Strona Główna FORUM-NURAS
Froum dla nurkujących i nie tylko ...

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy    KalendarzKalendarz
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybór kompa?!
Autor Wiadomość
gracek 

Stopień: P1
Wiek: 41
Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 6
Skąd: Krakow
Wysłany: 06-06-2006, 11:31   Wybór kompa?!

Witam wszystkich:)
Mam maly dylemat z wyborem komputera, wymienie tylko te ktore mnie zainteresowaly (tzn glownie chodzi tu o cene:) )

Wszystkie Wymienione ponieżej komputery maja 3 tryby pracy air,nitrox i guage oraz mozliwosc podlączenia do kompa
(oprocz Gekko)

Suunto Vyper - 1240 zeta.
Suunto Gekko - 2 tryby pracy air,nitrox(brak mozliwosci podlaczenia do kompa) - 950 zeta.
Suunto Mosquito - 1200 zeta.
Aeris Atmos xr2 albo Atmos 2(starszy model) - 1000 zeta.
Uwatec Aladin Prime - 1220 zeta.
MARES Nemo - 1350 zeta
MARES M1 RGBM - 1000 zeta

Jakby mi mogl poradzic co wybrac bo w sumie to najbardziej zastanawiam sie nad Vyper`em i Atmosem
Vyper`a sporo ludzi chwali ze jest wporzadku natomiast Atmos ma powiedzmy (zeby nie powiedziec PRAWIE;)) to samo za 250 zeta mniej podobnie M1.
A moze jakies inne sugestie z gory dziekuje za jakiekolwiek porady i wypowiedzi.

Ceny powyższe sa powiedzmy najniższymi jaki mi sie udalo znaleźć.

Jestem tez zainteresowany sprzetem uzywanym tylko od pewnego źródła :) .


Pozdrowionka.
 
 
 
TomM 



Stopień: Adv. Tmx
Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 3724
Skąd: Katowice
Wysłany: 06-06-2006, 11:41   Re: Wybór kompa?!

gracek napisał/a:
Suunto Gekko - 2 tryby pracy air,nitrox(brak mozliwosci podlaczenia do kompa) - 950 zeta.


Niezupełnie... Gekko "od zawsze" miał możliwość podłaczenia do kompa, tyle, że dla wtajemniczonych. Ale ostatnio jest to już publicznie dostępne. A więc... Gekko da się podłaczyć do kompa dokładnie tak samo jak Vypera, funkcjonalność w tym zakresie jest identyczna. Można też zmienić częstotliwość próbkowania, włączyć tryb gauge - co prawda nie z menu komputera nurkowego, tylko z PC-ta.
Jedyną tak naprawdę różnicą jest brak podświetlenia w Gekko.
 
 
 
FotoMiś 



Stopień: starszy respirant
Kraj:
Saudi Arabia

Wiek: 56
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 415
Skąd: LCJ / ZRH
Wysłany: 06-06-2006, 12:29   

Niestety jezeli nie dookreślisz jakie nurkowania wykonujesz lub planujesz wykonywać w dającej się przewidzieć przyszłości, to trudno będzie Ci coś precyzyjnie doradzić.

Gdy nie musisz szpanować w towarzystwie, to proponowałbym odpuścić sobie zegarko-komputery w stylu mares nemo (małe cyferki, relatywnie kiepska ergonomia, zwykle drogi interfejs do pc..).

Z tych które wymieniłeś miałem okazje tymczasowo użytkować Gekko, Mosquito i Nemo - jeżeli nie przeszkadza Ci brak podświetlenia to zdecydowanie polecam ten pierwszy.

Nb na codzień korzystam ze stareńkiego Suunto Solution Alfa i nie zamierzam go zmieniać :)

Pozdrawiam,

Michał
 
 
gracek 

Stopień: P1
Wiek: 41
Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 6
Skąd: Krakow
Wysłany: 06-06-2006, 12:57   

Szczerze powiedziawszy to dopiero zaczynam przygode z nurkowaniem, ale jesli chodzi o rodzaj nurkowania to glownie w polskich akwenach. Raz do roku jakis wypad do chorwacji,włoch, ewentulanie egiptu (Jesli beda fundusze:)

Co do postu TomM to brak podswietlenia mi nie przeszkadza jesli rzeczywiscie da sie go podlaczyc do komputera i jeszcze wlączyc tryb gauge to ogolnie wypas tylko pewnie trzeba bylo by sie w tym troche pobawic. Dostane ewentualnie jakies wskazowki jak to uczynic?:)
Bo w takiej sytuacji wybor bylby jasny.

Pozdrawiam

Gracjan
 
 
 
duch 



Stopień: www.frogmen.pl
Kraj:
Trinidad and Tobago

Wiek: 52
Dołączył: 09 Sie 2005
Posty: 883
Skąd: Wawa-Łady
Wysłany: 06-06-2006, 14:28   

Masz do wyboru jeszcze Niteka DUO - i ja bym polecał Ci tego, posłuży Ci na dłużej w czasie rozwoju nurkowego.
Mozna podłączac do kompa i pewnie na dniach powstanie zamiennik interfejsu - oryginalny to 700 zł ;(

Pozdr Duch
 
 
 
graba 

Stopień: ITDA
Wiek: 42
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 16
Skąd: Opole
Wysłany: 06-06-2006, 14:43   

duch napisał/a:
pewnie na dniach powstanie zamiennik interfejsu

Pozdr Duch


Czy możesz coś więcej na ten temat powiedzieć? Coś się dzieje w tym kierunku czy to tylko przypuszczenia?
 
 
 
gracek 

Stopień: P1
Wiek: 41
Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 6
Skąd: Krakow
Wysłany: 06-06-2006, 14:47   

Hmm rzeczywiscie ten DUO ma troszke wiecej funkcji takie jak przelanczanie gazow pod woda obsluga dwoch mieszanek (I do 50% tlenu II do 100%) tylko w sumie nie wiem czy tego bede uzywal moze inne pytanie czy tego sie czesto uzywa?

I jeszcze takie moze ktos mi wyjasnic o co chodzi :

Algorytm Buhlmann ZH-L16

* Liczba tkanek – 9
* Półokresy tkanek – od 5 do 640 minut

Z gory dzieki

Pozdrawiam
 
 
 
graba 

Stopień: ITDA
Wiek: 42
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 16
Skąd: Opole
Wysłany: 06-06-2006, 14:51   

duch napisał/a:
pewnie na dniach powstanie zamiennik interfejsu

Pozdr Duch


Czy możesz coś więcej na ten temat powiedzieć? Coś się dzieje w tym kierunku czy to tylko przypuszczenia?

Sory za powtórzony post, ale coś mi łącze szwankuje - a usunąć nie mogę.
 
 
 
duch 



Stopień: www.frogmen.pl
Kraj:
Trinidad and Tobago

Wiek: 52
Dołączył: 09 Sie 2005
Posty: 883
Skąd: Wawa-Łady
Wysłany: 06-06-2006, 15:06   

graba napisał/a:
Coś się dzieje w tym kierunku czy to tylko przypuszczenia?


Coś się dzieje. Jakiś czas temu pojawiło się info że jest już wersja beta.
http://daniel.vvtp.tudelf...-hardware-seiko
I już nasi się tym zajmują :22: , więc niedługo powinno się coś pojawić. Też czekam bo profili zrzucać nie mogę a za 700PLN to niech mnie pocałują gdzieś.

Pozdr Duch
 
 
 
gracek 

Stopień: P1
Wiek: 41
Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 6
Skąd: Krakow
Wysłany: 06-06-2006, 15:27   

E tam nie sluzy :)

Mam jeszcze pytanko co powiecie na Oceanic Versa Pro ?

Pozdrowionka
 
 
 
Grzyb 



Stopień: tmx, cave
Kraj:
Jamaica

Wiek: 48
Dołączył: 21 Wrz 2004
Posty: 793
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-06-2006, 15:46   

gracek napisał/a:
Mam jeszcze pytanko co powiecie na Oceanic Versa Pro ?


producent niedawno wycofal spora partie z rynku, poniewaz blednie pokazywaly czas nurkowania...

link
 
 
TomM 



Stopień: Adv. Tmx
Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 3724
Skąd: Katowice
Wysłany: 06-06-2006, 16:06   

gracek napisał/a:
Dostane ewentualnie jakies wskazowki jak to uczynic?:)


Google twoim przyjacielem jest.
Szukaj np "Gekko2Vyper".
Zobacz na pl.rec
 
 
 
MisiekK 


Stopień: NITROX RULEZ
Wiek: 53
Dołączył: 25 Mar 2004
Posty: 54
Skąd: Gdynia-Szczecin
Wysłany: 06-06-2006, 19:46   

[quote="duch]

I już nasi się tym zajmują :22: , więc niedługo powinno się coś pojawić. Też czekam bo profili zrzucać nie mogę a za 700PLN to niech mnie pocałują gdzieś.

Pozdr Duch[/quote]

Nitek jest fajny ale ma pare wad - Interface jest najmnijeszą, inne to alternatywne ekrany (żeby zobaczyc wszystko trzeba przełączać pod wodą). Zmiana gazów raczej rekreacyjnemu sie nie przyda, a jak walnie kurs tech bedzie sobie radzil z runtimem i digitalem. Pozdrófka
 
 
 
duch 



Stopień: www.frogmen.pl
Kraj:
Trinidad and Tobago

Wiek: 52
Dołączył: 09 Sie 2005
Posty: 883
Skąd: Wawa-Łady
Wysłany: 07-06-2006, 11:21   

MisiekK napisał/a:
inne to alternatywne ekrany (żeby zobaczyc wszystko trzeba przełączać pod wodą


Coś chyba pomyliłeś, pod wodą przełącza się tylko i wyłącznie gazy.
Alternatywne ekrany dotyczą tylko logbooka i przełączają się same jak wejdziesz w szczegóły nurkowania.

Pozdr
 
 
 
MisiekK 


Stopień: NITROX RULEZ
Wiek: 53
Dołączył: 25 Mar 2004
Posty: 54
Skąd: Gdynia-Szczecin
Wysłany: 07-06-2006, 12:24   

[quote="duch]
Coś chyba pomyliłeś, pod wodą przełącza się tylko i wyłącznie gazy.
Alternatywne ekrany dotyczą tylko logbooka i przełączają się same jak wejdziesz w szczegóły nurkowania.

Pozdr[/quote]

Jak chciałem go kupić oglądałem uwaznie i pamiętam, że żeby zobaczyc część parametrów nurka trzaba bylo przełączyć ekran (nie pamiętam o które chodziło, chyba temperaturę i coś jeszcze).
 
 
 
EcikHel 



Stopień: AOWD P2 PN1 SS1 ILOk
Kraj:
Poland

Wiek: 34
Dołączył: 09 Lut 2006
Posty: 258
Skąd: Hel
Wysłany: 22-06-2006, 13:54   

VR3 :): )
 
 
 
MarS 

Wiek: 39
Dołączył: 01 Sty 2006
Posty: 19
Skąd: Leszczyny
Wysłany: 22-06-2006, 21:30   

Cytat:

Nitek jest fajny ale ma pare wad - Interface jest najmnijeszą, inne to alternatywne ekrany (żeby zobaczyc wszystko trzeba przełączać pod wodą). Zmiana gazów raczej rekreacyjnemu sie nie przyda, a jak walnie kurs tech bedzie sobie radzil z runtimem i digitalem


A ktos zastanawiał sie co bedzie jezeli zegarek pokaze >99min Deco :?:
 
 
 
EcikHel 



Stopień: AOWD P2 PN1 SS1 ILOk
Kraj:
Poland

Wiek: 34
Dołączył: 09 Lut 2006
Posty: 258
Skąd: Hel
Wysłany: 23-06-2006, 13:11   

będzie lipa
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Dodaj do: Wypowiedź dla Wykop  Wypowiedź dla Facebook  Wypowiedź dla Wyczaj.to  Wypowiedź dla Gwar  Wypowiedź dla Delicious  Wypowiedź dla Digg  Wypowiedź dla Furl  Wypowiedź dla Google  Wypowiedź dla Magnolia  Wypowiedź dla Reddit  Wypowiedź dla Simpy  Wypowiedź dla Slashdot  Wypowiedź dla Technorati  Wypowiedź dla YahooMyWeb
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Administrator FORUM-NURAS uprzejmie informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi
umieszczanych przez użytkowników na Forum. Zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania i edytowania, w ciągu 24
godzin, postów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej
czy tez propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady regulaminu.
Przypominam, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Serwis wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych.
Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania.
Korzystanie z serwisu Forum-Nuras przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.
Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko
FORUM-NURAS topic RSS feed