Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
moja historia..nauczyła wiele..
Autor Wiadomość
Gosia 


Stopień: ratujący w zbożu :)
Kraj:
Poland

Wiek: 46
Dołączyła: 31 Paź 2004
Posty: 30
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-11-2004, 21:47   moja historia..nauczyła wiele..

..Hańcza..przepiękne miejsce...ja po skończonym AOWD..jakis czas temu..kurs nitrox- TDI..teoria przerobiona..jedyna kobieta na kursie to ja..sami panowie..z wyższymi stopniami..i pierwsze zejście pod wodę na nitrox-ie:)..ja, jak zwykle problem z zatokami-więc uprzedzam moich kolegów(dwóch- jeden już rescue, drugi CMAS P3 + 4 specjalizacje w PADI), żeby na mnie chwilke poczekali bo mam problem i pewnie będę sie powoli zanurzać..(wiem, wiem..jak sie jest chorym to się nie powinno właźic do wody!!!)..no ..ale..zejście 32 metry- kurs- dół...nie posiadam własnego komputera-jednak instruktor zadbał o mnie i porzyczył swój-dostałam latareczke i poszliśmy..przejrzystość-fatalna! przed nami odbywał się kurs OWD..i wogóle kiepsko!...ale lecimy..oczywiście moi ukochani koledzy..lecą pode mną..czekaja?..nie..po co??..na 18 metrach..świecąc latarka jeszcze widziałam ich płetwy..uderzam nożem o butlę..może ?..ale nie..ide dalej..na 25 metrach nie widzę juz nic..wyciągam rękę i jej tez nie widzę..mysle sobie..no cóź..czekam minutke i do góry! Uwielbiam się wynurzać w toni..zero odnośników:)..spuszczam na wszelki wypadek powietrze z jacketu..żeby nie wystartować..moje uszy sa tak "delikatne". że juz prawie opanowałm żeby sie za szybko nie wynurzac-bo nie stety czuć..idę w górę..tak niestety mi się tylko wydaję..po jakieś chwili patrze na komputer..a tam..23.2...23.4...23..7..23..9...24...pedałuje z całych sił..a tu?...24.4....24.6...24.8....24...9..oddech za szybki...zdecydowanie za szybki..i co syszę w swojej głowie?? : ...zamrozisz automat!!!spokój! - i kilka niecenzuralnych słów(mojego instruktora:)...uspokajam sie...dopompowuje jacket delikatnie..i z latarka wciśniętą w rękę, skierowaną światłem na komputer..wynurzam się..powoli..nie za szybko..przystanek..na 5 metrach....cały czas ściskając latarke..wynurzam sie...jacket full!--jest..adrenalina jest ciągle we mnie..rozglądam się..i co?..ich nie ma! po chwili wynurzają sie..myslę sobie..no to pogadamy!..ale oni wogóle na mnie nie zwracja uwagi...i co sie okazuje..na 28 m jednemu z nich zamarzł automat(na całe szczęście nasz instruktor kazał nam przeczwiczyć partnerskie przed wejściem)..wychodzę zła...koledzy..jakby mnie nie było...wychodzę składam sprzęt....morał...nie nurkuje z ludżmi których nie znam..z którymi dokładnie nie obmówię wszystkiego przed..wiem,..tak się zawsze mówi..ale niestety rzeczywistość nie zawsze jest taka..ja się sparwdziłam..opanowałm lęk..a powiem szczerze..wystraszyłam sie nieżiemsko..sama..nic nie widać..ja popmującą automat do granic mozliwości...ważne jest opanowanie..a i powiem szczerze..faszystowski podejście na kursie..bardzo ważne...:)
 
 
 
ArturP 


Wiek: 49
Dołączył: 10 Lut 2003
Posty: 69
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 04-11-2004, 13:14   

Zmień partnerów, i może zacznij nurkować z nami :)
 
 
 
Gosia 


Stopień: ratujący w zbożu :)
Kraj:
Poland

Wiek: 46
Dołączyła: 31 Paź 2004
Posty: 30
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-11-2004, 16:18   

bardzo dobry pomysł :) jak coś daj znać..kiedy?:)
 
 
 
Mania 



Stopień: ale o co chodzi?
Kraj:
Poland

Dołączyła: 06 Maj 2003
Posty: 3999
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-11-2004, 16:22   

Na przyklad w dlugi weekend....
Przyjezdzam i jak dobrze wszystko pojdzie to sprobuje wreszcie wlozyc na siebie suchego :glupi;
Mania
 
 
 
urwis 



Stopień: CMAS
Kraj:
Poland

Wiek: 75
Dołączył: 25 Mar 2002
Posty: 1194
Skąd: Szczecin/Karpacz
Wysłany: 04-11-2004, 18:15   

Maniu czyżby nowa inwestycja???? GRATULUJĘ!!!! i życzę przyjemnych i ciepłych nureczków w miłym towarzystwie .......piankowców
 
 
 
Andrzej Kosko 



Stopień: ten sam ,co przedtem
Kraj:
Poland

Wiek: 67
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 1742
Skąd: Stargard Szczeciński
Wysłany: 04-11-2004, 20:48   

Myślę,żę nie powinnaś nurać więcej z takimi "nurasami". Tylko...no,właśnie-jak rozpoznać takiego....(nie będę wulgaryzował)
Kiedyś Bułat Okudżawa proponował "stempelek na łeb"-ale się nie przyjęło.
Pozdrawiam,Andrzej
PS.
Urwis,a od kiedy jesteś takim przeciwnikiem pianki?
 
 
 
Mania 



Stopień: ale o co chodzi?
Kraj:
Poland

Dołączyła: 06 Maj 2003
Posty: 3999
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-11-2004, 20:54   

Nie, jeszcze nie mam suchego. Ale GosiaS mi pozyczy co bym sie pouczyla. Gosia - bardzo dziekuje!!!!!
Trzymajcie kciuki bo jakos mam troche stracha ze ten suchy to trzeba sie uczyc nurkowac od poczatku....
Mania
 
 
 
urwis 



Stopień: CMAS
Kraj:
Poland

Wiek: 75
Dołączył: 25 Mar 2002
Posty: 1194
Skąd: Szczecin/Karpacz
Wysłany: 04-11-2004, 22:43   

Pianki mam dwie ale od kiedy mam suchacza to jakoś nie chce mnie się w nie wbijać.
 
 
 
urwis 



Stopień: CMAS
Kraj:
Poland

Wiek: 75
Dołączył: 25 Mar 2002
Posty: 1194
Skąd: Szczecin/Karpacz
Wysłany: 04-11-2004, 22:51   

Maniu trzymam kciuki nie jest tak żle,dasz sobie radę przecież jesteś zdolną i pojętną istotką :laska: Do najbardziej nieprzyjemnych ćwiczeń należy zalewanie suchego :help: reszta może być..... zawsze to nowe doświadczenia. Dobrze się wyważ.
A w jakim będziesz robiła próby ......?
 
 
 
Mania 



Stopień: ale o co chodzi?
Kraj:
Poland

Dołączyła: 06 Maj 2003
Posty: 3999
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-11-2004, 08:39   

Zalezy - jak zwykle - od ocn. Ale jak znam zycie to musi co bedzie to Zbik, Krzywe albo cos tam jeszcze wokol Olsztyna....
Mania
 
 
 
Andrzej Kosko 



Stopień: ten sam ,co przedtem
Kraj:
Poland

Wiek: 67
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 1742
Skąd: Stargard Szczeciński
Wysłany: 05-11-2004, 10:02   

urwis napisał/a:
Maniu trzymam kciuki nie jest tak żle,dasz sobie radę przecież jesteś zdolną i pojętną istotką :laska: Do najbardziej nieprzyjemnych ćwiczeń należy zalewanie suchego :help: reszta może być..... zawsze to nowe doświadczenia. Dobrze się wyważ.
A w jakim będziesz robiła próby ......?

Jest jeszcze jeden mały problem:nie da rady włączyć "centralnego ogrzewania"
 
 
 
werders 


Stopień: CMAS*, AOWD
Wiek: 60
Dołączył: 02 Wrz 2004
Posty: 29
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 05-11-2004, 11:20   

Gosiu,

Zasada ograniczonego zaufania do "przelotnych" partnerów :cmoook:
dotyczy niestety również nas-nurasów.
Nie ma to jak stały partnur. :plemn:

A propos suchego Mani.
Naprawdę warto, jak głosiło hasełko pewnego produktu ( zresztą dalekiego od nurkowania)

ZAWSZE SUCHO, ZAWSZE CZYSTO, ZAWSZE PEWNIE.
 
 
Gosia 


Stopień: ratujący w zbożu :)
Kraj:
Poland

Wiek: 46
Dołączyła: 31 Paź 2004
Posty: 30
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-11-2004, 14:32   

:-D no wiem..że nie ma to jak stały partner :) ..ale życie czasmai jest różne..sami wiecie :-D
 
 
 
Mania 



Stopień: ale o co chodzi?
Kraj:
Poland

Dołączyła: 06 Maj 2003
Posty: 3999
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-11-2004, 14:47   

werders napisał/a:
Naprawdę warto, jak głosiło hasełko pewnego produktu ( zresztą dalekiego od nurkowania)

ZAWSZE SUCHO, ZAWSZE CZYSTO, ZAWSZE PEWNIE.


To wcale nie jest taki strasznie daleki produkt od nurkowania....w suchym skafandrze :22:
Mania
 
 
 
Cezary Kędzia 



Stopień: DiveMaster PADI EAN
Kraj:
Poland

Wiek: 58
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 306
Skąd: Głogów
Wysłany: 05-11-2004, 15:31   

Pewnie ,że tak .Techniczni leją w pampersy aż kwiczy. A czy jest jakis inny sposób przy wielogodzinnej dekompresji w suchaczu?

Czarek(PROF)Kędzia
 
 
CZACHO 



Stopień: NAUI TMX II
Kraj:
Poland

Wiek: 41
Dołączył: 22 Paź 2002
Posty: 449
Skąd: Wrocław
Wysłany: 05-11-2004, 15:58   

urinator? :)
 
 
 
Mania 



Stopień: ale o co chodzi?
Kraj:
Poland

Dołączyła: 06 Maj 2003
Posty: 3999
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-11-2004, 16:24   

CZACHO napisał/a:
urinator? :)


Dla kobiet???? Czacho.... no wiesz.... Ty swintuchu....
Mania
 
 
 
CZACHO 



Stopień: NAUI TMX II
Kraj:
Poland

Wiek: 41
Dołączył: 22 Paź 2002
Posty: 449
Skąd: Wrocław
Wysłany: 05-11-2004, 18:22   

no przeciez mamy rownouprawnienie ;D
jestem ciekawy jak by taka konstrukcja dla kobiety wygladala :>
mozna by nawet dodac regulowane obroty :D
 
 
 
Lech-u 

Stopień: CMAS **** (P4)
Kraj:
Poland

Wiek: 54
Dołączył: 29 Wrz 2003
Posty: 241
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-11-2004, 23:54   

Cytat:
A czy jest jakis inny sposób przy wielogodzinnej dekompresji w suchaczu?

Jest, np. cewnik z workiem Folleya (znasz to, nie?)
Są też inne podobne patenty... Było już o tym na FN
 
 
ArturP 


Wiek: 49
Dołączył: 10 Lut 2003
Posty: 69
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 06-11-2004, 12:20   

Gosiu nurkujemy w każdy weekend, w dzień i w nocy jak masz ochotę proszę skontaktuj się z OCN on jest odpowiedzialny za mieszanie na nurkach :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed