - leci 7 kwietnia na Filipiny i pasuje jej szybko przerobic material - nie wyobrazam sobie, zeby na wodach otwartych nurkowala w piance gdzie woda ma w tej chwili jakies 3-5 stopni. W takim wypadku suchar wchodzi w rachube i z tego co mi pisala jak sie pytalam - szkolenie nastepne basenowe miala juz w sucharze. Wszystko idzie z czasem.. technologia sie zmienia :)
 
 
7kwiatek7 

Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 15 Mar 2016
Posty: 35
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 13-03-2017, 11:52   

Karollo napisał/a:
Tak, tak, skarpety, skarpety. Co dwie warstwy to nie jedna. Poza tym taka cienka skarpetka lepiej przylega do ciala niz but z grubego neoprenu. Naprawde lepiej buty 5mm plus 2mm skarpety niz buty tylko 6.5mm. I nie chodzi o te 0.5mm.

Uwaga z twarda podeszwa jest jest natomiast ok, bo nie raz czlowiek sklinal kazda nierownosc a zwlaszcza ze zmarznietymi stopami po nurku ;)



Ha ha. Mój błąd ,,logicznego myślenia". Słowo ,,oprócz" przeczytałem jako ,,zamiast". Dlatego moje zdziwienie. Teraz już rozumię co autor miał na myśli. :ping:
 
 
Mucha 


Kraj:
Netherlands

Dołączył: 05 Paź 2011
Posty: 351
Skąd: GA
Wysłany: 13-03-2017, 12:24   

anarchista napisał/a:
Mucha napisał/a:
A klejone pianki krogulce czy foki, przy obecnej dostępności sprzętu, ich miejsce jest w muzeum.
Z faktu Twojego braku umiejętności, nie wynika nic dla mnie ważnego. Potrafię: naprawić, zbudować, opatentować, też udało się opublikować.

pozdrawiam rc

Podobnie jak dla 99 % społeczności nurkowej, Twoje umiejętności to nic ważnego, i przydają się zwyczajnie jak świni siodło, tyle że masz problem żeby to przyjąć do wiadomości.
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 13-03-2017, 13:07   

Mucha napisał/a:
i przydają się zwyczajnie jak świni siodło,
Bardzo Ciebie przepraszam że są za trudne.
Mucha napisał/a:
Podobnie jak dla 99 % społeczności nurkowej, Twoje umiejętności to nic ważnego,
Jesteś tego pewna, czy jesteś tak bardzo zaślepiona wściekłością.
Skoro światli IT ze mną dyskutują, to faktycznie jest mniej niż 1 %.
Mucha napisał/a:
tyle że masz problem żeby to przyjąć do wiadomości.
Powiedz to tym IT, zmartwią się, że rozmawiali z nikim, zamiast z Tobą. Dowiedzieli się tego co nie jest łatwo dostępne. Egzorcyzmami ich obłożysz, czy mnie ?
wiecznychlopiec napisał/a:
wylotka z 20m nogami do góry przy nurkach OWD i czasach jakie robią tez niczym tragicznym nie będzie.
UCP to zagrożenie które kosi skuteczniej niż DCS.
Cytat:
nie wiem czemu demonizujesz suchy skafander, narzędzie jak każde inne, nieodpowiednio użyte może być niebezpieczne w pewnych określonych warunkach.
Nie demonizuję, lecz nadal pianka jest prostsza w użyciu.
Efcia napisał/a:
Tak jak i w nauce jazdy samochodem sa tacy co opanuja material, wiedze, praktyke i zdadza test i kurs praktyczny za pierwszym razem a sa tacy co beda do samego testu podchodzic ze 14 razy (na moim egzaminie byl taki kursant) a co dopiero mowic o praktyce.
Nurkowanie w odróżnieniu od egzaminu na prawo jazdy ma jasne zasady, nie słyszałem o przypadku 3 czy 5 podejścia do egzaminu w nurkowaniu.
Efcia napisał/a:
Na drugi dzien bylam juz madrzejsza - wzielam swoja pianke, z dlugim rekawem i moglam kolejne 3h cwiczyc bo bylo mi cieplo, konfortowo.
Czy miałaś problem z wykonywaniem ćwiczeń w piance ? Nie i dokładnie o tym mówię. W suchym się pojawiają w suchym z pełną maską ta lista jest trochę dłuższa.
Efcia napisał/a:
nie wyobrazam sobie, zeby na wodach otwartych nurkowala w piance gdzie woda ma w tej chwili jakies 3-5 stopni.
Tyle jest pod termokliną w lecie, w jeziorach, nurkuje się w piankach. W nurkowaniu zawodowym używa się również pianek z ogrzewaniem ciepłą wodą. Suchych z ogrzewaniem elektrycznym również się używa.
Efcia napisał/a:
Wszystko idzie z czasem.. technologia sie zmienia
Wiesz że tworzę nową technologię ?

pozdrawiam rc
 
 
Efcia 

Stopień: :)
Kraj:
Germany

Dołączyła: 23 Sty 2017
Posty: 230
Skąd: Mielec / Karlsruhe
Wysłany: 13-03-2017, 13:58   

anarchista napisał/a:
Wiesz że tworzę nową technologię ?


Wlasnie mnie poinformowales :)
To ja tez Ci powiem - ja tez tworze nowa technologie. Taki zawod :P Nawet patent sie w zyciu zdarzyl.
Ale nie bede kolegow tym zanudzac tutaj :)

anarchista napisał/a:
Nurkowanie w odróżnieniu od egzaminu na prawo jazdy ma jasne zasady, nie słyszałem o przypadku 3 czy 5 podejścia do egzaminu w nurkowaniu.


Mi chodzi o to, ze sa osoby, ktora CHCA i przyswoja temat szybko, a sa osoby, ktore beda dzialac na zasadzie "a moze sie uda tym razem"...
Ja jak zapoznawalam sie z tabelami to uparlam sie, ze chce zrozumiec. Meczylam zadania, wymyslalam, zeby miec pewnosc, ze wiem jak odczytac.
Bylam uparta i zawzieta. Inni moga podejsc do tego, ze komputer wyliczy. Sa rozne podejscia.
I tak samo do suchara. Pianka moze wygodniejsza.. ale jak zimno to wole jednak miec na stanie suchara... jakos elektryka i woda mnie nie pociaga, a ogrzewanie ciepla woda - nie wiem jakie sa zastosowania przy tym.

Jak mowilam - suchar jest na liscie. Pianka w szafie tez jest. W zaleznosci od pogody, temperatury bede miec wybor.
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 13-03-2017, 14:14   

Efcia napisał/a:
jakos elektryka i woda mnie nie pociaga,


szybko zmienisz zdanie po 1,5 godzinie w wodzie 2-3 stopnie ;) , ale spokojnie to jeszcze troszkę przed tobą
 
 
Efcia 

Stopień: :)
Kraj:
Germany

Dołączyła: 23 Sty 2017
Posty: 230
Skąd: Mielec / Karlsruhe
Wysłany: 13-03-2017, 14:22   

wiecznychlopiec napisał/a:
szybko zmienisz zdanie po 1,5 godzinie w wodzie 2-3 stopnie


jakos jedno z drugim w parze mi nie bardzo :)
Serio - duzo nurkow nurkuje w sucharach z ogrzewaniem elektrycznym?
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 13-03-2017, 14:22   

Efcia napisał/a:
To ja tez Ci powiem - ja tez tworze nowa technologie. Taki zawod Nawet patent sie w zyciu zdarzyl.
Ale nie bede kolegow tym zanudzac tutaj
Dawaj, pięknie się złoszczą.
Efcia napisał/a:
Ja jak zapoznawalam sie z tabelami to uparlam sie, ze chce zrozumiec. Meczylam zadania, wymyslalam, zeby miec pewnosc, ze wiem jak odczytac.
Bylam uparta i zawzieta. Inni moga podejsc do tego, ze komputer wyliczy. Sa rozne podejscia.
Mamy 16 wymiarową PW, w której każdej tkance jest przypisany jeden wymiar. Równanie opisujące prężność P(t)=Pi + (Po-Pi)*0,5^t/T. Równania maksymalnej prężności są liniowe, w powszechnie używanym modelu. Każdej tkance jest przyporządkowana funkcja liniowa. Prowadzenie tak dekompresji żeby nie było w żadnej z nich przekroczenia, jest zapisane w tabelach. Czyli odcięto informację które z nich kontrolują z jakim czasami. Dlatego bez liczenia się nie da zrozumieć.
Efcia napisał/a:
Pianka moze wygodniejsza.. ale jak zimno to wole jednak miec na stanie suchara...
Spokojnie na Jastarnię w sierpniu wystarczy.

pozdrawiam rc

[ Dodano: 13-03-2017, 14:24 ]
Efcia napisał/a:
Serio - duzo nurkow nurkuje w sucharach z ogrzewaniem elektrycznym?
Widzisz jakich ciekawych spraw się dowiedziałaś, stosowanych w nurkowaniu od lat 70.

pozdrawiam rc
 
 
Efcia 

Stopień: :)
Kraj:
Germany

Dołączyła: 23 Sty 2017
Posty: 230
Skąd: Mielec / Karlsruhe
Wysłany: 13-03-2017, 14:27   

anarchista napisał/a:
Dawaj, pięknie się złoszczą.


Nie bede zanudzac :) i tematyki nurkowej sie nie tyczy :)

anarchista napisał/a:
Spokojnie na Jastarnię w sierpniu wystarczy.


tylko, ze ja planuje nurkowac tez gdzie indziej. Sierp to dluzszy urlop i planuje wrecz wtedy z wody nie wychodzic.
Woda mnie uspokaja :)

anarchista napisał/a:
Widzisz jakich ciekawych spraw się dowiedziałaś, stosowanych w nurkowaniu od lat 70.


Ja czytajac wiekszosc Waszych/Twoich wypowiedzi to cos sie ucze :)
Pewnie jakbym ojca podpytala to by mi powiedzial to i owo.
 
 
Mucha 


Kraj:
Netherlands

Dołączył: 05 Paź 2011
Posty: 351
Skąd: GA
Wysłany: 13-03-2017, 15:05   

anarchista, skup się i wyjdź ze swojego światka cyfr i modeli.
Temat jest odnosnie samoręcznego klejenia pianek, czy używaniu prehistorycznych skafandrów nurkowych.
Zrozum że gadki że dostałeś gdzieś neopren za darmo a klej podwędziłeś, czy dostałeś 40 letnią butlę i jeszcze ci dopłacili, mają taki sens jak dyskutowanie o ilości zeszłorocznego śniegu.
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 13-03-2017, 22:28   

Mucha napisał/a:
a klej podwędziłeś
Pięknie zaczynasz, pomówienie.
Mucha napisał/a:
czy dostałeś 40 letnią butlę
Akurat nówki sztuki 3 szt.2l 300 bar test 450. Znowu kłamstewko. Najstarsza butla jaka posiadam jest z 1943 r Auer do tlenu. Z UW wyrwałem 2 szt butle do metanu, jedną używałem 55l 200 at CH4 potem dostał ją "Majki", była odczyszczona od środka.
Mucha napisał/a:
mają taki sens jak dyskutowanie o ilości zeszłorocznego śniegu.
Z Tobą jako osobą kłamliwą, faktycznie nie ma to sensu.

Wiesz jaki jest największy wróg człowieka pająka ? Człowiek kapeć.

Efcia napisał/a:
Ja czytajac wiekszosc Waszych/Twoich wypowiedzi to cos sie ucze
Zobacz "Mucha", jest ktoś kto ma inne stanowisko. Spróbują ją ruszyć za własne zdanie. Mnie nic nie możesz, pa pa.

pozdrawiam rc
 
 
Mucha 


Kraj:
Netherlands

Dołączył: 05 Paź 2011
Posty: 351
Skąd: GA
Wysłany: 13-03-2017, 23:12   

Pisałem o wieku butli i kleju w przenośni, jeżeli to za trudne dla Ciebie, to wybacz.
Kończę i żałuję ż wogóle dałem się wciągnąć w jakiekolwiek dyskusje z Tobą.
Walcz dalej z krogulcami fokami i klejonymi piankami, niezła beka z Ciebie musi być na nurkowiskach..
A nie, czekaj....
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 14-03-2017, 07:50   

Mucha napisał/a:
Walcz dalej z krogulcami
Suchy skafander modyfikacja skafandra PW2 Foka o suwak gazoszczelny, wtedy z importu.
Mucha napisał/a:
fokami
Skafander w starej konwencji skafandra nurka klasycznego 3 śrubowego. Do którego wchodzi się przez kołnierzyk po rozciągnięciu przez ekipę powierzchniową.
Mucha napisał/a:
i klejonymi piankami
Kleiłem różnymi klejami najmocniejszy był poliuretanowy.
Mucha napisał/a:
niezła beka z Ciebie musi być na nurkowiskach..
W ramach tej beki dostałem suchy skafander Draeger od R.Gałacha. Instruktor z wielkim stażem prowadzący serwis skafandrów w Łodzi.
Mucha napisał/a:
Kończę i żałuję ż wogóle dałem się wciągnąć w jakiekolwiek dyskusje z Tobą.
Jesteś prymitywny, nie zorientowany w sprzęcie, musisz się posługiwać kłamstwem.
Klasyka agresora bez żadnych osiągnięć własnych.

pozdrawiam rc
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 14-03-2017, 09:28   

anarchista napisał/a:
bez żadnych osiągnięć własnych.


niestety nie mogę się z tobą zgodzić, mogę poświadczyć o osiągnięciu pod tytułem: "obalenie Mamrota z Wilkowyj na 2" w czym miałem ogromną przyjemność uczestniczyć lata temu i również umieszczam to w swoim CV czym zwykle wywołuje rewelacyjne wrażenie na każdym

:hihi-:
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 14-03-2017, 11:04   

wiecznychlopiec napisał/a:
umieszczam to w swoim CV czym zwykle wywołuje rewelacyjne wrażenie na każdym
W Słowiańskiej konkurencji "A ile Ty możesz wypić ?" jest to wynik całkiem słaby. Rosjanie piją spirytus z suchym lodem.

pozdrawiam rc
 
 
Efcia 

Stopień: :)
Kraj:
Germany

Dołączyła: 23 Sty 2017
Posty: 230
Skąd: Mielec / Karlsruhe
Wysłany: 14-03-2017, 13:15   

Koledzy szanowni, bo odchodzimy od sensu tematu a robia sie wycieczki osobiste.
 
 
Mucha 


Kraj:
Netherlands

Dołączył: 05 Paź 2011
Posty: 351
Skąd: GA
Wysłany: 14-03-2017, 13:50   

Przepraszam Efcia za branie udziału w odchodzeniu od meritum :ping:
wiecznychlopiec, taa, trunek szlachetny, zwłaszcza zaprawiany jeszcze szlachetniejszą aronią ;)
Do czerwca :tak:
 
 
Efcia 

Stopień: :)
Kraj:
Germany

Dołączyła: 23 Sty 2017
Posty: 230
Skąd: Mielec / Karlsruhe
Wysłany: 14-03-2017, 13:56   

Mucha napisał/a:
trunek szlachetny, zwłaszcza zaprawiany jeszcze szlachetniejszą aronią


Jak sie kiedys uda spotkac to moze i moich wynalazkow sprubojecie :)

Mucha napisał/a:
za branie udziału w odchodzeniu od meritum


:)
Wracamy na wlasciwasciezke :) Ja czekam na zamowiony automat :) Sie zobaczy :)
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 14-03-2017, 22:52   

Efcia napisał/a:
Koledzy szanowni, bo odchodzimy od sensu tematu a robia sie wycieczki osobiste.
Spokojnie to zwykła dyskusja.
Zauważ że przy okazji stawiania tematu w poprzek, dowiedziałaś się o skafandrach piankowych używanych w nurkowaniu profesjonalnym. Również o AO Tekstar Comex, najwyższe klasy dopuszczenia, cokolwiek to znaczy.

pozdrawiam rc
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed