Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Thistlegorm
Autor Wiadomość
Łukasz 

Dołączył: 05 Cze 2004
Posty: 153
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-04-2006, 19:00   

[quote="geojacek"]
TomM napisał/a:
Nie. 14 lat=AOWD junior=21 m.
PADi to pedalska federacja, nie uczy właściwego spojrzenia. Do tego po kursach PADI dochodzi się samemu. Lub nie.... Najczęściej kończy się to crossem do CMAS, IANTD, ITDA, SSi....



Twoje wypowiedzi TomM wydają mi się żenujące. Jeżeli twoja wypowiedz sugeruje, że wszyscy nurkowie PADI lub nawet tylko instruktorzy PADI są homoseksualistami, to powinnieneś szybko zamówić wizytę u psychiatry.

Jeżeli tylko twierdzisz, że Padi jest najgorszą organizacją nurkową na świecie, to chętnie na to odpowiem.
Wszyscy instruktorzy Padi, których poznałem przyszli z innych organizacji. Kiedyś szkolili się w LOK lub CMAS i potem przeszli do PADI. Nie spotkałem się w Polsce nigdy z naruszaniem dobrych praktyk nurkowych przez instruktorów Padi. Sam przez lata pływałem i szkoliłem się w szkołach CMAS. I wielokrotnie spotkałem się z niebezpiecznymi zachowaniami instruktorów CMAS. Spotkałem też wielu bardzo dobrych instruktorów i dobrych szkół CMAS, żeby wspomnieć tylko warszawską Nową Amę czy krakowską Nauticę. Dotąd wiekszość moich towarzyszy nurkowań jest z CMAS.

Nie twierdżę natomiast, że nie dochodzi do masy nieprawidłowości i niebezpiecznych sytuacji w szkołach w Egipcie. W wielu szkołach nurkowania w Egipcie dochodzi do sytuacji jeżących włosy na głowie. Ale proszę nie mylić dobrych szkół w Polsce i dobrych szkół Padi w Egipcie z złymi. Mógłbym tu wspomnieć o szkołach CMAS w Egipcie. Myślisz TomM, że w CMASowskie szkoły w Egipcie świecą przykładam? W CMASowskich szkołach w Egipcie które widziałem pracowali tylko Egipcianie i standard był dużo gorszy od najgorszej szkoły Padi. Przewodnikami byli ludzie, którzy „podpatrzyli” u klientów jak się nurkuje i zakładali sprzęt i szli robić intra czy oprowadzać po rafie. Większość polaków wybiera najtańsze centra w Egipcie i potem narzeka, że syf.
TomM, odnisłem wrażenie, że jesteś zadowolony z wizyt u Doroty i Wojtka w Colonie w Hurghadzie. Ale przecież to instruktorzy Padi i baza też jest Padi. Im też mówisz, że są pedalskimi instruktorami?
 
 
gogolek 



Stopień: umiem pływać
Kraj:
Poland

Wiek: 42
Dołączył: 22 Mar 2004
Posty: 374
Skąd: warszawa
Wysłany: 10-04-2006, 19:35   

łukasz dla niektórych wszyscy inni są beee oni są tylko wspaniałymi nurkami bez skazy :) szkoda pisania :)


ps może jakiegoś nura zrobimy :) pozdrawiam
 
 
 
Efraim Ryba 



Stopień: cienki
Kraj:
Czech Republic

Wiek: 46
Dołączył: 07 Wrz 2004
Posty: 329
Skąd: b-stok
Wysłany: 10-04-2006, 19:53   

Mania napisał/a:
PS. A tak w ogole to powiem szczerze, ze zaskoczylo mnie iz kilka osob przeczytawszy to opowiadanie i to osob majacych wiedze, o ktorej pisze Waldo, w ogole nie zareagowalo. Wszystkie komentarze brzmialy "ale fajne nurkowanko..."


Tak, nie wykazali się wystarczającą rewolucyjną czujnością i nie zaczęli ciskać kamieniami. W związku z tym - na stos z nimi

A tak na poważnie - jestem zażenowany. Nie chodzi o merytoryczną zawartość tego co większość z was pisze. oczywiscie, że macie rację.
Ale ton i używane przez was sformułowania są poniżej jakiejkolwiek krytyki. Zachowujecie się banda nadętych - patrzących na mniej doświadczonych z cholernej góry - palantów.
Zero przyjaznego podejścia, zero prób wyjaśnienia spraw ważnych komus kto może o nich jeszcze nic nie wiedzieć, tylko od razu z kopa.

I wiecie jaki tego może być efekt? - Facet dalej może ze swoim synem robić rzeczy mało rozsądne i ryzykowne, tyle że nikomu już o nich nic nie powie. I w związku z tym, od nikogo sie juz niczego sensownego nie dowie. Ergo, w znacznym oczywiscie przerysowaniu - jeżeli coś mu się stanie, to bedzie to rownież, w jakims tam sensie, wasza zasługa.

Miał szansę się czegoś na tym forum nauczyć, zyskać wiedzę od bardziej od siebie doświadczonych. Ale wy zamiast pomóc, woleliście przywalić kijem i przy okazji pokazać jacy to jesteście mundrzy, nieomylni i jak facetem z wyżyn swojego doświadczenia pogardzacie.

A na koniec - jak mawiał jeden z boahaterów mojej ulubionej ksiązki ecco - wyjmijcie sobie korek
Ostatnio zmieniony przez Efraim Ryba 10-04-2006, 20:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Mania 



Stopień: ale o co chodzi?
Kraj:
Poland

Dołączyła: 06 Maj 2003
Posty: 3999
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-04-2006, 20:07   

gogolek
temat mi sie nie wyczerpal i bledu tez nie popelnilam, wiec nie mam do czego sie przyznawac. Zwlaszcza, ze podobnie uwaza tutaj jeszcze pare osob - czyzbys tego nie zauwazyl? Martin, Waldo, scaner, TomM....
Tylko trudno Tobie cos wytlumaczyc. To jak z historia dlaczego nie mozesz nurkowac w parze z nurkiem GUE na 50 metrow. Madrzejsi ode mnie nie byli w stanie tego wytlumaczyc.
Ty wiesz lepiej. Ciekawe czy masz w swoim otoczeniu chociaz jedno dziecko, na ktorym naprawde ci zalezy....
Mania
PS. A geojacek dostal ode mnie pare linkow do poczytania i mam nadzieje, ze okaza mu sie przydatne do dalszego rozwoju nurkowego.
Efraim - naprawde sadzisz, ze nie nalezy zwracac uwagi ludziom, jak widzisz, ze robia w nurkowaniu cos zle? Lepiej nic nie mowic - niech sie zabija???? Ludzie - nurkowanie jest super frajda, ale TO JEST NIEBEZPIECZNY SPORT.
 
 
 
Efraim Ryba 



Stopień: cienki
Kraj:
Czech Republic

Wiek: 46
Dołączył: 07 Wrz 2004
Posty: 329
Skąd: b-stok
Wysłany: 10-04-2006, 20:13   

Maniu: doedytowałem wyżej
 
 
 
Jarek Sieminski 


Stopień: AOWD/Nitrox SDI/TDI
Wiek: 57
Dołączył: 26 Lis 2004
Posty: 49
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-04-2006, 20:22   

Maniu,

słonko, czy Ty aby nie wstapiłaś ostatnio do jedynej słusznej partii PiS'u? O Sorry, jedynej słusznej ogranizacji nurkowej?

pzdr,
Jarek
 
 
 
gogolek 



Stopień: umiem pływać
Kraj:
Poland

Wiek: 42
Dołączył: 22 Mar 2004
Posty: 374
Skąd: warszawa
Wysłany: 10-04-2006, 20:38   

ja tam już wiem dlaczego nie może nurać ale powiedział bym ci to osobiście a nie na forum bo paru ludzią zafascynowanym GUE by się moja wypowiedzi nie spodobała :)


po prostu nie kupuje takiej komercji :P
 
 
 
Adam Frajtak
[Usunięty]

Wysłany: 10-04-2006, 20:46   

Efraim Ryba napisał/a:

Ale ton i używane przez was sformułowania są poniżej jakiejkolwiek krytyki. Zachowujecie się banda nadętych - patrzących na mniej doświadczonych z cholernej góry - palantów.
Zero przyjaznego podejścia, zero prób wyjaśnienia spraw ważnych komus kto może o nich jeszcze nic nie wiedzieć, tylko od razu z kopa.

Tylko ciekawe zjawisko sie objawilo Ci co traktuja nurkowanie powaznie okazali sie wstretnymi chamami a Ci co wierza ze nurkowanie jest takie jak w folderze reklamowym PADI czyli mile latwe bezpieczne i dla wszystkich sa oburzeni dlaczego? Czyzby znali nurkowanie tylko od strony kretynsko usmiechnietych instruktorow PADI poslugujacych sie jebliwie kolorowymi podrecznikami w ktorch na kazdej fotce mamy jednego czarnego jednego zoltego jednego bialasa i koniecznie w przedziale wieku od 20 do 60 lat? Tak zeby kursanci byli przekonani ze oni tez moga zostac nurkami? POmysl Efraim skad sie wziął "konflikt" w tym wątku?
Moze stąd że kolega pierwszy raz uslyszal o paru aspektach nurkowania? Bo w reklamie Padi o tym nie bylo na 100% Na 3 dniowych kursach tez nie Moze to szok kulturowy ? :mrgreen:
 
 
gogolek 



Stopień: umiem pływać
Kraj:
Poland

Wiek: 42
Dołączył: 22 Mar 2004
Posty: 374
Skąd: warszawa
Wysłany: 10-04-2006, 20:53   

może wy za poważnie traktujecie nurkowanie :) ?? albo chcecie aby tak wyglądało!!!!! tak też może być
 
 
 
Adam Frajtak
[Usunięty]

Wysłany: 10-04-2006, 21:12   

gogolek napisał/a:
może wy za poważnie traktujecie nurkowanie :) ?? albo chcecie aby tak wyglądało!!!!! tak też może być

A moze wy niepowaznie traktujecie nurkowanie? albo chcecie wierzyc ze jestescie zaawansowanymi nurkami przez duze N !!!! tak tez moze byc
 
 
TomM 



Stopień: Adv. Tmx
Kraj:
Poland

Wiek: 60
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 3724
Skąd: Katowice
Wysłany: 10-04-2006, 22:15   

Łukasz napisał/a:
Twoje wypowiedzi TomM wydają mi się żenujące.


Trudno. Czasem nawet inteligentni ludzie czegos nie rozumieją.
 
 
 
duch 



Stopień: www.frogmen.pl
Kraj:
Trinidad and Tobago

Wiek: 52
Dołączył: 09 Sie 2005
Posty: 883
Skąd: Wawa-Łady
Wysłany: 10-04-2006, 22:51   

No naprawdę, czuję się jak bym oglądał w TV relację z obrad sejmu.
I jedynym słusznym wyborem jest ten który reprezentuje kaczor.
Dramat.
Pozdr
 
 
 
gogolek 



Stopień: umiem pływać
Kraj:
Poland

Wiek: 42
Dołączył: 22 Mar 2004
Posty: 374
Skąd: warszawa
Wysłany: 11-04-2006, 05:08   

to chyba wy czegoś tu nie rozumiecie !!!!! scaner traktować poważnie a dramatyzować i wyszukiwać dziury w całym to jest rużnica co wy robicie to aż żal dupe ściska!!!!!!!


czasem trudno zauwazyc ze jestes inteligetnz tommy
 
 
 
nuras5 



Stopień: P3.Nitrox TDI
Kraj:
Antigu and Barbuda

Dołączył: 23 Sie 2002
Posty: 1556
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 11-04-2006, 08:36   

Czy nie sądzicie, że ta dyskusja od dawna powinna się toczyć w Hyde Parku?
Weźcie się sami trochę zmoderujcie,OK? :uuuu: :fuck:
Ja nie mam dziś nastroju. :sleep:
 
 
 
martin 



Stopień: SealTeam
Kraj:
Germany

Wiek: 49
Dołączył: 10 Mar 2002
Posty: 7224
Skąd: Nürnberg/RFN
Wysłany: 11-04-2006, 09:03   

A ja nie mam mozliwosci pociecia tego watku :(
 
 
Efraim Ryba 



Stopień: cienki
Kraj:
Czech Republic

Wiek: 46
Dołączył: 07 Wrz 2004
Posty: 329
Skąd: b-stok
Wysłany: 11-04-2006, 09:43   

scaner napisał/a:
Moze stad że kolega pierwszy raz uslyszal o paru aspektach nurkowania? Bo w reklamie Padi o tym nie bylo na 100% Na 3 dniowych kursach tez nie Moze to szok kulturowy ?


Skaner, jeżeli tak było, to miał instruktorów i szkolenie do dupy. Bo o ryzykownych czy też >>mrocznych<< aspektach nurkowania mówić należy i to od samego poczatku. To nie łaskotki ;) . Ale to w jaki sposób zrobiliscie to wy, również jest do dupy.

Tu nie chodzi o to czy mówić w ogóle, bo w to nie watpi nikt rozsĹĄdny. Ale o sposób, formę w jakiej to tutaj zrobiono. Można pała i z góry a można na spokojnie i merytorycznie. Sam pomysl, co do człowieka lepiej dociera...

Cos tak czytajac ten watek mam nieodparte wrażenie, że częsć z nas jakies własne kompleksy mundrzenia się i obcinania - falowania młodych kotów tutaj realizuje.

Owszem, zawsze mozna powiedziec, ze tu nie Wersal. Ale mi tam szczerze mowiac chamstwo nie odpowiada. Bo cham zawsze bedzie chamem - czyli malym, nic niewartym zakompleksionym burakiem
 
 
 
gogolek 



Stopień: umiem pływać
Kraj:
Poland

Wiek: 42
Dołączył: 22 Mar 2004
Posty: 374
Skąd: warszawa
Wysłany: 11-04-2006, 13:27   

dobrze powiedziane i mocno :)
 
 
 
Mania 



Stopień: ale o co chodzi?
Kraj:
Poland

Dołączyła: 06 Maj 2003
Posty: 3999
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-04-2006, 16:34   

hmmm, gogolek Ty rzeczywiscie jestes przykladem najkulturalniejszego uzytkownika FN. Zwlaszcza jesli chodzi o Twoja polszczyzne....Ale to juz czysta, babska zlosliwosc
:22:
Mania
 
 
 
gogolek 



Stopień: umiem pływać
Kraj:
Poland

Wiek: 42
Dołączył: 22 Mar 2004
Posty: 374
Skąd: warszawa
Wysłany: 11-04-2006, 17:19   

no bo to forum nurkowe nie językowe
 
 
 
Borszczuk 


Stopień: 4-
Kraj:
Madagascar

Dołączył: 04 Maj 2004
Posty: 237
Skąd: Szczecin
Wysłany: 11-04-2006, 18:31   

sheep napisał/a:
Na samym wraku na prawej burcie w części dziobowej na pokąłdzie był fajny przedmiot przypominający trochę kształtem torpedę, tyle że miała na przedzie stateczniki.

Mowisz i masz ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed