Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwszy sprzęt do nurkowania.
Autor Wiadomość
Lukas8 

Stopień: Bez stopnia.
Kraj:
Poland

Wiek: 37
Dołączył: 27 Kwi 2018
Posty: 9
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 27-04-2018, 15:01   Pierwszy sprzęt do nurkowania.

Proszę o pomoc w odpowiedzi na kilka pytań. Jestem osobą początkującą i nie mogę się już doczekać mojego pierwszego nurkowania z aparaturą. Nurkowałem, ale na bezdechu, nigdy wcześniej nie miałem kontaktu ze sprzętem do nurkowania na dodatek z tak starym. Proszę o wskazówki dotyczące napełniania butli tlenowych. Nie mam pojęcia, jak i który zawór. Wiem, że to głupio wygląda, ale szukam w internecie odpowiedzi na moje pytania i jak na razie nie odnalazłem odpowiedzi. Z góry dziękuję za pomocne wskazówki.
 
 
Fiktor 


Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 54
Dołączył: 21 Kwi 2014
Posty: 337
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-04-2018, 15:43   

Lepiej pozostań przy freedivingu.
 
 
DarekS 



Stopień: prawie OWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 04 Sty 2002
Posty: 1728
Skąd: N 53°46' E 20°29'
Wysłany: 27-04-2018, 18:36   

Sprzęt fajny, sam na czymś takim nurkowałem, ale to były inne czasy.
Lepiej zbieraj kasę i kup coś porządnego.
Z tym będzie Ci ciężko regulować pływalnośc bo do żadnego jacketu tego raczej nie przyczepisz :(
 
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 27-04-2018, 21:16   

Lukas8 napisał/a:
i jak na razie nie odnalazłem odpowiedzi. Z góry dziękuję za pomocne wskazówki.
Mało używana Junga. dla mnie przezroczysta konstrukcja. Posiada mutację strażacką ACW 2. Rosjanie stosują inny standard gwintów powietrznych. Dla mnie to żaden problem, nurkowanie na takim sprzęcie. Bez kursu możesz się szybko zabić, dlatego zacznij od właściwego szkolenia.

pozdrawiam rc
 
 
szuwarek 

Stopień: P1, EANx, RESCUE
Kraj:
Poland

Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 154
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 28-04-2018, 09:46   

Lukas8, nurkowania nie uprawia się na zasadzie "a nuż się uda". Stawiasz na szali swoje zdrowie i życie. Daj spokój z tym złomem. Pieniądze wydaj na kurs, a sprzęt na początku wypożyczaj.
 
 
grol 



Stopień: CMAS P2, SS, Nitrox
Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 1071
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 28-04-2018, 11:12   

Może to cię przekona do posłuchania przedpiszców:
Ciśnienie panujące na 2 metrach głębokości, jeżeli weźmiesz tam wdech i wynurzysz się na powierzchnię jak freediver, spowoduje uszkodzenie (porozrywanie) płuc.
 
 
al_fik 

Stopień: kilka
Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 248
Skąd: Kraków
Wysłany: 28-04-2018, 21:04   

normalnie mam dejavu ... te same teksty jak zatrzymywałem w latach dziewięćdziesątych gości z podobnym zestawem na pomoście pod kateżetem w Kryspinowie :)
Można na tym nurkować, tylko to wymaga wiedzy i znajomości takich zestawów
 
 
shell 


Kraj:
Poland

Dołączył: 08 Lip 2012
Posty: 285
Skąd: Piotrkow Tryb
Wysłany: 29-04-2018, 21:31   

Lukas8 napisał/a:
Proszę o pomoc w odpowiedzi na kilka pytań.

Najpierw pytaj, później kupuj :) sprzęt fajny jako ozdoba :)
 
 
Lukas8 

Stopień: Bez stopnia.
Kraj:
Poland

Wiek: 37
Dołączył: 27 Kwi 2018
Posty: 9
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 30-04-2018, 08:21   

szuwarek napisał/a:
Lukas8, nurkowania nie uprawia się na zasadzie "a nuż się uda". Stawiasz na szali swoje zdrowie i życie. Daj spokój z tym złomem. Pieniądze wydaj na kurs, a sprzęt na początku wypożyczaj.
Mój problem polega na tym, że jestem w gorącej wodzie kompany.To fakt z nurkowaniem nie ma żartów, trzeba mieć dobrze poukładane w głowie i wiedzę na ten temat, bo można się samemu wysłać na tamten świat. Tak będzie najrozsądniej. Zdobyć na początek wiedzę dotyczącą zasad nurkowania, a potem nura do wody. Dziękuję wszystkim za mądre rady. Zbyt pochopnie i narwanie podszedłem do tematu związanego z nurkowaniem. Pozdrawiam wszystkich nurkujących :pa: .

[ Dodano: 30-04-2018, 09:54 ]
Fiktor napisał/a:
Lepiej pozostań przy freedivingu.
Nie jestem w stanie. Tak mnie korci, tak mnie kusi. Nie mogę wytrzymać. Woda to mój żywioł, to mój świt. Najchętniej to nigdy bym z wody nie wychodził. Od dziecka kochałem przebywać w wodzie i tak raczej zostanie aż do mojego końca. Muszę to zrobić, bo jeśli tego nie zrobię to mnie to pożre :buuu:
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 01-05-2018, 07:34   

Lukas8 napisał/a:
ale szukam w internecie odpowiedzi na moje pytania i jak na razie nie odnalazłem odpowiedzi.
Nurkomania tu znajdziesz dużo informacji, Nurkowanie Macke, Zieleniec, Kuszewski, książka. Nurkopedrylowni nie polecam.
Kursy za darmo prowadzi właściciel forum DiW, link na stronie głównej, nie mów że to z mojego polecenia, trochę mnie nielubi.

pozdrawiam rc
 
 
Lukas8 

Stopień: Bez stopnia.
Kraj:
Poland

Wiek: 37
Dołączył: 27 Kwi 2018
Posty: 9
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 07-05-2018, 11:18   

anarchista napisał/a:
Lukas8 napisał/a:
ale szukam w internecie odpowiedzi na moje pytania i jak na razie nie odnalazłem odpowiedzi.
Nurkomania tu znajdziesz dużo informacji, Nurkowanie Macke, Zieleniec, Kuszewski, książka. Nurkopedrylowni nie polecam.
Kursy za darmo prowadzi właściciel forum DiW, link na stronie głównej, nie mów że to z mojego polecenia, trochę mnie nielubi.

pozdrawiam rc
Dzięki za skazówki, z pewnością przestudiuję książkę. Bez obaw, nie powiem, że to z twojego polecenia. Pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed