Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Kieszenie balastowe xDeep - 2x3kg czy 2x6kg
Autor Wiadomość
wro_bel 

Stopień: PADI AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 40
Dołączył: 26 Paź 2016
Posty: 83
Skąd: Rokietnica
Wysłany: 15-12-2017, 15:46   Kieszenie balastowe xDeep - 2x3kg czy 2x6kg

Cześć,
W końcu chcę skończyć kompletowanie swojego skrzydła pod singla. Uprząż z płytą alu już mam, zdecydowany jestem na zakup worka xDeep Zeos 38 i pozostaje mi kwestia kieszeni balastowych na pas - kupić 2x3kg czy 2x6kg?

W piance 5mm i słonej wodzie, z butlą 12L potrzebuję ok. 5-6 kg balastu. Z czasem (przyszły rok) chcę zakupić również suchara a w dalszej przyszłości może i na twina się przesiądę. Na pewno część balastu będę chciał mieć na płycie/butli, ale część chciałbym mieć w wersji zrzucalnej.

Czy w związku z tym kupując kieszenie balastowe lepiej brać 2x6kg czy 2x3kg jeżeli są w tej samej cenie? Może 2x6kg to przesada nawet na suchara bo nie wykorzystam tej dostępnej "przestrzeni"? Poradzicie?
 
 
DawidP 


Stopień: P2
Kraj:
Poland

Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 309
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 15-12-2017, 16:40   

Nic nie stoi na przeszkodzie aby do kieszeni 6kg włożyć mniej balastu. To nie są jakieś potężne bukłaki które mogły by przeszkadzać.
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 15-12-2017, 19:54   

wro_bel napisał/a:
Czy w związku z tym kupując kieszenie balastowe lepiej brać 2x6kg czy 2x3kg jeżeli są w tej samej cenie? Może 2x6kg to przesada nawet na suchara bo nie wykorzystam tej dostępnej "przestrzeni"? Poradzicie?
6kg w jednym kawałku to straszne nieporozumienie, obija brutalnie ciało. Gdyby to był śrut to lepiej. Pomysł balastu między butlami czy na plecach jest DIR-GŁUPI. Mam pas 16 kg ołowiu, na brzuchu, w segmentach po 2 kg. Nie obija nerek czy kręgosłupa. Daje to bardzo stabilną pozycję.

Widziałeś kiedyś jacht balastowy z balastem na maszcie, wysoko umieszczony ? DIR pajace to propagują.

pozdrawiam rc
 
 
wro_bel 

Stopień: PADI AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 40
Dołączył: 26 Paź 2016
Posty: 83
Skąd: Rokietnica
Wysłany: 15-12-2017, 20:18   

DawidP,
Dzięki za odpowiedź - dokładnie w tej kwestii się wahałem (czy nie będą przeszkadzać swoim rozmiarem).

anarchista,
Nie myślałem o 6kg balastu w jednym kawałku tylko o miejscu na tyle balastu (może też być śrut) jeżeli kiedyś będę potrzebował.
Umieszczając część balastu na płycie/butli nie chciałem być bardziej DIR - za bardzo ciągnie mi nogi w dół i wiem, że muszę umieścić część balastu w górnej części ciała.
 
 
DawidP 


Stopień: P2
Kraj:
Poland

Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 309
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 16-12-2017, 15:29   

Używałem kieszeni balastowych xdeep z ok 6 kg w każdej i było ok.
Nic mnie nie obijało. Są one zamocowane na pasie biodrowy od płyty w kierunku brzucha i po zaciśnięciu klamry były stabilne. Zgodzę się że przy monobutli balast na górze to porażka natomiast przy 2x12 mam zamocowany między butlami i jak dla mnie jest to owiele lepsze niż jakieś redbule, kieszenie czy choćby na pasie.

Pozdrawiam.
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 16-12-2017, 18:02   

DawidP napisał/a:
Nic mnie nie obijało.
Kluczowe, czy był to 1 kawałek ?
DawidP napisał/a:
Zgodzę się że przy monobutli balast na górze to porażka natomiast przy 2x12 mam zamocowany między butlami i jak dla mnie jest to owiele lepsze niż jakieś redbule, kieszenie czy choćby na pasie.
Nie spójne. 1 butla z noszakiem, nie różni się od 2, czy 3. Więc 1 źle, 2 dobrze.

pozdrawiam rc
 
 
TomKur 


Stopień: Shallow Diver
Kraj:
Switzerland

Wiek: 57
Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 271
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17-12-2017, 16:45   

Cześć,
radzę kupić większe kieszenie, nie będą zawadzać a mogą się przydać.
Opowieści o 16 kg balastu na pasie radzę potraktować jako żart. Niestety, autor tej "rady" jest śmiertelnie poważny, na dodatek odradza używanie balastu przymocowanego na stałe przy nurkowaniach głębokich w zestawie dwubutlowym. Ignorancja poraża - takie "rady" mogą spowodować tragiczne w skutkach wypadki.
Pozdrawiam.
Tomek
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 17-12-2017, 19:20   

TomKur napisał/a:
Opowieści o 16 kg balastu na pasie radzę potraktować jako żart. Niestety, autor tej "rady" jest śmiertelnie poważny, na dodatek odradza używanie balastu przymocowanego na stałe przy nurkowaniach głębokich w zestawie dwubutlowym. Ignorancja poraża - takie "rady" mogą spowodować tragiczne w skutkach wypadki.
Pozdrawiam.
Tomek
Tomaszek po co kłamiesz, zdjęcia takiego pasa dawno temu zamieściłem na FN, grubą piankę posiadam, Andrzej Sala ją widział, Honzo jaskiniowiec też. Martin Kasiński zrobił zdjęcie na Zakrzówku.
Proponuję pokazuję zdjęcie, jeśli posiadam takie. Ty kłamco znikasz z forum.
Podejmujesz wyzwanie ? Jest też fajka na zdjęciu.

Kuraś wymyślasz to, czego nie napisałem, miernota tak postępuje. Dziękuję że pokazujesz kim jesteś i jakich kumpli ma "martin".

pozdrawiam rc
 
 
wro_bel 

Stopień: PADI AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 40
Dołączył: 26 Paź 2016
Posty: 83
Skąd: Rokietnica
Wysłany: 17-12-2017, 19:32   

Panowie bez kłótni.

Dzięki za podpowiedzi wszystkim.
 
 
TomKur 


Stopień: Shallow Diver
Kraj:
Switzerland

Wiek: 57
Dołączył: 27 Cze 2012
Posty: 271
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17-12-2017, 22:01   

Przeczytaj Rysio swoje własne posty i spróbuj je zrozumieć. O zrozumienie moich nawet nie proszę.
Zażądaj zwrotu kasy za leczenie - zmień lekarza.
Przestań bełkotać bez ładu i składu - to forum nurkowe nie psychiatryczne.
Nie doradzaj ludziom niebezpiecznych dla ich zdrowia i życia rozwiązań.
Nie doradzaj jeśli się nie znasz, możesz komuś zrobić krzywdę. Zostaw to ludziom którzy nurkują i maja doświadczenie.

Pozdrawiam.
Tomek
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 18-12-2017, 08:46   

TomKur napisał/a:
Przeczytaj Rysio swoje własne posty i spróbuj je zrozumieć. O zrozumienie moich nawet nie proszę.
Zażądaj zwrotu kasy za leczenie - zmień lekarza.
Przestań bełkotać bez ładu i składu - to forum nurkowe nie psychiatryczne.
Nie doradzaj ludziom niebezpiecznych dla ich zdrowia i życia rozwiązań.
Nie doradzaj jeśli się nie znasz, możesz komuś zrobić krzywdę. Zostaw to ludziom którzy nurkują i maja doświadczenie.

Pozdrawiam.
Tomek
Tomasz Kuraś nie ma honoru, kłamie pomawia, ocenia innych ze swojej perspektywy. Cieszę się że to kolega "martina".

Ryszard Gałach ocenił ten pas: "ładnie to wymyśliłeś". W załączniku zdjęcie z Zakrzówka i pasa po drugiej stronie jest reszta.

pozdrawiam rc
 
 
Gracz 

Kraj:
Poland

Wiek: 55
Dołączył: 29 Gru 2006
Posty: 77
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 18-12-2017, 11:22   

Hej, moim zdaniem te mniejsze wystarczają.
1. Jedna pomieści 2 kostki 2,2kg (jak akurat mam stare spiro) czyli masz 8,8kg
2. NA wyjazdach nie miałem problemu, gdy trzeba było włożyć co mają w bazie.
3. Kolega na wyprawie trochę upychał jak był dostępny tylko miękki czyli śrut.

Pozdrawiam
Waldek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed