Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie zawór dodawczy w suchaczu?
Autor Wiadomość
TomS 


Stopień: instr. SDI/TDI, PADI
Kraj:
Greenland

Wiek: 54
Dołączył: 20 Paź 2004
Posty: 2801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-04-2017, 02:05   Gdzie zawór dodawczy w suchaczu?

Musze podjąć celną decyzję gdzie w nowym suchaczu umieścić zawór dodawczy. Mam pomysły ale nie mam do żadnego jakiegoś szczególnego przekonania.

Zatem poproszę Was o podpowiedzi: gdzie byście dziś umieścili zawór dodawczy we własnym skafandrze i dlaczego akurat tu?

Alternatywnie: jakie z miejsc uznanych za "standardowe" zupełnie Wam nie pasuje i z jakiego powodu?
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 05-04-2017, 07:40   

TomS napisał/a:
i z jakiego powodu?
Może określisz konfigurację sprzętową. Do tleniaka umieszczenie zaworu w klasycznej lokalizacji, jest całkiem do dupy.

pozdrawiam rc

[ Dodano: 05-04-2017, 08:05 ]
https://scontent.fwaw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/17796151_10155117434016838_1163087021057014001_n.jpg?oh=6e245e582e254166000d392414ee20b4&oe=595156DC

Rosjanie w sprzęcie ucieczkowym stosują taka sama lokalizację.

Nie mów że nie możliwe bo maska nie będzie miała gdzie zamieszkać.

pozdrawiam rc
 
 
mike217 



Stopień: P2 i inne
Kraj:
Poland

Wiek: 43
Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 451
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 05-04-2017, 08:08   

Powyższa lokalizacja na nodze jest widywana w pracach podwodnych. Znam nawet nurka, który wszystkie skafandry ma tak porobione i nie chce inaczej.
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 05-04-2017, 08:23   

mike217 napisał/a:
i nie chce inaczej.
Nie ma pojęcia o DIR, gdzie wszystko mądrzejsi wymyślili a ty głupi rekrucie, musisz do tego dorosnąć, pomożemy Tobie serią 15 kursów, najtańszy to 3000.

Zawór dodawczy na mostku, utrudnia masaż serca w razie W.

pozdrawiam rc
 
 
mike217 



Stopień: P2 i inne
Kraj:
Poland

Wiek: 43
Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 451
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 05-04-2017, 09:50   

Otóż to..Ale plastiki w dłuższej perspektywie są przydatne, są doskonałe jako szpachelki . :ping:
 
 
TomS 


Stopień: instr. SDI/TDI, PADI
Kraj:
Greenland

Wiek: 54
Dołączył: 20 Paź 2004
Posty: 2801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-04-2017, 13:12   

Konfiguracje:
- side mount, szelki poprowadzone podobnie jak w Xdeep czy Halcyon, bez klamerek, prawdopodobna gumka piersiowa łącząca szelki;
- układ plecowy z płytą, szelki bez klamerki, nieco prawdopodobne dodanie bungee łączącej szelki

Nie grozi mi klasyczny jacket.

Bardzo dziękuję za uwagę o masażu serca, nie wpadłem na to.
 
 
TomM 



Stopień: Adv. Tmx
Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 3724
Skąd: Katowice
Wysłany: 05-04-2017, 13:20   

mike217 napisał/a:
Ale plastiki w dłuższej perspektywie są przydatne, są doskonałe jako szpachelki


Są genialne jako narzędzie do otwierania głowic HIDów typu zamkniętego (stare Halcyon, DiveRite) z szybką osadzoną na pierścieniu rozprężnym oraz do zdejmowania brudnych zapapranych o-ringów z pierścieni typu Checkup...

[ Dodano: 05-04-2017, 13:22 ]
TomS napisał/a:
Konfiguracje:


Tomek - a jaki zamek w tym skafanderku? Z przodu czy z tyłu?
 
 
 
TomS 


Stopień: instr. SDI/TDI, PADI
Kraj:
Greenland

Wiek: 54
Dołączył: 20 Paź 2004
Posty: 2801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-04-2017, 13:47   



Wstępnie myślałem o C (a nawet jeszcze niżej, ale na osi) aby był jednakowo osiągalny obiema rękoma. Niechciane dociskanie do singla (czy czegoś innego) miałby rozwiązać zawór przesuwny - hebelkowy zamiast przyciskanego. Jednak przekonuje mnie argument o problemach z wykonywaniem na mnie masażu serca. Choć w sumie poz. C jest pod mostkiem...

W BM wąż zasilający mam zawsze klasycznie - z lewej.
W SM w sumie dowolnie bo mogę przerzucić inflator na drugą stronę worka. Do SM raczej "wracam i szukam od nowa" zatem nie mam ustalonych preferencji. Raczej potrzebuję argumentów, jakie powinienem mieć "preferencje" w tym względzie.
Do tej pory miałem zawór lekko po lewej i nie było to szczęśliwe rozwiązanie.

Biorę pod uwagę możliwość nurkowania w restrykcjach i ciasnych miejscach.

Zależy (czy raczej zależało) mi na zejściu z zaworem poniżej linii żeber aby nie uwierał (mini-ocieplacz, minimum gazu) i dało się go "wciągnąć" razem z brzuchem... nie wiem, czy to dobry kierunek...

[ Dodano: 05-04-2017, 13:59 ]
Pokręciłem. Zawór miałem ciut po prawej ale bardzo wysoko, koliduje z automatem zapasowym na szyi.
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 05-04-2017, 14:23   

Umieszczenie zaworu na mostku ma też zaletę, przy mocnym naciśnięciu nie ma problemów, na miękkim brzuchu to gorsza lokalizacja. Nie wierzysz poproś kogoś żeby znienacka rąbnął pięścią w: wątrobę, żołądek czy dołek bokserski. Potem tak samo w klatkę piersiową. Drugi wariant lepiej przeżyjesz.

pozdrawiam rc
 
 
TomS 


Stopień: instr. SDI/TDI, PADI
Kraj:
Greenland

Wiek: 54
Dołączył: 20 Paź 2004
Posty: 2801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-04-2017, 18:05   

Ale o jakim "mocny naciśnięciu myślisz"? Jaka realna sytuacja nurkowa / okołonurkowa może być powodem niechcenia zaworu poniżej żeber?
 
 
piotrkw 



Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 2478
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 05-04-2017, 20:42   

A przy okazji, co tam Tomku masz pod szyją ?? Coś nowego ?
 
 
TomS 


Stopień: instr. SDI/TDI, PADI
Kraj:
Greenland

Wiek: 54
Dołączył: 20 Paź 2004
Posty: 2801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-04-2017, 20:57   

Wklejany silikon :) To, o czym wspominałem. Na rączki jednak poszedł Atares.
 
 
lozerka 



Kraj:
Poland

Dołączyła: 12 Maj 2011
Posty: 2773
Skąd: jak wyżej
Wysłany: 05-04-2017, 21:56   

Tomek, miałam lokalizacje "C'.
Bardzo fajne umiejscowienie, jeśli chodzi o dostępność przy dodawaniu - obiema rękami, brak kolizji z ao, ale problematyczna przy wszystkich czynnościach, gdy musisz się wspiąć na coś wspierając na brzuchu - np balon na ribie, czy np. murek. Po prosty tworzy hamulec, taki zaczep. Przy mojej sporej ilości nurkowań wymagających takich czynności naprawdę przeszkadzało.
 
 
anarchista
[Usunięty]

Wysłany: 05-04-2017, 23:07   

TomS napisał/a:
Jaka realna sytuacja nurkowa / okołonurkowa może być powodem niechcenia zaworu poniżej żeber?
Łatwiej naciskać na sztywnym podłożu, precyzja dodawania większa. Zaciski to też planowałeś, taki sterczący zawór zwiększa szansę zaczepów.

pozdrawiam rc
 
 
TomS 


Stopień: instr. SDI/TDI, PADI
Kraj:
Greenland

Wiek: 54
Dołączył: 20 Paź 2004
Posty: 2801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-04-2017, 01:08   

lozerka napisał/a:
miałam lokalizacje "C'
A co zatem masz teraz i czy jest bezproblemowo?

anarchista napisał/a:
Łatwiej naciskać na sztywnym podłożu, precyzja dodawania większa.
Zakładając środek poniżej mostka - spokojnie kontruję napinając prosty brzucha. Skośne też ćwiczę. Zatem to nie powinno być dla mnie argumentem.

anarchista napisał/a:
Zaciski to też planowałeś, taki sterczący zawór zwiększa szansę zaczepów.
No właśnie tego się obawiam. Ale tu nie umiejscowienie na miękkim jest problemem lecz centralne. Na miękkim chyba lepiej, bo mogę zapracować przeponą i zaklęsnąć brzuch :) na chwilkę. Żeber nie.
Moje faworyzowane umiejscowienie (środek na miękkim) ma właśnie tę wadę, że zawór byłby w najniższym możliwym punkcie. Zahaczałby chyba a na pewno robiłby największy opór wodzie jak to możliwe :)

Martwię się tym, że umiejscowienie boczne poniżej linii sutków może być niefortunne przy SM.

Z kolei "troszkę boczne" - jak każdy kompromis ;) Już ciężej jedną ręką sięgnąć a jeszcze nadal zawadza o dno/spąg itp.
 
 
lozerka 



Kraj:
Poland

Dołączyła: 12 Maj 2011
Posty: 2773
Skąd: jak wyżej
Wysłany: 06-04-2017, 07:07   

TomS napisał/a:
A co zatem masz teraz i czy jest bezproblemowo?


teraz mam w okolicach Twojego "B", może trochę wyżej i oczywiście nie- wszystko to, o czym pisałeś na DT, czyli na powierzchni koliduje z backupem, robi się tego za dużo ( wysyłam Ci zdjęcia na FB ) , natomiast pod wodą nie zauważyłam jakichś niedogodności.

Analizowałam różne położenia kiedyś i doszłam do wniosku, że jak się jest z tych, którzy oczekują, żeby wszystko "leżało", to ciężko wymyślić idealne rozwiązanie, zawsze jakiś drobiazg będzie z czym nie grał.

[ Dodano: 06-04-2017, 07:26 ]
wydaje mi się, że takie położenie zamka przedniego z lewego ramienia do prawego biodra daje mniej wygodniejszych opcji. Przy zamku prowadzonym z prawego ramienia zawór można umieścić na lewą piersią i ( przynajmniej w konfiguracjach, z których ja korzystam ) widzę najmniej wad tego rozwiązania ) Zresztą- na zdjęciu, które Ci wysłałam, moja partnurka tak ma.

[ Dodano: 06-04-2017, 07:28 ]
dopiero się przyjrzałam, Twoj ss, to nie jakiś model testowy, a już spersonalizowany, więc co do przebiegu zamka nie masz wyboru

[ Dodano: 06-04-2017, 07:31 ]
swoją drogą - fajne to logo sobie wymyśliłeś :)
 
 
HX 

Kraj:
Poland

Dołączył: 20 Gru 2012
Posty: 122
Skąd: Kraków
Wysłany: 06-04-2017, 15:02   

TomS napisał/a:

Nie grozi mi klasyczny jacket.


Przy lokalizacji C którą sugerujesz, nie grożą Ci też 3-4 stage, oraz multiSM.

Myślę że najlepszym podsumowaniem będzie "... co by tu jeszcze spieprzyć ..... "
I pewnie ten Pomarańczowy będzie w ukłonach i pląsach twierdził "Będzie Pan Zadowolony"

Co jest nie tak w klasycznym umiejscowieniu zaworu?
Obecnie zresztą słusznie przesuniętemu na prawą stronę z powodu zamków z przodu.

Pozdrawiam.
 
 
TomS 


Stopień: instr. SDI/TDI, PADI
Kraj:
Greenland

Wiek: 54
Dołączył: 20 Paź 2004
Posty: 2801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-04-2017, 15:19   

HX napisał/a:
Przy lokalizacji C którą sugerujesz
Zasugerowałem pięć różnych obszarów a nie jedną lokalizację.

HX napisał/a:
Myślę że najlepszym podsumowaniem będzie "... co by tu jeszcze spieprzyć ..... "
A co "już" zostało spieprzone według Ciebie?

HX napisał/a:
I pewnie ten Pomarańczowy będzie w ukłonach i pląsach twierdził "Będzie Pan Zadowolony"
Wnoszę, że masz osobiste anse do producenta... Tylko po co się z tym obnosisz? Frajdę Ci to sprawia?

HX napisał/a:
Co jest nie tak w klasycznym umiejscowieniu zaworu?
Zdefiniuj "klasyczne" bo na pewno nie jest to jedno, konkretne.

Czy Ty mnie znasz? Wiesz do kogo piszesz w tak niemiły sposób? Bo ja Ciebie zupełnie nie kojarzę i zastanawiam się, czy czymś Ci zaszkodziłem, czy przelewasz na mnie niechęć do SeaWOLFA czy może od urodzenia tak masz?

[ Dodano: 06-04-2017, 15:28 ]
lozerka napisał/a:
Zresztą- na zdjęciu, które Ci wysłałam, moja partnurka tak ma.
To zdjęcie niestety jest niedostępne.
lozerka napisał/a:
położenie zamka przedniego z lewego ramienia do prawego biodra daje mniej wygodniejszych opcji
lozerka napisał/a:
swoją drogą - fajne to logo sobie wymyśliłeś
Dzięki :)Też to widzę. Ale nie miałem odwagi zdecydować o przeniesieniu zaworu upustowego na prawe ramię. A chyba trzeba było... :)

[ Dodano: 06-04-2017, 15:29 ]
Echhh... forum...
Dzięki za logo.
"Widzę" - w kwestii zamka :D
 
 
HX 

Kraj:
Poland

Dołączył: 20 Gru 2012
Posty: 122
Skąd: Kraków
Wysłany: 06-04-2017, 15:31   

TomS napisał/a:
czy może od urodzenia tak masz?


Tak, mam tak od urodzenia.
Nie mam żadnych uprzedzeń ani Do Ciebie ani do Wizy. Nie znamy się.

Mam natomiast uprzedzenie do rozwiązywania problemów które nie są problemami.
Jest tyle pięknych rzeczywistych problemów z którymi ludzkość się boryka, uważam że takimi się należy zajmować.
Sztuczne problemy internetowe, tworzą kolejne sztuczne problemy z którymi potem trzeba się potem bez sensu zmagać w realu.

Odpowiedz proszę na pytanie co jest nie tak z klasycznym umiejscowieniem zaworu?

Pozdrawiam.
 
 
TomS 


Stopień: instr. SDI/TDI, PADI
Kraj:
Greenland

Wiek: 54
Dołączył: 20 Paź 2004
Posty: 2801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-04-2017, 16:01   

Mam "tłok" pod brodą. Koliduje z automatem zapasowym, przeszkadza w "patrzeniu na buty", szczególnie gdy mam dodatkowo maskę na szyi, nie najlepiej mi się sięga prawą ręką, nie wygodnie się wpina i wypina wężyk i tego typu różne drobiazgi. Nie są to w żadnym razie problemy strategiczne a jedynie upierdliwości, które chcę wyeliminować nie pakując się w większe, których być może, nie umiem przewidzieć samodzielnie.


Szukanie problemów i rozwiązywanie ich jest dla mnie miarą postępu a nie robieniem kłopotów komukolwiek. Są osoby (jak widzisz) chętne mi pomóc i nie sądzę aby uważały to za robienie im problemów. Każdy, kto nie chce gadać bo uważa temat za niewart dyskusji - nie zabiera głosu; i to jest postawa prawidłowa i naturalna.
Zupełnie nie do Ciebie należy przejmowanie się tym, czym przejmują się inni i co uważają za problemy. A już na pewno nie masz prawa mieć do nikogo pretensji oto, że czymś się przejmuje.
Mamy skrajnie odmienne zdanie na ten temat, proponuję raz na zawsze porzucić te rozważania jeśli mamy spokojnie rozmawiać.

Teraz ja czekam na twoje odpowiedzi na moje pozostałe dwa pytania.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed