Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
bielizna termoaktywna...
Autor Wiadomość
Bogen 


Stopień: instruktor
Kraj:
Poland

Dołączył: 04 Lis 2004
Posty: 507
Skąd: Szczecin
Wysłany: 04-12-2005, 23:16   bielizna termoaktywna...

Witam.
Nie wiem, kiedy będę potrzebował, ale podczas oczekiwania na wymarzonego pierwszego suczacza mam, o czym rozmyślać. :lol:
Z uwagi na powyższe proszę o podzielenie się wszelkimi informacjami odnośnie tematu bielizna termoaktywna + nurkowanie.

Czy są jakieś naj, naj najcieplejsze i najlepsze firmy? :lol:
Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Ewentualnie co zakładacie pod ocieplacz w celu poprawienia komfortu cieplnego podczas chlodnych zimowych nurkowań. ?
 
 
 
kjar 



Stopień: MSD
Kraj:
Poland

Wiek: 62
Dołączył: 22 Lis 2003
Posty: 1366
Skąd: Szczecin
Wysłany: 04-12-2005, 23:26   Re: bielizna termoaktywna...

Bogen napisał/a:
Czy są jakieś naj, naj najcieplejsze i najlepsze firmy? :lol:
Nie sądzę by w tym wypadku grała rolę firma produkująca/konfekcjonująca. Sądzę, że każda będzie równie dobra. Chodzi tylko o to by była wykonana z elastycznego nieściśliwego materaiału o dość luźnym splocie.

Bogen napisał/a:
Ewentualnie co zakładacie pod ocieplacz w celu poprawienia komfortu cieplnego podczas chlodnych zimowych nurkowań. ?
Taką właśnie bieliznę. Używam bielizny "narciarskiej" sprzedawanej pod nazwą "Maser". Poprawa komfortu jest wyczuwalna.
 
 
orzech 


Kraj:
Zimbabwe

Dołączył: 06 Sty 2004
Posty: 198
Skąd: N50* E19*
Wysłany: 04-12-2005, 23:29   

Materiał nazywa się Rhovyl, ubrania są sygnowane Rhovyl-on. Jest pewnie jeszcze kilka innych.
Jeśli materiał jest oryginalny, to producent/konfekcjoner nie ma wielkiego znaczenia.
Do kupienia w sklepach dla górołazów.
o.
 
 
kamyk 


Stopień: Seal Team Juz Lvl 2
Kraj:
Bahamas

Wiek: 80
Dołączył: 14 Paź 2005
Posty: 232
Skąd: oceania
Wysłany: 05-12-2005, 00:07   

Bogen to tez zlaerzy np: ja sobie kupilem gotwy ocieplacz 300G DUI a moj kolega kupil material i poszedl do krawca zeby mu uszyl, mnie sie wydaje ze raczej tak jak koledzy mowia firma nie ma znaczenai tylko material !! z jakiego ocieplacz jest wykoanny i zeby nie byl zbyt uciskajacy poniewarz nie bedziesz miesz moziwslci ruchu w nim w sucharze !!
 
 
TomS 


Stopień: instr. SDI/TDI, PADI
Kraj:
Greenland

Wiek: 54
Dołączył: 20 Paź 2004
Posty: 2801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-12-2005, 00:22   

Mam koszulkę z Rhovyl'u od wielu lat (rower, turyst. górska itd). Droga była, myślałem, że jest OK...
Do czsu zakupu nowej, polskiej HimalSport (mod. BodyDry). Po chrzcie w Tatrach poszła pod wodę. Rewelacja, Rhovyl się chowa! Są dwie wersje, gęściejsza i lekko siatkowana. Mam obie i żadna nie jest zbędna. Świetnie pracują obie na raz, siatka jako pierwsza. Są przeróżne kroje, kilka kolorów, bokserki i kalesony. Cena koszulek z krótkim rękawem (te polecam) to około 70 zł (w Zakopcu na Krupówkach).
 
 
Beeker 
Moderator Grupy


Stopień: D-Diver
Kraj:
Indonesia

Wiek: 54
Dołączył: 16 Lis 2004
Posty: 1758
Skąd: Lublin
Wysłany: 05-12-2005, 00:55   

w "realach" (takie ogrooomne sklepy nurkowe) ostatnio na stoisku z kijkami i innymi narciarskimi akcesoriami da się wyłowic komplet długiej bielizny termoaktywnej (kalesony i bluza) (niesłusznie nazywanej narciarską :) za 59 zł. Producent: Outhorn

W takim czarnym woreczku z Cordury sprzedają . . .
 
 
scuba 



Stopień: PADI,CMAS,IANTD,ITDA
Kraj:
Poland

Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 547
Skąd: Katowice
Wysłany: 05-12-2005, 12:18   

Zgadzam się bielizna termoaktywna się sprawdza, ale żeby było ciepło trzeba zastosować ubiór trój warstwowy: Bielizna termoaktywna - warstwa ogrzewająca - ocieplacz ze śliskiego odprowadzającego pot materiału.
(warstwę ocieplającą modyfikujemy w zależności od pory roku.
 
 
Sonny 



Stopień: Modny bo z IANTD :)
Kraj:
Poland

Wiek: 38
Dołączył: 08 Sie 2003
Posty: 971
Skąd: Gdynia
Wysłany: 05-12-2005, 18:44   

Scuba, a co proponujesz jako warstwe ocieplajaca w zimie ??
 
 
 
genghiskhan
[Usunięty]

Wysłany: 05-12-2005, 19:22   

rzecz jasna C2H5OH :-D
 
 
scuba 



Stopień: PADI,CMAS,IANTD,ITDA
Kraj:
Poland

Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 547
Skąd: Katowice
Wysłany: 03-01-2006, 09:17   

Jako warstwę ocieplającą "Thinsulate" jak namoknie to niby nie traci całkowicie właściwości izolacyjnych a przy okazji łatwo to to prać i szybko wysycha.
 
 
Marcin H. 



Kraj:
Spain

Wiek: 48
Dołączył: 15 Gru 2004
Posty: 293
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-01-2006, 09:37   

Potwierdzam opinie kolegów, że producent nie ma większego znaczenia.

Na jednym z Forów snowboardowo-narciarskich spotkałem się również z opiniami, że nawet materiał nie gra zbyt wielkiej roli - ma po prostu odprowadzać wilgoć dalej. Czy to prawda - nie wiem. Ja osobiście kupiłem na Allegro komplet bielizny za 54zł i jestem zadowolony - idealnie przylega do ciała zapwniając komfort termiczny a jednoczśnie zawsze jest sucha.

Bogen napisał/a:
Czy są jakieś naj, naj najcieplejsze i najlepsze firmy?
Na co zwracać uwagę przy zakupie? Ewentualnie co zakładacie pod ocieplacz w celu poprawienia komfortu cieplnego podczas chlodnych zimowych nurkowań. ?


Bogen mam wrażenie, że nie do końca się rozumiemy. To co jest pod suchaczem to ocieplacz nurkowy (np. z ociepliną Thinsulate), takie raczej grubsze wdzianko. Dopiero pod ten ocieplacz można (np, zimą lub gdy jest nam chłodno) założyć jeszcze bieliznę termoaktywną, która jest cienka.
 
 
żaku 


Stopień: AOWD Nitrox
Wiek: 49
Dołączył: 29 Gru 2004
Posty: 140
Skąd: Pyrzyce / Szczecin
Wysłany: 03-01-2006, 09:38   

Ja sobie kupiłem komplecik z SANTI. Mam ocieplacz na lato i osobny na zime a niedawno zakupiłem bielizne. Proponuje zaglądnąć na ich stronkę. Ja jestem zadowolony ;-)
 
 
 
Sandii 



Stopień: DM - PADI, Tech Dive
Kraj:
Poland

Wiek: 55
Dołączył: 08 Maj 2003
Posty: 683
Skąd: Warszawka
Wysłany: 03-01-2006, 14:21   

Porównywałem wizualnie komplety z decathlonu i z Santii. Ten decathlonowy jest cieniutki i delikatny (wręcz przezroczysty), ten z Santi jest solidniejszy, bardziej konkretny. Jednak nie testowałem tego w praktyce (czekam na ferie) więc nie wiem czy ta różnica ma znaczenie.
 
 
 
martin 



Stopień: SealTeam
Kraj:
Germany

Wiek: 49
Dołączył: 10 Mar 2002
Posty: 7224
Skąd: Nürnberg/RFN
Wysłany: 03-01-2006, 15:51   

Ja uzywam bielizny f-my Odlo lub cos, co jest firmowane przez "Burton". Obydwie firmy sa uzywane na zmiane do nurkowania lub na snowboard :)

Najwazniejsze jest (jak juz pisano powyzej) szybkie odprowadzenie wilgoci, oraz zeby nastepna warstwa ta wilgoc przechwytywala i odprowadzala dalej. Bielizna "sportowa" a na nia bawelniany dres nie zdaja egzaminu.
 
 
Bogen 


Stopień: instruktor
Kraj:
Poland

Dołączył: 04 Lis 2004
Posty: 507
Skąd: Szczecin
Wysłany: 03-01-2006, 17:35   

Marcin H. napisał/a:
Bogen mam wrażenie, że nie do końca się rozumiemy. To co jest pod suchaczem to ocieplacz nurkowy (np. z ociepliną Thinsulate), takie raczej grubsze wdzianko. Dopiero pod ten ocieplacz można (np, zimą lub gdy jest nam chłodno) założyć jeszcze bieliznę termoaktywną, która jest cienka.


Faktycznie. Tez mam wrazenie, ze sie do konca nie rozumiemy. :mrgreen:
Moze nie zauwazyles, ale w moim glównym poscie napisałem
Cytat:
co zakładacie pod ocieplacz w celu poprawienia komfortu cieplnego
:20:

Tak czy inaczej dziekuje za pomoc.
 
 
 
Marcin H. 



Kraj:
Spain

Wiek: 48
Dołączył: 15 Gru 2004
Posty: 293
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-01-2006, 20:12   

No chyba nie poczułeś się urażony. Po prostu:

Bogen napisał/a:
Czy są jakieś naj, naj najcieplejsze i najlepsze firmy?
Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Ewentualnie co zakładacie pod ocieplacz w celu poprawienia komfortu cieplnego podczas chlodnych zimowych nurkowań. ?


Tak zabrzmiało jak byś pytał o bieliznę a potem nagle...co zakładamy pod nią. Trochę mnie to zmyliło :mrgreen: . Jak byś napisał te dwa zdania w odwrotnej kolejności brzmiałoby to znacznie lepiej.
 
 
Bogen 


Stopień: instruktor
Kraj:
Poland

Dołączył: 04 Lis 2004
Posty: 507
Skąd: Szczecin
Wysłany: 03-01-2006, 20:22   

Marcin H. napisał/a:
No chyba nie poczułeś się urażony


Oczywiscie, ze nie. :)
 
 
 
guziec 

Stopień: P2, Suchacz, Nitrox,
Kraj:
Poland

Wiek: 37
Dołączył: 23 Wrz 2004
Posty: 57
Skąd: Grodków, koło Opola
Wysłany: 06-12-2006, 20:50   witam!

WITAM!

po dłuższym nieodzywaniu się na forum odświeżam temat dotyczący bielizny termoaktywnej. Czy ktoś miał do czynienia z takową partią:

http://allegro.pl/item147...polgolf_xl.html

Chętnie bym kupił, ale mam już ocieplacz, a boję się że bielizna może grzać za mocno i ze się będę pocił.
Czy ktoś nurczył w: Cordturtch + sama bielizna (chodzi o lato). jakie odczucia? - nie za zimno?

pozdro
 
 
 
Beeker 
Moderator Grupy


Stopień: D-Diver
Kraj:
Indonesia

Wiek: 54
Dołączył: 16 Lis 2004
Posty: 1758
Skąd: Lublin
Wysłany: 07-12-2006, 12:59   

guziec napisał/a:
Czy ktoś miał do czynienia z takową partią:


z takową nie, ale mogę polecić:

http://allegro.pl/item145...komplet_xl.html

Mam. Działa. Tańsza.

Pozdrawiam
Beeker
 
 
iwiki 


Stopień: GUE T2
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 04 Paź 2005
Posty: 161
Skąd: Gdynia
Wysłany: 07-12-2006, 19:28   

witam!
ja mam Himala I Grene z allegro. oba komplety sa do siebie podobne i wizualnie i materiałowo (Himala mam stary typ bo teraz jest nowy model z inncyh materiałów). Mówiąc szczerze ostatnio kupiłem komplet bielizny termoaktywnej w REALu. Tak w Realu za całe 37PLN i po paru nurkach w tym basenowych i jeziorowych muszę powiedzieć że bije na głowe zarówno Himala jak i Grene. Nie pamiętam nazwy ale dla zainteresowanych mogę sprawdzić i podać następnym razem.
pozdrawiam
michał
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed