Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsze wrażenia i obawy po nurkowaniu w basenie
Autor Wiadomość
lozerka 



Kraj:
Poland

Dołączyła: 12 Maj 2011
Posty: 2773
Skąd: jak wyżej
Wysłany: 22-01-2015, 01:49   

wiesiek01 napisał/a:
. może ratuję ? ;-)


gdzie byłeś 4 lata temu ???!!!

chociaż .... i tak nie uwierzyłabym, że można aż tak wpaść :-D
 
 
Torpeda 



Stopień: Tech instruktor
Kraj:
Poland

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Lip 2011
Posty: 702
Skąd: Kielce
Wysłany: 22-01-2015, 11:02   

lozerka napisał/a:
wiesiek01 napisał/a:
. może ratuję ? ;-)


gdzie byłeś 4 lata temu ???!!!

chociaż .... i tak nie uwierzyłabym, że można aż tak wpaść :-D


Chwila nieuwagi i człowiek znalazł się, dosłownie, na dnie :ping:
I jeszcze się z tego cieszy i dno przegłębia... :)
 
 
nuras_79 
Moderator Grupy


Stopień: ADV.Nitrox + Wreck
Kraj:
Poland

Wiek: 47
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 116
Skąd: Katowice
Wysłany: 22-01-2015, 11:06   

Ćwiczyć dużo ćwiczyć, wszystko przyjdzie z czasem.
 
 
wiesiek01 



Stopień: Jest
Kraj:
Poland

Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 1970
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 22-01-2015, 14:29   

lozerka napisał/a:
gdzie byłeś 4 lata temu ???!!!

Byłem i też przestrzegałem .... ;-)
 
 
Haw 


Stopień: **
Kraj:
Poland

Dołączył: 05 Wrz 2007
Posty: 1383
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22-01-2015, 23:32   

Turlogh napisał/a:
Przecież nikt nie każe jej od razu nocnych nurkowań robić w twinie ze stejdżami i do tego podlodowych
jak to nie? poczekaj jeszcze chwile, niech zapyta jaki żakiet kupic ;)
 
 
lozerka 



Kraj:
Poland

Dołączyła: 12 Maj 2011
Posty: 2773
Skąd: jak wyżej
Wysłany: 23-01-2015, 02:26   

wiesiek01 napisał/a:
lozerka napisał/a:
gdzie byłeś 4 lata temu ???!!!

Byłem i też przestrzegałem .... ;-)


i pewnie też tą zimna, ciemną wodą straszyłeś? To faktycznie mogło nie zadziałać ;-)

Haw napisał/a:
jak to nie? poczekaj jeszcze chwile, niech zapyta jaki żakiet kupic ;)


jak już trzeba, to ja doradzam jednorzędowy, ze stebnówkami i krótki!

A generalnie odradzam, bo jakieś takie nobliwe so ;-)
 
 
Krzysztof PS 

Stopień: początkujący
Kraj:
Poland

Wiek: 67
Dołączył: 18 Lut 2014
Posty: 14
Skąd: Poznań
Wysłany: 23-01-2015, 08:44   re

Magdo
nie przejmuj się niektórymi wpisami, zawsze znajdą się przemądrzalcy i malkontenci. Pamiętaj o dwóch rzeczach: ma być bezpiecznie i ma ci to sprawiać frajdę. współkursantów ignoruj - słuchaj tylko instruktora i z nim omawiaj swoje wątpliwości. Zakładając, że jest fachowcem - pomoże. A jak nie będzie chciał - zmień instruktora. Aby było bezpiecznie - musisz wszystkie ćwiczenia zrobić! I nie jest istotne za którym razem. Jest jakaś część ludzi, którym te rzeczy nie sprawiały problemów na początku, ale większości sprawiały, tylko udawali, że jest ok. A co do przyjemności - ja uwielbiam "pedalskie" rybki w ciepłych wodach, jak również ryby i rośliny w naszych wodach. Z kolei wraki mnie nie kręcą (chyba, ze są ładnie obrośnięte koralami) - złom jest złom. Każdego kręci coś innego - znajdż sobie swoją niszę. A najważniejsze nie ulegaj presji otoczenia. Jak będziesz czuła, że coś jest nie tak - śmiało do instruktora - na początek może lepiej na boku - jak sie krępujesz. W wodzie z małych błędów i niedomówień robią sie sytuacje potencjalnie niebezpieczne. Powodzenia
 
 
martin 



Stopień: SealTeam
Kraj:
Germany

Wiek: 51
Dołączył: 10 Mar 2002
Posty: 7224
Skąd: Nürnberg/RFN
Wysłany: 23-01-2015, 10:53   

Haw napisał/a:
poczekaj jeszcze chwile, niech zapyta jaki żakiet kupic


Jak to jaki - topowy model znanego producenta, koniecznie pasujacy kolorem do pletw i koniecznie taki, na jakim polecajaca osoba ma najwiekszy zarobek.

Krzysztof PS napisał/a:
nie przejmuj się niektórymi wpisami, zawsze znajdą się przemądrzalcy i malkontenci.


Oraz osoby bioraca wszystko na powaznie i nie majace za gram poczucia humoru.

Madziu:
Usmiech, dobre towarzystwo na kursie, nie branie wszystkiego na powaznie i przedewszystkim dobra zabawa. Reszta przyjdzie sama.

Ps. Pedalskie rybki sa fajne, szczegolnie w takich miejscach:


Masowa turystyka nurkowa, n.p. w wykonaniu egipskim juz nie.
Ostatnio zmieniony przez martin 23-01-2015, 10:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mi_g 



Stopień: P2,Cave,nTMX
Kraj:
Poland

Wiek: 52
Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 1532
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 23-01-2015, 11:21   

martin napisał/a:
Pedalskie rybki sa fajne, szczegolnie w takich miejscach

Chyba poznaje te rybki :-) Mam nawet je na filmiku, choć zdaje się na oficjalnym filmiku "Forum Nuras na Florydzie" na youtube je pominąłem, taka szkoda...
martin napisał/a:
koniecznie pasujacy kolorem do pletw

Znowu wracając do naszego safari na tym filmiku widać jak "źle" wygląda wszystko w błękitach i do tego żółte płetwy :-)
 
 
martin 



Stopień: SealTeam
Kraj:
Germany

Wiek: 51
Dołączył: 10 Mar 2002
Posty: 7224
Skąd: Nürnberg/RFN
Wysłany: 23-01-2015, 11:58   

mi_g napisał/a:
na youtube je pominąłem


Wyglada na to, ze nie ma wyjscia i trzeba znow jechac ;)
 
 
magdakn 

Kraj:
Poland

Dołączyła: 19 Sty 2015
Posty: 3
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 02-02-2015, 17:26   

Jestem po kolejnym basenie...i już nie mogę doczekać się następnego :) Uszy jakoś się przetykają, nie mam też jakiś większych problemów z różnymi ćwiczeniami. Robi się fajnie :) i nie mogę doczekać się lata :)
 
 
Nadnaturalista 


Stopień: P3.PSS.PNA.PNO.PE
Kraj:
Poland

Wiek: 34
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 153
Skąd: Koszalin/Szczecin
Wysłany: 02-02-2015, 17:35   

Nurkowanie wciąga jak dobry alkohol :P :beer3:
 
 
AMIGAnTOMEK 


Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 58
Dołączył: 29 Wrz 2014
Posty: 104
Skąd: Gniezno
Wysłany: 02-02-2015, 23:06   

Nooo w koncu narkoza azotowa to prawie jak upojenie alkoholowe :E
 
 
Ventr 

Stopień: AOWD + Deep
Kraj:
Poland

Wiek: 43
Dołączył: 22 Wrz 2014
Posty: 131
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-02-2015, 07:42   

Chodzenie po bagnach też wciąga.

magdakn - gratulacje, teraz już sięz tego nie wyplączesz ;)
 
 
TSzulc 

Kraj:
Poland

Dołączyła: 11 Lut 2015
Posty: 1
Skąd: Gdynia
Wysłany: 11-02-2015, 13:54   

Ja też jestem początkująca. W basenie stresuje mnie to, że mam wrażenie, że innym idzie lepiej i że wszystkim przeszkadzam. Póki co daję sobie jeszcze chwilę czasu.


-------------------------
 
 
mi_g 



Stopień: P2,Cave,nTMX
Kraj:
Poland

Wiek: 52
Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 1532
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 11-02-2015, 23:05   

TSzulc napisał/a:
że mam wrażenie, że innym idzie lepiej

Chmmm... Nasze postrzeganie własnej osoby nie zawsze jest obiektywne, oczywiście może być to prawda ale również może być tak ze większa grupka uważna ze to im idzie najgorzej...
 
 
kraken 


Stopień: Course Director PADI
Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 02 Kwi 2006
Posty: 1304
Skąd: Kraków
Wysłany: 12-02-2015, 09:09   

Cytat:
Ja też jestem początkująca. W basenie stresuje mnie to, że mam wrażenie, że innym idzie lepiej i że wszystkim przeszkadzam. Póki co daję sobie jeszcze chwilę czasu.
Przepraszam za cytowanie ale jest to idealna wypowiedź. Tak mają kobiety i to jest ich wada - postrzeganie siebie jako tej która jeszcze nie umie a na pewno mniej od innych. Trochę to samosprawdzalna przepowiednia, bo na początku lekko paraliżuje swobodę nauki.
Faceci mają inną wadę - postrzeganie siebie jak tych którzy wszystko umieją a na pewno więcej od innych :-) To też jest samosprawdzalna przepowiednia, bo jak się "nie utopią" na początku nauki (czy kolejnej fazy nauki) to szybciej się uczą :-)

Najlepiej porozmawiać na boku z instruktorem, trochę mu wierzyć niezależnie od tego, że każdy instruktor przemyca trochę pozytywnego wzmocnienia to jednak mówi też jak jest.

Dzięki takiemu podejściu podczas szkoleń z facetami jest łatwiej ale z kobietami przyjemniej.
MSC
 
 
tom444 

Stopień: P2
Kraj:
Poland

Wiek: 58
Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 54
Skąd: Kraków
Wysłany: 24-02-2015, 19:06   Uszy :)

wracając do zasadniczego tematu czyli wyrównania ciśnienia w uszach - nie wiem czy ktoś to podpowiedział koleżance ( dla wszystkich to jest tak oczywiste że nie potrafią sobie wyobrazić ze ktoś może tego nie wiedzieć ;)) ale najważniejsze jest nie czekać na ból tylko jak najszybciej po zanurzeniu "dmuchać " - na basenie i nie tylko już na ok 1 m głębokości a później znów co jakiś czas... a druga sprawa to też wiemy jak to jest z uchem - nurkuje się X czasu i jest ok a przychodzi taki dzień że nic nie pomaga... i wraca się po kilku minutach na brzeg ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed