Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
pierwsze nurkowanie w zimnych wodach Bolandy
Autor Wiadomość
pmk 



Stopień: Mud Diver
Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2008
Posty: 833
Skąd: Józefów
Wysłany: 06-09-2009, 23:12   pierwsze nurkowanie w zimnych wodach Bolandy

W najbliższy weekend (a dokładniej w sobotę) chciałbym dokonać swojego pierwszego nurkowania (a nawet dwóch) w zimnych wodach naszego pięknego kraju. Na koncie mamy (razem z moim nastoletnim partnurem) po około 20 ciepłowodnych nurków w M. Czerwonym.
Proszę o rady dokąd się wybrać biorąc pod uwagę następujące założenia:
- w miarę niedaleko (do 300 km) od Warszawy,
- na miejscu baza, gdzie wypożyczę komplet sprzętu - w tym odpowiednią piankę dla szczupłego nastolatka, bo w poegiptowej 3/4 mm overall to pewnie mi zamarznie :ping: , no i dodatkowo jako, że nie mamy doświadczenia w nurkowaniu tam gdzie "ciemno i zimno" to pewnie warto zapewnić sobie towarzystwo divemastera/instruktora.

Jak żeńska połowa mojej rodziny nie wyrazi chęci posiedzenia nad wodą (okaże się pewnie do środy) to jeśli by był ktoś chętny - znalazłbym (oczywiście bezkosztowo) dwa miejsca w samochodzie - wyjazd sobota rano, powrót wieczorem.

Dzięki za wszelkie rady i namiary
Paweł
Ostatnio zmieniony przez pmk 06-09-2009, 23:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
gladius 



Kraj:
Poland

Wiek: 46
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 307
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-09-2009, 10:25   

Spróbuj może u nich http://www.nowa-ama.pl/wyjazdy_rybaki.php

Mają bazę, gdzie wypożyczysz sprzęt, przewodników oraz szansę na zanurkowanie w miejscu, gdzie coś widać - jak na Polskę oczywiście.
 
 
kokaroll 


Stopień: Ins.SDI/TDI/nur.TMX
Kraj:
Poland

Wiek: 46
Dołączył: 31 Mar 2007
Posty: 400
Skąd: Kraków
Wysłany: 07-09-2009, 10:49   

PW.Pozdrawiam.
 
 
pmk 



Stopień: Mud Diver
Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2008
Posty: 833
Skąd: Józefów
Wysłany: 07-09-2009, 17:56   

Niestety baza w Rybakach działała przez okres wakacji - teraz dopiero w weekend 9-11 października. Tak więc szukam dalej...
 
 
 
wagrzes 

Stopień: P
Kraj:
Poland

Wiek: 54
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 247
Skąd: Wysokie Maz
Wysłany: 07-09-2009, 18:43   

Jeżeli jeszcze cokolwiek chciałbyś zobaczyć pod tą wodą, to zapraszam nad Hańczę.Wizurka się pomału polepsza.Co prawda limit 300 km trochę przekroczysz, ale uważam, że warto.Info na priv.
 
 
I 


Stopień: P2
Kraj:
Poland

Dołączył: 18 Wrz 2003
Posty: 729
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-09-2009, 20:20   

Tu masz trochę nurkowisk , te z plusikami, to nurkowiska z bazami, nad niektórymi akwenami jest nawet po kilka baz. Na pewno coś dla siebie znajdziesz....

Na pierwszy rzut - zwróc uwagę np. na Koparki i Zakrzówek na południu i Powidzkie na zachodzie - dość łatwo i stosunkowo szybko można tam dojechać. Podobny czas to Piłakno i Narty na pn-wsch...

Zanim pojedziesz, sprawdź jaka jest widoczność (czasami potrafi być "kaszanka").

Dodatkowo popatrz na ceny - za komplet "sprzęt+nurkowanie" - potrafią być całkiem spore różnice (niektóre bazy mają np. sprzęt w cenie nurkowania...).

P.
I

PS.
Spis trochę jest nie kompletny/aktualny, więc trochę uzupełnię:
- nad Powidzkim Manta-Dive , Posejdon, Nautilus i Nautica-Poznań,
- nad Piłaknem: Nautica i Aquarius-Bydgoszcz,
- nad Białym: Viking, Moby Dick, Crazy Shark
- nad Hańczą: Adriatic , Siren-Diving i Scuba Hańcza
- nad Nartami: kiedyś Nurtur teraz chyba Akademia Podwodna
Ostatnio zmieniony przez I 07-09-2009, 20:28, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
pmk 



Stopień: Mud Diver
Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2008
Posty: 833
Skąd: Józefów
Wysłany: 08-09-2009, 17:51   

Dzięki za pomoc i namiary.

Wygląda na to, że wybór padł na Hańczę.
Wysłałem zapytanie do tamtejszych baz nurkowych - nie wiem jeszcze z którą będę nurkował.

Jeśli ktoś byłby zainteresowany dołączeniem do naszej "wycieczki", to tak jak pisałem posiadam dwa wolne miejsca w samochodzie - wyjazd w sobotę z Warszawy bladym świtem, powrót późnym wieczorem. Ewentualnych chętnych zapraszam na priv.

Paweł.
 
 
 
I 


Stopień: P2
Kraj:
Poland

Dołączył: 18 Wrz 2003
Posty: 729
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-09-2009, 18:22   

IMHO Hańcza średnio się nadaje na jednodniową wycieczkę.
Choć to "tylko 300 km", ale jedzie się ok. 5-6 godzin.

Czyli policzmy:
(wyjazd 5, powrót 24 - mamy 19 godz)
- 12 godz w samochodzie
- 1,5 godz na "plątanie się"
- 1,5-2 godz na dobór sprzętu i przygotowania
- 1 godz. nurkowanie
- 1 godz. na zdanie sprzętu i wysuszenie
FINITO - nic więcej nie wchodzi :(

Nie lepiej pojechać na bliższe Mazury (3h), Koparki (3,5h) lub koło Płocka (1,5h)...

P.
I
Ostatnio zmieniony przez I 08-09-2009, 18:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pmk 



Stopień: Mud Diver
Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2008
Posty: 833
Skąd: Józefów
Wysłany: 08-09-2009, 18:32   

No może to i fakt - liczyłem, że dojadę w ok 4-4,5 h. Jak widać nie należy bezgranicznie ufać nawigacji.
Dzięki za uwagę - jeszcze raz przemyślę temat.
 
 
 
Agularek 


Stopień: rescue
Kraj:
Poland

Wiek: 45
Dołączyła: 01 Cze 2009
Posty: 6
Skąd: W-wa
Wysłany: 08-09-2009, 19:13   

Spróbuj w Akademii Podwodnej na Nartach (wieś się Warchały nazywa).
To jakieś 2,5 godz. jazdy od Warszawy.
Nie wiem tylko, bo nigdy o to nie pytałam, czy wypożyczą ci tam piankę - najlepiej skontaktuj się z nimi telefonicznie.

Hańcza jest git, ale tak jak pisali poprzednicy, na wyjazd jednodzniowy to ciut daleko :)
 
 
hubert68 



Stopień: ważny ciągły progres
Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 3897
Skąd: Łódź/Gliwice
Wysłany: 08-09-2009, 19:24   

Jeśli nie masz za daleko na Koparki, to jest to doskonałe miejsce na debiut w Polsce. I ma stosunkowo dobry dojazd.
 
 
pmk 



Stopień: Mud Diver
Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2008
Posty: 833
Skąd: Józefów
Wysłany: 08-09-2009, 20:27   

Zmieniłem swoje cele na Koparki, Zakrzówek lub Narty. Nie wiem tylko czy w tych dwóch pierwszych miejscach można dostać asystę instruktora (na pewno się przyda zwłaszcza do pierwszego nurkowania w "nieco" odmiennych warunkach od tych, które znamy). W każdym razie wysłałem maile z pytaniami do miejscowych baz.
 
 
 
Agularek 


Stopień: rescue
Kraj:
Poland

Wiek: 45
Dołączyła: 01 Cze 2009
Posty: 6
Skąd: W-wa
Wysłany: 08-09-2009, 21:36   

pmk napisał/a:
Zmieniłem swoje cele na Koparki, Zakrzówek lub Narty. Nie wiem tylko czy w tych dwóch pierwszych miejscach można dostać asystę instruktora (na pewno się przyda zwłaszcza do pierwszego nurkowania w "nieco" odmiennych warunkach od tych, które znamy). W każdym razie wysłałem maile z pytaniami do miejscowych baz.


Poszukaj może jeszcze w warszawskich centrach nurkowych, które jeżdżą na wspomniane miejsca. Może uda ci się podłączyć pod jakiś wyjazd... Zawsze raźniej pod wodą, a i między nurami :) Przy okazji można znaleźć fajną nurkującą ekipę.

wiem to z doświadczenia :-)
 
 
I 


Stopień: P2
Kraj:
Poland

Dołączył: 18 Wrz 2003
Posty: 729
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-09-2009, 22:15   

pmk napisał/a:
Zmieniłem swoje cele na Koparki, Zakrzówek lub Narty. Nie wiem tylko czy w tych dwóch pierwszych miejscach można dostać asystę instruktora ...

Raczej bez problemu, ale zadzwoń na wszelki wypadek:
Zakrzówek-Kraken , Koparki – Orka-Bielsko

P.
I

PS.
Z tego co pamiętam w Nartach niedawno się popsuła widoczność, nie wiem, czy już się podklarowało...
Ostatnio zmieniony przez I 08-09-2009, 22:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
martin 



Stopień: SealTeam
Kraj:
Germany

Wiek: 49
Dołączył: 10 Mar 2002
Posty: 7224
Skąd: Nürnberg/RFN
Wysłany: 09-09-2009, 08:00   

pmk napisał/a:
Nie wiem tylko czy w tych dwóch pierwszych miejscach można dostać asystę instruktora


Po co placici za instruktora? Pakujesz dwie kanapki wiecej, robisz herbate w termosie i umawiasz sie z kims z forum.
 
 
pmk 



Stopień: Mud Diver
Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2008
Posty: 833
Skąd: Józefów
Wysłany: 09-09-2009, 09:58   

martin napisał/a:

Po co placici za instruktora? Pakujesz dwie kanapki wiecej, robisz herbate w termosie i umawiasz sie z kims z forum.


Masz rację! Wobec tego zapytam:

Czy któryś z Forumowiczów miałby ochotę umówić się z dwoma mniej doświadczonymi kolegami na wspólne nurkowanie w najbliższą sobotę (12.09)? Cel wyjazdu Zakrzówek lub Koparki - będziemy jechać samochodem z okolic Warszawy (możemy zabrać 2 osoby). Jeśli ktoś reflektuje to mogę zrobić też dodatkowe kanapki :ping:
 
 
 
hubert68 



Stopień: ważny ciągły progres
Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 3897
Skąd: Łódź/Gliwice
Wysłany: 09-09-2009, 14:35   

pmk napisał/a:
Czy któryś z Forumowiczów miałby ochotę umówić się z dwoma mniej doświadczonymi kolegami na wspólne nurkowanie w najbliższą sobotę (12.09)? Cel wyjazdu Zakrzówek lub Koparki - będziemy jechać samochodem z okolic Warszawy (możemy zabrać 2 osoby). Jeśli ktoś reflektuje to mogę zrobić też dodatkowe kanapki
Zapytaj około 15.10 a nie odmówię :-D na razie niestety rekonwalescencja :-(
 
 
piotr_c 



Kraj:
Poland

Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 3070
Skąd: Neverland
Wysłany: 09-09-2009, 18:22   

pmk napisał/a:
(...)


W sobotę nie, bo akurat będę poza Krakowem. Ale w niedzielę na Zakrzówku mogę robić za przewodnika ;)
Ostatnio zmieniony przez piotr_c 09-09-2009, 18:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pmk 



Stopień: Mud Diver
Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2008
Posty: 833
Skąd: Józefów
Wysłany: 09-09-2009, 18:59   

... wybrany został Zakrzówek w niedzielę :)

Wygląda na to, że mam jeszcze wolne miejsce/a w aucie - jakby ktoś z okolic W-wy lub w miarę po trasie chciałby się z nami zabrać to zapraszam.

Przy okazji z góry dziękuję bardzo sympatycznym ludziom z Krakowa, z którymi mam nadzieję na fajne niedzielne nury na Zakrzówku.

Paweł
 
 
 
MADRAFi
[Usunięty]

Wysłany: 10-09-2009, 16:07   

Jakis czas temu tez wykonalem swojego pierwszego nura w Polsce wlasnie na zakrzowku.
To wlasnie ten akwen przekonal mnie ze warto i ze da sie nurac w naszych warunkach.
Powodzenia, pozdrowcie Krakow.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed