Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
CMAS/KDP Standardy. Kurs P1
Autor Wiadomość
kraken 


Stopień: Course Director PADI
Kraj:
Poland

Wiek: 59
Dołączył: 02 Kwi 2006
Posty: 1304
Skąd: Kraków
Wysłany: 10-03-2014, 08:39   

Yavox doścignąłeś mistrza z opowieści o filozofii ze starej pl rec.

Tak swoją drogą nie wiem czy Jan Dudziński kiedykolwiek weryfikował sobie uprawnienia w Egipcie ale instruktor dowolnej organizacji (na przykład PADI) który w latach około 2000 - 2010 (teraz nie wiem) starał się o zgodę na szkolenie w Egipcie dostawał ją razem (w pakiecie) z dwugwiazdkowym instruktorem CMASu (M2) (kosz to było około 500$). Czyli miał dwa plastili swój stary i ten CMASowski - pewnie wynikało to z jakiś rządowych egipskich pomysłów.
Moim zdaniem szkoda, że KDP tych uprawnień nie honorowało bo pewnie sporo więcej ludzi w CMASie by szkoliło bo i tak mieli papiery.
MSC
 
 
Jan Dudzinski 


Stopień: Mam
Kraj:
Belgium

Dołączył: 13 Wrz 2003
Posty: 472
Skąd: Belgium
Wysłany: 10-03-2014, 09:48   4,10,20,50,100 nurkowań wg. PADI

kraken napisał/a:
Moim zdaniem kluczowe jest zastanowienie się co się umiało po:
4 nurkowaniach
10 nurkowaniach
20 nurkowaniach
50 nurkowaniach
100 nurkowaniach.

Tylko w takim aspekcie można rozważać efektywność szkolenia, podejścia, itp.
Czyli po 4 nurkowaniach umiałem tyle i tyle i mogłem nurkować tak i tak
A jak miałem 10 nurkowań to .....

Inaczej to dyskusja nic nie wnosi
MSC


Oczywiście.
Przypominam iż temat wątku dotyczy CMAS/KDP.
Ale ciekawie podałeś liczbę nurkowań i wiedzę.

W PADI po czterech nurkowaniach jestem samodzielnym nurkiem zdolnym bezpiecznie zwiedzać podwodny świat. Podpisuję to oświadczenie przy przyznaniu certyfikatu tak samo jak i mój instruktor PADI.
Nastepnie przystępuję natychmiast do kursu Advanced OWD PADI czyli ZAAWANSOWANY NUREK PADI i po dalszych pięciu nurkowaniach nim jestem. Znowu podpisuję jak i ja tak i mój instruktor stosowne oświadczenie.
Następnie NATYCHMIAST przystepuję do kursu Stress & Rescue PADI i mając dwadzieścia zalogowanych nurkowań osiągnąłem SZCZYT w ścieżce rekreacyjnego nurka - stopień nie zawodowy. Jestem WIELKI... I jaki zdolny... Cały podwodny świat stoi przede mną otworem.
Ale to za mało.
Chcę się podzielić swoim kosmicznym doświadczeniem i umiejetnościami z innymi. Nie jestem samolubem.
Przystepuję NATYCHMIAST do kursu Divemaster PADI i mając 50 nurkowań w życiu nim jestem.
Ale to nic. Dopiero teraz się rozkręcam więc NATYCHMIAST po otrzymaniu certyfikatu przystepuję do kursu INSTRUKTOR nurkowania PADI.
BĘDĘ UCZYŁ!! I od razu po kursie szkolił nastepnych Divemasterów!!
Oczywiście kursy instruktorskie PADI są wspaniałe więc mając wykonanych sto nurkowań w życiu zdaję bez problemu.
No tak, ale tylko Instruktor OWD PADI?
Hmm.
Jeden- dwa dni i już jestem stopień wyżej...
I tak dalej...

[ Dodano: 10-03-2014, 10:53 ]
Sebiriusz napisał/a:


PAMIETAJMY ZE SZKOLI INSTRUKTOR, A NIE FEDERACJA.



Jako osoba mieszkająca w Polsce czy mógłbyś mi podać adres strony jakiegokolwiek instruktora w Polsce który w swojej ofercie ma jasno napisane iż KAŻDA osoba która zgłosi się do niego na kurs otrzyma NA WSTĘPIE WIĘCEJ nurkowań na kursie niż MINIMALNĄ ich ilośc wymaganą przez organizację w której szkoli?
Ostatnio zmieniony przez Jan Dudzinski 10-03-2014, 10:08, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
Mucha 


Kraj:
Netherlands

Dołączył: 05 Paź 2011
Posty: 351
Skąd: GA
Wysłany: 10-03-2014, 11:09   Re: 4,10,20,50,100 nurkowań wg. PADI

Jan Dudzinski napisał/a:

Sebiriusz napisał/a:


PAMIETAJMY ZE SZKOLI INSTRUKTOR, A NIE FEDERACJA.



Jako osoba mieszkająca w Polsce czy mógłbyś mi podać adres strony jakiegokolwiek instruktora w Polsce który w swojej ofercie ma jasno napisane iż KAŻDA osoba która zgłosi się do niego na kurs otrzyma NA WSTĘPIE WIĘCEJ nurkowań na kursie niż MINIMALNĄ ich ilośc wymaganą przez organizację w której szkoli?


Mogę Ci podać nazwiska instruktorów, którzy w swojej ofercie mają wyraźnie napisane, że każda osoba w czasie kursu zrobi tyle nurków, ile będzie potrzeba do satysfakcjonującego opanowania umiejętności. Trochu takich jest.
 
 
Jan Dudzinski 


Stopień: Mam
Kraj:
Belgium

Dołączył: 13 Wrz 2003
Posty: 472
Skąd: Belgium
Wysłany: 10-03-2014, 11:14   Re: 4,10,20,50,100 nurkowań wg. PADI

[ Dodano: 10-03-2014, 12:17 ]
Mucha napisał/a:
Jan Dudzinski napisał/a:

Sebiriusz napisał/a:


PAMIETAJMY ZE SZKOLI INSTRUKTOR, A NIE FEDERACJA.



Jako osoba mieszkająca w Polsce czy mógłbyś mi podać adres strony jakiegokolwiek instruktora w Polsce który w swojej ofercie ma jasno napisane iż KAŻDA osoba która zgłosi się do niego na kurs otrzyma NA WSTĘPIE WIĘCEJ nurkowań na kursie niż MINIMALNĄ ich ilośc wymaganą przez organizację w której szkoli?


Mogę Ci podać nazwiska instruktorów, którzy w swojej ofercie mają wyraźnie napisane, że każda osoba w czasie kursu zrobi tyle nurków, ile będzie potrzeba do satysfakcjonującego opanowania umiejętności. Trochu takich jest.


NIE.
Ja pytałem o coś ZUPEŁNIE innego.
Przeczytaj uważnie. DUŻE LITERY.
Ostatnio zmieniony przez Jan Dudzinski 10-03-2014, 12:53, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
waterman 



Stopień: D-Diver
Kraj:
Poland

Wiek: 59
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 2349
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-03-2014, 11:52   

piotrkw napisał/a:
Chyba, że zamierzasz szkolic w CMAS i masz inne przemyslenia
Pan Jan chce zrobić crossa do PADI tylko sie wstydzi zapytać gdzie mozna bez kursu
 
 
 
Jan Dudzinski 


Stopień: Mam
Kraj:
Belgium

Dołączył: 13 Wrz 2003
Posty: 472
Skąd: Belgium
Wysłany: 10-03-2014, 11:55   "Get your PADI licence TODAY"

[ Dodano: 10-03-2014, 13:03 ]
waterman napisał/a:
piotrkw napisał/a:
Chyba, że zamierzasz szkolic w CMAS i masz inne przemyslenia
Pan Jan chce zrobić crossa do PADI tylko sie wstydzi zapytać gdzie mozna bez kursu


Aktualna cena zostania Divemasterem PADI tutaj to 100 USD.
Błyskawiczne "kursy" prowadzone przez miejscowych instruktorów PADI odbywają się w kawiarni 300m odległej od sklepu z PIC-ami PADI i innymi materiałami PADI.
Tak samo ze "specjalnościami" i innymi kursami PADI.
Także i w Dahab.

Zgodnie z hasłem PADI "Get your PADI licence TODAY" - "Otrzymaj swoją licencję PADI DZISIAJ"

Aktualnie znajomi Course Directorzy PADI prowadzą "intra", pracują jako divemasterzy-przewodnicy czy jak jest okazja robią kursy OWD, AOWD PADI.
WSZYSCY europejscy instruktorzy PADI w naszym centrum zrobili x-over do SSI.
Nasz Course Director PADI jest w Sharm ale ma pracę nie zwiazaną z nurkowaniem.
Ostatnio zmieniony przez Jan Dudzinski 10-03-2014, 12:36, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Jacek Wo 



Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 60
Dołączył: 29 Maj 2013
Posty: 426
Skąd: tak z grubsza Toruń
Wysłany: 10-03-2014, 14:51   

PROSIMY NIE KARMIĆ TROLL'A
 
 
Mucha 


Kraj:
Netherlands

Dołączył: 05 Paź 2011
Posty: 351
Skąd: GA
Wysłany: 10-03-2014, 15:13   Re: 4,10,20,50,100 nurkowań wg. PADI

Jan Dudzinski napisał/a:
[ Dodano: 10-03-2014, 12:17 ]
Mucha napisał/a:
Jan Dudzinski napisał/a:

Sebiriusz napisał/a:


PAMIETAJMY ZE SZKOLI INSTRUKTOR, A NIE FEDERACJA.



Jako osoba mieszkająca w Polsce czy mógłbyś mi podać adres strony jakiegokolwiek instruktora w Polsce który w swojej ofercie ma jasno napisane iż KAŻDA osoba która zgłosi się do niego na kurs otrzyma NA WSTĘPIE WIĘCEJ nurkowań na kursie niż MINIMALNĄ ich ilośc wymaganą przez organizację w której szkoli?


Mogę Ci podać nazwiska instruktorów, którzy w swojej ofercie mają wyraźnie napisane, że każda osoba w czasie kursu zrobi tyle nurków, ile będzie potrzeba do satysfakcjonującego opanowania umiejętności. Trochu takich jest.


NIE.
Ja pytałem o coś ZUPEŁNIE innego.
Przeczytaj uważnie. DUŻE LITERY.


Nie zrozumiałeś.
Sebiriusz napisał że szkoli instruktor a nie federacja.
Na co w komentarzu do jego wypowiedzi zapytałeś, o instruktora który oferuje więcej nurków niż przewiduje federacja itd.
Dla mnie jest to jednoznaczne z tym, jak instruktor postrzega wyszkolenie nurka, i albo decyduje aby przyznać mu certyfikację, albo określa ile delikwent potrzebuje nurków, żeby osiągnąć poziom, który instruktor uzna za zadowalający.
Natomiast to o czym piszesz Ty, jest zupełnie inna sprawą (robienie kursów ekspresowych po łebkach na sztukę, jestem ich przeciwnikiem).
 
 
Jan Dudzinski 


Stopień: Mam
Kraj:
Belgium

Dołączył: 13 Wrz 2003
Posty: 472
Skąd: Belgium
Wysłany: 10-03-2014, 15:58   Tylko kursy minimum

Jako osoba mieszkająca w Polsce czy mógłbyś mi podać adres strony jakiegokolwiek instruktora w Polsce który w swojej ofercie ma jasno napisane iż KAŻDA osoba która zgłosi się do niego na kurs otrzyma NA WSTĘPIE WIĘCEJ nurkowań na kursie niż MINIMALNĄ ich ilośc wymaganą przez organizację w której szkoli?[/quote]

Jeszcze raz powyższe.
Jesteś lub ktokolwiek inny w stanie podać adres www takiej oferty?

A takie "postrzeganie" to własnie odbywa się tutaj.
Instruktor patrzy uważnie w oczka Benjaminowi Franklinowi potem w oczęta kandydata na Divemastera i stwierdza:
O tak! Ty jesteś urodzonym divemasterem PADI. I wystawia PIC-a
Ostatnio zmieniony przez Jan Dudzinski 10-03-2014, 16:04, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Yavox 



Stopień: T1 (GUE nTmx)
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 3419
Skąd: Warszawa / Józefów
Wysłany: 10-03-2014, 16:03   

Dlaczego KAŻDY miałby otrzymywać WIĘCEJ niż MINIMUM? Przecież od tego jest minimum, żeby czasem właśnie to minimum ktoś dostał, bo wystarczy, no nie? Gdyby tak nie było i każdy miałby dostawać więcej, to minimum byłoby wyższe :)

Czy możesz podać link do dokumentu ze standardami kursu, do którego pijesz, że takie słabe te minima są?
 
 
lozerka 



Kraj:
Poland

Dołączyła: 12 Maj 2011
Posty: 2773
Skąd: jak wyżej
Wysłany: 10-03-2014, 16:05   

Janie, ja rozumiem, że w Sharm pada, ale żeby zaraz tu nam na forum frustracje wylewać ?

tak, tak, wiem - zostaję pozbawiona głosu i ignor ;-)
 
 
Jan Dudzinski 


Stopień: Mam
Kraj:
Belgium

Dołączył: 13 Wrz 2003
Posty: 472
Skąd: Belgium
Wysłany: 10-03-2014, 16:12   CMAS/KDP

Yavox napisał/a:

Czy możesz podać link do dokumentu ze standardami kursu, do którego pijesz, że takie słabe te minima są?


Hmm. Nie znasz adresu strony CMAS/KDP?
 
 
mi_g 



Stopień: P2,Cave,nTMX
Kraj:
Poland

Wiek: 50
Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 1532
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 10-03-2014, 16:38   

Co wy się tak tych stabndardów PADI i CMAS KDP uczepili...
Wziąłem otwarłem standardy IANTD (IANTD bo można znalesć na sieci) i jest napisane (2003 wersja PL) OWD:
W ramach tego Programu konieczne jest odbycie co najmniej 80 minut czasu dennego podczas 4 do 6 nurkowań. Jeśli czas ten zostanie osiągnięty wcześniej to i tak do zaliczenia kursu konieczne jest wykonanie 4 nurkowań.
W tym kontekście ani 120min czasu całkowitego CMAS ani min. 4 nurkowania PADI nie brzmią jakoś inaczej...
 
 
Yavox 



Stopień: T1 (GUE nTmx)
Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 29 Lis 2010
Posty: 3419
Skąd: Warszawa / Józefów
Wysłany: 10-03-2014, 16:39   

Znam, ale jak się czegoś czepiasz to chociaż daj tego linka. Dlaczego ileś innych osób ma szukać każda osobno, skoro jedna osoba znalazła i robi wokół tego dyskusję - chcesz bardziej wypromować wyniki w wyszukwiarce czy co? :mrgreen:
 
 
mi_g 



Stopień: P2,Cave,nTMX
Kraj:
Poland

Wiek: 50
Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 1532
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 10-03-2014, 16:46   

wersja angielska 2006
http://www.iantd.sk/downl...ndards_2006.pdf
czeski 2006
http://www.iantd.sk/downl...ndardy_2006.pdf
polskie ale starsze 2003
http://proteus.opole.pl/w...y_PL-2.2006.pdf
Ostatnio zmieniony przez mi_g 10-03-2014, 16:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mucha 


Kraj:
Netherlands

Dołączył: 05 Paź 2011
Posty: 351
Skąd: GA
Wysłany: 10-03-2014, 17:30   Re: Tylko kursy minimum

Jan Dudzinski napisał/a:

Instruktor patrzy uważnie w oczka Benjaminowi Franklinowi potem w oczęta kandydata na Divemastera i stwierdza:
O tak! Ty jesteś urodzonym divemasterem PADI. I wystawia PIC-a


Pozostaje Ci współczuć towarzystwa w którym się obracasz.
Ja takich instruktorów na szczęście nie znam.

Nie rozumiem w dalszym ciągu, dlaczego miałbym dostać więcej nurków niż przewidują standardy.
Jeżeli moje umiejętności pozwalają mi zaliczyć kurs, to wykonuję tyle nurków ile zakładają standardy organizacji. Jeżeli nie, to instruktor określa ile dodatkowych nurków bądź czasu muszę poświęcić na doszkolenie. Już chyba prościej powiedzieć się nie da....
 
 
Sebiriusz 



Kraj:
Poland

Wiek: 43
Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 684
Skąd: Płock
Wysłany: 10-03-2014, 18:30   

Myślałem że mnie faktycznie pytasz, ale doczytałem że niestety tak nie jest.
...cóż, pozostaje jedynie się pożegnać.
:pa:
 
 
 
Tomasz Łach 


Stopień: MSDT
Kraj:
Poland

Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 550
Skąd: Kraków
Wysłany: 10-03-2014, 19:23   

W CN Kraken zapisujac sie na kurs OWD otrzymujesz minimum piec nurkowan. Cztery to nurkowania kursowe (oczywiscie jak jest taka potrzeba, to robi sie ich wiecej) oraz dodatkowe gratisowe nurkowanie po kursie.
Co wiecej, jesli w momencie ukonczenia kursu OWD zdecydujesz sie na kurs AOWD (nie oznacza to, ze musisz zaczac go od razu) otrzymasz kolejne nurkowanie gratis...
 
 
Jan Dudzinski 


Stopień: Mam
Kraj:
Belgium

Dołączył: 13 Wrz 2003
Posty: 472
Skąd: Belgium
Wysłany: 11-03-2014, 08:32   My uczymy lepiej. Dajemy więcej. Dbamy o Was.

Witam.
A może byście tak zmienili troszkę tą ofertę?
I aby było PIĘĆ nurkowań na kursie OWD gdzie uczestnik jest ciągle uczony i to samo z kursem AOWD SZEŚĆ nurkowań na kursie.

[ Dodano: 11-03-2014, 09:41 ]
Do Sebiriusza:

Pytanie jest wyjatkowo proste.
Czy potrafisz - (czy też ktokolwiek inny) na nie odpowiedzieć?

NIE INTERESUJE MNIE CO MYŚLISZ, JAKA JEST TWOJA FILOZOFIA NURKOWA ITP.
Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na zadanie pytanie?
Przypominam, brzmi ono:

Jako osoba mieszkająca w Polsce czy mógłbyś mi podać adres strony jakiegokolwiek instruktora w Polsce który w swojej ofercie ma jasno napisane iż KAŻDA osoba która zgłosi się do niego na kurs otrzyma NA WSTĘPIE WIĘCEJ nurkowań na kursie niż MINIMALNĄ ich ilośc wymaganą przez organizację w której szkoli?
Ostatnio zmieniony przez Jan Dudzinski 11-03-2014, 08:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pawlos1976 


Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 501
Skąd: Szczytno
Wysłany: 11-03-2014, 09:23   Re: My uczymy lepiej. Dajemy więcej. Dbamy o Was.

Jan Dudzinski napisał/a:

Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na zadanie pytanie?
Przypominam, brzmi ono:

Jako osoba mieszkająca w Polsce czy mógłbyś mi podać adres strony jakiegokolwiek instruktora w Polsce który w swojej ofercie ma jasno napisane iż KAŻDA osoba która zgłosi się do niego na kurs otrzyma NA WSTĘPIE WIĘCEJ nurkowań na kursie niż MINIMALNĄ ich ilośc wymaganą przez organizację w której szkoli?

Proszę co dalej powiesz
http://T.S./index.php?id=104
program cmas
Przebieg szkolenia
Wykłady (13 godzin) oraz zajęcia praktyczne (20 godzin)
przeprowadzone w ciągu 5 dni szkoleniowych, obejmują-cych minimum 9 nurkowań

u Strugala

Możesz rozpocząć ten kurs jeśli nie masz żadnego stopnia nurkowego. Kurs trwa 5 dni i obejmuje 10 nurkowań w aparacie (w tym jedno nocne, nieobowiązkowe).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed