Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc w wyborze sprzętu
Autor Wiadomość
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 10-07-2018, 22:32   

Karollo napisał/a:
Uwaga na Januszy sprzedajacych zachodni demobil,
Nie narzekam na tych co sprzedali pełną maskę od DCSC, to wymaga wiedzy gdy korzystamy z rozwiązań z poza głównego nurtu.
Turlogh napisał/a:
Co do mojej wypowiedzi, zarzucasz mi kłamstwo? Bo jeśli nie, to po co się tak uruchomiłeś?
Coś całkiem innego. w wypowiedzi cytowanej było takie słowo jako początek następnego zdania.
Czytanie bez zrozumienia w całej rozciągłości mogę. też reakcją potwierdzasz i odpowiedzią.
Turlogh napisał/a:
Swoją drogą chętnie popytam wśród dużo mądrzejszych ode mnie - fachowców jak to nazywasz - czy faktycznie nurkowanie jest dla nich tanie. Jakoś jednak nie sądzę.
Zapytaj: czy mam butle kompozytowe 2l 300 at 1,1kg nie magnetyczne z kompozytu od producenta (kilka osób widziało na Podwodnej Przygodzie, skafander Draeger, sprężarkę AK 200 i trochę innego szpeju za darmo. Jak nie umiesz dostać 6 tleniaków, pisząc 2 podania z Zabezpieczenia Reaktora Atomowego Maria, za Zero zł, to jesteś cieniasem.

rahimex napisał/a:
to czy uda mi się kupić suchara z trylaminatu tak do 5 tysięcy ?
Kolega kupił Posejdona za 500 zł, suwak naprawiłem, bez kosztów.
rahimex napisał/a:
Twoim zdaniem kupowałbym sprzęt bez jakiegokolwiek kursu ?
Jesteś tak oceniany.

pozdrawiam rc

[ Dodano: 10-07-2018, 22:33 ]
O przepraszam, o 4 suwakach gazoszczelnych od Santi nie napisałem (za darmo).

pozdrawiam rc
 
 
tom444 

Stopień: P2
Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 54
Skąd: Kraków
Wysłany: 10-07-2018, 22:34   Suchy

Zobacz seawolf, bardzo dobre szyte w pl, szybki solidny serwis. Możesz na stronie napisać to przysla do testów

http://www.seawolf.com.pl
 
 
rahimex 

Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 18 Cze 2018
Posty: 19
Skąd: Polska
Wysłany: 10-07-2018, 22:39   

anarchista napisał/a:

rahimex napisał/a:
Twoim zdaniem kupowałbym sprzęt bez jakiegokolwiek kursu ?
Jesteś tak oceniany.



Rozumiem, a Ty jak jesteś oceniany na tym forum ?
Jeżeli czegoś nie rozumiem to pytam, nie każdy urodził się takim einsteinem jak Ty.
 
 
Maciek Kos 

Stopień: AOWD
Kraj:
Ireland

Wiek: 45
Dołączył: 30 Gru 2016
Posty: 156
Skąd: Shannon
Wysłany: 11-07-2018, 02:22   

rahimex napisał/a:
Twina jakiego chcę kupić to 2x12, jesteś pierwszą osobą która mi mówi że jak twina to i suchy skafander żeby mieć drugie żródło wyporu.

To nie jest prawda. W wodzie, twin nie "wazy" w wodzie, jakos znaczaco, od pojedynczej butli. Ciut ciezzszy.
Zalezy jeszcze jaki... aluminiowy twin bedzie ciut lzejzy, od pojedynczej butli ;) Podwojne zrodlo wyporu jest istotne, gdy balast jest niezrzucalny. Jesli mozna go odrzucic, to nie ma problemu najmniejszego.
Na ladzie to juz ma znaczenie. Twin jest ciezki, nie ma co dyskutowac.
Turlogh napisał/a:
czy faktycznie nurkowanie jest dla nich tanie.

Jasne, ze nurkowanie moze byc tanie. Zalezy od podejscia do tematu.
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 11-07-2018, 10:08   

rahimex napisał/a:
Rozumiem, a Ty jak jesteś oceniany na tym forum ?
Nie wiedzą wszystkiego.
http://www.forum-nuras.com/viewtopic.php?t=41310
rahimex napisał/a:
Jeżeli czegoś nie rozumiem to pytam, nie każdy urodził się takim einsteinem jak Ty.
Gdybyś zostawił wypowiedź do przecinka był byś w bezpiecznej granicy. Pokusiłeś się w tekst ad personam "nie każdy urodził się takim einsteinem jak Ty." Po co ?
Maciek Kos napisał/a:
Zalezy jeszcze jaki... aluminiowy twin bedzie ciut lzejzy,
Niestety nie jest to takie proste. Butle "aluminiowe" do nurkowania są cięższe od stalowych o tej samej pojemności, moje aluminiowe 10l (2x10lx200at) ważą 14,3 kg, stal lekka mniej. Wyglądają jak 15 l stalowe.

pozdrawiam rc
 
 
Karollo 


Stopień: Adv TMX
Kraj:
United Kingdom

Dołączył: 06 Sie 2014
Posty: 270
Skąd: Midlands
Wysłany: 11-07-2018, 10:14   

Rahimex, mozesz odpuscic utarczki z anarchista, bo to jest bez sensu, szkoda zdrowia. Zwyczajnie nasz forumowy folklor. Predzej czy pozniej przestaniesz zwracac uwage. Ot, po prostu jak na komary latem ;) Mozesz juz kupic pake popcornu, bo za ten komentarz bedzie sie dzialo :D

A tak na serio, to nie bierz do siebie kwestii pieniedzy. Mozna oczywiscie cos gdzies zakombinowac po znajomosci, jednak to nie jest rozwiazanie systemowe. Znaczy sie biznes nurkowy by sie rozpadl, gdyby kazdy dostawal pokatnie sprzet za darmo. Wiadomo, nie ma rzeczy darmowych, chyba, ze ktos pojmuje to w bardzo indywidualnych przypadkach. Z czasem nurkowanie moze sie zrobic tansze, bo juz jestes obkupiony, ale generalnie tez duzo osob mowi, ze po prostu zabawki robia sie drozsze, wiec wydatki sie utrzymuja.

Natomiast sa tutaj dwa podejscia. Jedno to miec juz zgromadzony budzet na wydatki na poczatek hobby. Wtedy jest troche latwiej wynegocjowac lepsze ceny i podejsc calosciowo. Drugi, to regulanie dokupowac elementy, choc nie zawsze to dobrze wychodzi, bo obciazenie dla portfela stale dosc duze, a elementy nie zawsze musza do siebie idealnie pasowac. Ty tez bedziesz sie zmienial jako nurek.

Z reszta wielu zaawansowanych nurkow mowi, ze oby tylko wiedzialo na poczatku drogi, ze teraz beda robic to co robia...
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 11-07-2018, 10:20   

Karollo napisał/a:

Z reszta wielu zaawansowanych nurkow mowi, ze oby tylko wiedzialo na poczatku drogi, ze teraz beda robic to co robia...


czytanie forów i gadanie z kumplami pomogło, poza pianką, która była błędem i wstrzymała mój rozwój mam praktycznie każdy element sprzętu, który kupiłem na początku

jak widać można ;)
 
 
Karollo 


Stopień: Adv TMX
Kraj:
United Kingdom

Dołączył: 06 Sie 2014
Posty: 270
Skąd: Midlands
Wysłany: 11-07-2018, 10:28   

Mozna, mozna, tez mam to szczescie. Pare elementow kupionych na samym poczatku sluzy mi do dzisiaj, w tym np. suchy skafander. I pamietam tez jakie to byly wyrzeczenia. Dzis patrze jednak na to z usmiechem. Dla pasji mozna wiele :)
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 11-07-2018, 12:09   

Karollo napisał/a:
gdyby kazdy dostawal pokatnie sprzet za darmo.
Oficjalnie od producenta, nowe butle. Producent posiada patenty, ja też, daje to zupełnie inny poziom rozmowy. Żadna ze stron nie jest "każdym, nikim".

Do tej pory żałuję że nie kupiłem AO Tekstar po 20 Euro, forumowi pyskacze nawet nie wiedzą, czy ma to wyższą klasę dopuszczenia niż Apeks.
Na własne uszy słyszałem komentarz dyrektora Aqua Lung Military, że kupili Apeksa bo słabo się sprzedawali na Brytyjskim rynku. Tu jest to podobno Rolls Royce, niestety nie.

pozdrawiam rc
 
 
rahimex 

Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 18 Cze 2018
Posty: 19
Skąd: Polska
Wysłany: 14-07-2018, 10:22   

Dobra po długich namysłach, doszedłem do wniosku, że jeżeli chodzi o skafander to chyba zdecyduję się na http://www.seawolf.com.pl/ co do reszty sprzętu to odpuszcze narazie twina i kupię pojedynczą butle tylko zastanawiam się nad zaworem czy wybrać pojedynczy czy podwójny T ? Co do aumatów zostaje apeks xtx50/ds4 a skrzydło myślę nad xdeep albo tecline i też pytanie czy uprzęże comfort czy dir ? Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.
 
 
Assad 

Kraj:
Poland

Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 231
Skąd: lubuskie
Wysłany: 14-07-2018, 11:57   

Podwójny zawór butli, dwa niezależne automaty oddechowe (pierwszy i drugi stopień). Główne źródło wyporu (np. suchy skafander) przyłączone do pierwszego stopnia automatu zapasowego, dodatkowe źródło wyporu (np. KRW) - do pierwszego stopnia automatu głównego. W ten sposób rozdzielasz pobór powietrza na dwa pierwsze stopnie zmniejszając ryzyko ich zamarznięcia.

Nawet takie rozwiązanie nie daje gwarancji powodzenia. Niedawno brałem udział w nurkowaniu, gdzie osobie z zestawem butlowym w wyżej opisanej konfiguracji zamarzł automat (Posejdon Cykoln 5000).
 
 
rahimex 

Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 18 Cze 2018
Posty: 19
Skąd: Polska
Wysłany: 16-07-2018, 21:23   

Assad napisał/a:
Podwójny zawór butli, dwa niezależne automaty oddechowe (pierwszy i drugi stopień). Główne źródło wyporu (np. suchy skafander) przyłączone do pierwszego stopnia automatu zapasowego, dodatkowe źródło wyporu (np. KRW) - do pierwszego stopnia automatu głównego. W ten sposób rozdzielasz pobór powietrza na dwa pierwsze stopnie zmniejszając ryzyko ich zamarznięcia.

Nawet takie rozwiązanie nie daje gwarancji powodzenia. Niedawno brałem udział w nurkowaniu, gdzie osobie z zestawem butlowym w wyżej opisanej konfiguracji zamarzł automat (Posejdon Cykoln 5000).


Skoro tak piszesz że nie daje to gwarancji to nie wiem czy jest sens dopłacać do zaworu i do dodatkowego 1 stopnia.
Pytanie mam jeszcze na temat butli, jaka firme polecacie ?
I płyta stalowa czy aluminiowa ?
 
 
Assad 

Kraj:
Poland

Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 231
Skąd: lubuskie
Wysłany: 16-07-2018, 22:11   

rahimex napisał/a:
Skoro tak piszesz że nie daje to gwarancji to nie wiem czy jest sens dopłacać do zaworu i do dodatkowego 1 stopnia.

Jest sens, ponieważ zmniejszasz w ten sposób ryzyko zamarznięcia automatu.
Na pytanie, czy warto oszczędzać kosztem bezpieczeństwa, musisz sam sobie odpowiedzieć.
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 16-07-2018, 22:12   

rahimex napisał/a:
Skoro tak piszesz że nie daje to gwarancji to nie wiem czy jest sens dopłacać do zaworu i do dodatkowego 1 stopnia.
Butli kilka rodzajów jest: od stalowych nierdzewnych, poprzez stal ocynkowaną, do stalowych, stalowych z oplotem, butle aluminiowe (duraluminiowe), też aluminium z oplotem, kompozytowe PET, na aluminium, na nierdzewnej stali. Łaskawie określ co potrzebujesz, jeśli nie magnetyczne, to w wymienionych i takie są.
rahimex napisał/a:
I płyta stalowa czy aluminiowa ?
Do samolotu lepiej aluminiowa, nie zakłóca busoli (jaja).

pozdrawiam rc
 
 
grol 



Stopień: CMAS P2, SS, Nitrox
Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 1071
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 16-07-2018, 22:46   

rahimex napisał/a:
kupię

Kurcze, też bym chciał tak grymasić co se kupię....
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 17-07-2018, 08:27   

grol napisał/a:

Kurcze, też bym chciał tak grymasić co se kupię....


weź kredyt, zmień pracę... :ping:
 
 
rahimex 

Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 18 Cze 2018
Posty: 19
Skąd: Polska
Wysłany: 17-07-2018, 10:13   

Assad napisał/a:
rahimex napisał/a:
Skoro tak piszesz że nie daje to gwarancji to nie wiem czy jest sens dopłacać do zaworu i do dodatkowego 1 stopnia.

Jest sens, ponieważ zmniejszasz w ten sposób ryzyko zamarznięcia automatu.
Na pytanie, czy warto oszczędzać kosztem bezpieczeństwa, musisz sam sobie odpowiedzieć.


Bezpieczeństwo jest najważniejsze tu nawet niema co się zastanawiać.

anarchista napisał/a:
rahimex napisał/a:
Skoro tak piszesz że nie daje to gwarancji to nie wiem czy jest sens dopłacać do zaworu i do dodatkowego 1 stopnia.
Butli kilka rodzajów jest: od stalowych nierdzewnych, poprzez stal ocynkowaną, do stalowych, stalowych z oplotem, butle aluminiowe (duraluminiowe), też aluminium z oplotem, kompozytowe PET, na aluminium, na nierdzewnej stali. Łaskawie określ co potrzebujesz, jeśli nie magnetyczne, to w wymienionych i takie są.
rahimex napisał/a:
I płyta stalowa czy aluminiowa ?
Do samolotu lepiej aluminiowa, nie zakłóca busoli (jaja).

pozdrawiam rc


Ja nie pytałem jakie są rodzaje butli, tylko jaką firme polecacie :ping:



grol napisał/a:
rahimex napisał/a:
kupię

Kurcze, też bym chciał tak grymasić co se kupię....


Nie grymaszę tylko pytam, a podobno kto pyta to nie błądzi ...
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 17-07-2018, 11:11   

rahimex napisał/a:
Ja nie pytałem jakie są rodzaje butli, tylko jaką firme polecacie
Do czego napisałeś ? Więc wstaw kilkanaście linijek doprecyzowania.
Jesteś zielony, zadajesz pytania jak ekspert, który jest bardzo zielony, cyrk.

pozdrawiam rc
 
 
rahimex 

Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 18 Cze 2018
Posty: 19
Skąd: Polska
Wysłany: 17-07-2018, 20:23   

anarchista napisał/a:
rahimex napisał/a:
Ja nie pytałem jakie są rodzaje butli, tylko jaką firme polecacie
Do czego napisałeś ? Więc wstaw kilkanaście linijek doprecyzowania.
Jesteś zielony, zadajesz pytania jak ekspert, który jest bardzo zielony, cyrk.

pozdrawiam rc



Hehehe Ty einstein nie spinaj się tak bo złość piękności szkodzi, jak nie umiesz czytać ze zrozumieniem to się naucz , ekspert ? Jestem osobą początkującą która dopiero zaczyna, a to że Tobie trzeba napisać książkę żebyś zrozumiał pytanie to nie moja już wina :pa:
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 17-07-2018, 22:13   

rahimex napisał/a:
Hehehe Ty einstein nie spinaj się tak bo złość piękności szkodzi, jak nie umiesz czytać ze zrozumieniem to się naucz , ekspert ?
Robaczku przeczytałeśco linkowałem ? Czy na pewno było za trudne.quote="rahimex"]Jestem osobą początkującą która dopiero zaczyna, a to że Tobie trzeba napisać książkę żebyś zrozumiał pytanie to nie moja już wina
[/quote]To że jesteś zielony to: słychać, widać i czuć. Dodatkowo głupi i nie okrzesany.
Gwarantuje to dobrą zabawę, która dla Ciebie przyjemna nie będzie.

pozdrawiam rc
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed