Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Jez. Białe koło Gostynina
Autor Wiadomość
KacperPe 


Stopień: IANTD
Kraj:
Poland

Wiek: 43
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 129
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 12-06-2010, 16:10   

Cytat:
Kacper, pogadaj z Kangurem, myślę że się dogadacie :uuuu: i zrobicie fajnego nura, a ja niestety się uczę :pa: .


Dzięki za info. Już się zgadaliśmy.
Powodzenia w nauczaniu, wszystkiego dobrego :) trzymam kciuki
 
 
 
DerekL 


Stopień: Diving FOX
Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 34
Skąd: W-wa
Wysłany: 12-06-2010, 21:32   

Witam,
My z kumplem się wybieramy w niedzielę 13-06. Czy ktoś może potwierdzic że baza jest czynna ?
 
 
kapolo 


Kraj:
Poland

Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 39
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-06-2010, 22:15   

BAza jest czynna. W bazie spora grupa kursantów.
Wizura całkiem niezła. Poniżej 5m dochodzi miejscami do 5-6m.
Temparatura wody 17'C Poniżej 4m 7'C.
 
 
Polluks 

Stopień: TMX
Kraj:
Poland

Wiek: 50
Dołączył: 17 Sie 2007
Posty: 69
Skąd: Toruń
Wysłany: 15-06-2010, 10:44   

DerekL napisał/a:
Witam,
My z kumplem się wybieramy w niedzielę 13-06. Czy ktoś może potwierdzic że baza jest czynna ?


Byliście? Możecie potwierdzić warunki?
 
 
 
DerekL 


Stopień: Diving FOX
Kraj:
Poland

Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 34
Skąd: W-wa
Wysłany: 15-06-2010, 11:21   

Witam,
Potwierdzam warunki o których pisał kolega:

kapolo napisał/a:
BAza jest czynna. W bazie spora grupa kursantów.
Wizura całkiem niezła. Poniżej 5m dochodzi miejscami do 5-6m.
Temparatura wody 17'C Poniżej 4m 7'C.


Pozdrawiam,
DerekL
 
 
KacperPe 


Stopień: IANTD
Kraj:
Poland

Wiek: 43
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 129
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 15-06-2010, 11:56   

W niedzielę 13.06 dramat
Sporo kursantów i duużo nurków, wizura na szlakach oporęczowanych praktycznie żadna, miejscami wpływa się w "chmury" zmąconego osadu.
Poza szlakami oporęczowanymi jakieś 3-4 metry w zakresie głębokości 7-30 metrów
 
 
 
Grotto8 


Stopień: Inst SDI
Kraj:
Poland

Wiek: 46
Dołączył: 23 Sie 2006
Posty: 882
Skąd: Płock
Wysłany: 15-06-2010, 13:14   

13.06.10 zrobiłem nurka w okolicy wysepki na płytszej zachodniej części jeziorka.
Atrakcji brak, poza widocznością 6-7m od 7-8m głębokości, płycej bełt. Głębokość max 14m, jasno i klimatycznie, ale nudnawo, pustynia. Przy Wikingu widoczność gorsza. Poza poręczówkami 4m.
Temperatura wody przy powierzchni 22 st :zdz:
 
 
 
hubert68 



Stopień: ważny ciągły progres
Kraj:
Poland

Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2008
Posty: 3897
Skąd: Łódź/Gliwice
Wysłany: 24-06-2010, 22:53   

Grotto8 napisał/a:
Temperatura wody przy powierzchni 22 st
A głębiej?

[ Dodano: 03-07-2010, 23:21 ]
Dzisiaj w Creazy Shark (jutro też) były Demo Days. Nie będę wyliczał wszystkich wystawców, i tak bym Kogoś pominął i się obrazi :-D W każdym razie można było i założyć nowy skafander znanej polskiej firmy, i popływać na skuterze (odpuściłem z uwagi na wizurę), i wypróbować latarki praktycznie wszystkoch znanych polskich producentów, i sprawdzić ogrzewaniwe elektryczne kilku firm (sprawdziłem SM - naprawdę działa i to rewelacyjnie), i spróbować popływać w sidemoncie, i wziąć udział w różnych ciekawych warsztatach lub konkursach i wiele innych.
Mankoamentem była wizura. Na nieuczęszczanych szlakach, poniżej 10 m dochodziła w porywach do 2 m, miejscami była na pływanie z komunikacją dotykową. Termoklina około 8-10 m, pod nią 6-8 stopni i czarna noc. HID 24 W przebijał się na góra 2-3 m, miejscami na 0,5 m. Przy wynurzeniu, na 3-6 m wizura w kategorii widzę digital, bo przyłożyłem go do maski...
Temperatura - powierzchnia 25 stopni, poniżej 8-10 m, jak napisałem 6-8 stopni, miejscami nawet jeszcze mniej.
Napewno, to co zrobiliśmy z Kangurem, nie można nazwać lajtowym nurem dla początkujących... (czas całkowity 70 min, maks. głębokość 25 m).
 
 
Grotto8 


Stopień: Inst SDI
Kraj:
Poland

Wiek: 46
Dołączył: 23 Sie 2006
Posty: 882
Skąd: Płock
Wysłany: 09-07-2010, 09:47   

Kolejny nurek w okolicach wysepki za zachodniej części jeziora.
Temperatura wody 18 przy powierzchni, 8 pod termokliną.
Widoczność tragiczna:
1m max.
Czasami 0,5m
Dopiero jak się wypłycałem, to na około 2-3m głębokości widoczność wzrosła do 2-3m.
Mnóstwo małych i średnich rybek, plus jeden potężny szczupak.
Maksymalna głębokość 8,4m.
Cały czas utrzymuje się dziwna zawiesina na 5-6m, która bardzo zatrzymuje światło.
 
 
 
styx 



Stopień: IANTD NTx Instructor
Kraj:
USSR

Wiek: 47
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 1731
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-07-2010, 21:52   

18 lipca.
powierzchnia 25C, najchłodniejszy punkt - 6C
Widoczność do 12m około metra, potem do 27m jakieś 2, poniżej 27 mgiełka ograniczająca wizurę do poniżej metra.
Z racji wysokiej wody znalazłem wreszcie 31m ;)
Nawet nie całkiem tak dużo ludu jak zwykle...

~S
 
 
Grotto8 


Stopień: Inst SDI
Kraj:
Poland

Wiek: 46
Dołączył: 23 Sie 2006
Posty: 882
Skąd: Płock
Wysłany: 19-07-2010, 09:32   

Moje obserwacje z przeciwległego brzegu:
Temp powierzchni miejscami 25-26Cm na 13m 9C.
Widoczność:
0-3 - 2m
3-7 - 0,5m
7-13 - 2m

Ta zawiesina na 3-7m powoduje, że mamy nocne w najbardziej słoneczny dzień.
 
 
 
jacekplacek
[Usunięty]

Wysłany: 31-07-2010, 20:10   

Re: Nurek rakieta
Autor: in_for@vp.pl in_for@vp.pl
Data: 30-07-2010, 01:27:07
> Ps. Jakie warunki nad Białym?
Jeśli pytasz o wizurę, to znów zaczyna się (jak co roku o tej porze) okres
dobrej widoczności. Znów po okresie maj, czerwiec, kiedy tradycyjnie jest bardzo
dobra. W termoklinie jest około 2 metry, powyżej i poniżej około 4 metry (widać
całe platformy, a długość każdego boku to właśnie 4 metry).
Pogoda bardzo ładna z wyjątkiem ostatnich dwóch dni. Tarliska dają nam niezwykłą
masę ryb, a za nimi przypływają tu potężne szczupaki. PZW z Włocławka wpuściło
50 tys. sztuk narybku Sielawy.
Przypomnę jeszcze, że jezioro jest prywatne, bo ciągle zdarzają się goście,
którzy poddają to w wątpliwość.
Z nowin - w bazie właśnie powstaje kurnik, zasiedlę go we wtorek, dokarmianie
drobiu będzie tu mile widziane :) .
Szukam też chaty kurpiowskiej w okazyjnej cenie, gdyby ktoś wiedział coś to
proszę o kontakt: 513-129-887.
Jacek

Po takiej rekomendacji, trudno było nie pojechać... Spakowałem sprzęt i ...pierwsza
niespodzianka na "bramce". Wstęp 25zł, ale biletu nie dostanę, bo Pan na bramce wie,
że zapłaciłem i mnie zapamięta... Jako nieufny z natury i podejrzewając, że za chwilę przybiegnie
inny gostek po kolejne 25zeta, nalegałem jednak na bilet, czym zjednałem sobie nie ukrywaną wrogość kolesia. Ale słowo się rzekło, uparłem się dostałem... ale nie bilet a kartonik reklamujący fajną skądiinąd akcję:
http://picasaweb.google.p...117446560546850
żadnej daty, numeru... nic, myślę sobie, najwyżej mnie wywalą, ale drugi raz nie zapłacę...
Oczywiście zaraz po przyjeździe trzeba do kibelka. Kibelek, owszem, niczego sobie: domek z desek
w środku deska w niej otworek a pod spodem beczka... Romantyczne by to nawet było, gdyby było czyste. Tzn. było trochę czyste - wokół niekompletnego sedesu, przetarte pośladkami poprzedników. Poza tym pajęczyny a w warstwach kurzu można było dostrzec radość nowej cywilizacji wynajdującej koło... Gdyby to przetrzeć raz na miesiąc, wstęp kosztowałby z 50zł... nie ma co wybrzydzać, myślę - jest tanio, nie jest źle. Tym bardziej, że dalej miłe akcenty. Nowe stanowiska, zadaszenia a na stoku schodzącym do wody zaczątek schodów - rok temu można tam było skręcić kark. No bo trawa, ślisko, sprzęt ciężki... a teraz schodki poręcze, ławeczki w wodzie. No, z tymi ławeczkami trochę przesadziłem. Oczywiście podkusiło mnie usiąść w twinie... Oj, ja głupi, jak mogłem myśleć, że jest stabilna :) Wbiła się w dno kilkanaście centymetrów, ale nie wyrżnąłem w glebę.
No i nie ma co narzekać, czeka mnie zajebiste nurkowanie z zajebistą wizurką... No to lu! pod wodę:)
Cóż, szczena mi spadła prawie natychmiast: zanurzając się obok jakiegoś kursu, udało mi się dostrzec całego pół kursanta i ze ćwierć instruktora: to jest hardcore! Nie jakieś tam pedalskie egipty, czy inne Koparki. Nie ma to tamto, twardym trza być :) Normalnie fotki przebieram, ale tu komplet, żeby nie było, że miętki jestem:
http://picasaweb.google.p...207/BiaE310710#
Tak trochę na marginesie. Znalazłem jakąś platformę. Pewnie ta co kiedyś rycho znalazł i po roku namierzył. Ja znalazłem a namiar jest prosty: wchodzimy do wody i płyniemy w lewo po izobacie 2,5m. Po ok 10min wolnego płynięcia jest zatopiona platforma. Jak to nie ta, to przekazuję w prezencie dla bazy.
Na drugim marginesie: poręczówki. Akwen jest też szkoleniowy i szkoda, że są nieprawidłowo położone.
To jest dość poważny błąd, kiedy poręczówka "zamiata dno" a po naprężeniu gubi się w jego przewyższeniach:
http://picasaweb.google.p...118032916747026
http://picasaweb.google.p...118083630419586
http://picasaweb.google.p...118111458156722
Mam nadzieję, ze widać o co chodzi.
Nurkowanie w zakresie do 26m, odpływając od poręczówek i szukając legendarnych 6m wizury: nie znalazłem.
Kilka fotek, dla leniwych :)


 
 
Grotto8 


Stopień: Inst SDI
Kraj:
Poland

Wiek: 46
Dołączył: 23 Sie 2006
Posty: 882
Skąd: Płock
Wysłany: 02-08-2010, 12:48   

... a co tam...:) tez sobie strzelę opisik... :)
Po zeszłotygodniowych nurkach, na których stwierdziłem, że widoczność poprawiła się zdecydowanie, czyli z zerowej do tragicznej :) , na niedzielnego plumka jechałem z nadzieją na wizurę co najmniej egiptową. Po wejściu stwierdziłem, że nadzieja jest pierwszym krokiem na drodze do rozpaczy... Dopłynąłem więc po omacku do platformy na 6m. Przejaśniało. Minąłem termoklinę i ruszyłem w dół. :zdz: Boże, ze 4m widoczności - Egipt i Hańcza to pikuś. Nawet latarki nie musiałem włączać. Na głębokości 8-10m ruszyłem w "nieznane" tereny, w kierunku dawno nieodwiedzanego lasku zwalonych drzew. Po 15 min dopłynąłem. Naprawdę potężne konary robiły niesamowite wrażenie. Podpływając pod nie ma się wrażenie, że jakiś stwór gigant kładzie na człowieku swoją szponiastą łapę wyłaniając się z mgły. Konarów jest z 5, każdy innej wielkości i kształtu (kółko dookoła każdego z nich, to jakieś 5-8m średnicy). Wszystkie na głębokości około 7-11m. Zauroczony ruszyłem z powrotem mijając i podziwiając dziwną zawiesinę unoszącą się z metr nad dnem, a pod nią piękno pustyni :) Za to przy 4m widoczności. Wróciłem na platformę i popłynąłem jeszcze w głąb jeziora osiągając 15m. Widoczność może nawet troszkę wzrosła, było jasno i klimatycznie. Dopłynąłem do szpilki, gdzie od pół roku czeka na mnie szpula z 100m linką czekającą na dalszą "eksplorację" w głąb jeziora. Poczeka... nie ucieknie :) .
Wynurzyłem się po 65min i stwierdziłem "Po jaką cholerę ja w ogóle myślę o jakimś nurkowaniu technicznym? Przecież to, co jest ciekawego do oglądania w 99% znajduje się 10m od powierzchni!"
Na tym nurkowaniu zużyłem 110bar z mojego singla, w pojedynczej piance było mi cieplutko jak w domciu, popłynąłem sam nie musząc ciągle oglądać się, denerwować i martwić o partnera. To było to, czego na dzień dzisiejszy oczekuję.
Śmiejcie się, śmiejcie ... :bee;
Pozdrawiam
Tomek
ps.
nurkowanie które opisałem, nie ma nic wspólnego z CS, poza jeziorem.
ps2.
Cytat:
Przypomnę jeszcze, że jezioro jest prywatne, bo ciągle zdarzają się goście,
którzy poddają to w wątpliwość.

Tak, zdarzają się tacy goście. Ja jestem jednym z nich.
Ostatnio zmieniony przez Grotto8 02-08-2010, 12:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
jacekplacek
[Usunięty]

Wysłany: 02-08-2010, 21:47   

Grotto8, masz u mnie flaszeczkę, może być nitroksik :D Trza się kiedy umówić na to Białe, bo od strony CS i tak nic ciekawego a skoro z kibli i tak nie da się korzystać, to po co przepłacać :)
 
 
waterman 



Stopień: D-Diver
Kraj:
Poland

Wiek: 59
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 2349
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-08-2010, 12:26   

jacekplacek napisał/a:
z kibli i tak nie da się korzystać, to po co przepłacać
super.
Już niedługo z tego co słyszałem ma powstać duża konkurencja dla CS, po drugiej stronie tego jeziorka
 
 
 
jacekplacek
[Usunięty]

Wysłany: 03-08-2010, 13:12   

waterman napisał/a:
Już niedługo z tego co słyszałem ma powstać duża konkurencja dla CS, po drugiej stronie tego jeziorka

Największym problemem tam są kąpieliska i nurki wzbudzające tumany zawiesiny z dna. To drugie, to akurat problem nie tylko Białego. Może by jaką akcję "pływamy bezśladowo" albo coś w tym stylu? Tylko na dobre wszystkim wyjdzie. A co do drugiej bazy, to konkurencja służy tylko naszemu dobru :)
 
 
waterman 



Stopień: D-Diver
Kraj:
Poland

Wiek: 59
Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 2349
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-08-2010, 13:43   

Tylko, że jak się wszyscy nauczymy tak pięknie pływać, to widoczność będzie niesamowita.
I bazi w Egipcie zbankrutują.
Oczywiście konkurencja jest wskazana, może opłaty spadną. Ja zrezygnowałem z wyjazdów do CS, bo mnie na to nie stać ( dwie flaszki plus rodzinka, nie nurkująca 75 zeta). Dlatego jeżdżę nad Piłakno, tam nie ma opłaty bazowej. Wjazd do ośrodka kosztuje 10 zeta.
 
 
 
jacekplacek
[Usunięty]

Wysłany: 03-08-2010, 14:09   

waterman napisał/a:
Dlatego jeżdżę nad Piłakno, tam nie ma opłaty bazowej. Wjazd do ośrodka kosztuje 10 zeta

W Aquariusie, jak ostatnio pytałem(wczoraj chyba) to opłata bazowa była 30zł ale w cenie jest 2x bicie singla.
 
 
Grotto8 


Stopień: Inst SDI
Kraj:
Poland

Wiek: 46
Dołączył: 23 Sie 2006
Posty: 882
Skąd: Płock
Wysłany: 03-08-2010, 14:34   

Praktycznie cały południowy brzeg Białego to:
-rzadko kibelki
-rzadko stoły do klarowania (jedynie w bazie Vikinga widziałem)
-łagodny stok (żeby znaleźć 20m, trzeba "pedałować" z 10min)
-mniej atrakcji w jednym miejscu (w porównaniu z nurkowiskiem CS)
Za to:
-wejście od 5 do 10 zł za osobę lub samochód. Np u chłopa 5 zł za auto z 5 osobami.
-znacznie mniej nurków (plażowicze nie przeszkadzają, mącą wodę tylko przy brzegu)
-lepsza widoczność (może o metr, może nie :) )
-biwakowy klimat

Faktycznie szkoła nurkowania Fun Dive kończy budowę bazy nad Białym. Mają nawet kilka domków holenderskich. Może i pod wodą zbudują coś ciekawego. Ale czy oni czasem nie sprowadzili się tu, kiedy jest już "po ptakach" ?
Ten artykuł powstał niespełna 10 lat temu i zakładał czarny scenariusz.
Dzisiaj wiadomo, że innego być nie mogło, tylko czarny.
 
 
 
Fish 



Stopień: AOWD
Kraj:
Poland

Wiek: 53
Dołączył: 30 Gru 2009
Posty: 355
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-08-2010, 16:15   

Tak tutaj narzekacie na to Białe i CS a w weekendy nie ma gdzie tam palca wsadzić :) Jak widać nie wszystkim to przeszkadza :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed