Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
bielizna termoaktywna...
Autor Wiadomość
D@rek 



Stopień: instruktor SDI/TDI
Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączył: 08 Lis 2004
Posty: 1037
Skąd: Piotrków T
Wysłany: 02-01-2014, 20:28   

mam kilkanaście różnych koszulek tzw termoaktywnych z uwzględnieniem marki na B
owszem nadają się na narty bieganie siłownie ale do nurkowania nadaje się bielizna merino! Choć nieco bolało zakupienie devolda ale warto było. Wiza opisał zalety izolacyjne nie wspomniał jeszcze o jednej a mianowicie właściwościach bakteriostatycznych.
Reszta koszulek tzw termoaktywnych po nurkowaniu wali odyńcem a wełenka pachnie świeżością :)
 
 
woland66 



Stopień: zagłębiający się
Kraj:
Poland

Wiek: 57
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 295
Skąd: wola
Wysłany: 02-01-2014, 20:41   

I właśnie piszemy o linii extreme merino:-)
Ostatnio zmieniony przez woland66 02-01-2014, 20:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
WIZA 


Kraj:
Poland

Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 212
Skąd: BRWINOW
Wysłany: 03-01-2014, 12:12   

woland66 napisał/a:
I właśnie piszemy o linii extreme merino:-)
:-) ja w każdym razie nie pisałem o tym... :bee; a pisałem o dwóch gramaturach bielizny: osobistej, codziennej, pierwszej wartwy 190g, a na to bielizna ciężka, gruba o gramaturze 230g- obie zrobionej w 100% z wełny MERINO o włosie mniejszym od 0,21mm.

:tam: Kiedyś taką oferowały ją w Polsce trzy firmy: IceBreaker, SmartWool i Devold oraz Santi (który ją tylko brendował). Dzisiaj nie mam informacji by jakiś inny, nowy gracz próbował coś w tym segmencie zrobić... ale pojawiło sie mnóstwo firm dodających merino do bielizny syntetycznej czy produkujących skarpetki. Nie wiem też na ile zmieniła się oferta firm oferujących mieszanki z Merino i czy się poprawiła czy pogorszyła ich jakość. Nie wiem też czy wełna jaką używają to rzeczywiście Merino, czy np tylko spełniające normy EU czyli dowolna wełna o grubości poniżej 0,21. Nie wiem nawet czy większość producentów ma wiedzę o takich zagwostkach. Teraz się tak porobiło, że nikt nic nie wie.... :co: :??;

Jeśli komuś pomogą moje wywody to fajnie, jeśli nie to też dobrze w końcu i tak każdy kieruje się swoim przeglądem rynku, dostępem do towaru i zasobnością portfela, a nawet jeśli to co będzie używał nie spełni jego oczekiwań to i tak przeżyje nurkowania tak jak większość innych nurków. :beer3:
 
 
HAJOWATHA 


Stopień: Jeszcze żyję
Kraj:
Poland

Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 165
Skąd: Katowice
Wysłany: 07-01-2014, 10:09   

Cześć

Po nurkowaniu które odbyłem w zeszłym roku miedzy świętami a nowym rokiem ,w jeziorze Piaseczno, zmarzłem na kość. Dawno nie było mi tak zimno. Ubrałem się standardowo, w bieliznę tremoaktywną ze sztucznego materiału i swój ocieplacz. Po nurku trwającym 46 minut miałem wszystkiego dość. Telepało mną z zimna, miałem zziębnięte stopy i dłonie. Więc doszedłem do wniosku, że muszę zakupić nowy ocieplacz. Jednak po rozmowie z moimi partnurami, którzy nie zmarźli, stwierdziłem, że to może nie w ocieplaczu tkwi przyczyna zmarźnięcia. Moi partnerzy mieli na sobie nową bieliznę termo aktywną firmy No Gravity i było im ciepło :ping:

Idąc tym tropem zacząłem przeszukiwać forum i natrafiłem na ten oto wątek.
Pytanie jakie mnie zainteresowało było takie czy zmiana samej bielizny termo aktywnej na inna zmieni aż tak odczucia zimna. :bee;

Po przeczytaniu tego wątku i rozmowie z kolegami nurkującymi doszedłem do wniosku, że kupienie bielizny wyjdzie zdecydowanie taniej niż nowego ocieplacza, a jeżeli okaże się nie wystarczające to taka bielizna i tak się przyda. :bee;

Mój wybór padła na bieliznę Brubeck Merino Exterme z paru powodów. Po pierwsze jest tańsza niż komplet z No Gravity, po drugie na tym forum nurkowie wypowiadają się bardzo ”ciepło” na jej temat;), a po trzecie była do kupienia bardzo blisko mnie.
Tak więc zaopatrzony w nową bieliznę udałem się wczoraj na nurkowanie na Zakrzówek. Jakże miło byłem zaskoczony odczuciem ciepła albo raczej brakiem chłodu. Pierwsze moje nurkowanie trwało 56 minut i dopiero pod koniec nurka jakieś ostatnie 8 minut czułem chłód ale nie jakiś taki uniemożliwiający normalne funkcjonowanie, czyli taki, który mówi: "wyłaź już z tej wody, nieważne jak tylko wyłaź" :bee;

Po tym nurku zdecydowałem się nawet na drugie nurkowanie trwające 46 minut i gdyby nie problem z moim uchem, siedziałbym jeszcze kilka minut dłużej w wodzie.

Tak więc chciałem podziękować za podpowiedź wszystkim. Którzy brali udział w tej wymianie zdań. Dzięki wam moje nurkowania ją cieplejsze i zostało mi jeszcze parę groszy w portfelu. :ping:

Pozdrawiam

Robert
 
 
lozerka 



Kraj:
Poland

Dołączyła: 12 Maj 2011
Posty: 2773
Skąd: jak wyżej
Wysłany: 07-01-2014, 10:22   

HAJOWATHA napisał/a:


Mój wybór padła na bieliznę Brubeck Merino Exterme


a ja szukam kogoś, kto uzywałby tej bielizny i także w podobnych warunkach czegoś ze 100% merino i miał porównanie działania. Jak na razie jestem dośc przekonana do 100% merino, tyle, że cena 1 jej elementu, to niemal tyle, co komplet Brubecka. Jesli więc byłoby to możliwe, bardzo chętnie przesiadłabym się na brubecka, czy też zamiast planowanych zakupów kolejnej warstwy merino- kupiła brubecka. Tyle, że bardzo chciałabym poznać oponie osób uzywających obu zestawów, jak to porownanie w praktyce wypada ( nie chodzi mi o rozważania teoretyczne )
 
 
Trajter 


Stopień: wystarczający
Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 679
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-01-2014, 10:40   

lozerka - na drugiej stronie tego wątku jest mój post w którym opisuje bieliznę, którą posiadam i testowałem na sobie we wszelkich możliwych warunkach.
 
 
lozerka 



Kraj:
Poland

Dołączyła: 12 Maj 2011
Posty: 2773
Skąd: jak wyżej
Wysłany: 07-01-2014, 10:59   

wielkie dzięki :) post jest z czasów, gdy jeszcze bielizny i nie poszukiwałam i...jakoś nie wpadłam na to, by poczytać wątek od początku :oops:

edit..powiem wiecej, właśnie cofnęłam się 5 postów wyżej, do postu D@rka i...chyba go też przegapiłam :)

tylko teraz mam zagwozdkę, który z Panów ma odczucia termiczne bardziej podobne do moich :-D ? Chyba jednak przyjdzie mi osobiście przetestowac :)
Ostatnio zmieniony przez lozerka 07-01-2014, 11:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Johnny_
[Usunięty]

Wysłany: 07-01-2014, 11:36   

trzeba sprawdzić jak który z panów grzeje, wtedy łatwiej będzie oszacować
 
 
Trajter 


Stopień: wystarczający
Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 679
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-01-2014, 11:46   

lozerka napisał/a:
właśnie cofnęłam się 5 postów wyżej, do postu D@rka i...chyba go też przegapiłam


Zwróć uwagę, że o "zwykłej" termoaktywnej Brubecka też pisałem w moim poście. :)
 
 
lozerka 



Kraj:
Poland

Dołączyła: 12 Maj 2011
Posty: 2773
Skąd: jak wyżej
Wysłany: 07-01-2014, 11:46   

Johnyy, w zasadzie myślałam o testowaniu bielizny i tej myśli będę się trzymać ;-)

Trajter, tak, wiem :) Ale tez oceniłes ją wyżej niż 100% merino, inaczej niż D@arek :)

I chyba jest, jak pisałeś, to jednak dość indywidualna sprawa, odczuwanie ciepła, zimna i tak do konca na czyichś opiniach nie da się tego oprzeć. Na szczęscie to nie potworny majątek, jak się nie sprawdzi tu, sprawdzi się na nartach :)
Ostatnio zmieniony przez lozerka 07-01-2014, 11:50, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Trajter 


Stopień: wystarczający
Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 679
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-01-2014, 11:50   

A i jeszcze jedno - wiele osób myśli, ze bielizna termoaktywna to taka utrzymująca ciepło. To nie jest prawda - są modele bielizny poprawiające odprowadzenie ciepła >>> patrz bielizna "chłodząca" dla motocyklistów na lato - tak dla przykładu.
 
 
makalu
[Usunięty]

Wysłany: 07-01-2014, 19:38   

Ja pod ocieplacz używam trzech rodzajów bielizny:Berknera i Odlo, te są cienkie i właśnie stworzone do odprowadzania wilgoci a nie do grzania.Używają ich narciarze i biegacze.Oni podczas wysiłku tak się pocą(rozgrzewają),że nie potrzebują bielizny grzejącej.Ja używam ich latem,żeby pot wchodził w nie,a nie w ocieplacz.Trzeci zestaw to Merino Expedition Devolda.Tego używam zimą pod ocieplacz.Ma wspomóc utrzymanie ciepła(odprowadzanie wilgoci to cel drugorzędny,bo wełna wilgotna też ,,grzeje").Devold na szczęście został po wyjazdach w góry,potem dopiero znalazł miejsce w nurkowaniu.
Ostatnio zmieniony przez makalu 07-01-2014, 19:40, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
juwisz 


Stopień: AOWD, EAN
Kraj:
Ukraine

Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 529
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 27-01-2014, 20:18   

Czy ktoś testował najtańszą na allegro bieliznę WXM-MNF'89 z wełny merynosa? Komplet 159,99 zł.
Zastanawiam się czy warto. W tej cenie można kupić tylko 1 część Brubeck Merino Extreme.
 
 
lozerka 



Kraj:
Poland

Dołączyła: 12 Maj 2011
Posty: 2773
Skąd: jak wyżej
Wysłany: 28-01-2014, 02:02   

przede wszystkim dopytałabym o gestośc materiału, to jest istotny parametr, możesz dostać coś w rodzaju devolta breeze, czy multi sport i wtedy raczej szczególnej ciepłoty nie da Ci to. W nurkowaniu te modele można potraktować jako pierwszą warstwę bielizny, ale na pewno same nie zapewnią oczekiwanej dobrej terrmiki
 
 
Niesporczak 


Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 03 Paź 2013
Posty: 50
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 29-01-2014, 13:13   

W Decathlonie mają teraz bieliznę termo po 29,9 za element. Mam, używam i nie narzekam. Dla osób o ograniczonym budżecie lub z natury oszczędnych ciekawa alternatywa do 3x droższych merynosów.
 
 
lozerka 



Kraj:
Poland

Dołączyła: 12 Maj 2011
Posty: 2773
Skąd: jak wyżej
Wysłany: 29-01-2014, 13:29   

3xdrozszych to baaardzo optymistyczna opcja :-D zdecydowanie bliżej byłoby powiedzieć 6,7 x droższych :)
 
 
juwisz 


Stopień: AOWD, EAN
Kraj:
Ukraine

Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 529
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 29-01-2014, 22:08   

Kolega na nurkowanie ubiera koszulkę merino kupioną kiedyś w Decathlonie.
A ja wkrótce będę testować jakąś norweską, ponoć z tych samych owieczek, tylko z innego sklepu.
 
 
Yavox 



Stopień: T1 (GUE nTmx)
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 3419
Skąd: Warszawa / Józefów
Wysłany: 29-01-2014, 22:21   

juwisz napisał/a:
A ja wkrótce będę testować jakąś norweską, ponoć z tych samych owieczek, tylko z innego sklepu.

To pewnie musi być kolejny rocznik - owce po goleniu tak szybko nie odrastają ;)
 
 
juwisz 


Stopień: AOWD, EAN
Kraj:
Ukraine

Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 529
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 30-01-2014, 09:44   

Owce na pewno te same, a strzyżone są raz w roku, więc przez 2 lata runo im zdążyło odrosnąć.

Przy okazji, czy ktoś testował termoaktywną bieliznę Ullmax Merino?
 
 
syn_biskupa 



Kraj:
Poland

Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 325
Skąd: Ignoruje Idiotów
Wysłany: 30-01-2014, 11:41   

Ceny niezłe, na poczatku myslałem ze to w PLN :)
Ostatnio zmieniony przez syn_biskupa 30-01-2014, 11:45, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed