Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Oświetlenie budżetowej kamerki
Autor Wiadomość
Tao 

Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 126
Skąd: Mazury
Wysłany: 24-03-2017, 14:55   Oświetlenie budżetowej kamerki

Czy ktoś miał może kontakt z takim cudem z Chin ??
https://www.aliexpress.co...2620490388.html
Wcześniej użyłem latarki ale bardziej był widoczny słup światła niż obraz .
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 24-03-2017, 15:43   

niestety żadna tego typu zabawka nie doświetli niczego. No chyba, że chcesz robić jakieś makro zbliżenia.

sposób mocowania w osi obiektywu to też tragedia, każdy farfocel będzie się świecił

przerabiałem ten temat, nie ma czegoś takiego jak "tanie dobre światło do kamery", przynajmniej ja nie znam takiego rozwiązania.

z "tanich" wybrałem set od L4M do gopro bo przy kamerze nie chciałem mocnego światła, do tego inne osoby będą ciągnęły red stary i doświetlały plan. Do tej pory doświetlałem ujęcia latarką główną z "opcją video" - NW7, takie latarki ma też Gral - led duo. Ale mówimy już o tysiącach złotych.

wszystko to jednak są tak naprawdę zabawki i pomimo wydania sporej sumy na kamerkę i światła, do tego co można czasem zobaczyć na necie lub na NG to brakuje tyle co maluchowi do ferrari
 
 
Mieciu 



Kraj:
Poland

Wiek: 41
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 399
Skąd: Białystok
Wysłany: 24-03-2017, 17:02   

No niestety.. najefektywniej wyjdzie kolega nurek doświetlający plan jakimś mocnym rozproszonym światłem.
Jeżeli chcesz mieć światełko przy kamerce to zadbaj żeby było oddalone od obiektywu o przynajmniej 30-40cm (im mocniejsze tym dalej)
Małe lampki rozświetlą Ci pierwsze 1-2 metry, na nic więcej nie możesz liczyć.
Jeżeli lubisz majsterkować to bez problemu zrobisz sobie ruchome ramię , polecam rurki loc-line w rozmiarze od 1/2" wzwyż.
Dobre rozwiązanie ma gralmarine gdzie emitery w latarkach video zalane są przezroczystą żywicą. Daje to niesamowity efekt szerokiego kąta.

Żeby nie być gołosłownym popatrz w załącznik:
Lampka na ramieniu ok 25cm, ok 900lm, CRI92, szeroki kąt, wszystko zrobione samodzielnie.
Przetestowana narazie do 60m, ale spełnia swoje zadanie (lekkie doświetlenie pierwszego planu)
 
 
 
Tao 

Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 126
Skąd: Mazury
Wysłany: 24-03-2017, 18:20   

Ok dzięki za podpowiedzi . Odsunę światło od kamery i pomyśle nad zmajstrowaniem takiej ramy jak tu ;
https://www.aliexpress.co...000017.2.xLkbsR
Coś w ten deseń i dam dwie latarki . Zobaczę co z tego wyjdzie .
 
 
Mieciu 



Kraj:
Poland

Wiek: 41
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 399
Skąd: Białystok
Wysłany: 24-03-2017, 18:30   

Popatrz jak świeci taka lampka blisko kamerki i to nawet w czystej wodzie:
https://youtu.be/qZ5HVcxMiLY?t=208
W naszych 'zupach' będzie tragedia.

Wypróbuj KX WIDEO 1 LED jeżeli masz możliwość dostania do testów.
Ktoś gdzieś tu kiedyś wklejał filmy z tą lampką i było całkiem przyzwoicie.
 
 
 
wiesiek01 



Stopień: Jest
Kraj:
Poland

Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 1970
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 24-03-2017, 19:46   

Tao napisał/a:
Czy ktoś miał może kontakt z takim cudem z Chin ??

Tak. W wodach tropikalnych, Egipt w dzień doświetli (inaczej, "wydobędzie" kolor) obiekty do 2 m. Na nocnym też nieźle ale bez rewelacji i doświetlenia dalszych planów. Na powierzchni, w nocy też tylko do 2-3 m.
 
 
PawelF76 



Stopień: TMX
Kraj:
Norway

Wiek: 48
Dołączył: 06 Paź 2014
Posty: 403
Skąd: Tananger
Wysłany: 25-03-2017, 23:57   

Z własnego doświadczenia: na półśrodki szkoda pieniędzy. I tak potem wydasz na dobre światło video. Albo lepiej posłuchać i dozbierać kasę albo zacząć pasjonować się malarstwem akwarelowym... Takie są realia. Pozatym rynek jest już na tyle nasycony, że można coś przyzwoitego znaleźć. Trzeba tylko szukać poza wish'em czy innym aliexpressem...
 
 
yankes76 


Stopień: 2
Kraj:
Poland

Wiek: 47
Dołączył: 07 Wrz 2009
Posty: 42
Skąd: Fordon
Wysłany: 26-03-2017, 09:20   

Ja kupiłem takie cudo :
https://pl.aliexpress.com/item/Andoer-Ultra-Bright-1800LM-Photo-Studio-Video-Light-Lamp-3-Modes-5500K-LED-Diving-Fill-in/32740909199.html?spm=2114.13010608.0.0.e5Z0Fd

Raz miałem pod woda, ale wizura była fatalna i faktycznie paprochy w wodzie świeciły, pali ładnie i mocno, wydaje mi się że przy dobrej wizurz może doświetlić 5-6 m. Sprawdze...

[ Dodano: 26-03-2017, 10:21 ]
Ja kupiłem takie cudo :
https://pl.aliexpress.com/item/Andoer-Ultra-Bright-1800LM-Photo-Studio-Video-Light-Lamp-3-Modes-5500K-LED-Diving-Fill-in/32740909199.html?spm=2114.13010608.0.0.e5Z0Fd

Raz miałem pod woda, ale wizura była fatalna i faktycznie paprochy w wodzie świeciły, pali ładnie i mocno, wydaje mi się że przy dobrej wizurze może doświetlić 5-6 m. Sprawdze...
 
 
Tao 

Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 126
Skąd: Mazury
Wysłany: 26-03-2017, 13:09   

Jak co czekam na filmik jak to by wyglądało w polskich wodach . No niestety na coś dobrego mnie nie stać . Bardziej to traktuje jako zabawę itd .. Cieszę się z każdego nurka z kamerką nawet jak na filmiku nic nie widać hehehe .
 
 
PawelF76 



Stopień: TMX
Kraj:
Norway

Wiek: 48
Dołączył: 06 Paź 2014
Posty: 403
Skąd: Tananger
Wysłany: 26-03-2017, 14:22   

Fajnie, najważniejsze to dobre nastawienie i chęć budowania doświadczenia. Trzeba jednak pamiętać, że to Ty decydujesz jak będzie wyglądał filmik i zabawa z tym związana daje frajdę a światło to dodatek bardzo ważny głębiej lub nocą więc można robić filmy płycej i to tam najwięcej życia jest. Będę jednak obstawał przy tym, że wolałbym odkładać rok na lepsze światełko niż kilka razy byle co kupić i przekonywać się o tym z każdym nurkowaniem.
 
 
heyway 

Kraj:
Sweden

Wiek: 53
Dołączył: 11 Cze 2003
Posty: 85
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 26-03-2017, 18:34   

Mieciu napisał/a:
Jeżeli chcesz mieć światełko przy kamerce to zadbaj żeby było oddalone od obiektywu o przynajmniej 30-40cm (im mocniejsze tym dalej)


No wlasnie. Jakie dlugie ramie Waszym zdaniem bedzie potrzebne do Grala GL7? Zrobilem do niego deflektor, na powierzchni swiatlo wyglada na bardzo dobrze rozproszone, pod woda jeszcze nie probowalem.
Zastanawiam sie teraz nad dlugoscia i typem ramienia. Mysle o koralikowym, dlugosci 60-70 cm. Nie wiem tylko czy takie dlugie sie sprawdzi i utrzyma ciezar glowicy.
 
 
Sebiriusz 



Kraj:
Poland

Wiek: 43
Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 684
Skąd: Płock
Wysłany: 27-03-2017, 08:55   

heyway napisał/a:
Grala GL7? Zrobilem do niego deflektor, na powierzchni swiatlo wyglada na bardzo dobrze rozproszone, pod woda jeszcze nie probowalem.

Pokażesz efekt? Jak wykonałeś?
 
 
 
Mieciu 



Kraj:
Poland

Wiek: 41
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 399
Skąd: Białystok
Wysłany: 27-03-2017, 09:46   

heyway napisał/a:

No wlasnie. Jakie dlugie ramie Waszym zdaniem bedzie potrzebne do Grala GL7?

W 1 ręku kamerka, w 2 światełko, ręce szeroko i płyniemy :-)
Żadne ramię tego nie załatwi bo będzie pokracznie wyglądać i mocno przekrzywiać w czasie płynięcia, lub podświetlać paprochy jak będzie za blisko.
Albo masz 2 mocne światełka na długich ramionach, albo 1 małą lampkę do doświetlenia tylko pierwszego planu (1-2m) na trochę krótszym ramieniu.
Ważne, żeby światełko nie docierało w promieniu ok 30cm od obiektywu (bo skupi sie na paprochach). Tak wyszło z eksperymentów z moją kamerką...
 
 
 
heyway 

Kraj:
Sweden

Wiek: 53
Dołączył: 11 Cze 2003
Posty: 85
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 27-03-2017, 10:55   

Sebiriusz napisał/a:
Pokażesz efekt? Jak wykonałeś?

Pokaze, jak wroce do domu.
Mieciu napisał/a:
Żadne ramię tego nie załatwi bo będzie pokracznie wyglądać i mocno przekrzywiać w czasie płynięcia

To zalatwi drugie ramie ... na przyklad z malym browarkiem na koncu :))))

[ Dodano: 27-03-2017, 21:11 ]
Tak to wyglada. Deflektor zrobiony z klosza zarowki E27 o wymiarach 60x110 mm. Oryginalnie jego srednica jest odrobine za mala, ale sciecie kawalka kolnierza u dolu zalatwia sprawe. U mnie wyglada to niechlujnie bo robione bylo na kolanie, zeby tylko zobaczyc czy zadziala. Docelowo chce porobic od dolu bardziej regularne naciecia i wiecej, zeby umozliwic wymiane wody i chlodzenie glowicy.
Jak to swieci widac na zdjeciach. Do oswietlania z bliska raczej sie nie nadaje, troche przepala obraz, ale nakleje na glowice kilka warstw folii mrozonej, nie zablokuje chlodzenia a powinna troche oslabic strumien swiatla.

[ Dodano: 27-03-2017, 21:13 ]
Jeszcze dwa zdjecia
 
 
Sebiriusz 



Kraj:
Poland

Wiek: 43
Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 684
Skąd: Płock
Wysłany: 28-03-2017, 09:21   

Super!
:bee;
Banalne rozwiązanie, a jakie skuteczne :ok2:

Idę szukać żarówki :pa:
 
 
 
Haw 


Stopień: **
Kraj:
Poland

Dołączył: 05 Wrz 2007
Posty: 1383
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29-03-2017, 18:08   

uzywam czegos takiego x2:
https://pl.aliexpress.com/item/10000lm-4-XM-L2-U2-LED-Waterproof-Underwater-100M-Dive-Diving-Flashlight-Torch-Lamp-Light-3/32758296508.html
tyle ze do foto. z jednej wyciagnelem lustro, drugiej montuje 1-razowy dyfuzor z 1-razowej mlecznej siatki na zakupy.
do makro swiatla jest wystarczajaco, na 2-3 metry w ciemnym miejscu "daje rade", im dalej tym gorzej, wiadomo. tylko trzeba miec na uwadze ze to jest lampa za 30 dolcow - jakbym zaplacil za nia 1000$ to bylbym jednak lekko rozczarowany tym co oferuje. za 30$ (aku i ladowarka platne dodatkowo) jestem usatysfakcjonowany az nadto.
jesli focisz/filmujesz w jasnym miejscu, takie swiatlo niewiele wniesie, ale na nocnym czy w jaskini powinienes byc zadowolony
kilka sampli:
https://www.dropbox.com/s...F7ivohEfya?dl=0
na 2 zdjeciu sa moje lampy, kadr pochodzi z gopro. jak widac - bylo ciemno, odleglosc kilka m.
mocowanie to odrebny temat, ja mam przy aparacie ramiona koralikowe circa 30 cm. wydaje mi sie ze przy filmowaniu najlepszy efekt osiagniesz z ogarnietym partnerem ktory bedzie ci swiecic. mocowanie lampy blisko osi obiektywu skonczy sie dobrym doswietleniem wszyskich obecnych w wodzie paprochow.

tak jak pisza przedmowcy - koniec koncow i tak kupujesz profi, ja wlasnie zbieram. ale z 3 lata (w tym malte i chorwacje) opedzlowalem na tych i nie zaluje wydanych tych kilku dolarow.
 
 
Tao 

Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 126
Skąd: Mazury
Wysłany: 29-03-2017, 19:18   

No jak dla mnie Haw bajkowo i cenowo realne w obecnej chwili . Dzięki za foty i podniosłeś mnie na duchu :) . Będę majstrował coś z latarkami .
 
 
dlugix 

Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 21 Paź 2015
Posty: 10
Skąd: Kraków
Wysłany: 31-03-2017, 07:50   

Ja używam 2 x Hi_max x8 do go-pro. Im ciemniej tym lepiej. Dają radę ale zawsze może być lepiej - kwestia budżetu!
 
 
FABER 



Stopień: DiveLife
Kraj:
USSR

Dołączył: 03 Mar 2012
Posty: 674
Skąd: MORDOR
Wysłany: 31-03-2017, 08:13   

za miedza taki"dropsik"
http://www.ebay.de/itm/Ta...dYAAOSwax5YqWwX
 
 
Haw 


Stopień: **
Kraj:
Poland

Dołączył: 05 Wrz 2007
Posty: 1383
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 01-04-2017, 20:11   

Tao napisał/a:
No jak dla mnie Haw bajkowo i cenowo realne w obecnej chwili . Dzięki za foty i podniosłeś mnie na duchu . Będę majstrował coś z latarkami .
udanej zabawy. przypomnialo mi sie, ze mam tez filmiki z gopro z jedna z tych latarek.
tu jak jest w miare widno (40-45m, dobra przejrzystosc):
https://www.dropbox.com/s...PR1092.avi?dl=0
a tu w zasadzie "full cave", bez swiatla dziennego (przy okazji widac co sie dzieje jesli latarka jest zbyt blisko osi kamery):
https://www.dropbox.com/s...PR1093.avi?dl=0

wlasnie przyszedl mi do glowy jeszcze jeden wariant - jest sobie forum:
http://www.swiatelka.pl
niektorzy uzytkownicy za rozsadna kase sa w stanie wykonac ci calkiem fajne swiatlo jak ich dobrze pomeczysz :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed