Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
pianka na początek
Autor Wiadomość
busi 

Kraj:
Poland

Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 245
Skąd: wawa
Wysłany: 24-03-2008, 21:55   pianka na początek

Witam

W lipcu chcemy z dziewczyną zrobić w egipcie (hurgharda) kurs podstawowy - czy możecie polecić jakąś bazę, instruktora?
Kolejne pytanie - chcę dla nas kupić pianki długie (jakoś nie mamy przekonania do wypożyczonych), czy warto inwestować od razu w jakiś lepszy model (dysponuję budżetem ok 3000 pln na 2 komplety ABC + pianka) czy np. kupić jakąś najtańszą szmatę np. http://www.decathlon.com....5-man-29419776/ i dopiero jak nabiorę doświadczenia kupić odpowiednią piankę?

Z góry dzięki za wszystkie sensowne :) odpowiedzi.
 
 
Marcin R 


Stopień: P2 + PN1 + SS1
Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 04 Lut 2004
Posty: 295
Skąd: Otwock
Wysłany: 24-03-2008, 22:16   

hej,

Wszystko zależy od tego co później masz zamiar z tą pianką robić :hihi-:
Jeśli masz zamiar ją wykorzystywać tylko w ciepłych wodach to 5 mm IMHO wystarczy. Jeśli masz zamiar korzystać z niej również w Polsce to proponuję 7mm + 7mm docieplacz. 7 mm będzie do Egiptu ( w miesiącach letnich trochę za gorąco, od października do kwietnia w sam raz) a docieplacz dołożysz do polskich jeziorek i morza. Chociaż ja jako właściciel takiego zestawu szukam teraz suchacza :humor:
Jeśli wybierzesz wariant egipski to zależy od częstotliwości - jeśli masz zamiar jeździć tam często to weź coś lepszego. Jeśli również polskie wody ( większa częstotliwość nurkowania) to kupuj od razu dobrą piankę.
Jeśli zaś nie wiesz czy nurkowanie Cię wciągnie to może najpierw wypożycz, w razie jak nie wypali to zostanie parę groszy w kieszeni :spoko:

Pozdrawiam i udanych wyborów

Marcin
Ostatnio zmieniony przez Marcin R 24-03-2008, 22:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
busi 

Kraj:
Poland

Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 245
Skąd: wawa
Wysłany: 24-03-2008, 22:25   

Raczej nie planuje zanurzania się poz ciepłymi wodami i docelowo pewnie kupimy jakieś dobre pianki 5mm, ale nie wiem czy już kupować cos takiego czy na razie , kiedy moja wiedz oscyluje jeszcze koło "0" nie kupić najtańszej szmaty której nie bedzie mi żal wyrzucic :)
 
 
Marcin R 


Stopień: P2 + PN1 + SS1
Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 04 Lut 2004
Posty: 295
Skąd: Otwock
Wysłany: 24-03-2008, 22:36   

Jeśli masz zamiar traktować nurkowanie w miarę poważnie ( następne kursy, regularne wyjazdy nurkowe) to weź coś w miarę solidnego ( bare , cressi, camaro itp. )

pozdro

Marcin
 
 
pazura0311 


Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 42
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 63
Skąd: mazury
Wysłany: 24-03-2008, 22:40   

Ja uważam że jak coś kupować to kupować z sensem co z tego jak kupisz piankę 5 mm a przyjedziesz na jakieś głebsze jezioro i zmarżniesz ja osobiście posiadam pianke euesa 7mm plus docieplacz i jestem zadowolony
Musisz sprawe przemyśleć bo jeżeli bedziesz nurkować to ze zbieiem czasu kupisz napewno suchara i teraz pytanie czy pianke do szafy albo żyda czy jej bedziesz używał jeszcze Ja jestem takiego zdania żę piankę lepiej mieć
 
 
busi 

Kraj:
Poland

Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 245
Skąd: wawa
Wysłany: 24-03-2008, 22:43   

I na tym polega mój dylemat - czy posiadając zerowe doświadczenie bede wstanie wybrac dobry sprzet.

zakres cenowy pianek to mniej wiecej 500-1500 - i nie wiem co kupic 3,5,7 mm, jednoczęściowy czy nie , z kapturem czy bez?

Jak zaczynałem grać w paintball to kupiłem sobie taki sobie sprzęt a potem wraz ze wzrostem wiedzy i doświadczenia ewoluowałem :) i chyba juz zaden element z moich początków się nie uchował :
Ostatnio zmieniony przez busi 24-03-2008, 22:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pazura0311 


Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 42
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 63
Skąd: mazury
Wysłany: 24-03-2008, 22:49   

bo w gruncie rzeczy sam nie wiesz czy będziesz nurkował bo dopiero masz zamiar zacząć więc naprawdę trudno coś powiedzieć kup może te pianki 5 jakieś tanie a jak nawet przestaniecie nurkować to pianka przyda się do takiego leżenia na wodzie gdzieś na plaży
 
 
busi 

Kraj:
Poland

Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 245
Skąd: wawa
Wysłany: 24-03-2008, 23:05   

A może jakieś sugestie co do szkoły nurkowej w Hurghardzie (z polskimi instruktorami)
 
 
Marcin R 


Stopień: P2 + PN1 + SS1
Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 04 Lut 2004
Posty: 295
Skąd: Otwock
Wysłany: 24-03-2008, 23:18   

Ja nurkowałem z bazą seva. Zalety: cena :ping: , kolega robił przy mnie OWD i całkiem fajnie było ale nie licz na masę wiedzy teoretycznej. Jeśli oczekujesz wysokiego poziomu za odpowiednio większą kasę to skontaktuj się z Dorotą i Wojtkiem ( są też na tym forum lub www.forum.divetrek.com.pl) . Z tego co wiem są dobrzy w tym co robią.
 
 
Dany 



Stopień: MSDT
Kraj:
Poland

Zaproszone osoby: 1
Wiek: 49
Dołączył: 19 Paź 2007
Posty: 466
Skąd: 54°03'N, 15°15'E
Wysłany: 24-03-2008, 23:19   

busi napisał/a:
A może jakieś sugestie co do szkoły nurkowej w Hurghardzie (z polskimi instruktorami)

Polecić mogę bazę Colona przy hotelu Magawish i instruktora z Polski Dorotę i Bartka
Ostatnio zmieniony przez Dany 24-03-2008, 23:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
hara-kiri 


Kraj:
Poland

Wiek: 51
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 72
Skąd: Chełm
Wysłany: 25-03-2008, 10:30   

Hi Busi, ja miałbym nieśmiałą sugestię niezwiązaną ze skafandrem, ale samym kursem. Do lipca macie sporo czasu, żeby zrobić OWD i trochę opływać się w kraju, a w Egipcie mieć już tylko przyjemność z nurkowania, albo robić kolejny kurs.
 
 
Kelo 


Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 34
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 64
Skąd: Kobylec
Wysłany: 25-03-2008, 11:18   

Fakt jest taki, że będziecie mieli tylko uprawnienia na podobne warunki, w jakich robiliście kurs. Poza tym czy na pewno chcecie robić kurs w PADI (organizacja o obniżonych standardach w porównaniu. Do innych wiadomo komercja) to raz a po drugie to czy na pewno w Egipcie (chodzi mi o wasze bezpieczeństwo tam kursy robione są masowo i mogą was kilku ważnych rzeczy nie douczyć)

Jeśli zaś chodzi o piankę to proponuje kupić jakąś piankę 7+7 ale wcześniej proponuje zrobić taką lekcje cos ala intro na basenie. U wielu instruktorów masz takie możliwości, a jeśli ci się nie spodoba to zakup pianki masz z głowy :bee;

P.S. co prawda ja nie robiłem uprawnień w Egipcie, ale jakoś nie mam do nich zaufania po tym jak zobaczyłem gościa na kursie powtórkowym (ten facet robił właśnie kurs w Egipcie i dodatkowo w PADI) :muu: :muu: :muu:
 
 
 
gupikaowiec_75 

Kraj:
Poland

Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 5
Skąd: Wawa
Wysłany: 25-03-2008, 11:28   

Kelo napisał/a:
organizacja o obniżonych standardach w porównaniu. Do innych wiadomo komercja


Wiesz czy tak Ci się wydaje ? a jakie są wg. Ciebie inne z wyższymi standardami ?
 
 
Mania 



Stopień: ale o co chodzi?
Kraj:
Poland

Dołączyła: 06 Maj 2003
Posty: 3999
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-03-2008, 11:34   

Kelo napisał/a:
Fakt jest taki, że będziecie mieli tylko uprawnienia na podobne warunki, w jakich robiliście kurs. Poza tym czy na pewno chcecie robić kurs w PADI (organizacja o obniżonych standardach w porównaniu. Do innych wiadomo komercja) to raz a po drugie to czy na pewno w Egipcie (chodzi mi o wasze bezpieczeństwo tam kursy robione są masowo i mogą was kilku ważnych rzeczy nie douczyć)


Co ty pitolisz???? Czlowieku??? Jakie uprawnienia tylko na podobne warunki? A skad zes taka piramidalna bzdure wyciagnal?
I dalej - PADI to nie sa obnizone standardy jako takie (o rany ja musze bronic PADI:D ). Tak naprawde to ciekawa jestem czy Ty zdalbys OWD w wykonaniu Doroty - wlasnie w owym Egipcie, w Hurghadzie - wspomniana juz baza Colona. Bo moge sie w zasadzie zalozyc, ze jest duza szansa, ze nie. I musialbys sie duuzo wiecej nauczyc niz umiesz.

A zeby odpowiedziec busi - kupcie od razu porzadna pianke. Nie ma sensu kupowac badziewa w Decathlonie. Niezaleznie od tego co bedzie dalej robili jako nurkowie (czy tylko luzne nurki raz do roku w cieplych wodach czy tez zarazicie sie nurkowaniem i bedziecie nurkowac tez w Polsce) dobra pianka starcza na wiele lat - pod warunkiem jej odpowiedniego konserwowania oraz zachowywania swojej dobrej formy - czyli nie zmieniania wagi ciala). Bo nawet nurkujac w Polsce mozesz wyjechac w tropiki, i tam ta pianka bedzie przydatna. Kup pianke dluga (dlugie nogawki i dlugie rekawy), a kaptur osobno - nie zawsze bedziesz go potrzebowal, ale moze sie przydac w chlodniejsze dni.

Mania
 
 
 
train 



Kraj:
Poland

Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 391
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-03-2008, 11:35   

Zgadzam się z przedmówcami:
1. Robiąc kurs w Polsce po pierwsze lepiej się nauczysz nurkowania w trudnych warunkach i nie będzie to przynajmniej tak masowe szkolenie.
2. Robisz kurs tu, pełnią nurkowania cieszysz się tam.
3. Dowiesz się wcześniej jak dopasować i jaką wybrać sobie na przyszłość piankę;
4. Dowiesz się też czy nurkowanie jest dla Ciebie i czy się nadajesz. Jeśli nie to zaoszczędzisz sobie przynajmniej frustracji z wydanej kasy na nieudany wyjazd i koszty kursu i niepotrzebnie kupioną piankę.
 
 
BitPump 



Stopień: DIR-ektor
Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 1166
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-03-2008, 11:50   

Mania napisał/a:
I dalej - PADI to nie sa obnizone standardy jako takie (o rany ja musze bronic PADI:D )


Napiszesz teraz 20 razy w zeszycie z kursu Rebriderowego "Jestem skrotopadilubem" :P

~BitPump
 
 
Mania 



Stopień: ale o co chodzi?
Kraj:
Poland

Dołączyła: 06 Maj 2003
Posty: 3999
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-03-2008, 11:58   

BitPump napisał/a:
Napiszesz teraz 20 razy w zeszycie z kursu Rebriderowego "Jestem skrotopadilubem


O nie :P :P :P

Ale rece mi opadaja jak ktos takie bzdury wypisuje. Majac 18 lat i OWD, czyli bedac znawca tematu.

Mania
 
 
 
busi 

Kraj:
Poland

Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 245
Skąd: wawa
Wysłany: 25-03-2008, 12:04   

Dzięki za odpowiedzi:)

Moja partnerka za chińskiego boga nie wejdzie do jeziora (ze względu na różne przebywające tam stworzenia:) więc zostaje nam tylko robienie kursu w warunkach morskich - czytaj Egipt. W związku z tym że słyszałem różne opinie na temat jakości kursów w Egipcie poprosiłem Was o wskazanie miejsca gdzie nie tylko zdobędę kawałek plastiku ale przede wszystkim posiądę niezbędny poziom wiedzy i umiejętności. Nie określam w ramach jakiej federacji będę sie szkolił - tak naprawdę jest mi wszytko jedno - ważne żebym miał dobrych instruktorów.

W związku z niechęcią mojej partnerki do naszych jezior raczej będę nurkował w wodach ciepłych i tu pojawia się pytanie o grubość pianki (nie przeznaczonej do użytku w Polsce) 5 czy 7 mm ?
Może ktoś polecić takie pianki w cenie do 1000 zł?
 
 
Mania 



Stopień: ale o co chodzi?
Kraj:
Poland

Dołączyła: 06 Maj 2003
Posty: 3999
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-03-2008, 12:21   

busi napisał/a:
Moja partnerka za chińskiego boga nie wejdzie do jeziora (ze względu na różne przebywające tam stworzenia:)


Ale w morzu tych stworzonek jest w Egipcie o wiele wiecej :)

Pianka 5 milimetrow - na Egipt wystarczy.

Mania
 
 
 
Szyderca 



Stopień: OWD
Kraj:
Poland

Wiek: 40
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 605
Skąd: WaWa
Wysłany: 25-03-2008, 13:43   

Co do piankek specjalista niejestem bo poki co smigam w POLSCE 7+7(dodatkowo koszulka+ spodenki neoprenowe 3mm) i jest dobrze. Co do zakupu taniej PiankI nie bede u zachwalał konkretnych marek. Bo tak naprawde kazdy wybiera to w czym jest mu wygodnie na poczatek polece ze znanych mi konstrukcji.

http://www.decathlon.com....-24-c-29419654/ 249zł (WADA KAPTUR ZINTEGROWANY)

http://www.decathlon.com....s-770-10397548/ 699zł


moim zadniem takie cos jest pod wzgledem ceny przedewszystkim dobre oraz posiada 2 lata gwarancji. I jak dla mnie posiadam ten 2 sa to konstrukcje dobre.
Także możesz sie rozejrzec za jakas pianką od razu na dłuzszy czas to oczywiscie znaczy wiekszy wydatek zazwyczaj. Zgodze sie z przedmówczynia ze 5 mm wystarczy jak na EGIPTOWO.


Pozdrawiam serdecznie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed