Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
latarki z ali
Autor Wiadomość
sdss 


Stopień: DD
Kraj:
Poland

Dołączył: 24 Wrz 2014
Posty: 79
Skąd: Olkusz
Wysłany: 28-03-2018, 18:46   

czamp napisał/a:
Ma może ktoś takie cudo?:
https://pl.aliexpress.com/item/Brinyte-DIV10-wiat-o-Nurkowania-CREE-XML2-LED-lm-LED-Latarka-200-M-Podwodne-Nurkowanie-Torch/32845365653.html?spm=a2g17.10010108.1000015.37.1da61ec4j6FDJg

kąt 10 stopni, bardzo złudnie podobna do Hi-Max'a

Pozdrawiam


Jest inaczej zamontowany włącznik na zasobniku.
 
 
Tao 

Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 126
Skąd: Mazury
Wysłany: 14-04-2018, 06:33   

Światło z Chin :) .
https://youtu.be/1H8IsCOb0iQ
 
 
Krzysi3k88 

Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 12 Paź 2017
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-04-2018, 23:38   

CChheemmooll - podzielisz się swoim doświadczeniem na temat zakupionej latarki ?
Jak wypadły Twoje testy ?

Pozdro
 
 
zielony_nur 

Stopień: pa_DiR_esq :-)
Kraj:
Poland

Dołączył: 19 Cze 2009
Posty: 89
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-05-2018, 19:50   

Hej,
kupiłem na próbę za psie pieniądze na ali 1 sztukę czegoś nieco podobnego (fotka), 'buda' chyba ta sama, inny zestaw diód. Gumek nie wymieniałem, używam jak przyjechała z fabryki. Mam ją krótko, była raz na Zakrzówku, teraz pływa w Hańczy, zaliczyła od soboty do dzisiaj 60+, parę 50+ i parę płytszych sesji. Na razie jest szczelna, świeci jak wściekła :-) . Jeśli dojedzie na sucho do końca tygodnia zamówią jeszcze jedną, IMHO za te pieniądze warto.
zdrówka
 
 
Tao 

Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 126
Skąd: Mazury
Wysłany: 03-05-2018, 21:39   

Gumki grosze warto wymienić . Ja teraz byłem na 30 m Hańcza i zajebioza . Obadaj ten model ma silniejsze światło ;
https://pl.aliexpress.com/store/product/LED-diving-flashlight-6x-9090-4x-Red-4x-Blue-LED-photography-fill-light-underwater-80m-waterproof/1246217_32818036837.html?spm=a2g17.12010608.0.0.45592567cczAyT
 
 
CChheemmooll 

Kraj:
Poland

Wiek: 38
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 59
Skąd: Mazury
Wysłany: 04-05-2018, 15:43   

Miałem te światła na Desantowcu I Abilli. Latarki działają bez zarzutu; przyciski działały bez najmniejszego problemu. Postarm się zrobić test lodówkowy w wolnej chwili to zobaczymy ilę wytrzyma na akumulatorach.
 
 
zielony_nur 

Stopień: pa_DiR_esq :-)
Kraj:
Poland

Dołączył: 19 Cze 2009
Posty: 89
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-05-2018, 13:02   

Tao napisał/a:
Ja teraz byłem na 30 m Hańcza i zajebioza . Obadaj ten model ma silniejsze światło...

Szkoda, że na siebie nie wpadliśmy :beer3: , ciekaw jestem bezpośredniego porównania tych lampek pod wodą. Jednak i tak zamówię drugą taką samą jak mam, jestem kompletną foto-lamą i jak dla mnie - światła wystarczy a koszt tej 'mojej' to coś około $50.
O-ringów nie wymieniałem, bo ponoć najbardziej krytyczne są te na przyciskach, a nie bardzo wiem jak się do nich bezpiecznie dobrać. Jeśli przerabiałeś temat i możesz rzucić jakieś wskazówki będę zobowiązany.

Jeszcze do samej latarki, żeby nie było za różowo - Patek Philippe to to nie jest :-) , diody osadzone niezbyt równo, obok widoczne kropelki cyny(?), gładź na której pracują główne o-ringi mam pokaleczoną w procesie produkcji uchwytem tokarki czy jakimś innym narzędziem.
Dołączony goodman nie pasuje - jest za szeroki i wymaga innych śrub niż te do uchwytu kulowego.
Jednak póki co latarka pozostała szczelna a relacja cena/ilość światła jest więcej niż zadowalająca.
Pojawia się jeszcze wątek przycisków które nie działają poniżej 20/30 metrów. Z komentarzy na ali wygląda na to, że problem dotyczy/ł jakiś wcześniejszych wersji tych przycisków (niższe). Niestety na dużej części zdjęć w ofertach są właśnie te starsze wersje, mimo, że wysyłają latarki z już poprawionymi guzikami, trzeba dopytać przed zamówieniem.

zdrówka
 
 
Tao 

Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 126
Skąd: Mazury
Wysłany: 06-05-2018, 14:56   

Nie wiem dla czego Tobie nie pasuje uchwyt kulkowy ? W zestawie masz zwykły uchwyt i kulkowy . Wszystko jest pasujące .

[ Dodano: 06-05-2018, 16:57 ]
Nie wiem na jaką chinkę trafiłeś ale moja nie odbiega od BigBlue też chinka .
 
 
zielony_nur 

Stopień: pa_DiR_esq :-)
Kraj:
Poland

Dołączył: 19 Cze 2009
Posty: 89
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-05-2018, 18:52   

Tao napisał/a:
Nie wiem dla czego Tobie nie pasuje uchwyt kulkowy ? W zestawie masz zwykły uchwyt i kulkowy . Wszystko jest pasujące .

Tao, widać coś niezrozumiale napisałem. Uchwyt kulowy pasuje bez problemu. Nie pasuje uchwyt typu goodman, po raz jest za szeroki i nie mieści się pomiędzy żebrami radiatora, po dwa otwory pod śruby mają w nim większą średnicę niż łby tych załączonych śrub.
Kiedyś zastanawiałem się nad zakupem amatorskiego zestawiku Hi-max, grip z przegubowymi ramionami plus dwie niewielkie latareczki, całość razem z aku i ładowarką coś ~1100 PLN. Pożyczyłem do testów, jeśli dobrze pamiętam latarki były wykonane jednak wyraźnie schludniej niż ta 'moja chinka', ale specjalnym estetą nie jestem a ilość światła ... nie ma porównania.
Przymykając oko na drobne niedociągnięcia i akceptując większe ryzyko zakupu - wydaje się, że chinki z ali są opcją wartą rozważenia.
zdrówka
 
 
Tao 

Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 126
Skąd: Mazury
Wysłany: 06-05-2018, 19:32   

Uchwyt jest taki w komplecie jak na foto
 
 
zielony_nur 

Stopień: pa_DiR_esq :-)
Kraj:
Poland

Dołączył: 19 Cze 2009
Posty: 89
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-05-2018, 20:34   

Wydaje się, że uchwyt mam ten sam. Jego szerokość to ~30mm (1), szerokość płaskiej części korpusu pomiędzy żebrami radiatora to ~26mm (2). Można to skręcić od biedy, ale wygląda jak na zdjęciu 3. I wymaga szerszych śrub, te z zestawu przechodzą na wylot :-) (4).
zdrówka
 
 
Tao 

Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 126
Skąd: Mazury
Wysłany: 06-05-2018, 20:40   

Na Hańczy się złapiemy i obadamy . U mnie pasuje jak ulał .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed