Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
OWD - tragiczne pierwsze zajęcia na basenie.
Autor Wiadomość
Tomasz Łach 


Stopień: MSDT
Kraj:
Poland

Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 550
Skąd: Kraków
Wysłany: 26-09-2017, 10:07   Re: OWD - tragiczne pierwsze zajęcia na basenie.

dejmieno napisał/a:


Chciałem was prosić o jakieś rady, ponieważ mimo iż te pierwsze zajęcia były walką o życie ;) to jednak było SUPER i naprawdę nie chciałbym rezygnować z kursu.


Witam
Przede wszystkim pierwszym basenem absolutnie nie należy się przejmować ! To nowe doświadczenie i większość osób na początku ma problemy...
Jeśli naprawdę chcesz nurkować, to trzeba cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do celu.

Kurs OWD jest tak skonstruowany, że chcąc, nie chcąc ćwiczenia będą się powtarzały...
Maskę będziesz jeszcze wiele razy zalewał, zdejmował i zakładał, oraz pływał bez niej :ping:
Trzymałeś nieprawidłowo inflator i co z tego ? Skoro już wiesz że był trzymany nieprawidłowo, to albo Ty albo instruktor to zauważyliście i następnym razem będziesz trzymał dobrze. Zrzuciłeś balast byle jak ? To następnym razem zrób to tak jak należy ! Ważne żebyś w sytuacji, gdy naprawdę będziesz musiał to zrobić (choć jest ona mało prawdopodobna) wiedział jak to zrobić dobrze.

Nie ma co jęczeć tylko cza się brać do roboty ! :bee;
Jak to ładnie ktoś napisał kurs jest po to by się nauczyć. Przychodzisz na niego by zdobywać umiejętności, anie chwalić się już posiadanymi...
 
 
dejmieno 

Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 23 Wrz 2017
Posty: 14
Skąd: Polska
Wysłany: 26-09-2017, 14:19   

Cytat:
Nie ma co jęczeć tylko cza się brać do roboty ! :bee;

Prawda, cza się brać do roboty. :ping:

Byłem już na basenie i wykonałem ćwiczenia o których pisano wcześniej. Ogólnie 2 godziny pływania bez maski i z fajką. Wiem, że ciepłe wody basenowe mają się nijak do realnych warunków jednak po tych 2 godzinach faktycznie można się poczuć pewniej i jak pisał wcześniej slawek290 "bardziej zespolonym z wodą" :ping: .
Przy ćwiczeniu, gdzie trzeba brać wdech z fajki i powietrze wypuszczać nosem miałem czasami problem, że po wydechu nosem, automatycznie wciągałem wodę nosem co prowadziło do krztuszenia się. Podejrzewam, że nie zawsze da się jednym wydechem oczyścić maski, więc chyba lepiej wyeliminować ten problem.
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 26-09-2017, 21:36   

dejmieno napisał/a:
Podejrzewam, że nie zawsze da się jednym wydechem oczyścić maski, więc chyba lepiej wyeliminować ten problem.
Jak się nauczysz, to kilka razy można opróżnić maskę, jednym wdechem.

pozdrawiam rc
 
 
PawelF76 



Stopień: TMX
Kraj:
Norway

Wiek: 48
Dołączył: 06 Paź 2014
Posty: 403
Skąd: Tananger
Wysłany: 27-09-2017, 11:02   

He, racja, jak dobrze opanujesz to i bez maski da się nurać jak zajdzie potrzeba.
 
 
esso 

Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Lis 2016
Posty: 39
Skąd: Polska
Wysłany: 27-09-2017, 18:21   

PawelF76 napisał/a:
He, racja, jak dobrze opanujesz to i bez maski da się nurać jak zajdzie potrzeba.


Moje pierwsze zalewanie maski na wodach otwartych przy temp. 8 stopni (w kwietniu), a później jej całkowite zdejmowanie, to była dopiero zabawa. Przytykało mnie, ale nie poddałem się. Teraz, co drugiego, trzeciego nurka ćwiczymy z moim partnerem pływanie bez maski i na octopusie. Ćwiczyć trzeba zawsze, bez względu na opływanie. Ćwicz w miarę swoich możliwości, w bezpiecznych warunkach i przyjdzie samo. Zobaczysz.
 
 
maczkowa 

Kraj:
Poland

Dołączyła: 07 Sty 2012
Posty: 5
Skąd: znikąd
Wysłany: 04-10-2017, 21:44   Re: OWD - tragiczne pierwsze zajęcia na basenie.

dejmieno napisał/a:
i podczas wypuszczania powietrza z jacketu przez przypadek naciskałem przyciska napełnienia, przez co nie mogłem się zanurzyć.


przez pierwszych kilka nurkowań cały czas twierdziłam, ze inflator ma co najmniej 1 przycisk za dużo ;)

większość czynności z zakresu obsługi sprzętu nurkowego to zupełnie nowe czynności, nienaturalne, nie uczysz się ich od niemowlęctwa, robisz to w jednak nienaturalnym srodowisku - to oczywiste, ze musisz sie ich nauczyć, skoordynowac ze sobą poszczególne ruchy, elementy plus "wyczuć' skutki pewnych odruchów i nauczyć sie je powstrzymywać. Jednym przychodzi łatwiej, bo mają lepszą motorykę, dobrze, swobodnie czują się w wodzie, innym trochę trudniej. Ale kazdy jakiś pakiet ćwiczeń musi wykonać, by opanować podstawy :)

dobrej zabawy i powodzenia!
 
 
jaros4 



Stopień: Rugby-Oświęcim
Kraj:
Jamaica

Wiek: 55
Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 1787
Skąd: oswiecim
Wysłany: 05-10-2017, 08:29   

Przede wszystkim,fatalny tytuł tematu Kolego,na forum nurkowym określenie "tragiczny"ma dosłowne znaczenie,co na szczęście w twoim przypadku nie ma miejsca,i być moze nigdy nie bedzie miało,jesli w pore zdasz sobie sprawe z tego co na prawde wazne-a więc szczery kontakt z instruktorem -w realu,porozmawiaj z nim o swoich watpliwosciach,zamiast szukac porad w internecie,bo musisz wiedzieć o tym ze tylko w tym watku, głos zabrał ktos kto od dawna już nie nurkuje,a kiedy nurkował robił to fatalnie,lub inny majacy powazne problemy ze sobą i w ogóle z własną głową...
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 05-10-2017, 10:42   

jaros4 napisał/a:
inny majacy powazne problemy ze sobą i w ogóle z własną głową...
Bardzo dziękujemy ze ostrzegłeś nas.

pozdrawiam rc
 
 
jaros4 



Stopień: Rugby-Oświęcim
Kraj:
Jamaica

Wiek: 55
Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 1787
Skąd: oswiecim
Wysłany: 06-10-2017, 07:45   

SSmoku i "Reszto",to nie was ostrzegałem.Was nic nie zabije,juz zawsze tu zostaniecie,chyba tylko na pokutę za własa głupotę :humor:
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 06-10-2017, 10:36   

jaros4 napisał/a:
Was nic nie zabije,juz zawsze tu zostaniecie,chyba tylko na pokutę za własa głupotę
Przecinek stawiamy po wyrazie, potem spacja i kolejna część zdania złożonego.

pozdrawiam rc
 
 
tom444 

Stopień: P2
Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 54
Skąd: Kraków
Wysłany: 16-10-2017, 17:10   zalany nos

najlepsze i najbezpieczniejsze ćwiczenie na naukę oddychania pod wodą bez maski :
pójść na basen, ubrać płatwy, okularki do pływania ( nie maskę ) , włożyć fajkę w zęby i pływać po powierzchni samymi nogami do kraula z głową zanurzoną w wodzie. oddychasz przez fajkę co symuluje oddychanie z automatu, nos masz cały czas w wodzie. po jakimś czasie jak już to opanujesz ubierz maskę, zalej wodą i tak samo pływaj samymi nogami do kraula oddychając przez fajkę :)

powodzenia
 
 
dejmieno 

Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 23 Wrz 2017
Posty: 14
Skąd: Polska
Wysłany: 18-10-2017, 13:56   

Cytat:
najlepsze i najbezpieczniejsze ćwiczenie na naukę oddychania pod wodą bez maski :
pójść na basen, ubrać płatwy, okularki do pływania ( nie maskę ) , włożyć fajkę w zęby i pływać po powierzchni samymi nogami do kraula z głową zanurzoną w wodzie. oddychasz przez fajkę co symuluje oddychanie z automatu, nos masz cały czas w wodzie. po jakimś czasie jak już to opanujesz ubierz maskę, zalej wodą i tak samo pływaj samymi nogami do kraula oddychając przez fajkę :)

powodzenia


Dzięki za radę, ale OWD już za mną :) . Teraz jak nuram po kursie to sobie czasami ćwiczę zdejmowanie maski pod wodą żeby nie wyjść z wprawy to chyba najlepszy trening :) .
 
 
mbin 


Stopień: NTMX+
Kraj:
Poland

Wiek: 46
Dołączył: 25 Kwi 2013
Posty: 164
Skąd: Łódź
Wysłany: 19-10-2017, 08:51   

relax and breathe, just breathe...
 
 
Syrenka_013 



Stopień: NAUI/DAN/EFR instr.
Kraj:
Poland

Dołączyła: 04 Sty 2008
Posty: 773
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-12-2017, 00:39   Re: OWD - tragiczne pierwsze zajęcia na basenie.

dejmieno napisał/a:
Chciałem was prosić o jakieś rady, ponieważ mimo iż te pierwsze zajęcia były walką o życie ;) to jednak było SUPER i naprawdę nie chciałbym rezygnować z kursu.


Absolutnie nie rezygnuj! Czasem tak bywa. MASZ PRAWO nie radzić sobie z czymś a nawet ze wszystkim. Po to poszedłeś na kurs, żeby się nauczyć. Zaufaj instruktorowi - jeśli dobrze wybrałeś - na pewno będzie wiedział jak Cię poprowadzić, żebyś był świetnym nurkiem. Trenuj, poproś o prace domowe (ja zadaję), nie bądź dla siebie zbyt surowy i myśl pozytywnie. Pierwsze koty za płoty. BĘDZIE DOBRZE :ok2:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed