Strona Główna FORUM-NURAS
Forum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Polscy turyści obrzuceni kamieniami na plaży w Izraelu
Autor Wiadomość
bigus 

Kraj:
Poland

Dołączył: 05 Sty 2002
Posty: 62
Skąd: Łódź
Wysłany: 03-02-2018, 22:21   Polscy turyści obrzuceni kamieniami na plaży w Izraelu

Polscy turyści obrzuceni kamieniami na plaży w Izraelu. Napastnik krzyczał: "Dobry Polak to martwy Polak"

Grupa polskich turystów została zaatakowana na plaży w Izraelu. O zdarzeniu poinformowała jedna z turystek relacjonując, że zostali obrzuceni kamieniami przez mężczyznę, który krzyczał „good polish is dead polish.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godz. 14, na plaży w Ejlacie. Grupa Polaków przechadzała się po plaży, gdy w pewnym momencie podszedł do nich Izraelczyk. Polacy początkowo sądzili, że mężczyzna chce im zaoferować wycieczkę z przewodnikiem do Jerozolimy, jednak gdy tylko się dowiedział o ich pochodzeniu, wpadł w furię. Mężczyzna zaczął krzyczeć w stronę turystów „f..k you polish people, f..k your president…” i rzucać w ich stronę kamieniami.

Mężczyzna miał zaczepiać również inne osoby, pokazując grupę palcem i wykrzykiwać niezrozumiałe słowa po hebrajsku. Grupa wróciła do hotelu dopiero po tym, gdy mężczyzna się oddalił. Polacy nie wezwali policji.

Na plaży nie było tłoczno, ale znajdowało się kilkanaście osób. Nikt nie zareagował
— relacjonowała jedna z Polek.

Kobieta opisuje też inny incydent. Podczas podróży autobusem z Hajfy do Jerozolimy koleżanka turystki została zaczepiona przez jednego z pasażerów, który wypytywał o jej opinię w sprawie nowelizacji ustawy o IPN. Oburzony miał sugerować wkład Polaków w tworzeniu obozów zagłady.

Od paru dni obserwujemy rosnącą niechęć do osób pochodzenia polskiego
— napisała turystka, która o całym zdarzeniu poinformowała portal polsatnews.pl.

Przedstawiciele biur podróży przekonują jednak, że to sytuacje sporadyczne, a polscy turyści są w Izraelu życzliwie przyjmowani.
 
 
jaros4 Stopień: Rugby-Oświęcim
Kraj:
Jamaica

Wiek: 50
Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 1770
Skąd: oswiecim
Wysłany: 04-02-2018, 14:04   

Kilka razy dziennie przejeżdżam obok "Bramy Śmierci" Birkenau,tak już od lat,bo mieszkam i pracuję niedaleko.Przez te wszystkie lata często spotykałem wszelkiej masci i narodowosci ludzi,czasem kogos podwiozę,czasem coś się pogada przy okazji.Niestety muszę przyznać że wcześniejsza niechęć,a teraz wrogość wobec nas,to to fakt cechujacy Żydów,zwłaszcza tych najmłodszych.Tych którzy przeżyli już prawie nie ma,a ci co żyją,żywią swoje poglądy na niestety legendach,gdzie każdy następny przekazujacy,dodaje coś od siebie.Być może nawet lepiej że teraz się to tak mocno rozlało,bo teraz zostało juz tylko posprzątać,a nie zamiatać pod dywan by dalej śmierdziało.
 
 
spłuczka 

Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 40
Skąd: Wrocław
Wysłany: 05-02-2018, 17:04   

jaros4 napisał/a:
że wcześniejsza niechęć,a teraz wrogość wobec nas,to to fakt cechujacy ŻydówFakt cechujący Żydów ? Doszedłeś do takich wniosków podwożąc kilkunastu obcokrajowców ?
 
 
jaros4 Stopień: Rugby-Oświęcim
Kraj:
Jamaica

Wiek: 50
Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 1770
Skąd: oswiecim
Wysłany: 06-02-2018, 08:13   

Nie,porównując ich z przyjezdnymi innych nacji.Dodam że to nie tylko moje obserwacje.Z racji tego ze mieszkam tam gdzie mieszkam,mam mnóstwo znajomych pracujacych w szeroko rozumianej obsłudze turystycznej,i oni to potwierdzają.
I zeby nie było,mój wpis nie ma znamion anty izraelskich,celowo nie używam tego bardzo popularnego dzis innego okreslenia) to tylko nasze,czyli mieszkańców Oświęcimia obserwacje.Mój Dziadek pomagał Żydom,nie po to by wnuk był jakimś małym antysemitą.
ps.Być może też tak ,że bawiąc się na krakowskim Kazimierzu,czy na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie zachowują się całkiem inaczej,tu jednak jest jak piszę,być może to miejsce tak na nich działa.
 
 
spłuczka 

Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 40
Skąd: Wrocław
Wysłany: 06-02-2018, 09:33   

Trzeba mieć świadomość, że nie cały Izrael przyjeżdża do Oswięcimia a tylko niewielki jego odsetek i to dość specyficznej grupy społeczeństwa tego kraju. Podejrzewam, że tak jak uczniowie naszych szkół mają w zasadzie zerową wiedzę na temat historii Izraela, podobnie jest w przypadku młodych Żydów na temat naszej historii. Nie chcę ich broń Boże usprawiedliwiać, sam znam kilka niezbyt fajnych związanych z ich pobytem w Polsce zdarzeń.
Jednak tak samo jak absurdalne jest wyciąganie wniosków o Brytyjczykach na podstawie grup najeżdżających Kraków, czy o Polakach na podstawie kilkuset złodziei samochodów w Niemczech.
 
 
jaros4 Stopień: Rugby-Oświęcim
Kraj:
Jamaica

Wiek: 50
Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 1770
Skąd: oswiecim
Wysłany: 06-02-2018, 10:50   

Tu się nie zgodzę,otóż tak jak kazdy Polak przynajmniej raz w życiu odwiedza Wawel,tak wizyta w Auschwitz jest zelaznym punktem edukacji młodych Żydów,częścią ich doktryny narodowej.Jasne ze wszelkie generalizowanie że ci są ta cy a ci tacy to nic dobrego,my jednak musimy się nauczyć rozmawiać o nich między sobą ,bez zadnych kompleksów.Tak jak pisałem wcześniej,może i lepiej ze tak wyszło (z tym nieszczęsnym wystąpieniem ambasador),bo na tym etapie kontaktów może juz być tylko lepiej :ping:
 
 
spłuczka 

Kraj:
Poland

Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 40
Skąd: Wrocław
Wysłany: 06-02-2018, 12:08   

jaros4 napisał/a:
my jednak musimy się nauczyć rozmawiać o nich między sobą ,bez zadnych kompleksów.


i tu jest pies pogrzebany. My najczęściej nie potrafimy ze sobą rozmawiać, nie tylko o Żydach.

miłego dnia :)
 
 
jaros4 Stopień: Rugby-Oświęcim
Kraj:
Jamaica

Wiek: 50
Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 1770
Skąd: oswiecim
Wysłany: 21-02-2018, 12:48   

Polecam przeczytać dzisiejszy artykuł na onecie,jest to komentarz do materiału zamieszczonego w izraelskim dzienniku Haarec,pt."Rekordowa ilośc uczniów z Izraela pojedzie w tym roku do Polski".
 
 
DarekS Stopień: prawie OWD
Kraj:
Poland

Dołączył: 04 Sty 2002
Posty: 1655
Skąd: N 53°46' E 20°29'
Wysłany: 21-02-2018, 22:07   

jaros4 napisał/a:
Polecam przeczytać dzisiejszy artykuł na onecie,jest to komentarz do materiału zamieszczonego w izraelskim dzienniku Haarec,pt."Rekordowa ilośc uczniów z Izraela pojedzie w tym roku do Polski".


Powinniśmy zrobić na tym "geszeft" i na początek wprowadzić wizy za pokaźną sumke :)
 
 
 
MiroXXL 

Stopień: radosny
Kraj:
Poland

Dołączył: 26 Gru 2004
Posty: 130
Skąd: Wodny Świat
Wysłany: 28-10-2018, 15:48   

Mi jeden stary Żyd tłumaczył, że oni muszą tak oczerniać Polskę - opisywaną przez ich przodków jako biblijną ziemię obiecaną aby za dużo ich obywateli nie uciekło z wojskowego kibicu - gdzie generalnie żyję się ciężko jak w oblężonej twierdzy i długo i obowiązkowo służy w armii. Mały kilkumilionowy kraj otoczony dziesiątkami milionów obywateli nienienawidzących ich narodów. Mit o czyhających na ich życie i dutki Polakach jest jednym z głównych spoiw państwowości i dopóki nie wymyślą czegoś lepszego niech im będzie na szczęście nie graniczą z nami i ja do nich w życiu nie pojadę ... Mimo, że jeszcze przed wojną Polakami byli katolicy, muzułmanie (Tatarzy), prawosławni - głownie Ukraińcy, protestanci głównie pochodzenia niemieckiego i żydzi - potomkowie wyznawców judaimu jak Leśmian, Tuwim - który jest autorem wielu popularnych pieśni kościelnych , Lem, Szymborka i wielu innych którzy tworzyli i tworzą naszą polska kulturę ... póxniej ten dziwny Świat wszytkich i wszytko podzielił zgodnie ze stara rzymską maksyma dziel i rządź ...
Ciekawe czy to prawda z tymi ich poradnikami dla podróżujących do Oświęcimia obywatelach Izraela podobno otrzymują tam krótka charakterystykę nas Polaków ? Widział ktoś to ?
 
 
JarekN 


Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączył: 05 Sty 2002
Posty: 32
Skąd: Wrocław
Wysłany: 31-10-2018, 01:35   

Każda osoba, która na terenie Polski doznała uszczerbku na zdrowiu przez radzieckich komunistów i niemieckich nazistów, będzie dostawać po 100 euro od państwa polskiego.

Sebastian Rejak, odpowiedzialny w polskim MSZ za kontakty z diasporą żydowską tak to wyjaśnia:

„…do miesięcznych świadczeń kwalifikuje się każdy mieszkający w Izraelu, kto urodził się jako obywatel polski, ucierpiał podczas wojny pod okupacją niemiecką bądź też ukrywał się. To samo dotyczy małżonka. To samo dotyczy kolejnej okupacji – sowieckiej – do roku 1956”.

„Do otrzymania świadczeń kwalifikuje się ten, kto ucierpiał podczas wojny w okupowanej Polsce lub w innym miejscu, był zmuszony opuścić Polskę lub też urodził się po wojnie w rodzinie, która została zmuszona do opuszczenia Polski, a więc jako dziecko miał udział w ich losach i prześladowaniach”.

Z tego wynika, że świadczenia w wysokości 100 euro, dostaną nie tylko bezpośrednie ofiary niemieckiego nazizmu czy radzieckiego komunizmu, ale również ich dzieci.

A co niektórzy twierdzą że 500+ to rozdawnictwo.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed