Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
PO ZAKUPIE SPRZĘTU - prośba o poradę
Autor Wiadomość
markierm 

Stopień: AD
Kraj:
Poland

Dołączył: 31 Paź 2017
Posty: 1
Skąd: Szczecin
Wysłany: 31-10-2017, 21:39   PO ZAKUPIE SPRZĘTU - prośba o poradę

Witam,
w tym roku i na mnie trafiło. Raz zanurkowałem i zaczęła się przygoda ;-) .
W sumie w Grecji lądowałem 4 - krotnie po 6 nurkowań .

W Grecji też za namową znajomych po zdanym kursie OWD zakupiłem między innymi:
Jacket MARES METAL TECH LIMITED EDITION
http://kalaitzis.gr/mares-morphos-metal-l-e.html
Regulator Mares Metal Tech L.E.
http://kalaitzis.gr/mares-metal-tech-l-e.html
Zrobiłem na tym sprzęcie kilkq nurków i go poznaję. Nurkować będę rekreacyjnie w ciepłych wodach.
Mam pytanie w szczególności o opinie w sprawie tego jacketu, bo jest trochę "kosmiczny".

Za miesiąc lecę na Mauritius, a teraz mając czas dużo naczytałem się też o skrzydłach... i ich przewadze nad jacketami.
Zatrzymać to co mam, zmienić?

Z góry dziękuję za podpowiedzi. Szkoda, że po zakupie, anie przed ;-)
 
 
piotrkw 



Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 2478
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 01-11-2017, 12:23   

markierm napisał/a:
Szkoda, że po zakupie, anie przed


Na pewno szkoda .

markierm napisał/a:
bo jest trochę "kosmiczny".


Trochę to delikatnie powiedziane, nie gubisz się w ilości rzeczy niepotrzebnych w tym "wynalazku" ??
Cóż , generalnie masz , wydałeś ponad 500 E to nurkuj . Da się w tym nurkować tylko po co ?? Jak można lżej, swobodniej, przyjemniej .... ;-)
 
 
pomorzanka 


Stopień: wakacyjnorekreacyjny
Kraj:
Poland

Dołączyła: 02 Paź 2010
Posty: 887
Skąd: może być z Pucka :)
Wysłany: 01-11-2017, 18:56   

ooooo matko :-) :)))))) ) mój plan też była taki, żeby nurkować w ciepłych wodach w krótkiej pianeczce ;-) ale się posypał :-)
generalnie niezależnie od dalszych preferencji - wstrzymaj emocje, przyciągnij wodze ;-) nie kupuj sprzętu !!!! poczekaj i ponurkuj. Wszelkie kalkulacje, że się opłaca mieć swój sprzęt zostaw do czasu, aż będziesz miał ze 100 nurkowań za sobą ;-) ja po pierwszym nurkowaniu na basenie na OWD poleciałam do Decathlonu i kupiłam w tajemnicy przed instruktorem głupi zestaw ABC, którego nigdy w życiu nie użyłam i nie mam komu sprzedać ;-)
 
 
maciek811 


Stopień: AOWD | Nx | Rescue
Kraj:
Poland

Dołączył: 20 Cze 2012
Posty: 159
Skąd: Radymno
Wysłany: 02-11-2017, 09:45   

Cytat:
ja po pierwszym nurkowaniu na basenie na OWD poleciałam do Decathlonu i kupiłam w tajemnicy przed instruktorem głupi zestaw ABC


Nie Ty pierwsza i nie ostatnia :P
Ja miałem taką właśnie przygodę z BCD i automatami lecz z allegro :P

Teraz tylko skrzydło w sumie mam ich już kilka sztuk, różne płyty i różne worki.

@markierm

Jak znajdziesz napaleńca na jacket i będzie oferował przyzwoite pieniążki to sprzedaj bez namysłu.
Wielu moich znajomych przesiada się z takich właśnie "wynalazków" na skrzydła.
 
 
adamulf 

Stopień: OWD
Kraj:
Iceland

Wiek: 53
Dołączył: 04 Wrz 2017
Posty: 10
Skąd: Reykjavik
Wysłany: 02-11-2017, 14:41   

Tylko pozazdrościć koleżance i koledze. Niestety brak możliwości wypożyczania sprzętu zmusza czasem do konieczności jego zakupu, a jeśli trzeba jeszcze za ołów bulić jak za złoto to jak tu żonę ułagodzić? :D
 
 
PawelF76 



Stopień: TMX
Kraj:
Norway

Wiek: 48
Dołączył: 06 Paź 2014
Posty: 403
Skąd: Tananger
Wysłany: 03-11-2017, 06:37   

Samo życie, osobiście nie znam żadnego nurka, który od razu kupił taki sprzęt jaki powinien. U mnie w schowku w pudle wala się masa gadżetów, które mogą służyć za ozdoby choinkowe. Sam się zastanawiam, po co to kupiłem? Ale każdy chyba tak ma na początku przygody. Chłodna kalkulacja i wiedza doświadczonych kolegów jest nieoceniona w wyborze sprzętu. Ja chyba prawie wszystko kupowałem od nowa. Jedynie automaty apeksa DST i XTXy pozostają w użyciu na wyjazdy.
 
 
Jacek Wo 



Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 59
Dołączył: 29 Maj 2013
Posty: 426
Skąd: tak z grubsza Toruń
Wysłany: 03-11-2017, 11:16   

PawelF76 napisał/a:
Ja chyba prawie wszystko kupowałem od nowa. Jedynie automaty apeksa DST i XTXy pozostają w użyciu na wyjazdy.


A nie na wyjazdy co kupiłeś?
 
 
monkahead 


Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 44
Dołączył: 06 Cze 2016
Posty: 68
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 03-11-2017, 20:14   

pomorzanka napisał/a:
generalnie niezależnie od dalszych preferencji - wstrzymaj emocje, przyciągnij wodze nie kupuj sprzętu

Dobra rada, zrobiłem tak samo ... okazało się że wstrzemięźliwość pozwoliła mi zaoszczędzić około 50% w stosunku do początkowego budżetu jaki zakładałem wydać. Do tego z części sprzętu w ogóle zrezygnowałem, okazał się niepotrzebny.
 
 
PawelF76 



Stopień: TMX
Kraj:
Norway

Wiek: 48
Dołączył: 06 Paź 2014
Posty: 403
Skąd: Tananger
Wysłany: 07-11-2017, 06:25   

Jacek Wo napisał/a:
PawelF76 napisał/a:
Ja chyba prawie wszystko kupowałem od nowa. Jedynie automaty apeksa DST i XTXy pozostają w użyciu na wyjazdy.


A nie na wyjazdy co kupiłeś?



He, he... tek3 do twina mam na miejscu a tamte dst mam na stałe w innym miejscu. Często latam na działkę więc je tam wywiozłem by nie tachać samolotem za każdym razem. Tak się złożyło.
 
 
Jacek Wo 



Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 59
Dołączył: 29 Maj 2013
Posty: 426
Skąd: tak z grubsza Toruń
Wysłany: 07-11-2017, 16:59   

PawelF76 napisał/a:
Często latam na działkę więc je tam wywiozłem by nie tachać samolotem za każdym razem.

Mocne ... :aaa:

A tak reasumując - tak czy inaczej - Apeks ...

Hmmm, może pora wreszcie sobie jakiegoś kupić?
Wszyscy maja Apeks, mam i ja? :ping:
 
 
nurkująca Sarna 

Stopień: cos tam jest
Kraj:
Poland

Dołączył: 20 Lis 2017
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-11-2017, 12:26   

Ja mam apex-a i skrzydło DUXa i ani jeden ani 2gi mnie nie zawiodł tylko jest problem z ciężarem bo mam płyte stalową ale przez to tylko zabieram 2-4 kg pod wode. w Jacketach klasycznych nie lubiłem sciskania w plecach :) i do skrzydla dołozyłem jeszcze kieszenie balastawo i trymujace.
 
 
mi_g 



Stopień: P2,Cave,nTMX
Kraj:
Poland

Wiek: 50
Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 1532
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 21-11-2017, 13:08   

markierm napisał/a:
Zatrzymać to co mam, zmienić?

Ja bym nurkowała a nie skupiał się na tym co lepsze a co gorsze.
Mam jacket na wyjazdy rec a skrzydło z płytą i uprzężą do twina i jakoś mi to nie przeszkadza...

Ten automat Maresa dość przypomina Mares Proton ice/metal.
Żona takowe ma i bardzo sobie chwali. Wady: częściej się rozregulowują (tzn. apeks mi się jeszcze nigdy sam nie rozregulował a mares i owszem) i serwis jest droższy od apeksa.
 
 
Syrenka_013 



Stopień: NAUI/DAN/EFR instr.
Kraj:
Poland

Dołączyła: 04 Sty 2008
Posty: 773
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-12-2017, 00:36   Re: PO ZAKUPIE SPRZĘTU - prośba o poradę

markierm napisał/a:
Za miesiąc lecę na Mauritius, a teraz mając czas dużo naczytałem się też o skrzydłach... i ich przewadze nad jacketami.
Zatrzymać to co mam, zmienić?

Z góry dziękuję za podpowiedzi. Szkoda, że po zakupie, anie przed ;-)


Ja zdecydowanie polecam skrzydełko :ok2: im prościej tym lepiej, im mniej tym lepiej :pa:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed