Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
"Skacząca" wskazówka manometru
Autor Wiadomość
Jakobb 

Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 30 Sie 2021
Posty: 2
Skąd: Wiadomo
Wysłany: 30-08-2021, 14:13   "Skacząca" wskazówka manometru

Witam Serdecznie,

Miałem taką o to historię w jednej z lokalnej wypożyczalni sprzętu nurkowego.
Wypożyczyłem praktycznie cały komplet sprzętu do nurkowania. W tym regulator.
Po sprawdzeniu sprzętu na bazie nurkowej okazało się iż wskazówka manometru "skacze" przy każdym wdechu o jakieś 50 bar w dół i powraca na swoje miejsce... po zanurzeniu i wyciągnięciu z wody manometru słychać również było delikatne syczenie. Dodatkowo uszkodzona była osłona węża regulatora głównego (zaraz przy pierwszym stopniu (pęknięcie po całym obwodzie).

Nie bardzo mi się widziało nurkowanie na tym sprzęcie toteż wypożyczyłem jeszcze jeden regulator w wypożyczalni na bazie...

Po weekendzie zwróciłem sprzęt i poprosiłem o zwrot kosztów wypożyczenia tego drugiego regulatora...

Ależ to była batalia... Pan twierdził że regulator jest w pełni sprawny i mógł w tym czasie wypożyczyć go komuś innemu...

Ktoś z większym stażem podpowie czy faktycznie było rozsądnym nurkowanie na tym sprzęcie tak jak to twierdził pan w wypożyczalni?
 
 
DarekS 



Stopień: prawie OWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 04 Sty 2002
Posty: 1729
Skąd: N 53°46' E 20°29'
Wysłany: 30-08-2021, 21:19   

Nie było rozsądne, bo przy wdechu spadało gwałtownie ciśnienie. Dzieje się tak gdy I st. nie ma właściwego wydatku. Po zejściu podwodę i zapotrzebowaniu na większa ilość powietrza miał byś problemy. II st. nie podałby Ci tyle powietrze ile potrzebujesz bo I st. bi nie nadążał.
 
 
 
nowy 


Stopień: P3,ADV.NX,DM HSA
Kraj:
Poland

Wiek: 37
Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 258
Skąd: zewsząd
Wysłany: 31-08-2021, 08:27   

Nauka na przyszłość sprawdzić sprzęt przed wypożyczeniem ;) .
Wiem, że dość łatwo się mówi, tutaj usterka "główna" wyszła po dokręceniu AO do butli ale pęknięcie węża (chyba, że chodzi Ci o osłonę "usztywniacz" końcówki węża a to tylko część gumowa bez wpływu na samo wężowidło, no chyba, że piszesz o okuciu...) było widoczne, z tego co piszesz.
Tak się zastanawiam czy tutaj też nie zaistniała możliwość niepełnego otwarcia zaworu butli (choć tak trafić by był on tylko lekko otwarty to sztuka chyba, że było coś z zaworem). No i drugi automat działał poprawnie podłączony do tej samej butli, jak zakładam, także pewnie kwestia wady 1 AO.
Mnie zastanawia tylko, że wypożyczyłeś drugi automat bez zwrotu pierwszego niejako na "gwarancji". Chyba, że wypożyczyłeś w innym CN na miejscu nurkowania a źle zrozumiałem Twój opis.
A w odpowiedzi na pytanie to nie było to moim zdaniem również nie rozsądne było nurkować na tym szpeju z tego co piszesz.
Pozdrowienia i oby mniej takich przygód. :)
 
 
Jakobb 

Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 30 Sie 2021
Posty: 2
Skąd: Wiadomo
Wysłany: 31-08-2021, 09:53   

Dzięki za odpowiedź wam obu!

Cytat:
ale pęknięcie węża (chyba, że chodzi Ci o osłonę "usztywniacz" końcówki węża a to tylko część gumowa bez wpływu na samo wężowidło, no chyba, że piszesz o okuciu...) było widoczne, z tego co piszesz.


"usztywniacz" zasłonił pęknięcie osłony wężą. Dlatego nie widziałem tego od razu.. Gość stwierdził że to tylko osłona. Zapytał tylko czy ulatywało powietrze z tego miejsca... Jak odpowiedziałem że nie. To stwierdził że to nie usterka.... Bo to tylko osłona.

Cytat:
Tak się zastanawiam czy tutaj też nie zaistniała możliwość niepełnego otwarcia zaworu butli


Oj nie.. :) pan z wypożyczalni sprawdził sprzęt przy mnie i też stwierdził że wskazówka skacze.. Aczkolwiek... nie zakwalifikował tego jako usterki automatu... Posłużył się bardzo "mądrym" porównaniem... Jakoby samochód bez sprawnego wskaźnika paliwa był sprawny.... Brak słów..

Cytat:
Mnie zastanawia tylko, że wypożyczyłeś drugi automat bez zwrotu pierwszego niejako na "gwarancji". Chyba, że wypożyczyłeś w innym CN na miejscu nurkowania a źle zrozumiałem Twój opis.


Wadliwy automat wypożyczyłem w mieście w piątek. Nowy w sobotę już na CN jak zobaczyłem w jakim stanie jest ten pierwszy...

Cytat:
Nauka na przyszłość sprawdzić sprzęt przed wypożyczeniem


Generalnie to kij w te marne parę złoty... Sprawa rozchodzi się o to że jak on to o sobie powiedział "instruktor z wieloletnim doświadczeniem"... wciska mi taki kit... A jeśli faktycznie uważą że ten sprzęt jest sprawny to kiedyś może dojść do tragedii z udziałem jego kursantów...
 
 
nowy 


Stopień: P3,ADV.NX,DM HSA
Kraj:
Poland

Wiek: 37
Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 258
Skąd: zewsząd
Wysłany: 31-08-2021, 11:45   

Moim zdaniem powinieneś napisać wprost, co to za CN udostępnia tego typu sprzęt!!!
:stop;
Wadliwe mano zakwalifikowane, jako brak usterki...no fakt, można jeszcze oddychać bezpośrednio z zaworu butli... ;fuck:

Jakobb napisał/a:
Generalnie to kij w te marne parę złoty... Sprawa rozchodzi się o to że jak on to o sobie powiedział "instruktor z wieloletnim doświadczeniem"... wciska mi taki kit... A jeśli faktycznie uważą że ten sprzęt jest sprawny to kiedyś może dojść do tragedii z udziałem jego kursantów...


O czym sam piszesz. Tyle
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed