Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Prośba w doborze sprzętu na początek.
Autor Wiadomość
fido 

Stopień: zero
Kraj:
Poland

Dołączył: 03 Gru 2017
Posty: 21
Skąd: Kalisz
Wysłany: 03-12-2017, 18:00   Prośba w doborze sprzętu na początek.

Witam
W związku z tym że zbliża się okres prezentów czas napisać list do Mikołaja i spełnić marzenie i mam takie pytanie.

Jaką maskę byście polecili żeby nie była jakaś wygórowana cena ale jednocześnie była by dobrą maską żeby zacząć nurkować.
Interesuję mnie komplet maska z rurką. Dodam też mam wadę wzroku i może była by dobra z wymiennymi szkłami ale nie koniecznie.
Jak na razie nurkuję sobie zawsze w wakacje z maską którą już od kilku lat używam i do tego zakładam soczewki korekcyjne i jest ok.
Zdarzyło mi się nurkować na Malcie i było naprawdę super.
Chciałbym także zakupić sobie płetwy ale też nie wiem jakie - możecie też coś polecić ?
Na Malcie nurkowałem z płetwami które były osobne z butami (nie jestem pewien jak się nazywają) i też fajnie było.
Proszę o wyrozumiałość i pomoc w wyborze sprzętu już miałem mieć kurs pod koniec lata ale pogoda nie dopisała i koledzy, może na wiosnę marzenie się spełni.
 
 
FABER 



Stopień: DiveLife
Kraj:
USSR

Dołączył: 03 Mar 2012
Posty: 674
Skąd: MORDOR
Wysłany: 03-12-2017, 19:19   

Jesli korekcja i dobra maska to look technisub’a
 
 
fido 

Stopień: zero
Kraj:
Poland

Dołączył: 03 Gru 2017
Posty: 21
Skąd: Kalisz
Wysłany: 03-12-2017, 19:43   

Tak właśnie przeglądałem tą markę i wydaje się dość dobra i cenowo nie wygórowana a przecież od razu nie muszę korekcji wkładać.
Czy skupiać się nad jakimś konkretnym modelem ? Wybierać białą czy czarna ?
A co z płetwami lepiej kaloszowe czy takie z paskami i butami ?
 
 
nurkująca Sarna 

Stopień: cos tam jest
Kraj:
Poland

Dołączył: 20 Lis 2017
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-12-2017, 13:36   

Jak do nurkowania to paskowe tylko ze do nich będziesz musiał mieć buty przez co waga bagażu wzrośnie i cena będzie wyższa.
 
 
fido 

Stopień: zero
Kraj:
Poland

Dołączył: 03 Gru 2017
Posty: 21
Skąd: Kalisz
Wysłany: 04-12-2017, 18:11   

Jak paskowe do butów to kupować pod rozmiar nogi czy trochę większe bo wiadomo będzie but.
Co sadzicie https://divezone.pl/pl/pletwy-tusa-solla-sf-22-p-4381.html
i któraś z tych

https://divezone.pl/pl/maski-dwuszybowe-c-431.html#/producent-technisub
 
 
monkahead 


Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 44
Dołączył: 06 Cze 2016
Posty: 68
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 04-12-2017, 22:06   

FABER napisał/a:
Jesli korekcja i dobra maska to look technisub’a

To jest podobno jedna z najpopularniejszych masek na świecie. Kupiłem ją niedawno, wcześniej miałem Cressi Frameless, też fajna ale nie da się do niej wstawić szkieł korekcyjnych.
 
 
fido 

Stopień: zero
Kraj:
Poland

Dołączył: 03 Gru 2017
Posty: 21
Skąd: Kalisz
Wysłany: 05-12-2017, 06:03   

Jaki model kolega kupił ?
 
 
monkahead 


Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 44
Dołączył: 06 Cze 2016
Posty: 68
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 06-12-2017, 18:26   

fido napisał/a:
Jaki model kolega kupił ?

Technisub LOOK
 
 
pawlos1976 


Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 501
Skąd: Szczytno
Wysłany: 06-12-2017, 21:20   

Najlepiej z zakupami poczeka do kursu, pozwoli Ci to troszkę zaoszczędzić kasy.
Pozdrawiam
 
 
fido 

Stopień: zero
Kraj:
Poland

Dołączył: 03 Gru 2017
Posty: 21
Skąd: Kalisz
Wysłany: 07-12-2017, 08:04   

Maska i rurka prawie kupiona Technisub Look HD co do płetw to chyba będą Tusa Sola sf-22 ale to już chyba po nowym roku
 
 
woland66 



Stopień: zagłębiający się
Kraj:
Poland

Wiek: 57
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 295
Skąd: wola
Wysłany: 07-12-2017, 08:27   

rzuć okiem na te:
https://www.decathlon.pl/...id_8363384.html
 
 
 
wiesiek01 



Stopień: Jest
Kraj:
Poland

Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 1970
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 08-12-2017, 19:31   

woland66 napisał/a:
rzuć okiem na te:
https://www.decathlon.pl/...id_8363384.html

Kolor koszerny i płetwa dobra, warta polecenia.
 
 
nurkująca Sarna 

Stopień: cos tam jest
Kraj:
Poland

Dołączył: 20 Lis 2017
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-12-2017, 17:44   

Ja kupiłem OMS Frameless One Window i się sprawdza.
 
 
TomKur 


Stopień: Shallow Diver
Kraj:
Switzerland

Wiek: 57
Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 271
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16-12-2017, 22:01   

Cześć,
czy musisz mieć maskę ze szkłami korekcyjnymi ?. Może spróbuj zanurkować w jednorazowych soczewkach kontaktowych. Jeśli ta opcja będzie ok, to proponuję maskę jednoszybową z małą pojemnością - łatwo przedmuchać z wody i pole widzenia duże.
Płetwy - to zależy, czy będziesz chciał iść w kierunku pływania żabą czy tylko kraul, czy planujesz nurkowania w suchaczu, w zestawie dwubutlowym. Jeśli tak - proponuję gumowe jety, oczywiście paskowe. Mniej się namachasz i namącisz.
Rurkę proponuję w ogóle sobie odpuścić, przynajmniej w nurkowaniu z butlą na plecach.
Pozdrawiam.
Tomek
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 17-12-2017, 09:00   

TomKur napisał/a:
Jeśli ta opcja będzie ok, to proponuję maskę jednoszybową z małą pojemnością - łatwo przedmuchać z wody i pole widzenia duże.
Pojemności małe to akurat maski z dwoma szybami mają najmniejsze. Odcięcie fartucha podnośi kapitalnie szczelność.
TomKur napisał/a:
Płetwy - to zależy, czy będziesz chciał iść w kierunku pływania żabą czy tylko kraul, czy planujesz nurkowania w suchaczu, w zestawie dwubutlowym. Jeśli tak - proponuję gumowe jety, oczywiście paskowe. Mniej się namachasz i namącisz.
Płetwy Jet-Fin nadają się do obu styli, Manta tylko do żabki. Kryterium to czy używamy buta w skafandrze suchym czy mokrym, on wymaga płetwy paskowej.
TomKur napisał/a:
Rurkę proponuję w ogóle sobie odpuścić, przynajmniej w nurkowaniu z butlą na plecach.
Jak nie nurkowałeś na dużyk akwenach samodzielnie to możesz pieprzyć takie głodne kawałki, Używam fajki Fryzjer też używa, przepłyń 1 km bez fajki przy fali w sprzęcie pustym. To porozmawiamy, na razie poproś o zwrot kasy za kurs.

Coś się Twój parasol ochronny popsuł. bredzi jak potłuczony.
http://forum-nuras.com/vi...ghlight=#383831

pozdrawiam rc
 
 
TomKur 


Stopień: Shallow Diver
Kraj:
Switzerland

Wiek: 57
Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 271
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17-12-2017, 15:49   

Rysiu, nie musisz pisać o rzeczach, na których się nie znasz. Nurkowanie zostaw innym, policz coś w modelu, weź czopek - widać, że coś Ciebie męczy od środka i przebija Ci do głowy. Znowu bredzisz, plujesz jadem i prowokujesz. Nieładnie.
A co do moich rad sprzętowych - to oczywiście tylko rady. Możesz je wykorzystać lub nie, Twoja sprawa fido.
Pozdrawiam.
Tomek
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 17-12-2017, 18:55   

TomKur napisał/a:
Rysiu, nie musisz pisać o rzeczach, na których się nie znasz. Nurkowanie zostaw innym, policz coś w modelu, weź czopek - widać, że coś Ciebie męczy od środka i przebija Ci do głowy. Znowu bredzisz, plujesz jadem i prowokujesz. Nieładnie.
Tomaszek Kuraś broni się pomówieniem, w Jastarni znajomy prowadzi bazę, Pawełek u niego pływał w tym sezonie. Potwierdzi od kiedy nurkuję, na Zakrzówku kask podłożyłem. Tyle że nie zapytasz, bo wolisz pomawiać. Jeśli masz odrobinę honoru, to przepraszasz uniżenie. Fajnie wyglądają posty "martin", poza sensem.
TomKur napisał/a:
A co do moich rad sprzętowych - to oczywiście tylko rady. Możesz je wykorzystać lub nie, Twoja sprawa fido.
Pozdrawiam.
Tomek
Możesz do woli radzić, jak merytoryczny nikt.

pozdrawiam rc
 
 
TomKur 


Stopień: Shallow Diver
Kraj:
Switzerland

Wiek: 57
Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 271
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17-12-2017, 22:11   

Rysio, zażądaj zwrotu kasy za leczenie.
Zmień lekarza.
Przestań bełkotać bez ładu i składu ( ale to chyba niemożliwe w Twoim przypadku).
To są moje rady dla Ciebie. Nieładnie się wtrącać, jak dorośli rozmawiają. Moje rady były skierowane do kolegi, który o nie prosił.
Ty nurkuj dalej z fajką, 16 kg ołowiu na pasie i w noszaku z trzema butlami - mi nic do tego. Ale nie doradzaj takich rozwiązań innym, mniej doświadczonym kolegom, bo możesz doprowadzić do nieszczęścia.

Pozdrawiam.
Tomek
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 18-12-2017, 08:36   

TomKur napisał/a:
Rysio, zażądaj zwrotu kasy za leczenie.
Zmień lekarza.
Przestań bełkotać bez ładu i składu ( ale to chyba niemożliwe w Twoim przypadku).
To są moje rady dla Ciebie. Nieładnie się wtrącać, jak dorośli rozmawiają. Moje rady były skierowane do kolegi, który o nie prosił.
Ty nurkuj dalej z fajką, 16 kg ołowiu na pasie i w noszaku z trzema butlami - mi nic do tego. Ale nie doradzaj takich rozwiązań innym, mniej doświadczonym kolegom, bo możesz doprowadzić do nieszczęścia.

Pozdrawiam.
Tomek
Tomasz Kuraś nie ma honoru, nie ma elementarnej wiedzy i ocenia innych ze swojej perspektywy.
Bardzo mnie cieszy, że na święta pokazałeś się w pełnej krasie, zera.

Ze swojej strony przedstawiam zdjęcie z Zakrzówka i zbliżenie pasa po drugiej stronie jest reszta.
Ryszard Gałach ocenił ten pas: "Ładnie to wymyśliłeś". Jest na grubej sztywnej taśmie 5 cm.

pozdrawiam rc
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 18-12-2017, 09:14   

zawór dodawczy to własna konstrukcja?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed