Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Nurkowanie w Sudanie
Autor Wiadomość
Tytus Atomicus 


Stopień: PADI OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 60
Dołączył: 21 Gru 2004
Posty: 28
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-01-2018, 18:25   Nurkowanie w Sudanie

Tak sobie przeglądam forum i uderzyło mnie że nie widzę relacji z Sudanu. A nawet nie ma ofert wyjazdu na nurkowania do tego kraju. Wg znalezionych przeze mnie opisów w sieci Sudan to jedne z najlepszych na świecie terenów do nurkowania. Ciepło, kolorowo, wielkie manty, rekiny młoty, prawie dziewicze wraki i rafy, egzotyka.
A tu - nic.
Jakiś czas temu Victoria miała w ofercie takie wyjazdy, ale już od kilku lat - nie ma.
Co jest przyczyną? Wysokie ceny (zamiast czarterem za 1000zl musimy leciec regularną linią za 2500) czy obowiązująca w Sudanie prohibicja?
 
 
 
spłuczka 

Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 44
Skąd: Wrocław
Wysłany: 08-01-2018, 13:18   

raczej nieciekawa sytuacja polityczna w tym kraju
 
 
juwisz 


Stopień: AOWD, EAN
Kraj:
Ukraine

Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 529
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 08-01-2018, 14:22   

Możesz zapytać w Nautice http://www.nautica.pl/pl/...at/safari-sudan

http://www.msz.gov.pl/pl/...podrozujacych_1

 
 
al_fik 

Stopień: kilka
Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 248
Skąd: Kraków
Wysłany: 08-01-2018, 19:23   

na tej mapie Egipt wygląda tak samo ...
 
 
Tytus Atomicus 


Stopień: PADI OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 60
Dołączył: 21 Gru 2004
Posty: 28
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-01-2018, 13:35   

spłuczka napisał/a:
raczej nieciekawa sytuacja polityczna w tym kraju

He, he. A u nas jest ciekawa?

[ Dodano: 09-01-2018, 13:37 ]
juwisz napisał/a:
Możesz zapytać w Nautice http://www.nautica.pl/pl/...at/safari-sudan


O, faktycznie. Ale ciekawe czy te wyjazdy dochodą do skutku czy są tylko potencjalne i wirtualne.
Bo relacji z wyjazdów brak.

[ Dodano: 09-01-2018, 13:44 ]
al_fik napisał/a:
na tej mapie Egipt wygląda tak samo ...


Nie wiem o jaką mapkę chodzi. Jeśli to jakaś mapka na stronie polskiego MSZ to zarówno mapka jak i cała strona MSZ u mnie nie funguje.
Co źle świadczy o MSZ.

Tak czy siak - w Sudanie mają miejsce konfikty zbrojne. To fakt.
Tylko, że są one miejscowe - Darfur, Góry Nuba, granica z Sudanem Południowym (czyi tysiące kilometrów od terenów nurkowych). I nie przenoszą się na inne tereny, bo kraj i odległości duże a poza tym Sudan składa się głównie z pustyni.

Ja tam uwaźąm północną część Sudanu za kraj bardzo bezpieczny. Bezpieczniejszy niż Polska czy Egipt.

[ Dodano: 09-01-2018, 13:59 ]
O, teraz widzę tem mapkę i ostrzeżenie. Widocznie coś tam grzebią z uwagi na zmiany w kierownictwie resortu.
Taki sam komunikat i ostrzeżenia figurują na podstronach poświęconych Egiptowi i Etiopii, co jednak turystom jakoś nie przeszkadza.
 
 
 
juwisz 


Stopień: AOWD, EAN
Kraj:
Ukraine

Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 529
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 09-01-2018, 14:56   

Safari nurkowe - Sudan 2018, edycja IV
https://nautica.pl/de/galerie/category/255-sudan-styczen-2014
https://nautica.pl/de/galerie/category/241-sudan-01-2013

Potrzebujesz więcej szczegółów, dzwoń do Nautici.
 
 
Tytus Atomicus 


Stopień: PADI OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 60
Dołączył: 21 Gru 2004
Posty: 28
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-01-2018, 15:12   

juwisz napisał/a:
Safari nurkowe - Sudan 2018, edycja IV
https://nautica.pl/de/galerie/category/255-sudan-styczen-2014
https://nautica.pl/de/galerie/category/241-sudan-01-2013

No, to było 4-5 lat temu.
Cytat:

Potrzebujesz więcej szczegółów, dzwoń do Nautici.


Ale szczegółów czego? Po pierwsze przecież nie przyznają się, że im się nie sprzedają imprezy. I dlaczego nie.
A po drugie ja probuję dokonać analizy zjawiska.
 
 
 
Piotr - Malediwy 



Stopień: DM
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 23 Mar 2004
Posty: 327
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 10-01-2018, 23:29   

Oferta fajna ale ceny niestety bardzo wysokie. Pewnie dlatego wciąż znacznie bardziej popularne są egipskie safarii południowe które kosztuja prawie połowę taniej a też są zwykle bardzo udane...
 
 
Tytus Atomicus 


Stopień: PADI OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 60
Dołączył: 21 Gru 2004
Posty: 28
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-01-2018, 15:00   

No, ok.
Ale przecież wysokie ceny nie przeszkadzają innym nurkować na Malediwach.
Czy więc Sudan nie oferuje nic ponad to, co Egipt, za to w znacznie wyższej cenę?
Wciąż szukam autentycznych relacji z takich wyjazdów (autorstwa uczestników, nie organizatorów).
Ciekawe też skąd się bierze opinia o Sudanie, jako kraju niebezpiecznym dla turystów. Skutek egipskiej propagandy?
 
 
 
Piotr - Malediwy 



Stopień: DM
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 23 Mar 2004
Posty: 327
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 22-01-2018, 12:33   

Tytus Atomicus napisał/a:
No, ok.
Ale przecież wysokie ceny nie przeszkadzają innym nurkować na Malediwach.
Hahaha... To prawda! :-) Tylko, że chyba to logiczne, że jak ktoś może już wydać większe pieniądze to prędzej trafi na Malediwy niż właśnie do Sudanu...:-)
 
 
Tytus Atomicus 


Stopień: PADI OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 60
Dołączył: 21 Gru 2004
Posty: 28
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-01-2018, 18:04   

No właśnie nijakiej logiki ja tutaj nie widzę.

[ Dodano: 24-01-2018, 18:18 ]
Poza tym, że wciąż żadnej sensownej relacji z Sudanu nie znalazłem.

[ Dodano: 24-01-2018, 18:52 ]
Poprawka: _relacji nurkowej_
Bo nienurkowo spędziłem w tym kraju 6 tygodni.
 
 
 
4bery 

Stopień: deep
Kraj:
Poland

Dołączył: 31 Lip 2017
Posty: 37
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-01-2018, 09:48   

Myślę że to żadna propaganda egipska tylko koszty. Specjalnie nie szukając, polscy organizatorzy:
- safari sudan - 1280 euro + 350 euro wiza, podatki, itp. + 50 euro tipy + bilet lotniczy przez Dubaj - ok. 3000 PLN = łącznie ok. 9955 PLN
- safari egipt - 4660 pln + 90 euro tipy, opłaty za parki + 25 USD wiza = ok. 5117 PLN

Oczywiście i tu i tu można znaleźć taniej ale różnica jest znaczna a południowy Egipt (znaczy za Marsa na południe) aż tak chyba się nie różni od Sudanu; zostaje oczywiście kwestia nurkowania w miejscu mało popularnym, tam gdzie Costeau itp. ale za te pieniądze to wolałbym faktycznie Malediwy ;-) Poza tym dla większości, która nie wnika głębiej Sudan = wojna, głód, niebezpiecznie; Egipt = tanio, ciepło i tylko czasem coś pierdyknie a dawno nie było zamachu (na turystów)
 
 
Tytus Atomicus 


Stopień: PADI OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 60
Dołączył: 21 Gru 2004
Posty: 28
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-01-2018, 22:36   

4bery napisał/a:
Myślę że to żadna propaganda egipska tylko koszty. Specjalnie nie szukając, polscy organizatorzy:
- safari sudan - 1280 euro + 350 euro wiza, podatki, itp. + 50 euro tipy + bilet lotniczy przez Dubaj - ok. 3000 PLN = łącznie ok. 9955 PLN
- safari egipt - 4660 pln + 90 euro tipy, opłaty za parki + 25 USD wiza = ok. 5117 PLN

Nie wiem, skąd te 350 euro za 'wizę, podatki, itp'. Sudańska wiza kosztuje zdaje sie koło 100 euro (plus jakaś tam opłata rejestracyjna na miejscu).

[quote]
Oczywiście i tu i tu można znaleźć taniej ale różnica jest znaczna
Tę różnicę robią ceny regularnych przelotów. Do Egiptu jest znacznie taniej, poza tym są czartery.

Cytat:
a południowy Egipt (znaczy za Marsa na południe) aż tak chyba się nie różni od Sudanu

Krajobrazowo faktycznie nie.
Ale rejon Port Sudan to jednak 650km na południe od Marsa Alam.
Pod wodą to może być całkiem inny akwen.

Cytat:
zostaje oczywiście kwestia nurkowania w miejscu mało popularnym, tam gdzie Costeau itp. ale za te pieniądze to wolałbym faktycznie Malediwy ;-)

No, ale dlaczego?
Cytat:

Poza tym dla większości, która nie wnika głębiej Sudan = wojna, głód, niebezpiecznie; Egipt = tanio, ciepło i tylko czasem coś pierdyknie a dawno nie było zamachu (na turystów)


Jak dla mnie Sudan, to trochę taki Egipt. Tylko mniej zajechany. A na północy wojny nigdy nie było.
Góry toksycznych śmieci i rygorystyczny islam na Malediwach nikomu nie przeszkadzają?

[ Dodano: 26-01-2018, 22:56 ]
> sudańska wiza kosztuje 100 euro (plus jakaś tam opłata rejestracyjna na miejscu).
miało być:
sudańska wiza kosztuje max.100 euro (z jakąś tam opłatą rejestracyjna na miejscu).
 
 
 
juwisz 


Stopień: AOWD, EAN
Kraj:
Ukraine

Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 529
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 27-01-2018, 18:50   

Wiza 45 euro 1-krotna, ale trzeba nagimnastykować się, żeby ją zdobyć. Nie ma konsulatu Sudanu w Polsce, chyba, że nie mogę znaleźć. Są oczywiście pomocni pośrednicy, więc znalazłem na szybko: koszt takiej wizy 45 euro + opłata za pośrednictwo + kurier = 700 zł.

Wg Nautici: "- opłaty wizy sudańskiej i sudańskich opłat turystycznych (zbiorczo 250€)"

Jak leciałem samolotem dawno temu do Egiptu, to facet w samolocie sprzedawał wizy egipskie w postaci znaczków po 10 dolarów, nie wiem, ile teraz kosztuje, chyba 25 dolarów płatne na lotnisku.
 
 
Tytus Atomicus 


Stopień: PADI OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 60
Dołączył: 21 Gru 2004
Posty: 28
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-01-2018, 01:07   

juwisz napisał/a:
Wiza 45 euro 1-krotna, ale trzeba nagimnastykować się, żeby ją zdobyć.
Nie ma konsulatu Sudanu w Polsce, chyba, że nie mogę znaleźć.

E, bez przesady. Jest konsulat w Berlinie.
Ale jak jedziesz z biurem to oni są od załatwiania wizy.
Cytat:

Są oczywiście pomocni pośrednicy, więc znalazłem na szybko: koszt takiej wizy 45 euro + opłata za pośrednictwo + kurier = 700 zł.

To jest zbójecka cena.

Cytat:

Wg Nautici: "- opłaty wizy sudańskiej i sudańskich opłat turystycznych (zbiorczo 250€)"

Też jakiś spory narzut.
300zł byłoby ok.
Cytat:

Jak leciałem samolotem dawno temu do Egiptu, to facet w samolocie sprzedawał wizy egipskie w postaci znaczków po 10 dolarów, nie wiem, ile teraz kosztuje, chyba 25 dolarów płatne na lotnisku.

Owszem.

[ Dodano: 28-01-2018, 01:18 ]
>>Wg Nautici: "- opłaty wizy sudańskiej i sudańskich opłat turystycznych (zbiorczo 250€)"
>Też jakiś spory narzut.
>300zł byłoby ok.
Tzn. - to jest nawet więcej, niż u tego pośrednika.
Czyli też zbójecko.
 
 
 
Fiktor 


Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 54
Dołączył: 21 Kwi 2014
Posty: 337
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-01-2018, 10:32   

Tytus Atomicus napisał/a:
Nie ma konsulatu Sudanu w Polsce, chyba, że nie mogę znaleźć.

E, bez przesady. Jest konsulat w Berlinie. [/quote]
Ale na razie nie jesteśmy jeszcze jednym państwem. Czy już tak?

[ Dodano: 28-01-2018, 10:33 ]
Przepraszam, pomieszałem tagi cytatów, a już nie można poprawić.
 
 
Tytus Atomicus 


Stopień: PADI OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 60
Dołączył: 21 Gru 2004
Posty: 28
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-01-2018, 13:51   

Fiktor napisał/a:
Tytus Atomicus napisał/a:
Nie ma konsulatu Sudanu w Polsce, chyba, że nie mogę znaleźć.

E, bez przesady. Jest konsulat w Berlinie.

Ale na razie nie jesteśmy jeszcze jednym państwem. Czy już tak?

[ Dodano: 28-01-2018, 10:33 ]
Przepraszam, pomieszałem tagi cytatów, a już nie można poprawić.[/quote]

Nie jesteśmy jednym państwem. Ale jakie to ma tutaj znaczenie?
 
 
 
4bery 

Stopień: deep
Kraj:
Poland

Dołączył: 31 Lip 2017
Posty: 37
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-01-2018, 10:56   

Cytat:
Ale rejon Port Sudan to jednak 650km na południe od Marsa Alam.


Od egipskiego safari to jednak bliżej. 650 km to odległość do samego Marsa a pisaliśmy o południowym safari (np.St. John's) a nie o nurkach z brzegu ;-)
Ja się nie upieram, że nie warto do Sudanu ale nie doszukuję się jakiś spisków. Z reguły najprostsze odpowiedzi są prawdziwe ;-)
Galapagos czy Raja są drogie i daleko a jednak ludzie jeżdżą ;-)
 
 
Tytus Atomicus 


Stopień: PADI OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 60
Dołączył: 21 Gru 2004
Posty: 28
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-01-2018, 00:02   

4bery napisał/a:

Od egipskiego safari to jednak bliżej. 650 km to odległość do samego Marsa a pisaliśmy o południowym safari (np.St. John's) a nie o nurkach z brzegu ;-)

No, ale to wciąż z 500 km
Cytat:

Ja się nie upieram, że nie warto do Sudanu ale nie doszukuję się jakiś spisków. Z reguły najprostsze odpowiedzi są prawdziwe ;-)
Galapagos czy Raja są drogie i daleko a jednak ludzie jeżdżą ;-)

A właśnie chcę zrozumieć dlaczego. No i dziwi mnie ten brak relacji.
Zresztą, na lądzie turystów też w zasadzie nie ma, ale tutaj wyjaśnieniem może być np. brak infrastruktury.
Np, ale w takiej Etiopii też pod tym względem nie lepiej, a wyjazdów z biurami podróży sporo.
 
 
 
Guldive 

Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 29 Sty 2018
Posty: 11
Skąd: Szczytno
Wysłany: 31-01-2018, 11:09   

Jaki więc problem ? Zbierzmy się w kilka osób i zrobimy sobie sami safari w Sudanie. Przelot kosztuje około 3500 - 4000 zł + koszt 7 dniowego safari, zależnie od łodzi i rejony w jakim będziemy nurkować 4.500- 6.500 zł. Po powrocie zamieścimy najświeższe relacje. Jeśli są chętni na takie safari to proszę o kontakt i możemy zacząć działać.

[ Dodano: 31-01-2018, 11:12 ]
Koszt wizy turystycznej na która się czeka co najmniej 3 tygodnie wynosi 60 Euro.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed