Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
kam. Zimnik
Autor Wiadomość
svenka 


Kraj:
Papua New Guinea

Wiek: 44
Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 176
Skąd: Opole
Wysłany: 02-08-2008, 10:24   

Ktoś ostatnio nurkował na zimniku ?
jakie warunki ?
 
 
 
5k18a 


Stopień: Profesura
Kraj:
Trinidad and Tobago

Wiek: 44
Dołączył: 10 Cze 2008
Posty: 92
Skąd: Wrocław
Wysłany: 02-08-2008, 10:44   

Byłem w ubiegłą niedzielę.
Widoczność 1m-1,5m do głębokości 6m. Zdarzały się miejsca, w których wizura spadała do 50cm.
Poniżej robi sie lepiej do 25m wizura około 2,5m-3m przy dnie zaczyna się kakao, nie widać nawet światła ze swojej latarki.
W Zimniku jak to w Zimniku jest zimno:) poniżej 15m już 3-4 stopnie.
Ostatnio zmieniony przez 5k18a 02-08-2008, 10:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
meerec 



Stopień: IANTD Adv. EANx Inst
Kraj:
Poland

Wiek: 46
Dołączył: 15 Paź 2005
Posty: 283
Skąd: Wrocław
Wysłany: 03-08-2008, 10:27   

5k18a napisał/a:
poniżej 15m już 3-4 stopnie

Chyba Twój termometr szwankował...;)
 
 
 
Robert1974 

Kraj:
Poland

Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 2
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 20-09-2008, 19:46   

Stan na 20.09.2008
Woda na górze 17 stopni
Pod termokliną 4-5 stopni
Widoczność 3-4 m pod termokliną
Między 5-15 metrem widoczność 2m
 
 
meerec 



Stopień: IANTD Adv. EANx Inst
Kraj:
Poland

Wiek: 46
Dołączył: 15 Paź 2005
Posty: 283
Skąd: Wrocław
Wysłany: 04-10-2008, 14:29   

Czy ktoś może ostatnio nurkował w Zimniku? Jak widoczność?
 
 
 
jedrula72 


Stopień: P 7
Kraj:
Poland

Wiek: 52
Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 94
Skąd: Gliwice
Wysłany: 03-01-2009, 01:40   a

Dzisiaj tj. 02.01.2009 r.
Temperatura powietrza minus 3 st.
Temperatura wody 3 st.
Widoczność bardzo różna od 2 do nawet 6-8 metrów , bez żadnej reguły , co do głębokości . Bywało momentami na górze super i na 27 m też .
 
 
wojtek_r 


Stopień: tmx
Kraj:
Poland

Wiek: 47
Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 136
Skąd: Wrocław
Wysłany: 23-03-2009, 14:37   

Hmmm, makabryczne ale jednak pod wodą i w Zimniku.
http://www.tvn24.pl/-1,15...,wiadomosc.html
 
 
tukot 

Stopień: FCave/RecTmx
Kraj:
Poland

Wiek: 38
Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 99
Skąd: Wrocław
Wysłany: 10-04-2009, 11:28   

Dobra, czas najwyższy na zmiane tematu. Nurkowanie. Czy ktoś możę jutro bedzie w Zimniku?O ktorej godzinie?Może moglbym się podłąćzyć?Taki wielkanocny nurek.
Pozdrawiam
Kuba
 
 
 
Piotr Borowiec
[Usunięty]

Wysłany: 25-04-2009, 19:28   

Byłem dzisiaj, płytki nurek do 10m. Dużo okonków i jeszcze więcej nurasów, widoczność od 1,5 do 4m temp wody 7st. Właściciel terenu buduje wiaty, prysznice i toalety :) Prawdopodobnie jak to powstanie będzie wjazd (przez bramę koło sklepu) odpłatny
Ma być też zatopiony żuk na 12m ;)
 
 
DIREK 

Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 25 Kwi 2009
Posty: 1
Skąd: wrocław
Wysłany: 26-04-2009, 11:18   

no w sobote było nieźle :ok2: . Ale za tydzień albo coś takiego ma być płatne :buuu:
 
 
mikewroc 



Stopień: IANTD
Kraj:
Poland

Wiek: 42
Dołączył: 10 Paź 2006
Posty: 348
Skąd: Wrocław
Wysłany: 26-04-2009, 20:33   

Piotr Borowiec napisał/a:
Właściciel terenu buduje wiaty, prysznice i toalety Prawdopodobnie jak to powstanie będzie wjazd (przez bramę koło sklepu) odpłatny
Ma być też zatopiony żuk na 12m


Oj coś mi się zdaje ,że wiaty buduje przedsiębiorczy wieśniak z pobliskiej działki. Już od dawna próbował pobierac opłaty od wjeżdżających przez jego działkę. Teraz interes się rozkręca... Raz podkopali wjazd od strony zakładu kamieniarskiego, ale i tak ktoś zakopał. Póki nie zobaczę aktu własności ani złotóweczki nie zapłacę...
 
 
 
Pewi 

Stopień: AOWD, AENxD
Kraj:
Poland

Dołączył: 03 Sie 2004
Posty: 166
Skąd: Bielawa
Wysłany: 04-05-2009, 21:35   

mikewroc napisał/a:
Oj coś mi się zdaje ,że wiaty buduje przedsiębiorczy wieśniak z pobliskiej działki. Już od dawna próbował pobierac opłaty od wjeżdżających przez jego działkę... ani złotóweczki nie zapłacę...

Czy to źle że gość chce zrobić coś dobrego, przygotować wiaty, stoły? Przecież na koparkach i w Zakrzówku płacisz i płaczesz, a tu masz pretensje do gościa że na własnej działce robi coś za co chce zapłatę, czy to jest naprawdę takie dziwne, to nie jest socjalistyczna własność ale własność prywatna. Nie chcesz nie płać, ale nie przejeżdżaj przez jego posesję i nie wyzywaj go do wieśniaków bo na to nie zasługuje. Wiele razy przejeżdżałem przez jego działkę (zwłaszcza wtedy gdy kamieniarz obok zasypał dojazd) i nigdy nie żądał ode mnie i moich kolegów zapłaty. Sami uznaliśmy, że będzie ok jak jakoś mu się zrewanżujemy, biorąc pod uwagę ze w przeciwnym razie musielibyśmy jechać obładowani jak wielbłądy przez teren trudny także dla czołgów.
 
 
mikewroc 



Stopień: IANTD
Kraj:
Poland

Wiek: 42
Dołączył: 10 Paź 2006
Posty: 348
Skąd: Wrocław
Wysłany: 05-05-2009, 08:03   

Z tego co słyszałem , to właśnie "Pan" z przyległej działki podkopywał, zasypywał wjazd od zakładu ,aby wjazd był od jego działki jako jedyny i to za symboliczną "piątkę". To pięknie ,że są wiaty może nawet toalety i tylko brak tej świetnej koparkowej atmosfery jak na wjeżdzie gość wpada Ci na maskę i przelicza pasażerów. Niech będzie tam nawet i baza nurkowa ale bez ograniczania dostępu do wody dla osób które nie chcą "nurkowac z bazą" ;-) Za "wieśniaka " przepraszam trochę mnie poniosło.
 
 
 
Pewi 

Stopień: AOWD, AENxD
Kraj:
Poland

Dołączył: 03 Sie 2004
Posty: 166
Skąd: Bielawa
Wysłany: 05-05-2009, 22:19   

mikewroc napisał/a:
Z tego co słyszałem , to właśnie "Pan" z przyległej działki podkopywał, zasypywał wjazd od zakładu ,aby wjazd był od jego działki jako jedyny i to za symboliczną "piątkę".

Otóż prawda jest taka, a wiem bo sam, po zasypaniu dojazdu, starałem się skontaktować z kamieniarzem - niestety nieskutecznie - że to właściciel zakładu zasypał dojazd, po awanturze z nurkami - było zresztą o tym na FN - i właśnie tylko dobra wola właściciela działki pozwoliła nam owego dnia dostać się do wody i zanurkować.
[/quote]To pięknie, że są wiaty może nawet toalety i tylko brak tej świetnej koparkowej atmosfery jak na wjeżdzie gość wpada Ci na maskę i przelicza pasażerów. Niech będzie tam nawet i baza nurkowa ale bez ograniczania dostępu do wody dla osób które nie chcą "nurkowac z bazą" ;-) [/quote]
Niestety nie ma - mam nadzieję że wkrótce to się zmieni - ani wiat, ani WC, a nie spotkałem się nigdy, choć nurkuję tam często aby gość przeliczał nurków i żądał zapłaty. Natomiast jest dostęp do wody (na razie, i mam nadzieję że będzie tak dalej) bez przejeżdżania przez posesję gościa, który jest podmiotem naszej wymiany zdań.
[/quote]Za "wieśniaka " przepraszam trochę mnie poniosło.[/quote]
Zachowanie godne propagowania bo nie zawsze na FN spotykane. Mam nadzieję że będzie nam dane spotkać się w Zimniku.
 
 
tukot 

Stopień: FCave/RecTmx
Kraj:
Poland

Wiek: 38
Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 99
Skąd: Wrocław
Wysłany: 07-05-2009, 14:24   

Wybiera sie ktoś może jutro do zimnika? Może warto zweryfikować informacje?Proponuje nurka?
Pzdr
Kuba z Wro
 
 
 
tomtom16 

Kraj:
Poland

Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 49
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 01-06-2009, 21:59   

Nurkowanie 31.05.2009r.
Temp. powietrza 17 st C
Temp wody na 27m - 5 st C
Widoczność ok.25 m - 3-4 m
Częściowo oporęczowane - ktoś się w końcu tym zajął.
Wjazd pod sam akwen przez ogródek u gospodarza ( trzeba podejśc do sklepu i zameldować się ). Nikt nie chciał nawet złotówki z wjazd.
Bardzo udany wyjazd
 
 
tukot 

Stopień: FCave/RecTmx
Kraj:
Poland

Wiek: 38
Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 99
Skąd: Wrocław
Wysłany: 30-06-2009, 18:29   

Będzie ktoś może jutro w Zimniku? Ja mam do dyspozycji cały dzień wiec jakby co proszę o wiadomość na priv.
pzdr
 
 
 
Zanzara 


Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 53
Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 80
Skąd: Polkowice
Wysłany: 23-08-2009, 15:32   23.08.09 zimnik

jakoś niemrawo zrobiło się w temacie
dzisiaj nurałem z kolegą - temp. powietrza około 25 st., słonecznie, woda do 10m poniżej ... katastrofa - wizura na jakieś 50cm ale za to poniżej spoko klar - na 20m kryształ (jak na nasze warunki - wizurka na jakieś 10m o ile szkła mnie nie kłamały) i po wyłączeniu światełek nawet było jeszcze nieźle widać, temp. 6 stopni. Zeszliśmy od strony przeciwnej do wjazdu od gospodarza i nie udało nam się dojść do 28m ale nam to wystarczyło. Nurasów jak na niedzielę nie za dużo

ps. wiem, gdzie kursantka zgubiła kompas z konsoli - może go znaleźli ... :zdz:

a tak btw - podobno cały teren ktoś miał dzierżawić, miał stworzyć cos na wzór koparek, jakieś wraki zatopić ... z tego co widzę to oprócz śmieci na brzegach nic więcej nie przybywa a szkoda bo miejsce fajne, blisko na 2-godzinny wypad nawet po pracy - mnie osobiście korci i chciałbym mieć coś takiego na własność
aaa - wjechaliśmy bez problemów od strony zakładu kamieniarskiego - nie licząc dziur z kałużami po ostatnich opadach - nasza fura jedynie lekko otarła się spodem
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Zanzara 23-08-2009, 16:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tukot 

Stopień: FCave/RecTmx
Kraj:
Poland

Wiek: 38
Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 99
Skąd: Wrocław
Wysłany: 27-08-2009, 14:14   

Nura ktoś jutro?

[ Dodano: 29-08-2009, 14:19 ]
No dobra - dziś warunki raczej kiepskie, od 0 do 5 zielona zawiesina, widocznosc nie przekraczala metra. ponizej poprawa, od jakis 12 metrów całkiem - z 4 metry widoczności, bylismy pierwsi więc i tak mielismy fajnie. temp na powierzchni 20 stopni. ogolnie nie polecam za bardzo w kontekscie otwartej autostrady na zgorzelec, choc to malo patriotyczne :ping:
 
 
 
tomtom16 

Kraj:
Poland

Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 49
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 29-08-2009, 23:24   

Nurki 29.08.2009
Wizura - tragedia - do 15 m
Poniżej nieco lepiej ale nieciekawie.
Takiego Zimnika to jeszcze nie widziałem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed