Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: nuras5
02-01-2019, 03:29
1 stopień
Autor Wiadomość
aleksandra 

Stopień: OWSI PADI
Kraj:
Poland

Dołączyła: 30 Gru 2018
Posty: 9
Skąd: Polska
Wysłany: 30-12-2018, 17:03   1 stopień

Cześć,
To mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich :)

Mam małe pytanko, mianowicie niedawno nabyłam 1 stopień SCUBAPRO MK25 do tego A700, C370, Air2, dodatkowo mam konsolę i nadajnik (transmiter) do komputera i chciałabym to wszystko połączyć ;) i tutaj pytanie dzieli się na dwie części: dam radę sama? Oraz jak to zrobić?

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i liczę na linki do filmów :)
Aleksandra
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 30-12-2018, 17:20   

Zdjęcia ostre zamieść.
To nie jest praca dla osoby początkującej. Dla kursanta czy początkującego nurka, to przykręcenie 1 stopnia do butli, jest dopuszczalnym zajęciem.

pozdrawiam rc
 
 
wiecznychlopiec 



Stopień: Seal Team PADI
Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 880
Skąd: Szczecin
Wysłany: 30-12-2018, 18:51   

jeśli sama nie potrafisz tego zrobić lub nie do końca wiesz co i jak to na każdym nurkowaniu dowolny mężczyzna z troszkę większą wiedzą udowodni swoją rycerskość i ci pomoże ;)

składanie automatów to nie jest rocket science, zresztą serwis również.
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 30-12-2018, 19:31   

wiecznychlopiec napisał/a:
składanie automatów to nie jest rocket science, zresztą serwis również.
Co się stanie jak do drugiego stopnia Poseidon Cyklon 5000 podłączysz pierwszy stopień Apeks z suchą komorą. Chodzi o duże głębokości.
Jesteś pewien że da się to złożyć dla szerokiegozakresu głębokości.
Druga sprawa, jak zamiast złożyć i nie truć "się osoba pyta", to ewidentnie nie ma zielonego pojęcia.

pozdrawiam rc
 
 
nuras5 



Stopień: P3.Nitrox TDI
Kraj:
Antigu and Barbuda

Dołączył: 23 Sie 2002
Posty: 1556
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 30-12-2018, 19:34   

aleksandra napisał/a:
nabyłam 1 stopień SCUBAPRO MK25 do tego A700, C370, Air2


anarchista napisał/a:
Co się stanie jak do drugiego stopnia Poseidon Cyklon 5000 podłączysz pierwszy stopień Apeks z suchą komorą. Chodzi o duże głębokości.


A może by na temat?
 
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 30-12-2018, 19:40   

nuras5 napisał/a:
A może by na temat?
Jest na temat, nie łączy się sprzętu którego działania się nie rozumie.
Odpowiedz na pytanie, co będzie w tym połączeniu.

pozdrawiam rc
 
 
mi_g 



Stopień: P2,Cave,nTMX
Kraj:
Poland

Wiek: 50
Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 1532
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 31-12-2018, 08:48   

Złożenie 1, 2 stopnia oraz konsoli i transmitera jest zagadnieniem na tyle prostym, że o ile radzisz sobie ze złożeniem czegoś z IKEA to tu tez powinno pójść bez problemu. Potrzebujesz imbus (zaślepki na pierwszym stopniu) i klucz plaski (węże i transmiter). No jeszcze tak myśl przewodnia: jeśli coś wymaga siły to znaczy że źle robisz.
Porady wiecznychlopiec jest o tyle dobra ze jeśli nie miałaś kontaktu z takim sprzętem to za pierwszym razem można pooglądać jak to ktoś inny robi.
PS1.
Jeśli 1, 2 stopień nie jest nowy to i tak wypadało by go oddać do serwisowania, w takim wypadku złożą ci to w cenie bo i tak przy serwisie trzeba wszystko rozkręcić.
PS2.
Ponieważ to twój początek na forum to jeśli nie zrozumiałaś podtekstu w wypowiedzi nuras5, to brzmiała ona "posty anarchista ignoruj"
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 31-12-2018, 09:04   

mi_g napisał/a:
No jeszcze tak myśl przewodnia: jeśli coś wymaga siły to znaczy że źle robisz.
Gwinty do HP mają inne wymiary. Wystarczy przyłożyć wykręconą zaślepkę, do końcówki wężyka żeby sprawdzić skok gwintu. Jeśli nie potrafi się tego wzrokowo ocenić.
anarchista napisał/a:
Druga sprawa, jak zamiast złożyć i nie truć "się osoba pyta", to ewidentnie nie ma zielonego pojęcia.
mi_g napisał/a:
Jeśli 1, 2 stopień nie jest nowy to i tak wypadało by go oddać do serwisowania, w takim wypadku złożą ci to w cenie bo i tak przy serwisie trzeba wszystko rozkręcić.
Jak widać poglądy mamy zbieżne.
mi_g napisał/a:
Ponieważ to twój początek na forum to jeśli nie zrozumiałaś podtekstu w wypowiedzi nuras5, to brzmiała ona "posty anarchista ignoruj"
Niestety u moderatora zagrały emocje i brak umiejętności odpowiedzi na postawione pytanie. Które tobie też sprawia problem.
Wróciłem z Konferencji naukowej PTMiTH, proponowałem Tobie odstąpienie części mojego czasu, zrejterowałeś i to tyle w temacie.

Nagranie wystąpienia mam.

pozdrawiam rc

[ Dodano: 31-12-2018, 09:14 ]
aleksandra napisał/a:
Air2
Był taki trend w latach 90 lecz zdechł. Wężyk do suchego czy skrzydła lub KRW wystarcza.
AO i tak zmieniasz, włączyć się w zalany automat chyba potrafisz, będąc na kompletnym wydechu. Przepraszam jeżeli komentarz prezentuje zbyt wysoki poziom.

pozdrawiam rc
 
 
nuras5 



Stopień: P3.Nitrox TDI
Kraj:
Antigu and Barbuda

Dołączył: 23 Sie 2002
Posty: 1556
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 31-12-2018, 16:47   

anarchista napisał/a:
moderatora zagrały emocje i brak umiejętności odpowiedzi na postawione pytanie.


Rozczaruję cię - nie wywołujesz u mnie żadnych emocji.

Różnimy się w podejściu do nurkowania - ja jestem nurkiem praktykiem . Interesuje mnie wejście pod wodę.
Ty jesteś teoretykiem - żeby wkręcić śrubkę w deskę najpierw obliczasz siły , rozkład napięć w desce, śrubie i śrubokręcie itd.
Mnie wystarczy, że jest wkręcona.
 
 
 
aleksandra 

Stopień: OWSI PADI
Kraj:
Poland

Dołączyła: 30 Gru 2018
Posty: 9
Skąd: Polska
Wysłany: 31-12-2018, 18:46   

mi_g napisał/a:
Złożenie 1, 2 stopnia oraz konsoli i transmitera jest zagadnieniem na tyle prostym, że o ile radzisz sobie ze złożeniem czegoś z IKEA to tu tez powinno pójść bez problemu. Potrzebujesz imbus (zaślepki na pierwszym stopniu) i klucz plaski (węże i transmiter). No jeszcze tak myśl przewodnia: jeśli coś wymaga siły to znaczy że źle robisz."


Skoro nie jest to ąz taką czrną magią to próbuję sama ;) tylko nie wiem gdzie co wpiąć, tzn nie wiem do której sekcji wpiąć poszczególne elementy

dołączam zdjęcie i byłabym bardzo wdzięczna za zdjęcie czyjegoś zmontowanego sprzetu :ok2:

 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 31-12-2018, 19:19   

Pod napisem Scubapro masz wyjścia Wysokiego ciśnienia do podłączenia manometru albo z jednej strony albo drugiej żeby wężyki się układały. Z prawej strony zdjęcia masz wyjścia ciśnienia zredukowanego: do drugiego stopnia, octopusa, czy skrzydła, ponownie można wybrać układ węży.

nuras5 napisał/a:
Dzisiaj 16:47     
anarchista napisał/a:

moderatora zagrały emocje i brak umiejętności odpowiedzi na postawione pytanie.



Rozczaruję cię - nie wywołujesz u mnie żadnych emocji.

Różnimy się w podejściu do nurkowania - ja jestem nurkiem praktykiem . Interesuje mnie wejście pod wodę.
Ty jesteś teoretykiem - żeby wkręcić śrubkę w deskę najpierw obliczasz siły , rozkład napięć w desce, śrubie i śrubokręcie itd.
Mnie wystarczy, że jest wkręcona.
Wchodzisz z tekstami ad personam, nic ad meritum, fakty zadają kłam Twoim deklaracjom. Nurkuję od 77 r, ze sprzętem mam obeznanie od dawna i jest zrozumiały dla mnie na tyle że mogę mówić na nieosiągalnym dla Ciebie poziomie. Żeby dostać patent w Polsce rozwiązanie musi być nowością nie znaną z żadnego innego źródła.

pozdrawiam rc
 
 
aleksandra 

Stopień: OWSI PADI
Kraj:
Poland

Dołączyła: 30 Gru 2018
Posty: 9
Skąd: Polska
Wysłany: 31-12-2018, 20:14   

anarchista napisał/a:
Pod napisem Scubapro masz wyjścia Wysokiego ciśnienia do podłączenia manometru albo z jednej strony albo drugiej żeby wężyki się układały. Z prawej strony zdjęcia masz wyjścia ciśnienia zredukowanego: do drugiego stopnia, octopusa, czy skrzydła, ponownie można wybrać układ węży.


Dziękuję za pomoc :)
Szczęśliwego Nowego Roku!
 
 
nuras5 



Stopień: P3.Nitrox TDI
Kraj:
Antigu and Barbuda

Dołączył: 23 Sie 2002
Posty: 1556
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 31-12-2018, 21:26   

Czyli nurkujesz mniej niż ja- mam patent od 77 r. :bee;
I patent /płetwonurka/ ,który dostałem nie był żadną nowością. :humor:
Potwierdzam -nie interesuje mnie budowa wszystkiego czego używam - samochód , motorówka,
wiertarka itd. - od tego są fachowcy, którzy to konstruują i konserwują - jak jest potrzeba to ich wynajmuję i im płacę - z tego oni żyją. Ja mam swój fach, którym na nich zarabiam - tak się kręci ten świat. No, chyba , że ty wiesz wszystko na każdy temat -chylę czapkę.
Jesteś lepszy od Einsteina i wielkiego Leonardo.
Ostatnio zmieniony przez nuras5 31-12-2018, 21:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Jacek Wo 



Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 59
Dołączył: 29 Maj 2013
Posty: 426
Skąd: tak z grubsza Toruń
Wysłany: 31-12-2018, 22:23   

aleksandra napisał/a:
Skoro nie jest to ąz taką czrną magią to próbuję sama ;) tylko nie wiem gdzie co wpiąć, tzn nie wiem do której sekcji wpiąć poszczególne elementy

dołączam zdjęcie i byłabym bardzo wdzięczna za zdjęcie czyjegoś zmontowanego sprzetu :ok2:


Choć to nie jest popularne, może zacząć od instrukcji producenta sprzętu?
Np. takiej ?

No i rzeczywiście, to nie rocket science, ale jakieś ogólne pojęcie warto by na początek mieć.
Nie bardzo tylko wiem, jak to co napisałaś w powyższych postach ma się do tzw. stopnia nurkowego w Twoim profilu ...
Tak czy siak - powodzenia w samodzielnym składaniu sprzętu :-)
 
 
aleksandra 

Stopień: OWSI PADI
Kraj:
Poland

Dołączyła: 30 Gru 2018
Posty: 9
Skąd: Polska
Wysłany: 31-12-2018, 23:05   

Jacek Wo napisał/a:
Tak czy siak - powodzenia w samodzielnym składaniu sprzętu :-)


Dziękuję za pomoc :)

Temat uważam za zamknięty :)
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 01-01-2019, 10:50   

Jacek Wo napisał/a:
No i rzeczywiście, to nie rocket science, ale jakieś ogólne pojęcie warto by na początek mieć.
Nie bardzo tylko wiem, jak to co napisałaś w powyższych postach ma się do tzw. stopnia nurkowego w Twoim profilu ...
Tak czy siak - powodzenia w samodzielnym składaniu sprzętu
Nie mam pewności czy zauważyłeś, że są stosowane reduktory w których ciśnienie między stopniowe nie jest stałe w funkcji głębokości. W nurkowaniu rekreacyjnym w niektórych konstrukcjach rośnie. W obiegach zamkniętych i pół zamkniętych potrafi maleć. Wtedy niezbędne jest zrozumienie jakie typy drugich stopni, można razem połączyć z pierwszymi stopniami innych producentów.
nuras5 napisał/a:
Czyli nurkujesz mniej niż ja- mam patent od 77 r.
I patent /płetwonurka/ ,który dostałem nie był żadną nowością.
Potwierdzam -nie interesuje mnie budowa wszystkiego czego używam - samochód , motorówka,
wiertarka itd. - od tego są fachowcy, którzy to konstruują i konserwują - jak jest potrzeba to ich wynajmuję i im płacę - z tego oni żyją. Ja mam swój fach, którym na nich zarabiam - tak się kręci ten świat. No, chyba , że ty wiesz wszystko na każdy temat -chylę czapkę.
Jesteś lepszy od Einsteina i wielkiego Leonardo.
Ostatnio zmieniony przez nuras5 Wczoraj 21:29, w całości zmieniany 1 raz  
Kolejny moderator FN, któremu puszczają nerwy.

nuras5 napisał/a:
Wczoraj 21:26     
Czyli nurkujesz mniej niż ja- mam patent od 77 r.


anarchista napisał/a:
Wczoraj 19:19
Nurkuję od 77 r,

Możesz wykazać z zestawienia tych informacji, że nurkujesz dłużej i masz jakikolwiek patent w tej bazie: https://worldwide.espacenet.com/advancedSearch?locale=en_EP

pozdrawiam rc
 
 
nuras5 



Stopień: P3.Nitrox TDI
Kraj:
Antigu and Barbuda

Dołączył: 23 Sie 2002
Posty: 1556
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 01-01-2019, 11:29   

anarchista napisał/a:
Kolejny moderator FN, któremu puszczają nerwy.



Nie, pisałem już,że nie budzisz żadnych moich emocji , nawet negatywnych.

Ponieważ mnie nie zrozumiałeś, spróbuję inaczej.
W każdej dziedzinie są ludzie wykształceni w danym kierunku i amatorzy, pasjonaci którzy sami zdobywają wiedzę w danym kierunku.
Doskonałym przykładem jest tu astronomia - są stacje badawcze i sieci tysięcy amatorów-obserwatorów, którzy z nimi współpracują. Dzięki nim i ich spostrzeżeniom stacje dokonały wielu wspaniałych odkryć.
Ciebie akurat pasjonuje sprzęt nurkowy i teorie z tym związane - ale nie znaczy to że wszyscy muszą się tym interesować.
Są nurkowie, którzy korzystają ze sprzętu nurkowego jak z każdego innego narzędzia, nie wnikając w budowę ani zasady działania.
Problem w tym, że na każdym kroku próbujesz pokazać są wyższość popisując się wiedzą teoretyczną.
Zapewniam Cię że na forum są tysiące fachowców którzy gdyby zadali Ci pytania z ich dziedzin
wg. nich łatwe -ty byłbyś bezradny jak dziecko.

anarchista napisał/a:
Możesz wykazać z zestawienia tych informacji, że nurkujesz dłużej i masz jakikolwiek patent w tej bazie: https://worldwide.espacenet.com/advancedSearch?locale=en_EP


Zacząłem nurkować i szkolić się rok wcześniej dopiero wtedy mogłem przystąpić do egzaminu.
Mam patent wyłącznie CMAS i to mi wystarczy bo nurkuję z nim na całym świecie bez problemu.

Aleksandro - na forum nie łatwo zakończyć dyskusję :)
Ostatnio zmieniony przez nuras5 01-01-2019, 12:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 01-01-2019, 14:17   

nuras5 napisał/a:
Zacząłem nurkować i szkolić się rok wcześniej dopiero wtedy mogłem przystąpić do egzaminu.
Też zaczynałem jesienią 1976r, od 77 mam książeczkę ze stopniem w LOK, te organizacje lubiły się jak jasna cholera.
nuras5 napisał/a:
Zapewniam Cię że na forum są tysiące fachowców którzy gdyby zadali Ci pytania z ich dziedzin
wg. nich łatwe -ty byłbyś bezradny jak dziecko.
Zdarzały się sytuacje w których można było na konkretnych zagadnieniach zdybać fachowców na ich polu.
nuras5 napisał/a:
Doskonałym przykładem jest tu astronomia - są stacje badawcze i sieci tysięcy amatorów-obserwatorów, którzy z nimi współpracują. Dzięki nim i ich spostrzeżeniom stacje dokonały wielu wspaniałych odkryć.
Albert Einstein był ekspertem oceniającym w UP, czyli osobą z jaką będę się widział, za kilka dni, dostarczając zmodyfikowane zastrzeżenia po usunięciu kropek i zastąpieniu przecinkami. Albert zastanawiał się nad tym co dla innych było nie ważne. Tak powstała STW i OTW. Czasem rozwiązania wynikające z tych teorii przerażały Alberta np. czarne dziury, czyli jaki musi być promień obiektu, żeby foton nie mógł opuścić jego pola grawitacyjnego.

FN jest miejscem gdzie dominuje kult słabo zorientowanych osób, których moderatorzy chronią. Przykłady bez trudu mogę przytoczyć, z czasu przeszłego i teraźniejszego.
nuras5 napisał/a:
Aleksandro - na forum nie łatwo zakończyć dyskusję
Ostatnio zmieniony przez nuras5 Dzisiaj 12:50, w całości zmieniany 1 raz  
:bee; :bee; :bee;

pozdrawiam rc
 
 
adamjoker 

Stopień: PE+PN1
Kraj:
Poland

Wiek: 52
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 143
Skąd: Mazury
Wysłany: 01-01-2019, 17:32   

Cytat:
Albert Einstein był ekspertem oceniającym w UP, czyli osobą z jaką będę się widział, za kilka dni

Czy mi się tylko wydaje, czy ktoś ma tak napompowane ego, że może nabijać twinsety i to po trzy naraz? ;-))))
Uprzedzając pytania - nie - nie mam żadnego patentu, nie - nie umiem policzyć bąbelków.

Przepraszam za OT, ale czasami nawet mój stoicyzm nie wytrzymuje ciśnienia jakie panuje ;-) Wiem, potem będę miał problemy z policzeniem deco ;-)
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 01-01-2019, 19:57   

;fuck:
adamjoker napisał/a:
Czy mi się tylko wydaje, czy ktoś ma tak napompowane ego, że może nabijać twinsety i to po trzy naraz?
Uprzedzając pytania - nie - nie mam żadnego patentu, nie - nie umiem policzyć bąbelków.

Przepraszam za OT, ale czasami nawet mój stoicyzm nie wytrzymuje ciśnienia jakie panuje Wiem, potem będę miał problemy z policzeniem deco

"Po ukończeniu studiów otrzymał pracę jako młodszy referent w Szwajcarskim Urzędzie Patentowym i jednocześnie pisał doktorat z fizyki na Uniwersytecie w Zurichu."
https://sciaga.pl/tekst/40307-41-zycie_i_praca_alberta_einsteina

Jesteś robaczku bardzo sfrustrowany, skoro historyczny fakt tak Ciebie prowokuje. ;fuck: ;fuck: ;fuck:
Mogłem ekspertowi oceniającemu, przytoczyć taki fakt.

pozdrawiam rc
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed