Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Dominikana - gdzie nurkować?
Autor Wiadomość
jankos 

Kraj:
Greece

Dołączył: 15 Sty 2006
Posty: 10
Skąd: Polska
Wysłany: 03-02-2006, 10:37   Dominikana - gdzie nurkować?

Witam.
Wybieram się w maju na Dominikanę i stąd moje pytanie do osób które już tam nurały - które miejsca warto odwiedzić i które z centrów nurkowych polecacie?
Będę przebywał w okolicach Puerto Plata więc interesują mnie raczej tamte rejony - co by daleko nie jeździć.
I jeszcze jedno pytanie - do tej pory nurkowałem tylko w Polsce, więc boję się że moja 7 mm pianka będzie za gruba na Morze Karaibskie, jaką grubość polecacie na tamte wody?

Pozdrawiam - jankos.
 
 
WRONI 


Stopień: P2, WM, PL, SS1
Wiek: 48
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 31
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-02-2006, 12:37   

Witaj!

Sprawa wygląda tak: przy większości hoteli w okolicach Puerto Plata funcjonują szkoły nurkowe, ktore oferują rejsy w ciekawe miejsca (rafy, parę wraków). Woda w morzu jest ciepła i wystarczy pianka 3 mm. Polecam sklep Decathlon i zakup cienkiej pianki no name za 300 PLN. W 7 mm też nie byłoby Ci źle tyle, że grube skafandry zabierają dużo miejsca w walizce, a na Dominikanę trochę się leci. Jeśli nie chcesz kupować własnej piany, tamtejsze bazy są bardzo dobrze wyposażone w szpej i na pewno coś Ci pożyczą. O nic się nie martw na 100% będziesz zadowolony!

POZDR
WRONI
 
 
jankos 

Kraj:
Greece

Dołączył: 15 Sty 2006
Posty: 10
Skąd: Polska
Wysłany: 09-02-2006, 17:50   

Witam.
Dzięki za info o piance, zaś co do centrum nurkowych, to czy możesz polecić jakieś które sprawdziłeś?

Pozdrawiam - jankos.
 
 
WRONI 


Stopień: P2, WM, PL, SS1
Wiek: 48
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 31
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-02-2006, 10:05   

Witam!

Ja nurkowałem z First Class Divers - Hacienda Resort i wszystko było ok. Ale tak jak pisałem wcześniej w Puerto Plata baz nurkowych jest od koloru do wyboru.

PZDR
WRONI
 
 
jankos 

Kraj:
Greece

Dołączył: 15 Sty 2006
Posty: 10
Skąd: Polska
Wysłany: 11-02-2006, 16:06   

Dzięki!

jankos
 
 
Father 


Stopień: DM,P2,WM,SS1,PL,EFR
Kraj:
Poland

Wiek: 63
Dołączył: 01 Lut 2005
Posty: 48
Skąd: Warszawa/Gdynia
Wysłany: 13-02-2006, 12:34   

Jeśli będziesz miał czas na nurkowanie. Hotele 4 i 5 * mają fajne all incl. można się uzależnić ( od napojów rumopochodnych ) Ale nurki też są ok. Ja też byłem w tej okolicy, ale w Hotelu Bahija Principe. (250 ha to teren samego hotelu) Poleca, wpominam to jako najlepsze wczasy w życiu.
Piotr B
 
 
 
JanW 

Stopień: P3
Kraj:
Poland

Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 24
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 14-01-2016, 12:28   

Witam. Ostatni post w wątku ma prawie 10 lat temu, trochę go odgrzeję.
Ktoś z Koleżanek i Kolegów może polecić bazę nurkową w rejonie Bayahibe , rejon La Romana ? W necie są oględne informacje, podane 1-2 bazy, oraz polska firma oferuje tam nurkowania [ ale te ceny wymyślili !!! ]. Możecie podzielić się swoimi doświadczeniami? Wyjazd rodzinny, w planie 1-2 dni na nurkowanie.
 
 
PiotrKl 

Stopień: Rescue
Kraj:
Poland

Dołączył: 29 Kwi 2010
Posty: 40
Skąd: Wrocław
Wysłany: 15-01-2016, 21:41   

Cześć,
Nurkowałem z Scubafun dive center - przygotowanie profesjonalne, butle INT (mają przejściówki), NITROX. Polecam wycieczkę na Catalina Island - możesz zabrać rodzine wyplażują się podjedzą pobawią popływają na rafie - (tam idą duże łodzie), a Ty na Wall - dużo życia pionowa ściana na 40-50m. Polecam wrakowe na St.George Wreck - ładny wraczek tylko musi być ADV bo nurkowanie dekompresyjne. Nie polecam COCO Wreck - szczątki żelaza. Łodzie nurkowe biorą do 6 nurków- maja jakieś 4-5 m długości. Jesli chcesz technicznie to sami zaproponowali UweScuba. Generalizując w Bayahibe centra nurkowe są na co 2 skrzyżowaniu. Nurkowałem połowa października 2015. W razie czego daj na prw. Miłego pobytu i nurkowań.
 
 
 
Piotr TAKATO 


Stopień: DM
Kraj:
Poland

Dołączył: 18 Kwi 2009
Posty: 42
Skąd: Kraków
Wysłany: 18-05-2018, 10:59   

Uwaga sprawdzajcie pogodę !
Poleciałem na północ Dominikany do Samana ,Las Terrenas ,Las Galeras przez 1,5 miesiąca nie udało mi się zanurzyć . Pogoda była w w szczycie sezonu styczeń -marzec tak zła że żadna baza nie wypływała w morze (fale,wizura). Podobno dwie nawet splajtowały ??? Inna sytuacja była na południu tam nie było problemów.
 
 
Gabriel07 

Stopień: 67213
Kraj:
Poland

Dołączył: 23 Mar 2023
Posty: 1
Skąd: Kalety
Wysłany: 23-03-2023, 10:14   

Dominikana oferuje wiele atrakcyjnych miejsc do nurkowania, jednakże jednym z najlepszych jest Punta Cana. To popularne miejsce turystyczne zapewnia wiele możliwości nurkowania w krystalicznie czystych wodach i obserwowania bogatej fauny i flory morskiej, ryb kolorowych i raf koralowych. Inne popularne miejsca do nurkowania na Dominikanie to Bayahibe, Sosua i Cabarete.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed